Romeo musí zemřít

Romeo musí zomrieť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2000, 111 min

• tron

Nudná hiphop akčná sranda pre puberťákov. Keď Bruce Willis po premiére Šiesteho zmyslu povedal "akčný film je v kríze", mal pravdu. Toto je hmatateľný dôkaz. Jet Li nie je zlý, ale nikde sa nekončiaci humor snímku sťahuje do kalných vôd (pod)priemeru. Jeden z tých slabších filmov z vtedajšej hollywoodsko-hongkongskej vlny (Matrix, Double Team, Tvár toho druhého...).(25.10.2004)

Ve městě plném násilí, kde mezi sebou bojují dvě znepřátelené rodiny gangů, zemře jeden ze synů hlavního šéfa. Když se to dozví jeho starší bratr Han který je ve vězení, ihned uniká aby pomstil bratra.. Potkává se Trishou, která mu nastoupí do taxi, které ukradl. Navíc je to dcera policejního šéfa, které zavraždí bratra(odplatou syna za syna). Díky sympatiím které k Trishe má, se místy pořádně zapotí, ale o co hůř, blíží se čím dál víc pravdě! Na konci zjištuje, že za vším stojí jeho rodina a bratr! Han si musí projít zkouškou peklem, aby se pomstil... Neskutečné akční scény a zábava v podání Jet Lieho společně s krásnou Aaliyah a výbornou hudbou povznášejí film hodně vysoko...(3.5.2011)

• Lacike

Jetova velka hollywoodska solovka, ktoru si vysluzil od Silvera po ucinkovani v jeho serii Lethal Weapon 4. Bohuzial sa mu Silver prilis dobre neodvdacil. Jet tu nema poriadnu sancu predviest svoje schopnosti, kedze bitky su az absurdne predratovane v style Matrixu, ktory bol v tej dobe v kurze a kde take sceny davali zmysel. Takze Jet je vo väcsine bitiek zaveseny na lanach ako gasparko a castokrat nezmyselne meni trajektoriu a miestami vyzera jak keby bol cely CGI. Len v zaverecnom suboji s Russellom Wongom ma prilezitost predviest sa trochu na zemi. Ale po chvili aj tam zacne lietat a robit somariny. Z bitiek ma najviac bavila ta v ktorej superov postupne zviaze vsetkym co ma po ruke. Aj ked je znova zbytocne predratovana, tak aspon pôsobi komicky v style Jackieho Chana. No a z ostatnych akcnych scen ma najviac zaujala jedna solidna nahanacka s motorkou. Zvysok je predratovany podpriemer. A pritom tu vlastne ani vela akcnych scen nie je. Ovela viac sa tu keca a riesi sa spor medzi ciernymi a zltymi gangstermi. V centre pribehu mala snad byt romanticka linia medzi Jetom a Aaliyah jak z Romea a Julie, ale ta nakoniec vyznie dostratena. Takze cela zapletka pôsobi dost nezazivne a stopaz je brutalne prestrelena. Dokonca ani obcasna snaha o humor vsetkych tych pseudovtipnych negrov prilis nevychadza. Pred rokmi som to povazoval aspon za solidny priemer. Dnes uz je to pre mna strasne nudny podpriemer. 4/10.(17.3.2017)

• _aandyy_

Vyloženě akční film, perfektní podívaná pro chlapy i díky Aaliyah, která mě společně s rapperem DMX přinutila se na tento akčňák podívat. Jenomže vidím tady jeden zásadní problém: tento film nemá duši! Nemá duši, ani sebemenší význam, smysl nebo poslání... U jeho sledování se dá dělat spousta jiných věcí než být nalepený na obrazovce. Dvě moje oblíbené hvězdy mě prostě nemohou přinutit k tomu, abych dala víc než 1 * a také k předsevzetí, že se na film ještě někdy podívám :)(25.7.2010)

• type_B

Těšil jsem se na další prima béčko, jenže jsem byl zklamán. Scénář mi přijde - eufemisticky řečeno - dost naivní. Jako by ho psalo desetileté děcko. Z mého pohledu se ve filmu ani nekonala nějaká ultimátní řežba. Zasmát se nebylo čemu, protože tam, kde nic není, ani čert nebere. Anebo jak říkala moje babička: Vem si z dlaně chlup, když není. Moje babička sice kecala a čokošku měla schovanou někde v kredenci, jenže tenhle film nenabízí nic. Už reklama na ten film, kterou vysílala Prima, byla lepší - a to jen díky Delibesovu Flower duetu.(31.1.2009)

• - Han Sing je první anglicky mluvící hlavní role Jeta Li. (Rocky62)

• - Futbalová akčná scéna sa natáčala počas zamračeného dňa, no vďaka podsvieteniu a správnemu nastaveniu uhlov jednotlivých kamier to vyzerá akoby sa natáčalo počas slnečného dňa. (m.a.t.o.)

• - Golfová scéna sa natáčala na tom istom ihrisku, kde Bob Barker zmlátil Adama Sandlera vo filme Rivali (1996). (m.a.t.o.)