Romeo musí zemřít

Romeo musí zomrieť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2000, 111 min

• pakobylka

Víc nežli osud milého "Romea" mě trápilo pomalé a bezcitné ubíjení nebohého námětu, který ve své jednoduchosti a údernosti sliboval v první třetině stopáže víc než dobrou nenáročnou zábavu. Potom se bez zjevné příčiny někde něco zvrtlo - a mírně přihlouplé dialogy ruku v ruce s nezvládnutým vývojem zápletky a digitálně "vylepšenou" akcí, která se sem absolutně nehodila, přivodily jakýsi celkový kolaps ... a najednou už snímku nebylo pomoci. Škoda, Jet Li je borec, na kterého se vždycky ráda podívám.(14.7.2011)

Průměrná, avšak vcelku zábavná podívaná s Jetem Li v hlavní roli. Ten tu zase předvádí svoje bojové umění a rozhodně se na to kouká líp, než na proslulé aikidó Stevena Seagala, jehož filmy na tom nejsou navíc dobře ani příběhově. Bojových scén tu není sice příliš, ale jsou jako vždy docela dobře zpracovány. Po delší době tu Jet Li hraje roli, ve které neztvárnil podivína, který se nerad baví s lidmi a nerad se směje. Občas je tu s ním i sranda a rád si s někým pokecá, ale působí to trochu rozpačitě, když si člověk uvědomí, že je na pomstichtivé cestě. Sympatická jednorázová podívaná, která ničím nepřekvapí ani neurazí a já dávám tři hvězdy.(27.5.2011)

• type_B

Těšil jsem se na další prima béčko, jenže jsem byl zklamán. Scénář mi přijde - eufemisticky řečeno - dost naivní. Jako by ho psalo desetileté děcko. Z mého pohledu se ve filmu ani nekonala nějaká ultimátní řežba. Zasmát se nebylo čemu, protože tam, kde nic není, ani čert nebere. Anebo jak říkala moje babička: Vem si z dlaně chlup, když není. Moje babička sice kecala a čokošku měla schovanou někde v kredenci, jenže tenhle film nenabízí nic. Už reklama na ten film, kterou vysílala Prima, byla lepší - a to jen díky Delibesovu Flower duetu.(31.1.2009)

• Had6

Jet Li a všichni jeho fanoušci mě asi nemůžou mít moc v oblibě. Pokud se totiž začnu dívat na film, kde výše zmíněný herec hraje, tak už dopředu čekám nějakou blamáž. A tentokrát to bylo stejné jako v předchozích případech. Takže už se asi příště ani nebudu radši obtěžovat. Akci za každou cenu vážně nemusím.(20.1.2006)

V porovnaní s inými podobne myslenými (a veľmi podobne obsadenými) filmami ako napr. Kolíska do hrobu je to vcelku slušná action odreagovávačka s premyslenou bojovou choreografiou, nie až tak primitívnymi dialógmi a dejom (opakujem, nie dobrými, ale nie až tak primitívnymi!) a adekvátnou hudbou. Li je tradične ticho (scenáristi asi vedia prečo mu nemajú dávať toľko hereckého priestoru) a tradične každému nakope zadok. Komu sa to nepáči, nemá dôvod k sledovaniu, komu áno, ten bude spokojný.(20.4.2008)

• - Napriek tomu, že dej sa odohráva v Kalifornii, väčšia časť filmu sa natáčala vo Vancouveri. (m.a.t.o.)

• - Futbalová akčná scéna sa natáčala počas zamračeného dňa, no vďaka podsvieteniu a správnemu nastaveniu uhlov jednotlivých kamier to vyzerá akoby sa natáčalo počas slnečného dňa. (m.a.t.o.)

• - Golfová scéna sa natáčala na tom istom ihrisku, kde Bob Barker zmlátil Adama Sandlera vo filme Rivali (1996). (m.a.t.o.)