poster

Romeo musí zemřít

 • USA

  Romeo Must Die

 • Slovensko

  Romeo musí zomrieť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2000, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ****

  Soundtrack Stanley Clarke: 1. Try Again - Aaliyah ,2. Come Back In One Piece - Aaliyah ,3. Rose In A Concrete World (J Dub Remix) - Joe ,4. Rollin' Raw - BG ,5. We At It Again - Timbaland & Magoo ,6. Are You Feelin' Me? - Aaliyah ,7. Perfect Man - Destiny's Child ,8. Simply Irresistable - Ginuwine ,9. It Really Don't Matter - Confidential ,10. Thugz - Mack 10 ,11. I Don't Wanna - Aaliyah ,12. Somebody Gonna Die Tonight - Dave Bing ,13. Woozy - Playa ,14. Pump The Brakes - Dave Hollister ,15. This Is A Test - Chante Moore ,16. Revival - Non-A-Miss ,17. Come On - Blade ,18. Swung On - Stanley Clarke(9.5.2011)

 • Xmilden
  ***

  Jet Li pro mě nikdy nebyl Jackie Chan asi tolik, jako pro mě Andrzej Bartowiak nebyl nikdy John Woo. Možná je to přirovnání trošku přísnější, protože Jet Li možná udělal v Hollywoodu větší kariéru než jeho slavnější předchůdce. Nicméně pravdou zůstává, že mě tyhle podobné filmy, ve kterých není zase tolik akce, ale hodně se o ní mluví, zase tak moc neberou. Celkově se Romeo tváří hodně krutopřísně a přitom je to vlastně jen taková pohádka pro náctileté. Škoda že Li nedostal více prostoru. Filmu by to jen prospělo. 50%(19.9.2014)

 • Mr.Floyd
  ***

  V porovnaní s inými podobne myslenými (a veľmi podobne obsadenými) filmami ako napr. Kolíska do hrobu je to vcelku slušná action odreagovávačka s premyslenou bojovou choreografiou, nie až tak primitívnymi dialógmi a dejom (opakujem, nie dobrými, ale nie až tak primitívnymi!) a adekvátnou hudbou. Li je tradične ticho (scenáristi asi vedia prečo mu nemajú dávať toľko hereckého priestoru) a tradične každému nakope zadok. Komu sa to nepáči, nemá dôvod k sledovaniu, komu áno, ten bude spokojný.(20.4.2008)

 • Idealista
  **

  Nechápu proč zde "hraje" Jet Li , když zde nemá prostor pro své bojové schopnosti . Mohli zde obsadit kohokoliv , naučit ho pár chvatů a zbytek dodělat počítačem . Výsledek by byl stejný . A.B může režírovat tak nanejvýš S.sádlo Seagala . Příběh je dost jednoduchý a příliš roztahaný . Plný pro mně nesympatických postav .To samozřejmě u akčňáku zas moc nevadí , ale jen tehdy jestli je tam spousta skvělých akčních scén - a to není zrovna ten případ .(25.7.2010)

 • Segrestor
  *

  To by mě zajímalo, který myslivec psal scénář k tomuto akčnímu snímku. To musel být nějaký běloch, jinak si to nedovedu vysvětlit. Naprosto blatantně zde selhává vykreslení afroamerické komunity, americkoasijské komunity a především obchodních praktik mezi nimi a jejich problematického etnického soužití. Film je totiž plný afroameričanů zarputile bojujících s americkými asiaty v nesmyslné válce o něco. V jednu chvíli jsem tam viděl mihnout se nějakého afroasijce. A do toho všeho doslova přiletí Jet-li, který se rozhodl to všechno uklidnit. Začne tím, že se pokusí zbouchnout první afroameričanku, kterou potká. Přes veškeré to rasové usmíření se nějak zapomnělo na akci a film se vlekl jako tejden před vejplatou. Ne, nemáš kliku, Rimmere.(2.4.2013)

 • - Futbalová akčná scéna sa natáčala počas zamračeného dňa, no vďaka podsvieteniu a správnemu nastaveniu uhlov jednotlivých kamier to vyzerá akoby sa natáčalo počas slnečného dňa. (m.a.t.o.)

 • - Film je hereckým debutem zpěvačky Aaliyah a zároveň její jediný film, který byl uveřejněný před její smrtí v roce 2001. (Rocky62)

 • - Podobná scéna ako tá, v ktorej Han (Jet Li) používa hasičskú hadicu, sa objavila aj vo filme Kuriér 2 (2005). (m.a.t.o.)