Soldado

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Itálie, 2018, 122 min

Od jedničky žádný velký posun a to to přitom začalo tak slibně. První půlhodina je super, než do toho začali srát tu otravnou holčičku. Jako vrchol filmu mi přišla akční scéna s přepadením konvoje pak už to začalo drhnout. I ten úvodní teroristický útok se povedl, ale nemůžu si pomoct taky máte pocit, že celá pointa filmu vyzněla úplně do ztracena? To co bylo nastoleno na začátku a kvůli čemu se vlastně všechno dělo se pak vůbec nevyřešilo. Nebo mi něco uniklo? Nevím každopádně v mnoha ohledech to samé co jednička, takže za mě maximálně 55%(29.6.2018)

• ledzepfan

Naprosto zbytečná dvojka ve které se vlastně nic pořádného nestane, pořád do toho "akčně" hučí lesní rohy jak u císařepána na dvorku, zvraty se dějí výhradně na principu Deus Ex Machina.... Prostě ne-e.. Technicky a herecky je to docela v cajku, ale v zásadě je to jen bezradný pokus o vypumpování posledního dolaru z příznivě přijaté značky Sicario.(27.6.2018)

Nebyť tých konečných zvratov tak to má nábeh na najlepšiu žánrovku za dlhú dobu. Konečnými zvratmi myslím skôr fakt, že to končí viac optimisticky, než by si scenár od Sheridana zaslúži. Je povestný tým, že nerobí kompromisy a jeho postavy sú nám sympatické dokým nepríde krutá rana reality. Tu to bohužiaľ nie je. Hoci Solima pracuje s tvárnejšími charaktermi, ktoré už poznáme a môžeme teda u nich vnímať určitý posun dopredu. Film funguje. Myšlienkovo, akčnými scénami a aj ako zamyslenie nad stavom spoločenstva. Wolskiho kamera splýva s priestorom a je nápaditá a Hildur si berie to najlepšie s Jóhannovho soundtracku z prvej časti a obohacuje to o svoje emočnejšie témy. Del toro a Brolin bezchybný. A fantastická Isabela Moner. Nebyť posledných 15 minút bolo by to za plný počet.(1.7.2018)

Osobně mě to bavilo výrazně víc než jednička, která mě v podstatě dokonale minula. K filmu jsem měl důvěru díky jménu režiséra, jehož Suburra mě před 3 lety zcela dostala, a potvrdilo se mi, že jsem se těšil správně. Duo Josh Brolin a Benicio Del Toro nemá chybu, hlavním zdrojem nadšení zde ale pro mě byla mladičká Isabela Moner - jaké úchvatné stvoření. Byl jsem z ní zcela vedle a pořád si v duchu opakoval, že ona je absolutně bezchybná. Naopak mě tam dokonale otrávila Catherine Keener, její postava je navíc zcela dementní a jen tam překáží, naštěstí se tam vyskytuje jen minimálně. Čili mě osobně tento film hodně potěšil, projekci jsem si užil, bavila mě hudba i akce, a celkově mi to hodně sedlo. Pokud bude nějaké pokračování, určitě si ho nenechám ujít.(30.6.2018)

Původní Sicario byl takový malý zázrak. Drsný film s ještě drsnějšího prostředí, které se dneska moc netočí a pokud ano, určitě se nedostanou do kina. Pokračování na první pohled slibovalo totožnou atmosféru, jen tvůrci více přitlačí na pilu. A jak tomu tak v pokračováních bývá i zde je vše větší, přidalo se na akci i postavách a hlavně se udělal přímočařejší příběh, který sice něco v úvodu nakousne, ale poté se vydává prakticky po stejné trase, jako tomu bylo v prvním díle vč. ženského (dětského) faktoru v drsném světě nemilosrdných chlapů. V tomto případě film nejvíce tratí na scénáři, který v mnoha ohledech neví, kam směřovat a občas si vypomáhá berličkami, které by divák čekal v béčkovém akčňáku než realisticky působícím thrilleru. Přesto se pokračování povedlo a atmosféru má stejně syrovou, jako tomu bylo poprvé. Jen by si divák měl ujasnit očekávání, protože film roku, to bohužel není.(10.7.2018)

• - Studio přesunulo premiéru z 2. 11. 2017 na letní termín 29. 6. 2018, protože filmu důvěřovalo, že obstojí ve velké letní konkurenci. (Butcher of Blaviken)

• - Natáčelo se v Mexiku a v Novém Mexiku (stát USA). (Varan)

• - Při jednom rozhovoru před uvedením filmu byl scénárista Taylor Sheridan dotázán, jaký směrem se vydá druhý díl, tak prohlásil: „Sicario: Nájemný vrah (2015) bude oproti Sicario 2: Soldado vypadat jako komedie. (Butcher of Blaviken)