Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

Trailer

Figu

Jet Li!!! Ano, to je to hovado, který má tváří v tvář málo konkurenčních soupeřů a z 90 procent každýho používá namísto prachovky a hadru na podlahu! Takže proč tenhle borec, kterej z drsných zabijáků dělá neškodný běžný trosky, musí mít v soubojích digitální výpomoc a imaginární křídla, díky kterým nejsou tři metry do výšky nebo 10 vteřin ve vzduchu žádnej problém? Tohle nejvíce ubralo na filmu. Nicméně to přidalo na vtipu a dostalo to filmek na úroveň solidní akční komedie. Než jsem se koukl na jména, tak jsem stopro věděl, že za klapkou stál někdo, kdo byl u zfilmování Lovce policajtů, protože film je téměř totožnej (i když mezi Seagalem a Lim jsou menší rozdíly - nebo větší?)... 60% ()

Rudinsky

Ono v podstate to má celkom uveriteľnú zápletku, a veľký potenciál pre uber cool kick ass movie. Veď v ktorom filme sa stretne honk kongský syndikát (ktorý inak jasne vedie nad step by step family niggas - "izajáš" sa mal rovno volať Frank Lambert) spoločne s gangstas z mokrej štvrte. Celkom by to aj ušlo, nebyť nezvládnutej réžie, preafektovanej Aaliyah, ktorej neverím nič a ktorá chce byť tak strašne cool, až mi z toho skyslo mlieko... Malo to byť chladný, vypočítavý business mafioso akčniak, kde by Li odsťavoval rukou žulový džús a niggas brokovnicami z GMC-íčiek kosili všetko, čo im stojí v ceste. A malo to byť korunované určitým pátosom, ktoré si tieto filmy vyžadujú. Miesto toho si Džet Li v závere potrhá dederónku, omotá si grilované ruky a hodí salto mortale, ktoré z neznámych príčin (taký bijec si to nezaslúži) digitálne upravili. Už som len čakal, že príde Vin Diesel s digitálnymi dredmi. To sa predsa jednoducho nerobí. V konečnom dôsledku ale herecký ansábel neurazí, akčná zápletka nie je prvoplánová a ako jednohubka na upršaný večer , alebo z nostalgických dôvodov môže byť. ()

eye candy

Oproti jinym zpevackam, ktere se montuji do filmu, zde predvedla aaliyah docela solidni vykon. I kdyz je to vpodstate uplne jedno, protoze ve filmu tohoto razeni staci aby zenska byla kocka a zbytek uz je detail. A aaliyah i kdyz ma teda strasne divny jmeno kocka je. Navic i jeji hudba k filmu je docela solidni. Jeste zminit akcni sekvence, ktere take nejsou vubec spatne a bude to asi tak vsechno co je na tomto snimku s opravdu duchaplnym nazvem k divani. ()

Torgal

Pár slušných akčných scén, kde Jet Li dá efektným spôsobom výprask druhotriednym záporákom nezachráni celý film, ktorý je v zásade nudný - príbehovo, filmársky aj herecky. Je to priemer každým coulom, ale výsledný dojem je podpriemerný, možno aj preto, lebo sa v zásade berie dosť vážne a humoru je tu pomálo. 5-/10 ()

Anderton

Andrzej Bartkowiak musí zomrieť! Teda profesionálne. Takýto čistý brak, ktorý sa dostal nepochopiteľne aj do kín, sa nevidí len tak často. Zhodou okolností som sa deň po jeho odvysielaní stretol s kamarátmi, ktorý ho tiež náhodou predošlý večer pozerali a tiež nechápali, čo to malo znamenať. Takže svoj názor považujem za celkom objektívny. Ešte že nevznikli na základe jeho úspechu nejaké pochybné pokračovania. ()

• Napriek tomu, že dej sa odohráva v Kalifornii, väčšia časť filmu sa natáčala vo Vancouveri. (m.a.t.o.)
  • Film je hereckým debutem zpěvačky Aaliyah a zároveň její jediný film, který byl uveřejněný před její smrtí v roce 2001. (Rocky62)
  • Podobná scéna ako tá, v ktorej Han (Jet Li) používa hasičskú hadicu, sa objavila aj vo filme Kuriér 2 (2005). (m.a.t.o.)

Související novinky

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (více)