Sicario 2: Soldado

• USA Sicario: Day of the Soldado (více)

Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série Sicario. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes americké hranice, federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del Toro), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují. (Vertical Entertainment)

SamGee

Bol som zvedavý na pokračovanie príbehu Sicaria, ktorý zožal neočakávaný úspech pred troma rokmi. Musím povedať, že ma tento film milo prekvapil. Príbeh má jednoduchú dejovú líniu, ale zato má prepracovanejšie postavy, brutálnejšie a akčnejšie scény ako prvý diel, čo bol podľa môjho názoru správny krok. Čo by som tomuto filmu vytkol je jeho záver, ktorý bol ťažko uveriteľný a nezmyselný. Herci zvládli zahrať svoje postavy rovnako dobre ako v prvom diely, najmä Josh Brolin a Benicio Del Toro. U tejto dvojice si môžeme všimnúť ich výrazný vývoj počas celého filmu. Za týmito hercami nezaostáva ani mladá vychádzajúca hviezda Isabela Monerová, ktorá zahrala presvedčivo postavu dcéry drogového lorda. Hudba v Soldadovi bola možno o niečo lepšia ako v minulom filme, ale zato jedinečný štýl od oscarového kamerana Rogera Deakinsa chýba, čo je veľká škoda. V prvom filme dokázal zachytiť vizuál a „epickosť“ v príbehu, čo zjavne tieto ingrendiencie chýbali kameramanovi Dariuzsovi Wolfskemu, ktorý sa podľa môjho názoru snažil napodobniť jednotku, no často z toho vznikli len recyklované scény, ako napríklad pohľad na letiace vrtuľníky ponad horizont, alebo pohľad z hora na dlhý rad policajnej eskorty, ktorý sme videli pri pohraničnej scéne v jednotke. Sicario: Soldado je aj napriek týmto dvom negatívam lepším, temnejším a agresívnejším filmom ako jeho Villeneuveov predchodca a budete v napätí od začiatku do konca. Odporúčam Soldado tým, ktorí sú oddanými fanúšikmi tohto žánru a filmu Sicaria. Príbeh: 7/10 Herecké výkony: 8/10 Hudba: 8/10 Kamera: 7/10 Celkovo: 7,5/10 ()

hufnagel

Vadilo mi pár vecí a to napríklad,že kolóna aut a nad nimi priestor kontrolujúci vrtuľník,hlásiaci,že v okolí 15 míľ je čisto,sú zrazu prepadnutí.Tiež,že zranený Benicio,sa objaví pri autách,ktoré už prešli medzitým pár kilometrov,no náhoda.Zo Sicariom by som to vôbec neporovnával,lebo to bola úplne iná úroveň.Ale kvôli výbornému Benicio Del Torovi a Josh Brolinovi pridávam jednu hviezdu. ()

argo.smile

Hmmm, stále sa rozhodujem ale dám slabé 4*. Chýba tomu ten drajv z jednotky a okopírovaná hudba je tu úplne zbytočná lebo nenavnadí na to čo má prísť ako u predchodcu . Ten koniec "to be continued" má trošku sklamal. Ako keby si niekto chcel vybudovať svoju armádu vrahov... Sicario bude pre mňa vždy o príbehu jedného Del Tora, ktorý si to zaslúži. Uvidíme čo bude ďalej a či vôbec nejaké bude. ()

Ronkar

Není nad to být dítkem mexického bosse drogového kartelu. Máte vlastní vilu se služebnictvem, ve škole můžete nakopat zadek, komu chcete, aniž by vás vykopli a všude vás vozí banda bodyguardů v drahých autech. Má to jednu nevýhodu: pokud se někdo rozzlobí na tatíčka, stane se z vás cíl. Sicario dvojka je hodně kvalitní thriller, alespoň co se týče hereckého obsazení a audiovizuální stránky. Příběh už takové terno není, i když se nejedná o žádný průšvih. Dvojka Sicaria bude mít možná problém se skalními fanoušky jedničky, která je prostě lepší po všech stránkách. A to výrazně. U ViIlinueva jsem napětím místy ani nedýchal. To se zde nekoná, ale pár situací si určitě zaslouží divácké ovace. Škoda, že neměl scénář větší koule, protože kdyby nedošlo na poslední zvrat, myslím, že by se mnou film rezonoval silněji. SPOILER: Odpravit tak hustopřísnou postavu Del Tora jako psa z rukou nějakého fakana? To mě fakt překvapilo. To, že to přežil také, ale spíš nemile. KONEC SPOILERU. Zatímco jednička měla jasné poselství k divákovi, tady je to ve výsledku spíš miš maš, což je škoda. S ohledem na současnou konkurenci ale v pohodě film. ()

Kushina

Jako obvykle mě Sicario nezklamalo. Krutá, drsná, realistická přímočará řezárna, kde se prostě nevyplatí chybovat. Působí to tak hrozně realisticky a dobře, že tenhle film prostě nejde nemilovat! 80% ()

Ace.A.T.L.

Oproti jedničce je to krvavější, surovější a chvílema drsnější. Ale i přes to, to bohužel jedničku nepřekonalo. Je tady víc zajímavých scén, jen jako globál to je prostě "dvojka". Ale i jako "dvojka" je to parádní a rozhodně jsem se nenudil. Josh a Benicio opět válí a přestřelky jsou hodně důvěryhodný. Bavil jsem se, ale pořád je co porovnávat. Za mě skvělý 4* a DOPORUČUJU ()

Malarkyy

Film má sice skvělou atmosféru jako jednička, nicméně v tom to díle je jedna velká vada a to strašně slabý příběh, respektivě jeho druhá polovina ve které jakoby nic nedávalo smysl!! ()

mouzi

Naprosto trivialni a tuctova zapletka i scenerie, nic zapamatovanihodneho. Typicka americka arogance a pocit nadrazenosti se zde dava na odiv vic, nez je zdravo, resp. vic, nez je zcela bezne. Ani Brolin, ani Del Toro tomu nemuzou dat vic. Z hovna bic neukroutis, Stefane! P. S. Proboha, jak muze clovek v aute po narazu zezadu padat dopredu? Rozpocet tipuju asi takovy, ze nejvic penez staly vrtulniky, pak Del Toro, pak Brolin, no a tech zbylych 10 % na vse ostatni, vcetne cateringu. ()

panki9922

Slabšie 4 hviezdy. Oproti jednotke u mňa menej osudové, oveľa menej napätia a záver sa s jednotkou nemôže rovnať. Lenže to ani nebolo režisérovym zámerom. Jedná sa o kvalitný thriller, znova divák dostane pár vypiplaných akčných scén, pri ktorých môže len slastne chrochtať (cesta konvojom v Mexiku) a Brolin s Beniciom opäť výborní. ()

Franki69

Po tom, jak moc nadchla jednička je Sicario Soldier docela zklamání. Všechny základní přísady mexického guláše v něm přitom jsou. Zločinecké kartely, mega super cvičení USA vojáci, přestřelky, zápletky, Josh Brolin a Benicio Del Toro. A přitom to celé tak nějak drhne, nefunguje to. Lepší to bylo jako seriál, v kterém by se odehrávaly jednotlivé epizody zápletek tohodle filmu jako samostatné díly. Protože tam jsou také arabští teroristi, výslechy v Africe, intrikující americký goverment, který pošle hochy do tajné akce a vzápětí změní pravidla hry, nebo mexické gangy, pašující mexikánce do United States. Prostě je to hrozně přehuštěné a než něco pořádně začne, tak už to končí. Benicio předvede že je PAN HEREC a najednou je konec. Za tyhle dva filmy, sestříhané do jednoho dávám 60%. S jedničkou se to zkrátka nedá srovnat. ()

Tomas_PO

Dvojka sa povedla rovnako ako jednotka a môžme sa tešiť na trojku. Výborná a najmä hodnoverná akcia, kde utekajúci James Bond nezastrelí 75 ľudí s jedným zásobíkom, skvelé herecké obsadenie, kde dve hlavné postavy v podaní Benicia Del Tora a Johsa Brolina potiahnú celý príbeh. Plné dve hodiny bez zbytočných scén a strati pozornosti, a pritom zamerené len na jeden mikropríbeh, ktorý by sa dal ešte mnohovrstevne rozvinúť. K tomu akceptovateľný americký sentiment bez prehánky. ()

John Dunbar

O proti prvnímu neskutečně odpudivému a trapně nudnému předchozímu dílu, kde bylo divákovi úplně jedno, co se z té kejdy nakonec umíchá, docela nečekaná pecka. Konečně příběh, má to trochu i hlavu, patu, ale hlavně i koule! ()

hrdygay

za mna lepsie ako jednotka, sicario 2: soldado mal rychlejsie tempo, najlepsie na filme bol vztah medzi alejandrom (benicio del toro) a isabelou reyes (isabela moner), velka skoda, ze sa to v poslednej tretine filmu vzrtlo, ked mexicania dostali alejandra a isabelu, alejandro uz nebol taky suverenny, ze si poradi v kazdej situacii, mrzi ma aj otvoreny koniec, co sa nakoniec stalo s isabelou, isabela moner je jebacka 7/10 ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)

O čem bude Call of Duty?

O čem bude Call of Duty?

17.06.2018

Režisér Stefano Sollima (Suburra) už brzy pošle do kin dvojku Sicaria, mezitím ale chystá i další projekty a jedním z nich je taky filmová adaptace populární herní série Call of Duty. V jednom z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?