Faster, Pussycat! Kill! Kill!

• USA Faster Pussycat... Kill! Kill! (více)

Tři divoké a patřičně vyvinuté striptérky (ostatně jinak to ani u filmů Russe Meyera nemůže být) si berou dovolenou od tančení u tyče po barech a vypraví se na road trip. Napřed zabíjí jakéhosi muže a unesou jeho partnerku. Pak se vetřou do domu postaršího sedláka a jeho dvou synů. Ty svádějí ve snaze zjistit, kde stařík ukryl svoje peníze. Faster Pussycat je černobílý film plný násilí a zároveń velice smyslných žen. V průběhu několika desetiletí od svého vzniku se stal kultem a zároveň jedním z nejvýraznějších Meyerových filmů. (Ruut)

zette

Ve sve dobe musel byt tento film pecka. Ono to je diky hereckam, pecka film i dnes (hlasuji za Lori Williams). Stylova a originalni road-movie s jednoduchym dejem, ale kvalitnim zpracovanim a obsazenim:-). Film ma spad, dobrou kameru a hudbu. ()

Radiq

"Russ Meyer's ode to the violence in women". Už úvodní go-go rozjezd, girl fight ve vodě a taneček na poušti dokazuje, že Russ Meyer to s oslavou ženského těla myslí vážně. Takže můžu svědomitě říct, že tohle je skvělý dílo. Krásný ženský, krásný auta, skvělý záběry (a nejen proto, že jsou ČB) a výborně použitá hudba. Krásný ženský i na dobu, kdy to bylo natočený - jednoznačně vedou kozy, který tam asi hrají hlavní roli, ale co by byly kozy bez toho zbytku. Zrovna ta nejzlejší musí být ta nejvíc sexy (a nejvíc s kozama ven a s nadpřirozenou silou - Tura Santana aka Varla). Ale pozadu nezůstává ani nadrženost té blondýny (Lori Williams aka Billie) a exotika té třetí (Haji aka Rosie). Auta - takový se už nevyráběj, fakt výstavní kousky. Chtěl bych je doma. Všechny tři (auta i ty baby). Úvodní song nazvanej Faster Pussycat od The Bostweeds se tam hodí úplně dokonale, ale i další hudební motivy jsou vychytaný a jak kdyby se nima nechal inspirovat Tarantino. Příběh byl trošku jednoduchej, ale to bylo vyvážený tím jak to bylo podaný. Trochu mě tam mrzely ty zbytečně zrychlený záběry. Doporučuju. ()

bartias

Béčkový úlet zaměřený na rychlá auta, tři prsaté kočky rozvalující impozantní obliny na jejích sedadlech a pořádnou dávku násilí tak, jak si ho představovali v 70. letech má své kouzlo, ale ne takové jako o mnoho let mladší tarantinovská pocta Auto zabiják. ()

Mol

Varla byla teda best kočka se skvělím sporťákem a koženejma rukavicema a fandil jsem jí až do úplnýho konce. ()

Mr.Bulanek

5 let na CSFD. 899 ohodnocených filmů na ten 900. jsem si vybral jeden z 1000 a 1 filmů které musíte vidět než umřete. Prvních asi 10-15 minut jsem se bál, že to bude jeden ze slabších filmů, ale pak už to jelo v pohodě. I kdyby byl film němý tak by to nevadilo, protože ten soundtrack je výborný a titulní písnička je skvělá. A na to že filmu již táhne na padesát tak ztratil minimum na své kráse a určitě stojí za vidění. ()

Cushing

Nutnost pro toho, koho zajímá Russ Meyer, milovník hrudně obdařených dam. (Ne že bychom k takovým milovníkům taky nepatřili...) Fascinující je, jak do svých pokleslých pitominek urputně cpe různá společensko-kritická témata, posmívá se stereotypům v mužsko-ženských a rodinných vztazích atd... Dělá to násilně a těžkou rukou, ale ta snaha nemůže být nesympatická... Jinak je tento lascivně nasnímaný a bravurně sestřihaný "film" víceméně k ničemu... ()

Javad

FASTER, PUSSYCAT! KILL! KILL! má proste svoje neopísateľné kúzlo, a to nielen kôli herečkám s veľkými prsiami. Najlepší Meyerov kúsok čo som videl - väčšina jeho filmov je zameraná hlavne na mega dudy krásnych dievčat (čo je tiež fajn :) ale tento má aj skvelý dej. ()

Zek

Tak tohle bylo snad největší béčko co jsem kdy viděl. Jako porno film by to mělo daleko větší úspěch.:D Ani jsem nevěděl, že podle toho byl natočen film od Tarantina Auto zabiják. ()

dANo

Russ Meyer a výber "obdarených" herečiek urobili tento film ozaj zaujímavým dielom, ktoré podľa mňa patrí k tým najlepším jeho kúskom. ()

Compadre

Úplně buranskej nízkorozpočťák ve kterým jde hlavně o to se pobavit nad násilnými scénami a pak hlavně nad velkýma kozama přítomných dam. Grindhouse jak stehno a Russ Meyer byl prostě king. Čest jeho památce! :) ()

JančiBači

Po 45 rokoch má tento film stále svoje čaro.Aj keď má niekoľko chybičiek krásy, kvoli výstrihu Tury Satany je všetko odpustené . ()

vitekpe

Jo, Russ Meyer, to je pán. 5 hvezd za osobity styl, za nasazeni a za radost z nataceni, i kdyz se jedna treba jen o "B movies"... :-) P.S.: kdybych chtel pustit klasiku B zanru 60 let na nejakem polointelektualnim vecirku, sahnul bych bez vahani po tomto filmu. ()

vincent

Verim tomu, ze Meyer to mal premyslene. Urcite nosil v hlave niektore sceny uz dlho pred natacanim. Vedel ze tam chce mat tri prsate damy v paradnych sportiakoch. Urcite tam planoval mat dost nasilia. Co je horsie, na pribeh uz tak velmi nemyslel a vela scen a motivov mi prislo samoucelnych. Ale co!? Cer to ber! Amaterizmus to je riadny ale pozera sa to dobre. A tiez to ma vyborny sountrack. Ci uz titulny song alebo Jarmuschovsko-saxofonove pasaze. Samotne chyby (vo filme minimalne trikrat zapada slnko, raz postava stoji tvarou k slnku, v nasledujucom zabere je to opacne, atd) takemuto filmu davaju len ten pravy punc becka. Tura Satana je mizerna herecka ale s nozom to teda vie, do toho jej auta by sa nikto iny nehodil a nejaku tu charizmu ma. Najprv som myslel, ze tomu dam len tri body ale potom som si uvedomil, preco som si vlastne tento film chcel pozriet. Bol to jeho nazov, ktory osobne povazujem za jeden z najlepsich a najzaujimavejsich nazvom pre film aky som kedy pocul. Takze davam o hviezdu viac a tesim sa na dalsie Meyerove hovadiny. ()

James87

Tento film potěší z větší části pánské publikum, není to špatné, ale starší snímky sebou přinášejí i vtipnější momenty, byť nechtěně. Třeba se tam žádnej chlap neumí prát a proto se Varla v pohodě pobaví i při rvačce, chlap se tam po ní spíš jen tak sápe. Linda je zase dobrá v přespolním běhu, myslím tím, ten její druhý útěk. Škoda té poslední desetiminutovky, ta tomu ubrala hvězdičku. Ale pořád mi to přišlo, jako bych se díval na starou tarantinovku. ()

Arkanoid

„Yet violence doesn’t only destroy, it creates and molds as well. Let’s examine closely then this dangerously evil creation, this new breed, encased and contained within supple skin of woman.“ Začína klasicky rozprávač a rovnako klasická hudba Meyerových filmov. Z vymenovaných profesií rozprávačom si príbeh vyberá klasicky tú najviac spojenú so sexom, go go club dancer. Tu Russ Meyer predvádza svoj výborný štýlový strih, tentoraz z dynamických pohybov tanečníc na uslintaných chlapov, ktorí hláškujú nadržané reči. Kvalitný dojem je umocnený zlomyseľným ženským smiechom, autonaháňačkou a dobrodružnou hudbou. Zahrala si tu aj Haji, známa z Motor Psycho. Tu získala úlohu Rosie a druhé miesto po veliteľke ženského gangu. Hrá tu a starý farmár Stuart Lancaster z Mudhoney, teraz v zápornej úlohe. Hrá sa tu aj chicken game s autami, čo býva vždy výborná napínavá scéna. Russ Meyer opäť využíva hravé dialógy v spontánnej spoločnosti tentoraz striptérok. Prsnaté ženy tu štylizuje ako bad girls a good girl ich neodbieha svojou veľkosťou. Pri rozhodnutí zbohatnúť na nie úplne normálnej rodine sa roztáča kolotoč rôznych manipulácií, ktoré dávajú príbehu šmrnc. Rodina aj partia po čase ukazujú svoju nekompaktnosť, čo má za následok zaujímavé scény plné manipulácií. Výčitku mám trochu ku úderom rukou natenko po chrbte, kedy sa mi zdá, že nie sú tak efektívne, ako si film praje. Jednoducho, v boji na zemi sa mi sekanie rukou nezdá vôbec účinné a nevidel som ho na vlastné oči, ani v MMA zápasoch. Inak som si film užil od začiatku do konca. „But a word of caution... handle with care and don’t drop your guard.“ -„Go, baby, go. Go, go, go!“ -„Let go, girl! Harder, faster!“ -„Everything we touch is hard.“ –„You’re, uh, the All-American boy. A safety-first Clyde.“ „Are you trying to say something?“ „I never try anything... I just do it. Like I don’t beat clocks... just people. Wanna try me?“ –„His car is okay, just the color needs changing.“ –„They let ‘em vote, smoke, and drive, even put’em in pants. So what do you get? A democrat for president. A lot of smoke up your chimney, Russian roulette on the highway.“ –„You girls a bunch of nudists? Or you just, uh, short of clothes?“-„You get around on those wheels prety good.“ –„Huff and puff and belch your smoke... and kill!“ –„Good whiskey‘s meant to be shared.“ –„Your cup to fill. To overflow.“ –„The knife is... is your to keep now.“ –„That’s two out of three falls.“ Jazykové okienko: this is a gas; showboat; nod off; to be hip to something; just around the corner; lay of the land; long green; brush off; make tracks. ()

Zagros

Co k tomu říct? Jo, je to akční béčko, které není ničím výjimečné. Teda vlastně je, hlavní představitelky by se pravděpodobně hodily spíš do jiného typu filmu :-) a to jak vizuálem, tak hereckými schopnostmi. Zaujalo mě několik slušných scén, dobrá kamera a záblesk herectví u pár postav. Jinak to byla bída a to hodnotím v žánru béček. Chyběla svižnější akce i větší napětí. Nakonec nechávám dvě hvězdy, převládá ve mně pocit nevyužitého potenciálu. ()

Han22

Vraždící děvky vs vidláci vs jedna hysterka. Vzniknout to o 10 let později, mohlo by to být něco na způsob Texaského masakru. Takhle chybí nahota, pořádné násilí i krev. Úpřimně se odpadu od mého bráchy nedivím. Ženské vypadají a hrají jak staré děvky rovnou z porna (a to dvěma bylo jen 19), vidláci nehrají o nic líp a uječená teenka si moje sympatie taky nezískala, aspoň byla pěkná. A ty dialogy v kombinaci s hereckými výkony jsou k nepřežití. Hvězdička za to finále, kdy se všichni konečně vyzabíjí a já si můžu stáhnout něco kvalitnějšího. ()

Vaklaf

Má to styl. Jsou tam krásný (a patřičně drsný) kočičky. A fajnový auta. Ale kde je sakra pořádná zábava? Hodinu a půl čumět na ženský a auta mě tak úplně neuspokojuje a násilí tam zase tolik nebylo. Ještě k tomu muset na ty fajnový kozičky koukat přes látku je opravdu k nasrání. Nejvíc mi to - i kvalitativně - připomnělo Tarantinovo Auto zabiják (ne nadarmo). To mělo sice taky několik výrazných kvalit, ale jako celek to byla nuda. ()