Soldado

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Itálie, 2018, 122 min

Obsahuje spoilery: "Žádná pravidla pro tentokrát.... Chci tě uvolnit... Pomůžeš nám začít válku." - "S kým?" - "S každým." Na začáteku je to prima samej výbuch, drsnej Josh Brolin, klidné vyprávění děje. "Pokud chcete začít válku... Uneste prince. Král ji zahájí za vás." Po 23 minutách se konečně dočkáváme prvního záběru s hlavním hrdinou (Benicio Del Toro). Poté máme trochu akce, kterou doprovází psychická hra s šestnáctiletou dívenkou. Po 60 minutách nám oznámí: "Prezident na to nemá žaludek." - "Co jsi to řekla?" - "Skončili jsme. Tvým úkolem bylo zahájit válku s mexickými kartely, ne s mexickou vládou." Od této chvíle to začalo nudit. Probralo mně až usmrcení a následné vzkříšení hlavní postavy, což je v podstatě závěr filmu. Má to velice poutavý příběh, ale víc než 3 hvězdy nedám. - 60%.(25.12.2018)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $50,072,235Tržby Celosvetovo $74,008,291Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Samozrejme prvý diel bol niekde inde ale na pokračovanie to je aj tak veľmi slušné, pestré, dravé a hlavne drsné. Stefano Sollima si po vyprávačskej a aj technicke stránke polepšil. Herecky to hlavný protagonisti tiahnu nadmieru. / 75%/(11.11.2018)

Přestože první Sicario nabídl skvělou postavu Alejandra, určitě si nemyslím, že byla nutnost aby někdy vznikal druhý díl a pokud ano, tvůrci určitě měli několik let počkat. Samozřejmě divákům i mě se první Sicario velmi líbil. Přecijen nám dodal dostatečně charismatickou a tajemnou postavu, o kterou stojí za to se zajímat. Jenže vznikl snad někdy ke geniálnímu Sedm od Davida Finchera druhý díl? Mají snad druhý díl Obvyklí podezřelí nebo snad Heat? To už trošku přeháním, ale chápejte kam tím mířím. Prostě Sicario 2 vznikat opravdu nemusel. Když už ale vzniknul, co nám vlastně dodal. Podruhé už je to přecejen slabší. Denis je fuč, Deacon je fuč, hudebník Jóhansson zemřel a pro postavu Emily Blunt ve scénáři prostě místo nebylo. Takže nám vlastně zůstávají jen Sheridan, Brolin a Del Toro. To jsou 3/7 z původního týmu. Na filmu to poznat samozřejmě jde, je jiný. Nepůsobí tolik velkolepě, bezútěšně a nabízí už ne tolik zajímavý příběh, který jehož vyznění je ještě zbytečnější než minule. Zatímco minulý díl končil pomstou, tentokrát jde o jakési usmíření. Samotný Sicario už bohužel nepůsobí tolik cool a nedotknutelně. 70%(11.10.2018)

I když je na první pohled a snad ještě i po první scéně vše při starém, nedostává se Soldado svému předchůdci na dostřel. Ani nemůže, velká většina klíčových zúčastněných z minula totiž chybí. Villeneuve a jeho dokonale přesvědčivá režie, Joe Walker se strojově přesným střihem, tepající Jóhannssonova hudba a v první řadě vtahující Deakinsova kamera, která tehdy nadprůměrný zážitek pozlatila k nezapomenutelnosti. A ti všichni jsou teď nahrazeni a kromě klíčové herecké dvojice se vrací alespoň Taylor Sheridan. Opět se rozhodl tnout do živého, ale kromě momentu překvapení mu tentokrát chybí i lidštější rozměr, který v prvním dílu diváka díky charakteru Kate tak rozvibroval. Její nástupkyně v podobě neustále vláčené Isabel podobný úkol nemůže zvládnout, protože celou dobu jen slouží zápletce bez toho, že by dostala čistě vlastní scénu na úkor machinací, akce a zatvrzelosti Brolina s Del Torem. Jako samostatná žánrovka samozřejmě Sollimova vize obstojí, na to je charisma obou zmíněných příliš fatální, ale jako pokračování filmu, který před třemi lety zatřásl kinem, je to zatraceně málo.(24.7.2018)

Asi je to o tom jak přijímáte jedničku. Mně přišla dost utahaná. Dvojka mě tedy chytla daleko víc a nebýt toho drobného zaškobrtnutí na závěr byla by to 100% spokojenost! Emocemi je to protkané daleko více než první díl a to jak film graduje je neskutečný. Je evidentní, že si Sheridan libuje ve formování charakteru a ztrátě nevinnosti/naivity. A v tomhle směru tedy katarze Isabely Moner funguje nesrovnatelně silněji, než ta Emily Blunt(první díl)! Problém je, že tam to mělo skončit.... pohled na ten výraz, vrtulník odletí do háje a nazdar! Pak se ovšem odnikud objeví scéna, která to všechno zkazí. Aneb jak zvorat parádní film posledními 5 minutami.(28.6.2018)

• - Studio přesunulo premiéru z 2. 11. 2017 na letní termín 29. 6. 2018, protože filmu důvěřovalo, že obstojí ve velké letní konkurenci. (Butcher of Blaviken)

• - Herečka Isabela Moner hrála postavu stejně pojmenovanou, tedy Isabela. Tak se stalo i u filmu Transformers: Poslední rytíř (2017), kde si zahrála postavu Izabella. (Dharter)

• - Celosvětová premiéra proběhla 11. června 2018 v Antara Polanco v Mexiko City v Mexiku. (Varan)