Orin Boyd sice patří v Detroitu k nejlepším policistům, má však stále problémy, protože se odmítá podřídit autoritě a případy řeší po svém, často bez ohledu na rozkazy a zákony. Při slavnostním shromáždění s projevem viceprezidenta si všimne dvou podezřelých policistů v jeho doprovodu. Opravdu jde o atentátníky, kteří se viceprezidenta vzápětí pokusí zabít. Boyd zasáhne a po divoké přestřelce politika zachrání, i když ho přitom musí shodit z mostu do řeky. Místo pochvaly je proto převelen do obávaného 15. okrsku, který řídí rázná náčelnice Annette Mulcahyová. Když jednoho večera překazí Boyd transakci drogového dealera Latrella Walkera a muže, z něhož se vyklube policista Montini, je přeložen k dopravní policii. Ukáže se však, že je při řízení dopravy naprosto neschopný. V noci se ale stane svědkem organizované loupeže padesáti kilogramů heroinu, které jsou ukradeny přímo z policejního skladu. S novým parťákem, mladým černochem Georgem Vladkem, se pustí do pátrání a dostane se na stopu Latrella Walkera, který často navštěvuje ve vězení dopadeného překupníka Shauna Rollinse. Od šéfky se také dozví o podezření na korupci mezi policisty... (TV Nova)

Trailer

Expendable

Je to hodně dobrý film, Seagal tu má komnečně sobě rozvného protivníka Michaela Jai Whita ( skvělý souboj s mačetami). Seagal tu navíc má skvělou fuguru, nemá ty přebytečná kila. Děj je celkem nadprůměrný ve srovnání s ostatními díly, celosvětové kinematografie a rozpočet je také víc než slušný. Co film nehorázně ale nehorázně kazí je dost často přeřvaná hudba a příšerný Hip Hop za který jde také hvězdička dolů. ()

Shakers

Asi posledná dobrá Seagalovka. Po tomto natočil už iba slabé béčka, céčka, braky a hlavne stlstol. Musím povedať, že ma tento film celkom milo prekvapil a to hlavne preto, lebo Seagal tu už nie je za takého borca, akým býval v 90tkách. Tu si hlavnú rolu delí s DMXom, ale hlavne Steven je už trošičku starí a film si je toho vedomý a tak Pišta občas dostane na budku. No nemajte strach, jeho frajerské scény samozrejme nechýbajú (bitka proti dvom gorilám). Bavil ma Seagal na terapii a trošku v komediálnej podobe. Vlastne v týchto scénach ma bavil asi najviac, keďže jeho v takejto roli ťažko vidieť. Je to trošku iný akčný hrdina oproti tomu, ktorých stvárnil, no práve ta jeho neobvyklá rola ma bavila. Okrem dobrej akcie nie je núdza aj o fajn casting (v menších rolách poteší Eva Mendes, Michael Jai White, či veterán Bill Duke), ale prekvapivo, aj príbeh ma čo ponúknuť. Ja viem, Seagalovky väčšinou majú príbeh na jedno kopyto, no tento krát okrem netradičného Seagala sme dostali aspoň trošku dobrý príbeh, takže to nie je iba naháňačka za hlavným bosom, ktorého treba zabiť. Dobré hlášky tiež nechýbajú. Spokojnosť. 75% - 4* ()

Džejkop

Starý dobrý Seagal? Ne tak docela. Je to po dlouhé době film se Seagalem na který se dá koukat stejně dobře, jako na kousky z počátku devadesátých let. S tím rozdílem, že Stevie již dávno není tím nesmrtelným chlápkem, který svým aikidem kosí jednoho parchanta za druhým. Je to prostě policajt, člověk, který může šlápnout vedle a udělat chybu. Plné vtipu a akce, pohodový film. ()

Lima

Na to, v čem se v tý době Seagal pohyboval, jde o nadprůměrnou akčňárnu. Seagal by měl Joelu Silverovi líbat nohy, že ho vzal v milost a dočasně ho vytáhl ze sračkovitých vod podřadných videobéček. Tenhle film měl být Seagalovým návratem na výsluní, ale bohužel (bohudík?) nestalo se tak, což dokazují jeho poslední výtvory. ()

SeBig

Tak tohle je přesně podle mího gusta! Akce jak má být! Obsazení naprosto perfektní a to jsem Seagala dřív nesnášel ted se mi začal líbit DMX jako vždy se hodí do role no prostě užasný. Ze začátku to vypadá že víte přesně kdo je grázl atd.. presne to se stalo vědel sem predem kdo hraje levýho taky tomu tak bylo ale konec me docela překvapil myslim to tak že tam tech grázlu bylo vic. Taky dostali pěkně naprdel! Tak se mi to líbí když dostanou naprdel a pořádná smrt žádnej loch...prostě smrt prostě posle mího gusta..taky to mělo vtip - Anthony Anderson a Tom Arnold no prostě prdel jak má být. Trochu mi to připomínalo PS2 hry který jsem kdysi hrával jak je tam Seagal všechny rasí a ten konec prostě bum se bum tam žral sem to jak popkorn v kině....na konci jsem se dotoho tak vžil že jsem tomu filmu zatleskal!!! prostě 5 hvězd si to zaslouží o tom není pochyb!! ()

• Pri scéne, kde Orin Boyd (Steven Seagal) preskakuje auto, si Seagal poranil koleno. (Seag)
  • O bojovou choreografii se postarali sami protagonisté filmu Steven Seagal a Michael Jai White. (ČSFD)
  • Natáčení v Torontu se pozdrželo, protože David Vadim byl zadržen a obviněn z pokusu o znásilnění. (Terva)