Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Posádka vědecké stanice v Antarktidě byla napadena šílenými muži a v sebeobraně je zabijí. Byli to Norové z nedaleké základny. Proto se muži z vědecké stanice, vedení Mac Readym, vydají na základnu Norů. Tam jsou všichni mrtvi. Než ale zemřeli, vyprostili z ledu podivné stvoření, zřejmě zmrzlé tisíce let. Naši hrdinové netuší nebezpečí a to „cosi“ vezmou s sebou. Vetřelec u nich ale obživne a začne likvidovat vše živé. Je schopen imitovat podobu člověka nebo zvířete, a tak přežít pronásledování. Nastane děsivý souboj muže proti muži, kdy nikdo neví, kdo z nich je infikován, a navzájem se podezírají, že jsou nositeli vetřelce. I když se nakonec podaří vetřelce zničit, je pozdě. Z posádky stanice zůstali na živu jen dva muži, ale i ti jsou odsouzeni k smrti v krajině věčného ledu. Vetřelec totiž zničil všechny přístroje nutné k přežití. Nad americkou antarktickou základnou krouží vrtulník, ze kterého viditelně pobláznění norští výzkumníci ze sousedního tábora střílejí na psa. Podaří se je nakonec zachránit...? (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 490)

Cival 

všechny recenze uživatele

Dokud jsem neviděl Věc, Johnyho Carpentera jsem úspěšně nesnášel. Až tenhle skvělý horor s trochu béčkovou, ale velmi zajímavou zápletkou mě přesvědčil o Carpenterových specifických kvalitách. Konečně jsem přišel na chuť jeho ultralacinému režijnímu přístupu a navíc dostal i pěknou porci Morriconneho hudby. Když by si celý film udržel úchvatnost expozice s prchajícím psem, dal bych čistých pět. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Moje dojmy z Věci jsou hodně čerstvé. Video jsem vypnul před deseti minutami:) Takže teď pro jistotu poslouchám "normálního" Morriconeho, to jen abych prvnímu člověku, který vejde do dveří, neurazil hlavu... Sice trochu přeháním, ale takovou atmosféru strachu, nejistoty a nedůvěry jsem skutečně ještě neviděl. Přesně to je klíč k dobrému, ne, to je slabé slovo, ke skvělému horroru - ATMOSFÉRA. A ty efekty... Digitální předělávka Věci (aby celá záležitost co do grafiky šla s dobou) by si určitě zasloužila širší pozornost. Je to geniální, je to nezapomenutelné, je to John Carpenter's The Thing, pětihvězdičkový film. PS: Carpenter musí být velkým obdivovatelem Lovecrafta... ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Jeden človek túto vec potom, ako ju videl u mňa doma (v noci), označil za "dobrodružný thriller". A ja som skoro zinfarktoval. Možno som príliš precitlivelý na genetické premeny ľudí vo filmoch, ale keď som tento film videl prvý krát (ôsmak na základke, vo večerných hodinách) nemohol som po ňom celú noc zaspať a potil som sa ako na Sahare. Bol to príšerný zážitok a ja som sa zaprisahal, že už nikdy nesiahnem na žiadny horor. Paradoxne, práve tento žáner sa stal napokon mojim najobľúbenejším. A prsty v tom má nepochybne aj toto dielko. Dnes, keď sa na tento film pozerám s odtupom času, mi na ňom trošku vadí jeho príliš strohé, jednoduché vizuálne pojatie (v porovnaní s majstrovskou hrou svetiel a tieňov v Carpenterovom HALLOWEENe), ale zároveň nemôžem poprieť, že disponuje unikátnou atmosférou a úžasne temným, pesimistický záverom, ktorý tomuto žánru svedčí ako Travoltovi masné vlasy. Je to sakramentsky fajn, pozrieť si dnes horor, v ktorom nenájdete jedinú komickú, sebaparodickú vsuvku a ktorý je od prvej do poslednej sekundy jednou dlhou, nepríjemnou depresiou, navyše ozdobenou ultra nechutnými a desivými gore scénami. Uaaaa! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Děsivá přehlídka nechutných speciálních efektů s rozpadajícími se těly a mutujícími v odporné slizké kreatury. Obvzláště lidská hlava s pavoučíma nohama je velmi cool. Mrazivá atmosféra bezvýchodnosti a izolovanosti vše pak znamenitě dokresluje. Lze jen poděkovat Carpenterovi za odvážné režisérké pojetí a distribuční společnosti za odvahu nasadit to ve své době do široké kinodistribuce. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Zpočátku docela banálně se tvářící zápletka získá na hororové zajímavosti v okamžiku, kdy se dozvíme, že ta věc se může proměnit v kohokoliv z vás. Ani obyvatelé polární stanice, ani diváci netuší, kdo je stále ještě "normální" a kdo už je replikou možná bažící po asimilování celého lidstva. Strašidelný dojem umocnil fakt, že jsem si tenhle film neprozřetelně pustila na notebooku v půl 12 večer, takže jsem měla k dispozici opravdu tu nejlepší atmosféru, jakou snad při sledování hororu člověk může mít. Přesto se mi chvílemi zdálo, že jsem se spíš často lekla, když něco odněkud nečekaně vyskočilo, než že bych se bála... ()

Galerie (192)

Zajímavosti (89)

  • Režisér John Carpenter si střihl zanedbatelnou roličku norského polárníka na videozáznamu. (videofil)
  • "The Thing" byla v roce 2002 uvedena na platformě PS2 jako hra. (Ben.Ji)
  • Při pitvě psa byl trikař Rob Bottin schovaný pod stolem. Když skončilo natáčení, byl od hlavy až k nohám pokryt vrstvou slizu. (Veleknez)

Reklama

Reklama