Reklama

Reklama

Vetřelec

Trailer 2

Vesmírná loď Nostromo míří zpět na Zemi, astronauti spí. Náhle dojde k jejich automatickému probuzení – nikdo neví, co se děje, protože jsou ještě velmi daleko od cíle cesty. Prostřednictvím centrálního počítače zjistí, že přijímače zachytily signál SOS z blízké planety. Posádka je povinna věc vyšetřit. Vyslaný modul má s přistáním velké problémy. Přesto někteří na průzkum. V jeskynním komplexu objeví podivný organizmus, který vypadá jako kolonie vajíček. Počítač mateřské lodi mezitím dešifruje zprávu jako varování, ne jako volání o pomoc. Všichni jsou okamžitě odvoláni. Jenže jedno z vajíček se otevře a jakási hmota ve tvaru chobotnice se během setiny sekundy přisaje na přilbu jednoho z astronautů, přesněji řečeno na jeho obličej. Přes odpor Ripleyové, že je proti bezpečnostním předpisům brát na palubu cokoli neznámého, otevře Ash dveře a všechny vpustí. Po nějaké době je nalezen cizí organismus na podlaze, sám odpadl. Vypadá to, že se postižený těší dobrému zdraví. Při společném jídle však stolující zažijí hrůzné představení. Před jejich očima vyleze z astronautova břicha nějaký tvor, a než stačí kdokoli cokoli podniknout, bleskovou rychlostí zmizí v obrovských prostorách lodi. Začíná noční můra – monstrum postupně likviduje posádku a zdá se, že je nezničitelné… (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (1 818)

Boss321 

všechny recenze uživatele

Snímek, kterým se Ridley Scott zařadil po bok nejlepších režisérů. Neskutečně hustá atmosféra, která na vás bude dýchat doslova z každého záběru. Tohle dílko muselo ve své době být neuvěřitelným hitem a ze Sigourney Weaver udělalo hvězdu první velikosti. Pro mě jasných pět hvězdiček, protože je jen málo filmů s takhle geniální atmosfétou, která dokáže takhle pohltit.... ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Musí existovat způsob, jak to zabít. Tak co máme udělat?! Slabší povahy nechť sáhnou po čemkoliv jiném, protože např. scéna ve větrací šachtě, kdy se k sobě na monitoru počítače přibližují dvě bílé tečky, patří k nejbrutálnějším kardiologickým zážitkům vůbec. Přelomový snímek, jenž se dlouho tváří tak, že jeho tahounem bude sympatický Dallas (Tom Skerritt), ale události naberou jiný kurs a z puritánské Ripley (Sigourney Weaver), která doposud spíš budila dojem zapšklé důstojnice, lpící na detailech - se stává hlavní hrdinka. Jedinečná podívaná plná obrazových dvojsmyslů a společně s druhým dílem, Věcí a Predátorem, nejlepší sci-fi s mimozemským monstrem. Skvělý film, který vypadá, že byl natočen v současnosti. Naprostá kultovní LEGENDA! ()

Reklama

Melies 

všechny recenze uživatele

9 / 10 Votrelec ma síce nikdy príliš nebral a bez väčších výčitiek svedomia by som mu bol schopný dať aj o jednu * menej, ale keď si chcem zachovať objektívnosť, nedá mi nedať plné hodnotenie - či už vďaka veľmi šťastnej ruke pri výbere hercov, striedmej, no účinnej gradácií napätia, alebo vďaka nechutne krásnym (alebo krásne nechutným?) efektom - vyberte si. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Vetřelec je bezpochyby vynikající film, bohužel jeho největším slabinou je fakt, že se na něm podepisuje zub času. Věřím, že v době uvedení do kin to musela být bomba, a to hlavně díky efektům a trikům, ale ty v dnešní době působí trochu úsměvně (nemyslím tím samotného vetřelce, ten byl zpracován výborně, ale spíš narážím na "androida" a některé další "vychytávky" týkající se především lodi). Avšak každopádně Vetřelec může stavět na perfektní hudbě a na hodně husté a napínavé atmosféře, navíc mám takovej pocit, že jsem, se "chytl" snad na všechny lekačky, co tam byly (což oceňuju; sice jsem si několikrát říkal, že to teď určitě přijde, ale Scott to vždycky tak dobře načasoval, že mě stejně nachytal :-)). Slušné herecké výkony předvedli hlavně Holm a Weaverová (ikdyž nevím, co tou promenádou ve spodním prádle a nedoléhajícím, průsvitném tričku, rejža sledoval ;-)). Po zhlédnutí dvojky a trojky jsem se utvrdil v tom, že jednička má kromě efektů a triků téměř ve všech ostatních ohledech navrch a zvyšuju hodnocení z původních 4* na plný počet. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $11miliónovTržby USA $80,931,801Tržby Celosvetovo $203,630,630Tržby za predaj Blu-ray edície Alien Anthology v USA $25,228,230 //počet predaných kusov 571,927║ Sci-fi film, ktorý tento žáner povýšilo do úplne iných sfér, bravúrne dielo a počiatok famóznej série!!! /100%/ ()

Galerie (290)

Zajímavosti (262)

  • Parker (Yaphet Kotto) má v jedné scéně nejdříve tričko zcela v pořádku. Ale v dalším záběru už je roztržené a sešité sponkou. (pornogrind)
  • Režisér Ridley Scott se postaral o to, aby se Bolaji Badejo (Vetřelec) ve svém kostýmu o přestávkách vůbec nepotkával s ostatními herci, aby tak jejich strach z Vetřelce byl co nejvíce skutečný. (PaTeXx)

Související novinky

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Již nějakou dobu víme, že nadcházející celovečerní film ze světa Vetřelce s názvem Alien: Romulus je dotočen a čeká nás příští léto, přičemž jeho režisér a scenárista Fede Alvarez se chlubí tím, že… (více)

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (více)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Vesmírný teror se vrací. Po několika nezdarech týkajících se projektů navazujících na svět klasického hororového sci-fi Vetřelec z roku 1979 se nyní zdá, že nového snímku se už s 99 %… (více)

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (více)

Reklama

Reklama