poster

Věc

 • Česko

  Tvor

 • USA

  The Thing

 • Slovensko

  Vec

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1982, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheRaven
  *****

  Osamocená polární základna, mráz a něco, co by tu být nemělo. K tomu velice skličující atmosféra a výborná hudba. Když jsem asi v sedmi letech objevil tento film doma na videokazetě, sral jsem strachy. Od té doby si ho pravidelně pouštím tak jednou za rok a věřte nebo ne, líbí se mi pokaždé o trochu víc. Film, který udělal z Carpentra jednoho z mých nej režisérů.(11.11.2007)

 • Hakha
  *****

  Dnes už efekty možná komické, ale i tak film budí respekt a je cítit chladná atmosféra, kterou John Carpenter dobře umí. Už v mládí mě tento film zaujal a pocity trvají nadále a hned tak nevyhasnou. Kurt Russell opět září a na hereckých výkonech všech zúčastněných se nedá nic vytknout. Mrazivá atmosféra, soundtrack, nejistota, psychologie a tajemný konec dělají z Carpenterova filmu jeden z nejlepších hororů a tak hodnotím 5 hvězdičky...(24.1.2008)

 • Cival
  ****

  Dokud jsem neviděl Věc, Johnyho Carpentera jsem úspěšně nesnášel. Až tenhle skvělý horor s trochu béčkovou, ale velmi zajímavou zápletkou mě přesvědčil o Carpenterových specifických kvalitách. Konečně jsem přišel na chuť jeho ultralacinému režijnímu přístupu a navíc dostal i pěknou porci Morriconneho hudby. Když by si celý film udržel úchvatnost expozice s prchajícím psem, dal bych čistých pět.(14.2.2003)

 • Lima
  ****

  Děsivá přehlídka nechutných speciálních efektů s rozpadajícími se těly a mutujícími v odporné slizké kreatury. Obvzláště lidská hlava s pavoučíma nohama je velmi cool. Mrazivá atmosféra bezvýchodnosti a izolovanosti vše pak znamenitě dokresluje. Lze jen poděkovat Carpenterovi za odvážné režisérké pojetí a distribuční společnosti za odvahu nasadit to ve své době do široké kinodistribuce.(7.7.2002)

 • sud
  *****

  Již při úvodních titulkách, doprovázených děsivým doprovodem mága filmové hudby Ennia Morriconeho, běhá mráz po zádech. Pak se začne budovat hustá atmosféra, která se mění v děsivou. Efekty jsou vynikající, zvláště pak ty opravdu děsivé (hlava s pavoučíma nohama). Jak moc nemusím horory, tak mě tento Carpenterův mistrovský kus vždycky potěší.(8.10.2005)

 • - Se slovy: "Tady to vypadá na zcela normální vnitřnosti," doktor vytahuje z dutiny břišní jedné z mrtvých osob ledviny krávy, které lze rozpoznat dle jejich typických laloků, které člověk nemá. (Verka13)

 • - Režiser John Carpenter uvádí, že ze všech jeho filmů je Věc jeho favorit. (třešta)

 • - Pro norský tábor byl užit spálený tábor Američanů z konce filmu. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace