Romeo musí zemřít

Romeo Must Die

Romeo musí zomrieť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2000, 111 min

Soundtrack Stanley Clarke: 1. Try Again - Aaliyah ,2. Come Back In One Piece - Aaliyah ,3. Rose In A Concrete World (J Dub Remix) - Joe ,4. Rollin' Raw - BG ,5. We At It Again - Timbaland & Magoo ,6. Are You Feelin' Me? - Aaliyah ,7. Perfect Man - Destiny's Child ,8. Simply Irresistable - Ginuwine ,9. It Really Don't Matter - Confidential ,10. Thugz - Mack 10 ,11. I Don't Wanna - Aaliyah ,12. Somebody Gonna Die Tonight - Dave Bing ,13. Woozy - Playa ,14. Pump The Brakes - Dave Hollister ,15. This Is A Test - Chante Moore ,16. Revival - Non-A-Miss ,17. Come On - Blade ,18. Swung On - Stanley Clarke(9.5.2011)

Jet Li pro mě nikdy nebyl Jackie Chan asi tolik, jako pro mě Andrzej Bartowiak nebyl nikdy John Woo. Možná je to přirovnání trošku přísnější, protože Jet Li možná udělal v Hollywoodu větší kariéru než jeho slavnější předchůdce. Nicméně pravdou zůstává, že mě tyhle podobné filmy, ve kterých není zase tolik akce, ale hodně se o ní mluví, zase tak moc neberou. Celkově se Romeo tváří hodně krutopřísně a přitom je to vlastně jen taková pohádka pro náctileté. Škoda že Li nedostal více prostoru. Filmu by to jen prospělo. 50%(19.9.2014)

V porovnaní s inými podobne myslenými (a veľmi podobne obsadenými) filmami ako napr. Kolíska do hrobu je to vcelku slušná action odreagovávačka s premyslenou bojovou choreografiou, nie až tak primitívnymi dialógmi a dejom (opakujem, nie dobrými, ale nie až tak primitívnymi!) a adekvátnou hudbou. Li je tradične ticho (scenáristi asi vedia prečo mu nemajú dávať toľko hereckého priestoru) a tradične každému nakope zadok. Komu sa to nepáči, nemá dôvod k sledovaniu, komu áno, ten bude spokojný.(20.4.2008)

• Idealista

Nechápu proč zde "hraje" Jet Li , když zde nemá prostor pro své bojové schopnosti . Mohli zde obsadit kohokoliv , naučit ho pár chvatů a zbytek dodělat počítačem . Výsledek by byl stejný . A.B může režírovat tak nanejvýš S.sádlo Seagala . Příběh je dost jednoduchý a příliš roztahaný . Plný pro mně nesympatických postav .To samozřejmě u akčňáku zas moc nevadí , ale jen tehdy jestli je tam spousta skvělých akčních scén - a to není zrovna ten případ .(25.7.2010)

• Segrestor

To by mě zajímalo, který myslivec psal scénář k tomuto akčnímu snímku. To musel být nějaký běloch, jinak si to nedovedu vysvětlit. Naprosto blatantně zde selhává vykreslení afroamerické komunity, americkoasijské komunity a především obchodních praktik mezi nimi a jejich problematického etnického soužití. Film je totiž plný afroameričanů zarputile bojujících s americkými asiaty v nesmyslné válce o něco. V jednu chvíli jsem tam viděl mihnout se nějakého afroasijce. A do toho všeho doslova přiletí Jet-li, který se rozhodl to všechno uklidnit. Začne tím, že se pokusí zbouchnout první afroameričanku, kterou potká. Přes veškeré to rasové usmíření se nějak zapomnělo na akci a film se vlekl jako tejden před vejplatou. Ne, nemáš kliku, Rimmere.(2.4.2013)

• - Futbalová akčná scéna sa natáčala počas zamračeného dňa, no vďaka podsvieteniu a správnemu nastaveniu uhlov jednotlivých kamier to vyzerá akoby sa natáčalo počas slnečného dňa. (m.a.t.o.)

• - Film je hereckým debutem zpěvačky Aaliyah a zároveň její jediný film, který byl uveřejněný před její smrtí v roce 2001. (Rocky62)

• - Podobná scéna ako tá, v ktorej Han (Jet Li) používa hasičskú hadicu, sa objavila aj vo filme Kuriér 2 (2005). (m.a.t.o.)