Romeo musí zemřít

Romeo musí zomrieť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2000, 111 min

• Othello

První díl opusu Bartowiak musí zemřít, který ne a ne dojít konce přináší sice docela sympaťáka Jeta Liho, pád lepších akčních sekvencích, kde je lepší občas obrátit monitor vzhůru nohama, aby to gravitačně dávalo větší smysl a pár poučení. Například, že mlátit ženu jinou ženou je korektnější než ji mlátit osobně a taky, že trest smrti za hudební doprovod by se mohl vyvážet i za hranice Severní Koreje. Protože ta ze Satanovy prdele vytažená nigga feat Li Po gangsta inferno příšernost, která doprovází i těch pár scén, kdy má divák dovoleno se probudit je čistej waterboarding uší. Celou dobu jsem osciloval mezi "Nech to bejt, dyk je to docela prdel a celkem se to tam řeže" a "Ty vole bože kriste adolfe hitlere za co???", přičemž na druhou variantu jsem se nakonec přiklonil díky famoznímu konci, kdy Jet Li vyjde vstříc kordonu asi 150 policajtů od mrtvýho těla a naprosto to nikdo neřeší... tedy kromě jeho borky, která se tam nějak teleportuje. Jo a trvá to 111 minut. 111 MINUT!!!(20.11.2012)

Ve městě plném násilí, kde mezi sebou bojují dvě znepřátelené rodiny gangů, zemře jeden ze synů hlavního šéfa. Když se to dozví jeho starší bratr Han který je ve vězení, ihned uniká aby pomstil bratra.. Potkává se Trishou, která mu nastoupí do taxi, které ukradl. Navíc je to dcera policejního šéfa, které zavraždí bratra(odplatou syna za syna). Díky sympatiím které k Trishe má, se místy pořádně zapotí, ale o co hůř, blíží se čím dál víc pravdě! Na konci zjištuje, že za vším stojí jeho rodina a bratr! Han si musí projít zkouškou peklem, aby se pomstil... Neskutečné akční scény a zábava v podání Jet Lieho společně s krásnou Aaliyah a výbornou hudbou povznášejí film hodně vysoko...(3.5.2011)

• lennyd

Z trojice filmů Romeo Must Die, Exit Wounds a Od kolébky k hrobu se mi Romeo líbil nejméně. Jet Li podporován digitálními triky, DMX stráví na plátně 2 minuty (včetně titulků), ani Anthony Andersonovi to nějak moc neřeční - takže za zmíňku zde stojí akorát Delroy Lindo a Aaliyah (i když ta se bohužel už většího úspěchu nedočká).. No nic Jet Li, když to nejde přes karate, budeš na to muset jinak, koukni na Jackieho :)(16.2.2004)

Jet Li je přes bojová umění neskutečný talent, který opravdu "matrixovská" vylepšení nepotřebuje, určitě ne ve filmu z reálného světa...ale nebýt těchto přespříliš efektních zásahů, choreografie akčních scén by oku diváka zalahodila - obzvlášť společná scénka Aaliyah a Jet Li proti "motorkářům" je zvládnutá na výbornou. Problémem hlavní zápletky tak zůstává ono nerozhodné balancování mezi hollywoodským béčkem a snahou přinést trochu toho hongkongkého boje o čest a rodinu (nebo o čest rodiny:)), která třeba Střelce Na Útěku zařadila o třídu výš...ani výjimečná krása Aaliyah mě tentokrát nepřinutí dát čtyři hvězdy...(24.6.2003)

Jet Li pro mě nikdy nebyl Jackie Chan asi tolik, jako pro mě Andrzej Bartowiak nebyl nikdy John Woo. Možná je to přirovnání trošku přísnější, protože Jet Li možná udělal v Hollywoodu větší kariéru než jeho slavnější předchůdce. Nicméně pravdou zůstává, že mě tyhle podobné filmy, ve kterých není zase tolik akce, ale hodně se o ní mluví, zase tak moc neberou. Celkově se Romeo tváří hodně krutopřísně a přitom je to vlastně jen taková pohádka pro náctileté. Škoda že Li nedostal více prostoru. Filmu by to jen prospělo. 50%(19.9.2014)

• Jet Li

• - Napriek tomu, že dej sa odohráva v Kalifornii, väčšia časť filmu sa natáčala vo Vancouveri. (m.a.t.o.)

• - Han Sing je první anglicky mluvící hlavní role Jeta Li. (Rocky62)

• - Podobná scéna ako tá, v ktorej Han (Jet Li) používa hasičskú hadicu, sa objavila aj vo filme Kuriér 2 (2005). (m.a.t.o.)