Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

Lord Fuck

Hodně povedenej filmeček, ve kterym Arnýho svaly nehrajou hlavní roli. KevSpě a jím podobnejm bych nejradši uřízl jazyk :) ()

Trenz

Až na ten nechutně slaďácký konec je to docela dobrý film. Gabriel Byrne zazářil a ani Arnie nebyl k zahození. ()

MilesTeg

Tak dlouho jsem na tuhle šanci čekal, celých tisíc let, a když by stačila jedna mizerná soulož s dvacítkou, které se o mně beztak každou noc zdává, abych převzal žezlo po tom starým páprdovi, co šest dní makal a zbytek času si jenom válí šunky a za to ho všichni uctívaj, přijde si nějakej přestárlej kulturista s rakouským přízvukem a udělá mi z toho ráj na zemi. Jedním slovem hnus. Takovejch příprav a nervů, na všechno jsem myslel, sektu jsem kvůli tomu založil, holku mi vybrali už v porodnici, aby ji dobře vychovali, a ono ne, ono stačí jedno blbý jabko s klubkem červů, který on vidí taky a všechno je v prdeli. Kdyby to byl aspoň náboženskej fanatik, ti sice všechno vědí, ale nic nedodělaj do konce, protože Bůh, tfuj, jim věčně pomáhá, takže když dojde na věc, jsou neschopní. Ale tenhle parchant ne, von nevěří ani v něj, ani ve mě a proto mu nic nesvazuje ruce a nemá sakra žádnou úctu před andělem. Je mu jedno, že mě kulky nezabijou, když to nejde olovem, vezme na to výbušný střely nebo co, což mě pekelně zdržuje od práce. Tak dlouho jsem spolíhal na to, že ti mí poskoci ho zvládnou sami, až se schoval do kostela a musel jsem si to zase vodřít osobně. Vlezu do něj, ženskou mám na lopatkách, takovou pěknou kůstku a von si místo sexu vzpomene na svou starou a toho spratka, který stejně umřeli kvůli tomu nahoře a probuděj se v něm ty zapomenutý sebevražedný choutky. Taková práce s tím byla a všechno na hovno. Ale čekat dalších tisíc let? Ani náhodou. Počítám tak padesát šedesát špatnejch let, nějaká ta neúroda, oteplení, přelidněnost, hladomor, epidemie, ozónová díra a jsem zpátky v plný parádě. A nebo počkám, jak to půjde na prodej a vrátím se ve dvojce už příští rok. Koneckonců, nejsem žádný béčko. Nebo jo? ()

waska

Podle mě celkem povedená variace na satanovské téma. I když hovořit na téma Arnieho herectví je otřepanou limonádou, tady mu role překvapivě sedne. Stejně tak Gabriel Byrne je v roli Satana jako doma a uvěřil bych mu všechno. Největším mínusem filmu je jeho nevyrovnanost, určitě se z toho dalo dostat víc. ()

Acrobat

Arnie stal uz asi proti vsetkym zloduchom sveta, vsetkych pokantril, vsetkych vystrielal, co by sme mu dali este tak na musku? Co? no dobre, samotneho DIABLA. Za skusku nic nedame, kto bude silnejsi. Ono nie je potrebne si dat odpoved ze kto asi, ved hlavny herec je Schwarzenegger. Ale je to spravene trochu nou formou nez sme u filmov typu Schwarzi zvyknuti. Uz zaciatok s vrtulnikom vesti mozno nadejny zaciatok kvalitneho akcneho filmu. Nasledujuca stopaz vsak dava film do priemernych aj ked nie vyslovne B-ckovych vod. Zivotom skusana postava je fajn, ale SCHW. ju zahrat ako vzdy nevie. Byrne hraje ucelovo, ze je diabol, tak budem frajer. Efekty su vsak dobre. Umieranie vsetkych postav na okolo tiez, ved diabol nepozna priatela. Ku konci som sa bal jedneho: odhodlani Arnie sa ozbrojuje arzenalom automatickych rucnych zbrani, ze on to ide diablovi "nandat". Ake prijemne je potom zistenie (ono to zisti aj samotny Arnie), ze ziadna strelba nebude bude len mec, a tichy priam sepkavy koniec filmu v osamotenom kostoliku, pri buracajucej oslave mesta daleko za kostolom. klobuk dole!! ()

RajAthen

Kam se hrabe Byrne za Al Pacinem, ovšem proti všem předpokladům mě film udržel při pozornosti celou dobu a místy má světlé chvíle, takže si myslím zatracení skutečně nezaslouží. I Ďáblovi jde nakonec zadnice, pokud jste morálně zdatný hrdina, či přesněji pokud jde božský Arny. Zkrátka americký pohled na tuto tématiku je příznačně... americký. Navíc "finta" s otočením zprofanovaného 666 je skutečně natolik pozoruhodná, že by zasloužila nějaké ocenění (chutnající malinově). Ďábel zkrátka také datuje před a po Kristu, jak trefné. ()

Kroup4

Líbilo se mi to.Arnold konečně taky ukázal že umí umřít ve filmu a Gabriel Byrne je jako Ďábel výbornej,filmu by se dalo samozřejmě spoustu věcí vytknout a asi aj jeho jednoduchost,ale rád jsem u něj vypl a dobře se bavil... ()

Demonic189

No vidim, ze ostatní tento film zakopali pod čiernu zem, avšak ja sa musim End Of Days rozhodne zastať. Dal by som aj piatu *, avšak par veci mi to nedovoli. I tak si však myslim, ze tento snímok je skutočne posledny podarený počin Arnolda v hlavnej úlohe (uvidíme však s čim vyrukuje v roku 2012). Brutalne sceny (vlak, kostol), vela krvy, akcia strieda akciu a hlavne super charizmaticky Byrne. PS: videli ste azda iny film kde (SPOILER) babička reže Arnolda ostošesť? Edit: o kvalite tohto filmu hovori aj to, že vzdy ked ho s niekym pozerám, ten dotyčny ma pochvalí za dobry výber ()

Lumberjack

Tento kousek jsem si pustil 21. 12. 2012, když už bylo jasné, že se Mayové s předpovědí sekli, tak jsem si alespoň chtěl spravit chuť katastrofickým filmem. A byl bych mnohem raději, kdyby těm Mayům konec světa vyšel a ja nemusel trpět nad tímto výtvorem. Bylo vidět, že Arnold už potřebuje oddych, páč ty jeho předguvernérské filmy byly docela slabota... ()

danny_21

Solidní thriller s netradičním představitelem hlavního hrdiny, přesto jsem Arnie zapadl stejně jako vhodně vybrané ztělesnění pekelného knížete v podobě Gabriela. Mě se to líbilo, už jsem to viděl několikrát a pořád to má dobré parametry. Arnold umí i krapet hrát, když se snaží, sice neukazuje bicepsy a nekosí lumpíky na každým kroku, ale má to spád, napětí. Gevernér má na krku daleko horší kusy - 60 %. ()

Nix

Ale jo proč ne. Je to trochu jiný Arnold s nádechem mysteriózna, opravdu. Atmosféra je super, celé se to tváří tajemně. Druhá část filmu už ale zajde do takových akčnějších vod, ano, Arnold je klasik a prostě on by si určitě nedal ani takový film, aby si nemohl vystřelit raketu nebo ze dvou pistolí zároveň. A jen on pošle ďábla tam, kam slunce nesvítí. Má to šmrnc a já se u toho bavil. ()

rublik05

Námět zněl více než slibně, nakonec mám ale ze snímku velice rozporuplné pocity. Na jednu stranu je zde temná, děsivá, místy až lehce hororová atmosféra, dále také svižné tempo a zajímavý děj. Naopak na té druhé straně tady máme až trestuhodně odfláknutý příběh, který je místy až komicky přihlouplý, pak také naprostou absenci nějakých pořádných akčních scén a nevýrazné výkony většiny hereckého ansámblu. Ve výsledku to ale není zas až taková hrůza, shlédnout se do bez nějakých větších komplikací dá, očekávání však byla větší než konečný výsledek. Velká škoda, potenciál tam rozhodně byl. 5/10. ()

AlexDLarge

Opravdový Konec světa. Příšerný film. Pominem-li slabý scénář i celou zápletku a Arnoldův herecký výkon(scény, kdy se trápí kvůli ztrátě rodiny), tak mi nejvíc vadila režie nebo spíše střih. To, že postavy chodí od jednoho klišé k druhému mě nezasáhlo tolik, jako naprosto otřesný střih. Připomínalo mi to střelbu z kulometu. U některých scén mě dokonce rozbolela hlava. Postava se tam jenom pohnula a už následovalo nejmíň pět střihů. Zlatý Tony Scott. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis