Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

DadysGirl

Kdyby ten pric nebl tak hroznej, šla bych s hodnocením výš... Ale to se nedá... nisméně dobrá hudební čísla a koukat se na to taky dá :) ()

baltik

Prezentovat to jako pohádku je podle mě chyba.. Ona to je rodiná komedie a po americku.. Je to roztomilé, vtipné, herci jsou příjemní, dubing se povedl no a tohle všechno prostě funguje. Pobavil jsem se a 3mi hvězdičkami bych to urazil. Čisté 4* ()

Strider

Devadesát minut uběhlo jak voda. Oddychový film pro dny kdy na přemýšlení není energie. Já byl navíc dost unavený a čekal jsem, že na 100% usnu. Ale neusnul jsem. Což mě samotného lehce šokovalo a Anne Hathaway alá Ella si tak 4 hvězdy ode mě zaslouží. A hlavně, Zakletá Ella se nebere vážně a je to dost vidět - což je jen dobře. ()

Falco.araea

Už jsem to viděla celkem dávno, ale pamatuju si to jako inteligentní pohádku, akorát na páteční večer se sourozencema a miskou brambůrek. Pamatuju si, že jsem se občas i zasmála nějakýmu vtipu, což se u amerických komedií nestává a dokonce jsem si neříkala, že to je další promrhanej večer s tou trapnou rodinou. Konec byl sice trochu přeslazený, ale u které pohádky není, co? ()

Scraffy

Romantika, ktorá ide okolo mňa. Síce je to originálne, že nemôže hovoriť a podobne, ale je to podané veľmi nudným a otravným spôsobom. Toto nie je moja šálka kávy. ()

Zadri

Že už jsem něco podobného viděl asi 100x ? Že je to vykrádačka bez nápadu? Že to je přebarvené a přeslazené? Třikrát ano, ale já jsem se dobře bavil. Tři plné hvězdy a snad bych dal i víc. ()

JajinkaBec

Tenhle film je hrozná blbost, ale musím se přiznat, že docela příjemná blbost :-) Na páteční večer, kdy už toho má člověk po týdnu tak akorát dost, je to příjemná, usměvavá podívaná, která urazí nejspíš jenom zarputilé obhájce klasických pohádek. Sice jsem málem mlátila hlavou o zeď, kdykoli se na scéně objevil princův fanclub, ale ty tři hvězdičky si to určitě zaslouží - za Hugha Dancyho (ne, do fanclubu se ale nepřidávám), za hada a za závěrečné taneční a pěvecké číslo, u kterého jsem se prostě musela přiblble usmívat. ()

Quendi

Řekla bych ne zrovna šťastně uchopený originální nápad. Sledovat hodinu a půl Anne Hathaway, jak poskakuje(očividně to MĚLO být vtipné), protože ji k tomu někdo nutí, byla víceméně bolestivá záležitost. O to víc, že jí prostě tuhle trpitelskou polohu nevěříte. Plus, zpívané pasáže = smrt. ()

Kubi21

Povedená a krásná pohádka s popkulturními odkazy alá Shrek a Arabela. Přiznávám bez mučení, že jsem dlouho okolo tohohle filmečku chodil a nechával ho ležet ladem. Včera jsem si už řekl dost a šel do toho. A opravdu jsem neprohloupil. Už začátek je dokonalý a Eric Idle jako vypravěč je skvělý. Od eskalátoru ve středověkém městečku už jsem se jenom bavil a vydrželo mi to do konce. Děj není zbytečně přeplácaný a vlastně pohádkově jednoduchý a Anne tomu dává to správné kouzlo. Tady je oproti Disneyho Deníku princezny roztomilá, milá a krásná. Přesně tak jak má poháková hrdinka být. Opravdu uvažuji o plné palbě. Uvidím jestli se budu bavit při druhém a dalším shlédnutí stejně, nebo i víc. Pak bych přitlačil. PS: Dolů určitě nepůjdu z výše uvedených důvodů a také za tu obryni, která mi byla povědomá, ale došlo mi to až u titulků. Palec nahoru. PPS: Teď jsem v rádiu slyšel Somebody to Love od Queen a musím říct, že filmová předělávka byla úžasná a dokonalá. Řval jsem u toho smíchy skoro tak, jako u Don't Stop Me Now v Soumraku mrtvých. ()

Wooke

Táto rozprávka bola na počudovanie dobrá. Páčilo sa mi, že sa to nehralo na niečo pre dospelých, proste obyčajný film pre mladších. ()

Kimkong

Proč se na tento film dívat? Jedině kvůli Anne a dosti originální kletbě. Na Anne se dobře kouká a kletba přinese několik zajímavých a celkem vtipných okamžiků. Na druhou stranu film je bohužel rodinný, takže se tvůrci nemohl příliš odvázat. Ella nejvíce připomíná popelku, ale film obsahuje neskutečný mix i dalších postav či světů. Výrazným prvkem, pro mne dosti neoblíbeným, je sklouznutí do žánru bláznivých komedii, což znamená historicky zprzněné fantasy a notnou dávku trapně-vtipných scén. Dalším výrazným jevem je očividně nízký rozpočet filmu. Film se našim kinům vyhnul, ačkoli propadák to rozhodně není a cílovka (rodiny s dětmi), by si přišli jistojistě na své, neboť i dospělí si z filmu něco odnesou. Celkově lepší 2*. ()

Joe16210

Moje oblíbená Anne Hathaway v době, kdy ještě nebyla tak slavná. V obsazení najdeme mnoho zajímavých dnes známých jmen, třeba Hugh Dancy nebo Lucy Punch a další. Je to krásný pohádkový příběh, který je svižný a vtipný, navíc doplněný o pár známých písniček od Queenů nebo Eltona Johna. A i v českém dabingu se zde objevilo pár méně známých hlasů, další jednoznačné plus. Vždy se rád podívám znovu. ()

AgnesDee odpad!

Četla jsem knížku a byla naprosto skvělá. Měla samozřejmě nějaké mouchy, ale přinesla zajímavě vymyšlený svět, dobré postavy a dokonce lépe vycházela z původní Grimmovské pohádky. Tohle je ovšem naprosto příšerné. Hrozné efekty, příšerné postavy a především naprosto nepovedená adaptace. ()

hrumsrt

Střelená nápaditá pohádka! Mockrát jsem si při tom vzpomněl na Shreka, který taky tak nějak kombinoval všechno. Obrovským plusem je kreativita okolo Ellyina prokletí a hudební čísla! Ale nestačí to zase v samotném příběhu, kdy to je často tlačené na sílu a humor je takový, jaký je. Nicméně Anne Hathaway, tady asi nastavila nový vrchol sladké dívenky! 60% ()