Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (190)

Shit 

všechny recenze uživatele

Chudák Jet Li dostal snad nejhorší a nejdementnější scénář za celou svojí kariéru a ten kdo zná ty komediální čínský mlátičky, ve kterých Jet dřív účinkoval, tak musí uznat, že to je teda už co říct, že to tohle pravděpodobně překonalo. Navíc, i když tu akce neni nějak málo, tak vinou celkem směšných pokusů o vylepšení Jetových bitek digitálníma tríčkama, to taky neni zrovna choreografická bomba a parádní akční podívaná a když se k tomu ještě přidá šíleně toporný herectví Jeta Li, tak fakt na víc jak tři se to výtáhnout nedá ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Stanley Clarke: 1. Try Again - Aaliyah ,2. Come Back In One Piece - Aaliyah ,3. Rose In A Concrete World (J Dub Remix) - Joe ,4. Rollin' Raw - BG ,5. We At It Again - Timbaland & Magoo ,6. Are You Feelin' Me? - Aaliyah ,7. Perfect Man - Destiny's Child ,8. Simply Irresistable - Ginuwine ,9. It Really Don't Matter - Confidential ,10. Thugz - Mack 10 ,11. I Don't Wanna - Aaliyah ,12. Somebody Gonna Die Tonight - Dave Bing ,13. Woozy - Playa ,14. Pump The Brakes - Dave Hollister ,15. This Is A Test - Chante Moore ,16. Revival - Non-A-Miss ,17. Come On - Blade ,18. Swung On - Stanley Clarke ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Akce je tam dost, ale to nestačí. Jet Li nepotřebuje upravovat svoje bojové umění, v tom, aby líp hrál, mu to stejně hovno pomůže. A když si uvědomíte, jak trapně tvůrci vmontovali do ubohého příběhu ten námět (o srdcervoucích dialozích, které měly vyvolat nějaký psychologický efekt, ani nemluvím), vychází vám hodnocení. Nízké tedy. ()

tron 

všechny recenze uživatele

"Jasné. Je to kontaktný šport." Nudná hiphop akčná sranda pre puberťákov. Keď Bruce Willis po premiére Šiesteho zmyslu povedal "akčný film je v kríze", mal pravdu. Toto je hmatateľný dôkaz. Jet Li nie je zlý, ale nesedelo mi sústavné odľahčovanie (napr., ale nielen, v podobe vtedy často do podobného typu rolí obsadzovaného Anthonyho Andersona). To snímku sťahuje do kalných vôd (pod)priemeru. Pohrobok vtedajšej hollywoodsko-ázijskej vlny (Matrix, Double Team, Tvár toho druhého...). ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jet Li je přes bojová umění neskutečný talent, který opravdu "matrixovská" vylepšení nepotřebuje, určitě ne ve filmu z reálného světa...ale nebýt těchto přespříliš efektních zásahů, choreografie akčních scén by oku diváka zalahodila - obzvlášť společná scénka Aaliyah a Jet Li proti "motorkářům" je zvládnutá na výbornou. Problémem hlavní zápletky tak zůstává ono nerozhodné balancování mezi hollywoodským béčkem a snahou přinést trochu toho hongkongkého boje o čest a rodinu (nebo o čest rodiny:)), která třeba Střelce Na Útěku zařadila o třídu výš...ani výjimečná krása Aaliyah mě tentokrát nepřinutí dát čtyři hvězdy... ()

Galerie (32)

Zajímavosti (11)

  • Futbalová akčná scéna sa natáčala počas zamračeného dňa, no vďaka podsvieteniu a správnemu nastaveniu uhlov jednotlivých kamier to vyzerá akoby sa natáčalo počas slnečného dňa. (m.a.t.o.)
  • Han Sing je první anglicky mluvící hlavní role Jeta Li. (Rocky62)
  • Producentovi Joelovi Silverovi vadilo, že v hollywoodskych filmoch nie je nič čerstvé a originálne. Inšpiráciu začal hľadať v kinematografii z Hongkongu. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem…

Reklama

Reklama