Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

Heavyman

Pro nás pejskaře jistě "srdíčkový" snímek, ovšem pro nás detailisty a rejpaly moderní tvorby, kde i pazourek se digitálně dobrušuje a na "reálnost" se nedbá, je to trochu "sodoma gomora"....i když v celku sympatická. ()

Faila

Základní kostra příběhu je dost profláklá a tenhle film vlastně vůbec nic nového nepřináší. Místy mi dost cukalo v oku nad "historickou nepřesností", ale... vizuálně mi to přišlo nádherné a celkově mě to svou poetikou okouzlilo. ()

helloween93

Nudný “survival” o přátelství mezi člověkem a vlkem, který je prázdný, jako ty CGI pustiny, kterými hlavní hrdina putuje. Příběh nemá žádnou pointu, scénář je prostoduchý, stejně jako tento film. Morgan Freeman tam není ani jako vypravěč, měl by být z castingu vymazán. Zasloužený propadák, který nikoho v kinech moc netankoval. 2* ()

MikeeTheory

Všechno to, co kritici filmu vytýkají, je bezpochyby pravda. I tak se ale může stát, že vás tenhle snímek úplně pohltí. Okouzlujícím vizuálem, jednoduchým pohádkovým příběhem i oním přátelstvím mezi člověkem a zvířetem. Je to sladké až to bolí, mě si to ale totálně podmanilo. ()

GMVajgl odpad!

Ve filmu Jurský Park vysvětlili získání časem poškozeného genového kódu dodáním chybějících částí z genu žab. Příběh tohohle filmu je asi 97% současná žába (bullshit) a 3% dinosaurus (fakta). Hloupé domněnky zpracované hnusným CGI. ()

Torgal

Chcelo by to byť pravekým survivalom, ale v tomto zámere film absolútne nefunguje. Ako mám prežívať útrapy hrdinu, keď nič vo filme nie je skutočné a vzniklo to na počítači? Revenant fungoval preto, lebo si ho DiCaprio poctivo v mraze odtrpel, Alpha je oproti nemu čajíček a prechádzka ružovou záhradou. Príbeh samotný je zas strašne zromantizovaná a zjednodušená verzia domestifikácie vlka, v ktorej sa okrem putovania digitálnymi exteriérmi nič zaujímavé nedeje. 4+/10 ()

Kingjiri

Alpha je spíš napínavější pohádka o domestikaci psů (resp. vlků) než survival. Výsledek moh být rozhodně lepší, kdyby se šetřilo s digitální animací (nemohla být aspoň krajina víc reálná?) a Kedův boj o život by byl víc vyhrocenej a napínavej. Je ale třeba uznat, že jsem se i přes pomalu plynoucí a hrozně jednoduchej příběh moc nenudil a nějaký momenty (hlavně ve vztahu Kedo - Alpha) byly docela působivý. Třetí hodně slabá hvězda za solidní atmosféru pravěku. ()

Hpatrik

Té stylizace je tam až zbytečně moc, a druhá polovina je přímočará a ničím už nepřekvapí. Ale jinak to celkem dobře šlape, takže i s přihlédnutím k tomu, že ambice nebyly nijak závratné, to není vůbec marné. ()

misbos

Dášenka Čilý Život Štěněte Prehistorical Edition - aneb - Me and my dog through the desert , snow, and fog. Překvapivě ne úplně debilní...Historická licence je poměrně rozsáhlá, jenže stejně víme kulový, jak se jim tenkrát žilo, lovilo, a chočilo vlcí... Kmen by pravděpodobně měl celej stejnou úpravu zevněšku (vlasy vousy a tak), aby se poznal, a krajina by byla zřejmě víc zalidněná, ale to jsou malý věci.... ()

Drom

Když mě v prvních okamžicích do očí praští CGI, mezi kterým pobíhají panďulácové ve fešně střižených bundách zakoupených v mísním pravěkém nákupním fešnšopu, očividně, tak už se taky může stát, že ten vozejk tolerance frčí dolů svahem příběhu dle vlastního rozumu. Když jsem pak krátce na to uzřel ty plastové pazurky, bylo nevyhnutelné vzdát se veškerých nadějí na úspěšný reparát. Má pozornost prudce opadala a brzo mi bylo zcela jedno, co se tam děje a upoutaly mne maximálně jen další a další věci, které mi vadily. Takový tisíce let vývoje a lidstvo stále natáčí takový kraviny. Dokonce i ty poudačky s Bartoškou, z tábora, vod potoka a vod lesa, byly lepší než tohle. A jak jsou starý a bez efektů. ()

Tamten

A hlavní hrdina umírá a umírá a umírá. A když už umře asi pošesté a opět se z toho jen tak probere, začíná to být otrava. Nezachrání to ani vcelku dobře výtvarně zpracované pravěké prostředí a už vůbec ne jedna kýčovitá (samoúčelná) scéna za druhou. A to, že si umírající hlavní hrdina každý večer hůlkou vytře oheň, aniž by bylo v okolí jakékoliv dřevo (a samozřejmě ho má v krásném kamenném ohništi), to už jsou jen takové perličky navrch. ()

netWoor

Mauglí v době kamenný. Tedy době kamenný dle amerických filmařů. Hodně dětský film (bo děti odpustí hodně) plnej naprostých dějových hovadin (úplně sem šílel při záběrech na desítky kilometrů stepi a najednou ťapou lesem nebo ... ústřední skála, z které viditelně nejde sejít a přesto jsou lovci chvílema nahoře i dole) a vlastně hovadin úplně ve všem. V tomdle dílku se vůbec ničemu nedá uvěřit, ale ... pro malý děti dobrý ... ()

Likan7

Je to road trip nebo survival? Ať už to je co chce, ta snaha podobat se Revenantovi mě ve druhé polovině už dost štvala. Režijně to prostě není tak zvládnutý. Na to, abych to bral jako survival, to jsou šílený omalovánky, téměř ve stylu 300, tudíž se s filmem nemůžete moc ztotožnit, cítit zimu, strach, hlad. Vizuál je dechberoucí, nemyslete že ne, a v kině to platí určitě dvojnásob, ale film by měl jít jednou cestou. Takhle mi přijde, že neví, jestli chce být dětštějším Revenantem, nebo pohádkou pro děti.. McPheenovo přátelství s vlkem je sice pěkný a často i dojemný, ale nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby film dostal lepší režisér s lepším hercem, bylo by to mnohem lepší. Je to ok, ale vyšumí to divákovi z hlavy nepříjemně rychle. V první polovině vlka zahlédnete tak maximálně v dálce, řeší se to dospívání, odvaha, kuráž a lov. V tomhle duchu bych si nechal líbit celý film. Tohle ve spojení s vizuálem totiž funguje skvěle. Je proto obrovská škoda, že to někde po půli přepne do rodinnější linky a řeší se jen kámošení s pesanem. ()

s1r1us

Zřejmě inspirace filmem Tanec s vlky, ale přesunuta do doby 20 000 před naším letopočtem a natočena jako trapná Disneyovka. "Pračloveci" s koženýma bundama, tričkama dnešního střihu, mikiny s kapucí a kožešinou. Nosí dnešní batohy a při lovu používaj pokyny rukou jako U.S. mariners. Prostě slátanina :] Ale kdo má psa, tak si jednu,dvě, tři hvězdy přidá.... ()

Maximilianus

Z nešikovného chlapca sa stane trochu menej nešikovný chlapec s fúzikmi a vlkom. Nebolo by to zlé, keby to bolo napínavejšie, menej jednosmerné, zjednodušené a banálne. 6,5/10. ()

Klajondr

Zajímavé zachycení pouta mezi člověkem a psem/vlkem. Jenže po většinu filmu to byla strašná nuda. Jsou tu sice chvilky, které stály za to, ale jinak to chtělo něco víc. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz