poster

Vetřelec

 • Velká Británie

  Alien

 • Slovensko

  Votrelec

Horor / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1979, 117 min (Director's cut: 116 min)

Režie:

Ridley Scott

Scénář:

Dan O'Bannon

Kamera:

Derek Vanlint
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hakha
  *****

  Ridley Scott načal mé nadšení pro tato děsivá a slizká zvířátka. Ponurá atmosféra, depresivní hudba, napětí z neznáma, dokonalé monstrum a výborní herci, jež mě některé tváře nahánějí husí kůži. Výborný film ve všech směrech a právem má srdcovka, mé hodnocení 5 hvězdiček... "In space no one can hear you scream"(20.2.2006)

 • monolog
  *****

  a měli byste vidět nezkrácenou verzi. lahůdka. a vysvětluje to, proč měla nakonec Rip vypotřebovanej plamenomet a taky, že stačí, aby přežil jen jeden vetřelec a všechno začne nanovo, protože kapitán dallas a ten první opravář byli přilípnutí v jedné místnosti ke stěně a čekali jen na to, až jim z hrudí vylítne malá zubatá potvora. (neboli že, když je vetřelec sám a nemá královnu, je nějak schopný snést vejce pro zachování rodu, pravděpodobně nějakou genetickou proměnou, instinktivním produkováním určitých hormonů nebo jiných látek, které u vetřelců působí jako u nás hormony)(11.12.2005)

 • H34D
  ****

  Je mi s podivem, jak už v roce 1979 mohl vzniknout technicky tak (nechci říct přímo dokonalý) dobrý film, vetřelec je skutečně to nejefektivnější ztělesnění opravdové hrozby, kterému dokáže konkurovat snad jen predátor, což mě přivádí k extraordinární myšlence, že by někdo mohl udělat film na téma vetřelec vs predátor :) Alien je opravdová klasika mezi sci-fi horrory, bohužel k dokonalosti mi kousíček chybí, narážím na to, že doba před vyklubáním vetřelce přeci jen nebyla úplný vrchol zábavy 9/10(21.1.2008)

 • Marigold
  *****

  Klasika, která na mě dnes už působí spíš svým dokonalým vizuálním designem z dílny R. H. Geigera než strašidelným dojmem jako při prvním shlédnutí. Přesto nelze než obdivovat um R. Scotta v navozování atmosféry ohrožení a v práci se "zaběhanými" horrorovými postupy, které se v jeho provedení staly kvintesencí moderní sci-fi horrové filmařiny.(27.1.2004)

 • DaViD´82
  *****

  Člověk, který za dne a se zbraní v ruce loví tygra, má nějakou naději na úspěch. Vezmi mu světlo, pusť jej do džungle v noci, obklop ho neznámem a všechny jeho primitivní strachy se vrátí. Tygr je ve výhodě. Na rodinných sešlostech se u nás dává pravidelně k dobru, jak mě mamka málem poslala na svět předčasně právě díky projekci Vetřelce v Alfě (celá verze je podstatně bohatší a každým setkáním jiná, takže to tu nebudu rozvádět). No uznejte, lze pak takový snímek vůbec nemilovat, zvlášť když je to i po letech ten nejpůsobivější zástupce svého žánru?(10.2.2007)

 • - Představitelka Ripleyové (Sigourney Weaver) tvrdí, že co se týče akčních filmů, její postava otevřela dveře dalším ženám a bez ní by možná nikdy nebyla Sarah Connorová (Linda Hamilton) vzdorující Terminátorům, Lara Croft (Angelina Jolie) z fantasy snímků o dobrodružné archeoložce nebo Trinity (Carrie Anne Moss) z temného světa Matrixu. (Olík)

 • - V záverečnej scéne, môžeme vidieť ako Ripleyová sleduje votrelca cez priezor skafandra avšak obliekať si ho začne až neskôr. (johnsnow)

 • - Na konci filmu se měla objevit Sigourney Weaver jako Ripleyová úplně nahá, aby byla ztělesněná její křehkost, ale tím by se film stal nepřístupným. Proto tvůrci od tohoto záměru upustili. (Maark)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace