Romeo musí zemřít

Romeo Must Die

Romeo musí zomrieť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2000, 111 min

Kombinácia afroamerických a čínskych gangov v New Yorku, či kde to bolo, pôsobí trochu kostrbato, aj keď to má istú dávku originality. Ale Jet Li ako rómeo-milovník? - to snáď nie, ten krpec s medzerou medzi zubami a chlapčenským ksichtom sa skôr hodí ako kamoš do zábavného parku, než ako zvodca. A tak to nad vodou držia hlavne bojové súboje, ktorých je ale za prvé pomenej, a za druhé, sú fajn, keď sa držia pri zemi, akonáhle sa však strácajú fyzikálne zákony, sú súboje naprd. Najpodarenejšia scéna je, keď Li začne mlátiť protívníkov s odseknutou protipožiarnou hadicou.(18.1.2017)

• Segrestor

To by mě zajímalo, který myslivec psal scénář k tomuto akčnímu snímku. To musel být nějaký běloch, jinak si to nedovedu vysvětlit. Naprosto blatantně zde selhává vykreslení afroamerické komunity, americkoasijské komunity a především obchodních praktik mezi nimi a jejich problematického etnického soužití. Film je totiž plný afroameričanů zarputile bojujících s americkými asiaty v nesmyslné válce o něco. V jednu chvíli jsem tam viděl mihnout se nějakého afroasijce. A do toho všeho doslova přiletí Jet-li, který se rozhodl to všechno uklidnit. Začne tím, že se pokusí zbouchnout první afroameričanku, kterou potká. Přes veškeré to rasové usmíření se nějak zapomnělo na akci a film se vlekl jako tejden před vejplatou. Ne, nemáš kliku, Rimmere.(2.4.2013)

Čistoskvoucí (příběh, scénář, dialogy, režie, vedlejší role) béčko, které z prokleté říše napoprvé provždy zapomenutelných záležitostí vytahuje pouze Jet-Li. Za to, že umí sám film postrčit o dvacet procent výš, by si nástupce Jackieho Chana zasloužil role v onačejších bijácích, s výjimkou Smrtonosné zbraně 4 se mu to ale, pokud vím, zatím nepoštěstilo. Zbývajících pět procent navíc za ucházející stylovou hudbu, tudíž 65 %, ale to ještě opravdu hodně, hodně velkorysých.(30.1.2009)

Nenáročná oddechovka, která pod taktovkou Jet liho umění celkem šlape - i přes skoro absenci nějakého stravitelného scénáře (při každém druhém dialogu jsem bouchal hlavou do zdi). Jak už se tu mnozí zmiňovali, je snad až škoda "ničit" Jet liho souboje digitálními úpravami. A Aaliyah... ta krásná Aaliyah.... tý je sakra škoda :((27.5.2011)

• Torgal

Pár slušných akčných scén, kde Jet Li dá efektným spôsobom výprask druhotriednym záporákom nezachráni celý film, ktorý je v zásade nudný - príbehovo, filmársky aj herecky. Je to priemer každým coulom, ale výsledný dojem je podpriemerný, možno aj preto, lebo sa v zásade berie dosť vážne a humoru je tu pomálo. 5-/10(30.6.2010)

• - Podobná scéna ako tá, v ktorej Han (Jet Li) používa hasičskú hadicu, sa objavila aj vo filme Kuriér 2 (2005). (m.a.t.o.)

• - Golfová scéna sa natáčala na tom istom ihrisku, kde Bob Barker zmlátil Adama Sandlera vo filme Rivali (1996). (m.a.t.o.)

• - Han Sing je první anglicky mluvící hlavní role Jeta Li. (Rocky62)