Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

Merggie

Volovina nad mraky, ale zábavná. Farieb je v Zakliatej Elle snáď viac ako dokáže príroda namiešať. Štúdio je vypuklé jak sviňa, samá umelina. Za pozornosť stojí niekoľko pozoruhodných moderných prvkov v záhadnom svete rozprávok (no napríklad taký eskalátor), ktorý oživil inak trápne bežný rozprávkový príbeh. Popoluškovský motív zrejme tak skoro nevymrie, a kým nevymrie, dovtedy sa budeme môcť pokochať krásnymi outsiderkami, ktoré sa napokon aj tak vždy dokopú k šťastnému koncu. Možno by pre oživenie publika bodla nejaká popoluškovská tragédia. No ale na druhej strane, to by sme sa príliš nezabavili...Mimochodom, kto boli tí červení spajdrmeni, ktorí v závere filmu bravúrne vstúpili na scénu štýlom požiarnika Sama? ()

aR3Zz

Prastena komedie, kterou jsem nahodou potkal v TV, kdyz ji sledoval cely zbytek rodiny. Jenze pro Anne Hathaway (Denik Princezny) mam zkratka slabost a tak jsem vydrzel az do konce. A libilo se mi to (a rodine ostatne take). Originalni napad zasazeny do moderniho pohadkoveho prostredi. Ano, stupidni. Ale proste pekne :) 55% ()

parabellum

No zase jsem na druhé straně tábora jak u mnohých filmů bývá. Docela mě zaráží dosti vysoké hodnocení tohoto paskvilu. Papundeklový kulisy, kostýmy a efekty jak z primovských VKV, céčkový herci, až na A. hathawey za kterou uděluji jedinou hvězdu, aspoň na ní se dalo koukat. U komedie by se člověk měl pobavit, bohužel u mě se projevil praví opak, pomalu jsem brečel nad 1000x ohranýma scénkama s úděsnýma hercema:(( Nad vším bych mávnul rukou, kdyby se tato rádoby fantasy/romantická/ komedie snažila kloudně parodovat své uspěšnější příbuzný ale tam bohužel u mě totálně propadla. Nikdy více!!!! ()

Torgal

Snaha natočiť parodizujúcu rozprávku je patrná, ale ani zďaleka nie je dotiahnutá. Humoru mohlo byť podstatne viac a mohol byť aj kvalitnejší, takto je to len vcelku tuctová záležitosť zaujímavá hlavne sympatickou Aničkou Hathawayovou v hlavnej úlohe. Je to zábava na sviatočné predpoludnie, nič viac. 5/10 ()

ludva10

Vtipné, hezky vymyšlené, zajímavý příběh, dobře herecky odehrané. Prostě se na tento film vždy rád znovu podívám. ()

Cruchot

Škoda, že se tvůrci neodvázali ještě trochu víc. Mohla být na světě velmi dobrá hraná konkurence nepřekonatelnému Shrekovi. Mnoho opravdu vtipných scén souvisejících zejména s originálním prokletím Elly ("Freeze!" :)) je zabito trapnými, přeslazenými nebo až hloupými výstupy. Jsou tu zábavné postavy (had, strýc Edgar, vypravěč Erica Idlea, Brumhilda), ale pak také otravné až přehrávající (sestry Hattie&Olive, víla Lucinda nebo zlobři). Hlavním trumfem je určitě Anne Hathaway, kvůli níž stojí za to film shlédnout. Děti nejspíš budou z filmu nadšené, dospělák se pobaví taky, ale jenom si možná povzdechne, že mohlo být líp. ()

Razzor_82

"Moje kmotřička někde flámuje!" Svěží fantasy pohádka s roztomilou Hathaway. Kouzelná svou zápletkou a ztřeštěností. Ella čelí statečně šikaně a pletichám. Nechybí chytlavé songy a krásný hlas Annne v Somebody to Love. Zkrátka odpočinkový rodinný film.  8/10 ()

FeriusParfax

Oblíbená pohádka mě a mojí sestry, když jsme byly malé. Viděly jsme ji spolu tolikrát, že jsme odříkávaly slovo od slova. Je to samozřejmě pohádka hlavně pro holčičky, ale je tu neotřelý nápad a velmi zajímavé postavy. Je zkrátka taková trošku jiná než ostatní. Asi proto nám tak přirostla k srdci. Velmi ráda na tyto chvilky, kdy mi sestra nelezla krkem vzpomínám. V příběhu jde o uvědomělou dívku, Ellu, která je prokletá a cestou za pomocí pro obry doslova narazí na krásného prince. Spolu s dalšími přicmrndávači se tedy dají na cestu. No… co se asi cestou nestane? „Spoiler“ – Ella a princ zůstanou spolu a vezmou se. Ella se zbaví prokletí a z prince přestane být takový tupan, kterým býval, než potkal svou vyvolenou. Smýšlení hlavní hrdinky se mi moc líbilo a byla mi sympatická. Což se moc často nestává… Celý film provází chytlavé písničky. ()

haWranka

Hm, proč ne. Když nikdo nečeká zázraky, má chuť na pohádku, něco ne tak úplně tradičního a chce si odpočinou, tak je Ella ideální. ()

E lan

Nic moc, divné prvoplánovité zpracování, slaboučké televizní herecké výkony a nulový příběh. Na Vánoce jsou lepší filmy ke sledování. ()

mira.l

No do hajzlu, co tohle bylo za gýč?? To bylo dost strašný a od odpadu tuhle kombinaci Popelky a já nevím čeho všeho ještě zachránila čistě a jen Anne Hathaway. Blbý to bylo v zásadě celý, ale do kolen mě poslaly tři věci: dřevěný eskalátor na ruční pohon, co se stane, když se vedle vás uprdne obr a "požární tlačítko" pro přivolání " ostrých hochů". Kde se tam vzala písnička od Queenů, to radši zkoumat nebudu, protože to byla jedna z mála světlých chvilek tohoto slepence. ()

KdG

Tentokrát mě to celkem i pobavilo, Anne Hathaway vypadá celkem dobře, ono je tam teda na pohádku fakt poměrně dost pěknejch bab. ;-) ()

danielK

..já mám prostě slabost pro Anne Hathaway a pohádky - navíc, děti to milují, co víc si mají tvůrci přát? + skvělý dabing s Vendulkou Křížovou, Filipem Blažkem a Hankou Ševčíkovu. Hodnotím 70% ()