Medvěd Brigsby

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2017, 97 min

Takových filmů, které točí geekové pro geeky moc není. A i když je tento za tři hvězdy, pořád jsem rád, že jsem ho viděl. Je ulítlý, což se dá předpokládat, ale kvůli některým, podle mě, nelogickým momentům, nemůžu tříhvědičkový poděl zvýšit. Ten film byl i na mě až moc divnej a ulítlej...a i když má silné momenty a hodně silný závěr, pořád mi Medvěd Brigsby k srdci nedokázal přirůst víc, než by chtěl.(13.9.2018)

Hodně originální nezávislý americký divno-film (odstartuvší na Sundance), který v sobě mísí hned několik zajímavých rovin - psychologické drama reflektující Stockholmský syndrom, nezávislou americkou komedii a její tak typickou poetiku, v tomto případě cílenou i oslavující geeky, volné aluze na hrané filmy s medvědem Paddingtonem a ovšem tou zdaleka nejnosnější je ,,ošvédování" fiktivního seriálu Dobrodružství medvěda Brigsbyho - Michel Gondry se musel ve své střižně obracet, Prosíme přetočte bylo vyrovnáno... Atmosférou a vyzněním mi ale Brigsby Bear asi nejvíce připomínal skvělý britský indie divno-snímek Frank...(4.12.2017)

Na pozadí velmi smutného příběhu jedné rodiny se odehrává opravdu svěží komedie s neotřelým a zajímavým hlavním hrdinou.. :-) Doporučuji.!(13.9.2018)

Nečekaně dobrý film, který málem dostal plný počet, až tak mě film zaujal. Příjemné drama okořeněné troškou komediálních situací a především zajimavý a originální nápad, kdy hlavní hrdina miluje smyšlený pořad svého únosce natolik, že i po jeho osvobození ho tento pořad nepřestává ovlivňovat a chce ho prožívat i nadále.(16.12.2018)

Pozor, hrá tu Carrie Mathison z Homelandu a tvári sa úplne rovnako priposrane, ako v úspešnom seriály! Ale bol som rád, že som ju videl i v inej úlohe teda. Film nie je čistou komédiou, ale skôr drámou seknutou vtipnými momentami a hláškami. Musím vyzdvihnúť fakt, že ide dosť o netradičný nápad na film a ťažko napísať niečo bez toho, aby ste nezničili moment prekvapenia v úvode filmu. Avšak taká trošku naivita celej snímky ma núti udeliť len tri hviezdičky. Ale silné tri! 65%(5.11.2017)

Hodně zvláštní film. Na jednu stranu je to hrozně dobře ujetý. Ale na druhou je to až moc ujetý. Jsem z toho krapet v rozpacích. Nicméně zajímavé to rozhodně je.(2.12.2017)

Je moc dobře, že vznikají filmy jako Brigsby. Divné, nezávislé, prakticky nehodnotitelné. Na druhou stranu s krásnou poetickou atmosférou a roztomilým "mimoněm" v hlavní roli. Počáteční nadšení mi sice nevydrželo až do konce, ale to mi v tome případě vynahrazuje hravost a jinakost diváckého zážitku.(28.3.2019)

Naivní, divný, ale jinak pěkný, hodně pozitivní a i dost originální film a to nejen námětem, ale i průběhem. Čistá komedie to určitě není, spíše feel-good dramedy s pár hláškami a cringe momenty. Překvapí výborné herecké obsazení jak hlavních, tak vedlejších rolí. Scény s natáčením filmu mi přišly zdaleka nejkouzelnější a nejemotivnější. Příjemná indie pocitovka, upřímně natočená i zahraná.(4.2.2018)

Pohodový snímek s originální zápletkou, který skrze laskavý humor odhaluje naše nejniternější emoce. Brigsby Bear Vás zaujme již od samotného začátku, kdy sledujeme hlavního hrdinu s mimikrami výborného Kyla Mooneyho, k němuž v jakémsi podzemním krytu prmlouvá jeho "otec" s mimikrami Marka Hamilla. Pokud si tedy, stejně jako já, nebudete pročítat obsazení, budete velmi příjemně překvapeni jak jeho účastí, tak i svižným příběhem, soundtrackem a poklidným spádem. Režisér Dave McCary na ploše čítající 95 minut vytvořil něco nového, něco úžasného a ojedinělého. Na film se totiž krásně kouká, což jde ruku v ruce s faktem, že se málokdy přestanete usmívat. Jen škoda, že film obsahuje několik hluchých míst, které kazí celkový dojem a narušují kontinuitu celého příběhu, potažmo i filmu. Až na tento drobný detail jsem se snímkem Brigsby Bear velmi spokojen, pročež ho mohu jen doporučit a zařadit do filmové kartotéky s tučným nadpisem "Feel Good Movies". Skvělá práce!(9.12.2017)

• hygienik

A ja, že túto ujetosť určite točili Briti. Heuréka, mýlil som sa!(9.9.2018)

"Brigsby Bear" alebo inak povedané - "Feel good film roku 2017." Poviem vám pravdu. Som rád, keď sa ľuďom podarí dať dokopy budget, tím ľudí a rozhodne sa natočiť film. Som plne za to. Pretože sa potom všetka tá radosť, vášeň a zanietenie dokáže preniesť na obrazovku a vnímame to spolu s hercami. Občas sa stane, že z toho vznikne obrovská apokalyptická katastrofa, ako napríklad v prípade filmu "Shockwave Darkside", ale potom je tu aj tá druhá strana, a presne tam by mi zapadol tento film. "Brigsby Bear" je podľa mňa ohromne príjemný film s veľmi dobrou atmosférou, neznámymi hercami (s výnimkou Marka Hamilla) a všetko to do seba príjemne zapadá. Možno je pravda, že sa dostaneme do pár klišé a rodičia mohli byť vykreslení o niečo lepšie, no ako celok podľa mňa film funguje fantasticky. Chcel som vidieť Jamesa ako dokončí svoj veľký Brigsby film. Chcel som vidieť ako sa bude ľuďom páčiť, chcel som vidieť ako to všetko dajú dokopy a rovnako som chcel vidieť ako sa rodina postupne konečne spojí a budú schopní podporiť svojho strateného syna v jeho životnom diele. Vieme, že to príde, ale presne ako som povedal, človek to chce vidieť a teší sa na to. Dokonca scénka, kde sa James stretne opäť so svojim "otcom" je vynikajúca. Neviem čo by som mohol viac povedať. Priateľstvo je úprimné, radosť je úprimná, všetko na tomto filme je v mojich očiach úžasne úprimné. A keď sa náš hlavný hrdina na celý svet pozerá so svojim nevinným pohľadom. Jeho hlášky ma pobavili a keď prišli, tak som sa smial poriadne. Áno, je to viac dramédia než komédia, no vôbec mi to nevadí. "It´s dope as shit!" "Brigsby Bear" je podľa mňa ako Disney film bez disneyfikácie. Taký, aký som vždy chcel vidieť. A to je signál veľmi silného titulu. A jediné čo môžem ešte dodať je: "Čeknite si ho a naplno užite. Za seba hovorím áno. Hodnotenie: A(10.11.2017)

Veskrze pozitivní snímek o "mimoňovi" uneseném v dětství. O tom, jak se dají překonat handicapy způsobené odloučením od normálního světa, o nezdolnosti, o přeměně pokračováním vnuceného příběhu. Poměrně nesnadné téma uchopené s lehkostí a hravě. Tleskám.(17.3.2018)

Nevedel som o čom to bude a začiatok filmu bol hrozný, ale neľutujem, že som prečkal ten úvod a pozrel si tento pomerne slušný film.(4.10.2018)

Okouzlující příběh o vyprávění pohádek. Sladké a trochu podivné.(18.12.2017)

Asi jsem čekal, že tenhle snímek bude ještě o něco divnější. Ze začátku to vypadalo na zajímavou retro atmosféru, ale nakonec se ukázalo, že ta jen místy probleskuje, místo toho, aby skutečně zazářila. Ale i tak je "Brigsby Bear" snímek, který je hodně specifickým zážitkem, který stojí za to absolvovat.(18.1.2018)

Ha! Kinnear kopíruje našeho Marka v úpravě vousů :). Jinak je tenhle divnofilm parádní sondou do nerdí duše a rovněž i potvrzením toho, že Claire Danes neumí hrát. Ale co, jakmile je na scéně nejlepší voiceactor všech dob, samotný Hamill, získává film nový náboj a hlavně konec je koncertem Markova fantastického hlasu. Silné 4*.(7.2.2018)

Jedno z největších překvapení loňského roku. K filmu jsem se dostal úplně náhodou a koukal jsem jako blázen. Začínám mí slabost pro film s velkou hlavou (Frank).(8.3.2018)

Z nějakého důvodu na mě Brigsby Bear hrozně silně zapůsobil. Největší podíl na tom zřejmě má Kyle Mooney a jeho postava beznadějně infantilního umělce, který se odmítá začlenit do společnosti, navzdory nátlaku okolí. Také mě potěšily skvělé vedlejší postavy Marka Hamilla a Andyho Samberga. Od Napoleona Dynamite a Gentleman Broncos jsem neviděl takhle dobrý "divno"-film, bez sebemenšího zaváhání plný počet a moc se těším, s čím dalším dvojice Mooney a McCary přijde.(11.11.2017)

Romantická komedie , ze které slabší povahy můžou chytnout slušnou depku. Medvěd Brigsby je pro Jamese skvělou berličkou a dveřmi k ostatním lidem včetně rodiny. Film je velmi podivně lidský. Tento způsob vidění světa mám rád a baví mne skoro vždycky. I tentokrát jsem si to užil. 80%(10.3.2018)

Fantastický :D(30.11.2017)

<< předchozí 1 2 3