Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Recenze (1 473)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Moje dojmy z Věci jsou hodně čerstvé. Video jsem vypnul před deseti minutami:) Takže teď pro jistotu poslouchám "normálního" Morriconeho, to jen abych prvnímu člověku, který vejde do dveří, neurazil hlavu... Sice trochu přeháním, ale takovou atmosféru strachu, nejistoty a nedůvěry jsem skutečně ještě neviděl. Přesně to je klíč k dobrému, ne, to je slabé slovo, ke skvělému horroru - ATMOSFÉRA. A ty efekty... Digitální předělávka Věci (aby celá záležitost co do grafiky šla s dobou) by si určitě zasloužila širší pozornost. Je to geniální, je to nezapomenutelné, je to John Carpenter's The Thing, pětihvězdičkový film. PS: Carpenter musí být velkým obdivovatelem Lovecrafta... ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Zpočátku docela banálně se tvářící zápletka získá na hororové zajímavosti v okamžiku, kdy se dozvíme, že ta věc se může proměnit v kohokoliv z vás. Ani obyvatelé polární stanice, ani diváci netuší, kdo je stále ještě "normální" a kdo už je replikou možná bažící po asimilování celého lidstva. Strašidelný dojem umocnil fakt, že jsem si tenhle film neprozřetelně pustila na notebooku v půl 12 večer, takže jsem měla k dispozici opravdu tu nejlepší atmosféru, jakou snad při sledování hororu člověk může mít. Přesto se mi chvílemi zdálo, že jsem se spíš často lekla, když něco odněkud nečekaně vyskočilo, než že bych se bála... ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Dokud jsem neviděl Věc, Johnyho Carpentera jsem úspěšně nesnášel. Až tenhle skvělý horor s trochu béčkovou, ale velmi zajímavou zápletkou mě přesvědčil o Carpenterových specifických kvalitách. Konečně jsem přišel na chuť jeho ultralacinému režijnímu přístupu a navíc dostal i pěknou porci Morriconneho hudby. Když by si celý film udržel úchvatnost expozice s prchajícím psem, dal bych čistých pět. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Jeden človek túto vec potom, ako ju videl u mňa doma (v noci), označil za "dobrodružný thriller". A ja som skoro zinfarktoval. Možno som príliš precitlivelý na genetické premeny ľudí vo filmoch, ale keď som tento film videl prvý krát (ôsmak na základke, vo večerných hodinách) nemohol som po ňom celú noc zaspať a potil som sa ako na Sahare. Bol to príšerný zážitok a ja som sa zaprisahal, že už nikdy nesiahnem na žiadny horor. Paradoxne, práve tento žáner sa stal napokon mojim najobľúbenejším. A prsty v tom má nepochybne aj toto dielko. Dnes, keď sa na tento film pozerám s odtupom času, mi na ňom trošku vadí jeho príliš strohé, jednoduché vizuálne pojatie (v porovnaní s majstrovskou hrou svetiel a tieňov v Carpenterovom HALLOWEENe), ale zároveň nemôžem poprieť, že disponuje unikátnou atmosférou a úžasne temným, pesimistický záverom, ktorý tomuto žánru svedčí ako Travoltovi masné vlasy. Je to sakramentsky fajn, pozrieť si dnes horor, v ktorom nenájdete jedinú komickú, sebaparodickú vsuvku a ktorý je od prvej do poslednej sekundy jednou dlhou, nepríjemnou depresiou, navyše ozdobenou ultra nechutnými a desivými gore scénami. Uaaaa! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Děsivá přehlídka nechutných speciálních efektů s rozpadajícími se těly a mutujícími v odporné slizké kreatury. Obvzláště lidská hlava s pavoučíma nohama je velmi cool. Mrazivá atmosféra bezvýchodnosti a izolovanosti vše pak znamenitě dokresluje. Lze jen poděkovat Carpenterovi za odvážné režisérké pojetí a distribuční společnosti za odvahu nasadit to ve své době do široké kinodistribuce. ()

Galerie (192)

Zajímavosti (90)

  • Se slovy: "Tady to vypadá na zcela normální vnitřnosti," vytahuje doktor z dutiny břišní jedné z mrtvých osob ledviny krávy. Lze je rozpoznat podle jejich typických laloků, které člověk nemá. (Verka13)
  • Jedna z teorií považující Childse (Keith David) za Věc je založena na závěrečné scéně filmu. MacReady (Kurt Russell) mu podává láhev, aby se napil. V lahvi údajně není alkohol, nýbrž benzín. Věc nepozná rozdíl a prozradí se, MacReady se jen usměje ve smyslu "veškerá moje snaha byla marná" a film poté končí. Tuto teorii však částečně vyvrátil sám Kurt Russell. Byl na ni dotazován při jedné promo akci k Tarantinovu filmu Osm hrozných (2015) a odpověděl: „To nevím. Tak dalece jsme tehdy nepřemýšleli. (POciSEM)

Reklama

Reklama