Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

Hapretor

Tohle je pakárna ale "boží". Kdo jiný by nakopal Satanovi prdel než sám nadupaný Arnie? G. Byrne se do role až ďáblovsky hodil. ()

Heroine

Chvilkama docela legrační, ale já si prostě na Arnolda nepotrpím. Je mi nesympatický, a když k tomu Satana hraje Gabriel Byrne, samozřejmě jako divák zase fandím na nesprávně straně... ()

helloween93

Temný pánbíčkářský thriller s Arnoldem, který se do role naprosto nehodí, je přehledem všech klišé a momentů, které už jsme někde viděli. Celé to působí docela naivně, když Pána zla přemůže sám Arnold, který je v tomhle filmu obyčejný smrtelník. Tím odpočtem nového tisíciletí mi to hodně připomnělo Strange Days od K. Bigelow. Nebýt toho konce, dal bych 3, takhle bohužel 2*. ()

MickeyStuma

Opět přichází satan, avšak tentokrát v poněkud akčnějším hávu. A jaké překvapení, utká se s ním samotný Arnie. Scénář převážně těží z různých obav, proroctví a předpovědí o konci světa v roce 2000 a tak ani není divu, že takový film vůbec vznikl. Nízkorozpočtové snímky na obdobné téma taktéž nezahálely. A že tvůrci sáhli zrovna po biblickém tématu už vůbec nijak neudivuje, neb je to téma léta letoucí velice vděčné. Všímavý divák pozná, že počátek dějství takřka jede na stejné koleji jako starší Arnoldův komediální snímek pod názvem ´Policajt ve školce´. Tam ho počáteční policejní akce dovedla do školky. V tomto snímku ho policejní akce také někam dovede, jen do míst daleko závažnějších. Hororový motiv v ryze akčním spektáklu není zrovna obvyklý, ale dá se říci, že tento tah se tvůrcům v tomto případě vcelku povedl. Vše co se z takovém námětu očekává nebylo opomenuto. Gabriel Byrne v roli Satana příjemně překvapil. Téměř jsem v něm viděl Al Pacina, který takto vynikl ve snímku ´Ďáblův advokát´. Jako akční film to má vše potřebné. Hláškujícího hrdinu a proti němu nekompromisního protivníka, výbušnou akci, temnou atmosféru, odsýpající tempo a typické klišé, bez kterého by to prostě nešlo. Zkrátka akční film jako každý jiný, jen s nezvyklým námětem. ()

Rathalos

Mysteriozny thriller s prvkami hororu v hlavnej ulohe s Arnoldom Schwarzeneggerom,ktory ma potesil,temna,tajomna,strasidelna atmosfera so zaujimavym nametom,urcite vydarena zalezitost a spomienka na minulost...:-) ()

GOREGASM

Sestoupení Satana na Zem zní zajímavě a Gabriel Byrne mu dodává démonickou auru, díky které End of days dokoukáte až k titulkům. Arnold ve své roli není vyloženě marný, ale tenhle příběh musel napsat někdo po trojnásobné lobotomii. Ve výsledku ale jde o typický příklad filmu, kde si užijete několik povedených scén jako například úvodní scéna Satana v restauraci a vlastně všechno s Byrnem, zbytek je potom ďábelsky nesmyslný maglajz za sto miliónů, který si na sebe kupodivu vydělal. 40% ()

Filmárik

Ach bože ďalšia hollywoodska anti-satan drsňárina s dávno vyhasnutou hviezdou v hlavnej úlohe. Pre kultúrnejší zážitok v tomto smere odporúčam Rosemaryno dieťa od maestra Polanskeho. ()

bolf!k

arnold je arnold. vcera sem zkouk rudou sonju a neska end of days a musim konstatovat ze arnieho vyraz pri namaze ci bolesti se za poslednich 20 let vubec nezmenil k lepsimu :D jinak na koukani po prichodu z hospy je to prima ale umelecky zazitek bych v tom ani nezkousel hledat. ()

Barak

Ne Gabriel Byrne, ale střihač byl hotový ďábel (však si všimnete, až se na to budete dívat), jinak je to celkem super film. I satan má své dny a každých tisíc let dostane sexuální choutky, takže vystoupí na zem a hledá ženu, která mu byla předurčena (no, on si jí nemůže vybrat sám, vybralo mu jí totiž postavení hvězd). S tou se vyspí a pokud je plodný a ona taky, tak by se na těhotenském testu měly objevit dvě čárky, čimž se narodí nějaký borec a ten pak zničí lidstvo a vlastně celý svět (snad jsem to řekl dobře). No, ale satan nepočítal s tím, že tu bude Arnie, který mu to pekelně zavaří a který se mu chystá nakopat prdel. Po boku mu stojí Kevin Pollak a ten s ním vede naprosto úžasné rozhovory, hláškuje a dokonce svého parťáka i předčí (je takový "vymýšleč", jakože většinu těch keců vymýšlí právě on a Arnold se toho akorát vždycky chytne). Neříkám, že Arnie není "cool", ale Pollak je lepší. O zábavu je tedy postárano (částečně). Taky jsem se musel zasmát při scéně, kdy ženská, která byla značně "při těle", házela se svalovcem Schwarzeneggerem na všechny strany a rozbila s ním téměř celý pokoj - no, jde vidět že ani "John Matrix" není všemocný a svaly moc nezmůžou. V závěru pak vypuknou hotové plamenové orgie a nějaké to monstrum se taky objeví. Jinak je to průměrná "blbost". A konec, který proběhl, tak takový jsem ho nečekal (myslím tím, jakože kdo umřel, kdo přežil a tak....) ()

salamandrr

Po dlouhé době něco pořádného pro Arnolda...detektiv(spíš sekuriťák) alkoholik jako by mu z oka vypadnul i s flaškou v ruce. Každé ráno se chce zabít, ale jeho kolega mu přinese kafe, který hodí do mixéru společně s pizzou a zbytky u ledničky. všechno to rozmixuje a vyklopí do sebe...jeho kolega na nabídku zda taky nechcemůže jen odvětit díky už sem zvracel ()

Jeand´Boa

Já bych tento film o zatracení zase tolik nezatracoval ... Arnold už měl slabší chvilky... u tohoto snímku se určitě nebudete bát, určitě nebudete tajit dech a obracet se na modlení, by vaše přímluvy napomohly světu ... ale můžete se rozhodně dívat a pokusit se lacině bavit... tak, jak to má tento film přinést... ()

Dimo

Zklamání z pobožné sráčoviny, která měla ale solidní hudbu a Arnold si tu zahrál pěkně. Pár momentů je příjemných, ale jinak jde o klasické poplácání po ramenou americkému stylu náboženství, aneb "Božská agitka made in USA". Nic pro mne. Body jen za Arnolda. ()

Kingjiri

O uplnou blbost nejde, ale za 100 mega to mělo dopadnout podstatně líp. Aspoň se mohli najmout kvalitnější osvětlovači spolu s režisérem, protože nějaký tmavý scény byly pro mojí LCD televizi docela tvrdej oříšek. Schwarzenegger potěšil jako vždycky a výkony, co převedli Byrne nebo Tunney, taky nebyly k zahození. Na příběhu chtělo ještě víc zapracovat, nicméně vzhledem k tomu, že už je rok 2000 dávno za náma, asi bude každej po projekci v klidu spát a snímek by i s lepšim scénářem každopopádně ztratil něco ze svý mysterióznosti. Při pohledu na Hyamsovu režijní filmografii se ale moc nedivim, že vzniknul jenom průměr (hlavně díky Arnoldovi), na kterej si nejspíš za pár dní nevzpomenu. ()

emdvojka

Jedna z tých úloch, kde Arnold hraje obyčajného človeka, ktorý sa musí zmieriť s ťažkou strátou.Ktomu všetkému sa otvoria brány pekla a je na nom aby ich opäť zavrel... Takže klasický akčný snímok s klasickým scénarom a s klasickým akčným hrdinom. To znamená, že tento film Vás určite nesklame. Pre Schwarzeneggera nevýrazna rola, ktorá mu viac popularity nepridala, pretože v ďalšom desaťročí to už išlo s jeho filmami rapidne dole. ()

Ondr@932

Nechápu kritici tohoto filmu. Dle mě je film velmi dobrý, skvělá hororová atmosféra a s hlavní rolí Arnolda Schwarzeneggera! Jediné co mě mírně vadilo bylo to, že byla zbytečně moc dlouhá stopáž. Krásně by stačilo 90 minutek. 70% ()

Patriot.X

Tak to bylo veselé. A to by nemělo. Promiň Arnie, ale film o příchodu Satana na svět si představuju jinak. Druhá hvězda je za ten skvělej fitnesáckej koktejl k snídani. ()

Schlierkamp

Americký mysteriózní akční film popisující události z konce tisíciletí, kdy se v New Yorku objeví Satan a pokud se mu do půlnoci 31.12.1999 podaří s vybranou ženou zplodit Antikrista, nastane podle předpovědi konec světa. Christine Yorkovou, o jejíž lůno měl usilovat Kníže pekla, představovala půvabná R. Tunney, která se dokonce v jednom okamžiku odhalila, a nezničitelného a mocného Satana ztvárnil irský herec G. Byrne. V hlavní roli neohroženého zachránce světa policisty Jericho Canea se neobjevil nikdo jiný než A. Schwarzenegger, který si předsevzal, že musí Christine za každou cenu ochránit. Satan byl představen jako průhledná, neuchopitelná hmota, která se dokáže převtělovat do libovolných osob, přičemž nejvíce času strávil v těle již zmíněného G. Byrnea, který předvedl dobrý výkon, přesto se však neubráním pocitu, zda by nebyla výhodnější obsadit do této role někoho známějšího a výraznějšího. Arnold se kromě Satanových nástrah musel vypořádat i s příslušníky tajného papežského řádu, kteří byli z Říma do New Yorku vysláni za účelem usmrcení vyvolené Christine, aby tak zažehnali hrozbu zplození Satanova potomka. Z mnoha akčních scén mě snad nejvíce zaujala ta, která se odehrávala v newyorském metru. Není mi příliš jasné, proč je tento film opomíjen, neboť se domnívám, že obsahuje dostatek dobrých akčních scén, napětí, mysteriózní atmosféry a satanské tematiky. Pro mě je Konec světa od režiséra P. Hyamse dobře natočený dramatický mysteriózní thriller, ve které navíc hraje Arnold a neuvažuji o jiném než nadprůměrném hodnocení. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis