Soldado

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Itálie, 2018, 122 min

Atmosféra byla trošičku slabší než u Denise Villeneuve v prvním díle, chyběla tu taková ta noir bezvýchodnost, ta psychologická hra s divákem. Ale o co slabší byla psychologická část, o to silnější byla akční dějová linie. Námět byl věrně zachován. Jde se víc do přestřelek, víc do jádra teamu realizačního. Film o tom, jak vypořádat se dvěma nepřáteli naráz, když máte zelenou na vše. Přese všechno je tento druh snímku stále zatím bezkonkurenční.(28.6.2018)

Asi je to o tom jak přijímáte jedničku. Mně přišla dost utahaná. Dvojka mě tedy chytla daleko víc a nebýt toho drobného zaškobrtnutí na závěr byla by to 100% spokojenost! Emocemi je to protkané daleko více než první díl a to jak film graduje je neskutečný. Je evidentní, že si Sheridan libuje ve formování charakteru a ztrátě nevinnosti/naivity. A v tomhle směru tedy katarze Isabely Moner funguje nesrovnatelně silněji, než ta Emily Blunt(první díl)! Problém je, že tam to mělo skončit.... pohled na ten výraz, vrtulník odletí do háje a nazdar! Pak se ovšem odnikud objeví scéna, která to všechno zkazí. Aneb jak zvorat parádní film posledními 5 minutami.(28.6.2018)

• BoPo

Áčkovo natočené béčko. Svojim spôsobom mi to pripomínalo filmy z éry Dudikoffa. Kde oni sú zlí, on zachraňuje a je tam bezbranná postava, ktorá záchranu proste potrebuje. Podobne ako v jednotke, tak aj tu je kvalitne urobená scéna v kolóne. Len v jednotke bola vyložene skvelá. Kvalitná akcia, ano opäť robím kvalitára, len škoda, že postavy sú tentoraz tak nejako plané. Trailer som si dal viac než dvakrát, film si na rozdiel od jednotky znova už nikdy nedám. Nie je žiadny dôvod. Chybu nehľadajte vo vizuále, ale hlavne v jednoduchom a vlastne podivne zakombinovanom príbehu, v ktorom postavy dej netiahnu, ale ho len tlačia.(23.9.2018)

Jeden z těch filmů, který má tu smůlu, že je pokračováním něčeho úspěšného a jedinečného. Kdyby ve svém názvu nenesl břímě jménem Sicario, patrně bych Soldada vnímal jako zajímavý temný thriller, který mě dokázal zaujmout především vizuálně povedenými momenty a nepřívětivou atmosférou. Problémem však je, že za současné situace Soldado vlastně jen očividně kopíruje prvního Sicaria a jak už to tak bývá, jeho kvalit nedosahuje. Problém vidím hlavně ve scénáři, který Sheridan tentokrát na můj vkus moc překombinovává a namísto pomalejší a jasně vyhraněné dějové linie plácá x motivů přes sebe a patrně se tak snaží vytvořit komplexní obžalobu amerických federálních služeb. Tím ale filmu ubírá právě to, co udělalo první díl nejvíce zajímavým. Nelze opomenout ani fakt, že trojice Sollima, Wolski a Guðnadóttir prostě nejsou taková esa jako Villeneuve, Deakins a Jóhannsson. I tak se ale jedná o dobře ubíhající a pěkně natočený thriller, který by bez zmiňovaného srovnávání docela v pohodě obstál na svém žánrovém poli. 6/10(3.7.2018)

Od začátku jsem byl příjemně překvapen brilantní režií, jakož i jasným a nekompromisním směrem, kterým se film vydal. Drsní chlapi, mise bez pravidel, vše syrově, realisticky, ale i efektně natočeno. Film je ostrý a ledově chladný jako břitva. Bohužel právě proto zůstává i publikum jaksi méně emocionálně zainteresováno a pouze to, si myslím, že je důvod, proč dvojka řadu lidí neoslovila tak jako jednička. 8/10(28.10.2018)

• - Studio přesunulo premiéru z 2. 11. 2017 na letní termín 29. 6. 2018, protože filmu důvěřovalo, že obstojí ve velké letní konkurenci. (Butcher of Blaviken)

• - Při jednom rozhovoru před uvedením filmu byl scénárista Taylor Sheridan dotázán, jakým směrem se vydá druhý díl, tak prohlásil: „Sicario: Nájemný vrah (2015) bude oproti Sicario 2: Soldado vypadat jako komedie. (Butcher of Blaviken)

• - Isabela Moner sa pre potreby filmu ostrihala nakrátko a vlasy venovala na výrobu detskej parochne. (WalterIK7)