Cizinec ve vlaku

• Kanada

• Austrálie

Akční / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2018, 104 min

Napriek priemernym až podpriemerným hodnoteniam, u mňa - a to nebolo tou letnou horúčavou, počas ktorej som si krátil chvílki s týmto filmom - mal tento film gule. Jednoduchá scéna (vlak) zápletky a napätie. Dalo sa tušiť, že všetko napokon dobre dopadne len sa nedalo tušiť ako. Asi si to raz ešte kuknem a snáď prídem na to, kto zabil agenta vo vlaku.(31.7.2018)

Tak, že to nebude normální cesta vlakem je jasné, jen co Neeson nastoupil. Líbil se mi psychologický začátek „ hry“. Možná, že kdyby zůstalo u toho a jen přemýšlel kdo do vlaku nepatří a odkrýval další indicie, tak by to také nebylo špatný, jenže to by byli všichni zklamaní, kdo čekali adrenalinovou jízdu. Takže se dočkáme opět akciček, jen musím upřímně uznat, že některý bitky působí trochu nevěrohodně. I když je to vysvětleno, že byl bývalý policista tak přece jenom už mu není dvacet. Nicméně film má spád a já se nestačil nudit.(17.6.2018)

První polovina Cizince byla jedna mega svěží startovačka do světa akce, napětí a tajemna, ta druhá to definitivně sráží do kolen! Příběh se ze začátku tvářil velice zajímavě, trochu jsem čekal i díky Liamovi podobnej NON - STOP ve vlaku, ovšem to by tým okolo filmu nesměl totálně spackat závěr, kterej po náběhu filmu z řad áček, vykolejil jak ten Neesonův vláček do pangejtu označenýho písmenem B. Zaprvé, i já, kterej se většinou seru s odhalováním postav a dojde mi to až v závěru filmu, jsem to v tomhle bijáku dal hned z jedničky! Jak hlavního hajzla hned v hospodě, tak i hledanou slečnu při vyhoštění ze sedadla vlaku. První minus. No a ten, co mi to zesral nejvíc, opět vymazlený digital vykolejení vlaku alá laciná sračka, kdy mi při tom hnusu bylo opravdu líto a styděl jsem se, za ty prasata, co tohle vymysleli a poslali to dokonce před miliony očí do kin. Podotýkám, že je jednadvacáté století a takový hrůzy si pomalu nedovolili pustit do filmu ani v devadesátkách... To je za mě maximínus! Takže hodnocení tak nějak sedí. Jeden z nejslabších filmů Liama za poslední dobu, i když on je v tom úplně nevině! 65%(2.6.2018)

Tak poslední, akční film Liama Neesona jo ? No něco takového, sem si nemohl nechat ujít, a neodolám a opět v úvodu napíšu že to byla opravdu parádní a špičková jízda, u které se nevystupuje. Serra je ďábel a v Non-stopu 2 kombinuje, prvky ze svých předchozích filmů, a zároveň do filmu, vnáší něco nového, něco co už ve filmovém světě existuje. SPOILER !!! Chcete si zahrát takovou hru ? Ano, ano, je tu Saw prvek, hráči musí hrát hru a musí hrát svoje předem rozdané role, a když odmítnou hrát, nebo poruší pravidla hry, bude se trestat. A je fakt, že ti kdo stojí/stáli za touhle hrou, viděli a věděli opravdu o všem, filmu to dodává takový nepříjemný mrazivý pocit. V první polovině, je tedy hledání hráče/ů a onoho záhadného cestujícího, je to dost napínavé a je tam ten efekt, "nikomu nevěř" zatímco ta druhá část je hlavně o akci. Geniální vybourání vlaku a parádní bitka ke konci, co týče akce, tak první bitka nic moc, ale ta druhá a třetí, ty sou naprosto špičkové, nože, sekyrky, kytara a krav maga, to všechno ve vlaku, a opět se potvrzuje, Liam a Serra je prostě perfektní kombinace. A i tady opět Liam, zapůsobí na cestující a posléze s nimi, vytvoří fajn partu (tak takhle vypadá konečná zastávka) kdy porazí zloducha a všichni sou pomlácený, postřelený, pobodaný, s několika zlomeninami a nebojí se tomu zasmát, guilty pleasure maximální úrovně. Jo a za příjemné překvapení, jednak považuji že Laim, zde má stabilní rodinu a do jisté míry i stabilní život a pak Kapitán kretén, Kapitán kretén mně mile překvapil a plný počet tomuhle filmu, zaslouží si je. PS: Uhodli jste onoho svědka ? Já byl dost blízko.(24.1.2018)

• Xmilden

Zpočátku točil Collet-Serra filmy ze zajímavou zápletkou, které přes slibný potenciál a myšlenku nedokázal ukočírovat až do konce. Tentokrát si ovšem vzal vyloženě Den Blbec a snímek se mu začne rozpadat ještě hodně před polovinou stopáže. Na jednu stranu obdivuju jak tvrdošíjně se snaží dělat ze sympatického Liama akční ikonu, aniž by si byl ochotný přiznat že věk zastavit prostě nelze. Na druhou stranu to právě tohle začíná být docela otravné. Neeson si zaslouží po 3 dílech 96 hodin, Non Stopu nebo Nočním běžci už prostě jiný žánr. On už tenhle vlak s podivnými cestujícími opravdu vymlátit a zachránit nemá. Zkrátka do role One Action Hero už rozhodně nepasuje. Ale je to z velké části tím že si jej oblíbil (zasedl) ne zrovna moc dobrý režisér. A jeho kariéře to rozhodně neprospívá. 40%(17.4.2018)

• - Natáčelo se v Pinewood Studios (Anglie) a později také v New Yorku (USA). (PaTeXx)

• - 16 osobnostných typov zmienených Joannou (Vera Farmiga) je 16 osobnostných typov MBTI od psychologičiek Katherine Cook Briggsovej a Isabely Briggsovej Myersovej. (Dr.Linus)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. ledna 2018 v New Yorku. (Varan)