Věc

The Thing

Vec

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1982, 109 min

Osamocená polární základna, mráz a něco, co by tu být nemělo. K tomu velice skličující atmosféra a výborná hudba. Když jsem asi v sedmi letech objevil tento film doma na videokazetě, sral jsem strachy. Od té doby si ho pravidelně pouštím tak jednou za rok a věřte nebo ne, líbí se mi pokaždé o trochu víc. Film, který udělal z Carpentra jednoho z mých nej režisérů.(11.11.2007)

Dnes už efekty možná komické, ale i tak film budí respekt a je cítit chladná atmosféra, kterou John Carpenter dobře umí. Už v mládí mě tento film zaujal a pocity trvají nadále a hned tak nevyhasnou. Kurt Russell opět září a na hereckých výkonech všech zúčastněných se nedá nic vytknout. Mrazivá atmosféra, soundtrack, nejistota, psychologie a tajemný konec dělají z Carpenterova filmu jeden z nejlepších hororů a tak hodnotím 5 hvězdičky...(24.1.2008)

Dokud jsem neviděl Věc, Johnyho Carpentera jsem úspěšně nesnášel. Až tenhle skvělý horor s trochu béčkovou, ale velmi zajímavou zápletkou mě přesvědčil o Carpenterových specifických kvalitách. Konečně jsem přišel na chuť jeho ultralacinému režijnímu přístupu a navíc dostal i pěknou porci Morriconneho hudby. Když by si celý film udržel úchvatnost expozice s prchajícím psem, dal bych čistých pět.(14.2.2003)

Děsivá přehlídka nechutných speciálních efektů s rozpadajícími se těly a mutujícími v odporné slizké kreatury. Obvzláště lidská hlava s pavoučíma nohama je velmi cool. Mrazivá atmosféra bezvýchodnosti a izolovanosti vše pak znamenitě dokresluje. Lze jen poděkovat Carpenterovi za odvážné režisérké pojetí a distribuční společnosti za odvahu nasadit to ve své době do široké kinodistribuce.(7.7.2002)

Již při úvodních titulkách, doprovázených děsivým doprovodem mága filmové hudby Ennia Morriconeho, běhá mráz po zádech. Pak se začne budovat hustá atmosféra, která se mění v děsivou. Efekty jsou vynikající, zvláště pak ty opravdu děsivé (hlava s pavoučíma nohama). Jak moc nemusím horory, tak mě tento Carpenterův mistrovský kus vždycky potěší.(8.10.2005)

• - Se slovy: "Tady to vypadá na zcela normální vnitřnosti," doktor vytahuje z dutiny břišní jedné z mrtvých osob ledviny krávy, které lze rozpoznat dle jejich typických laloků, které člověk nemá. (Verka13)

• - Režiser John Carpenter uvádí, že ze všech jeho filmů je Věc jeho favorit. (třešta)

• - Pro norský tábor byl užit spálený tábor Američanů z konce filmu. (Kulmon)