Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

Xmilden

Jet Li pro mě nikdy nebyl Jackie Chan asi tolik, jako pro mě Andrzej Bartowiak nebyl nikdy John Woo. Možná je to přirovnání trošku přísnější, protože Jet Li možná udělal v Hollywoodu větší kariéru než jeho slavnější předchůdce. Nicméně pravdou zůstává, že mě tyhle podobné filmy, ve kterých není zase tolik akce, ale hodně se o ní mluví, zase tak moc neberou. Celkově se Romeo tváří hodně krutopřísně a přitom je to vlastně jen taková pohádka pro náctileté. Škoda že Li nedostal více prostoru. Filmu by to jen prospělo. 50% ()

Gilmour93

Je rychlý (jsi-li padouch, řekneš "Jet" a "Li" dodáš, až ti vytáhnou dráty z čelisti), vnáší hongkongské prvky do amerického fotbalu a dovede udělat live rentgen fraktury, ale uprostřed Bartkowiakových gangsta raperů doplácí na málo solidní akce a přehršel žvanění. Z tohoto soudku mi tak Od kolísky na cintorín bohatě stačilo.. ()

majo25

Kombinácia afroamerických a čínskych gangov v New Yorku, či kde to bolo, pôsobí trochu kostrbato, aj keď to má istú dávku originality. Ale Jet Li ako rómeo-milovník? - to snáď nie, ten krpec s medzerou medzi zubami a chlapčenským ksichtom sa skôr hodí ako kamoš do zábavného parku, než ako zvodca. A tak to nad vodou držia hlavne bojové súboje, ktorých je ale za prvé pomenej, a za druhé, sú fajn, keď sa držia pri zemi, akonáhle sa však strácajú fyzikálne zákony, sú súboje naprd. Najpodarenejšia scéna je, keď Li začne mlátiť protívníkov s odseknutou protipožiarnou hadicou. ()

sheen

Jeden z lepších filmů Jet Liho by Hollywood. Teda nejvíc mě byla sympatická zpěvačka Aaliyah, její krása, charisma a hlavně její bombastické písničky, ty jsem fakt žral (ač ty černošské moc nemusím), ta holka válela, škoda, že tento film je poslední vzpomínka na ni. Nezapomenu!, jedním filmem se zapsala hluboku do mého srdce, to se jen tak nestává. ()

Deleatur

Už od začátku bylo znát, že režisér je bývalý kameraman. Příběhově to byla slušná akční krimi o dvou znepřátelených ganzích - jednomu černošskému a jednomu asijskému. Tvůrcům budiž ke cti, že dcera černošského bosse a syn asijského si pouze vypomáhali, protože při vší úctě k Jet Limu k milovníkovi měl daleko. A při svém tréninku snad nemá zapotřebí tak okaté (nepřirozené držení těla) používání závěsných lan. Ale zase moc pěkná čínská verze bezohledného amerického fotbalu a ukázka, jak si má poradit ctnostný bojovník, když nechce bít holku (byť nájemnou vražedkyni), ale má po ruce jinou pružnou slečnu. // 52% ()

• Napriek tomu, že dej sa odohráva v Kalifornii, väčšia časť filmu sa natáčala vo Vancouveri. (m.a.t.o.)
  • Producentovi Joelovi Silverovi vadilo, že v hollywoodskych filmoch nie je nič čerstvé a originálne. Inšpiráciu začal hľadať v kinematografii z Hongkongu. (Real Tom Hardy)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera