Sicario 2: Soldado

• USA Sicario: Day of the Soldado (více)

Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série Sicario. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes americké hranice, federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del Toro), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují. (Vertical Entertainment)

RoyBatty444

Postavy sú prebraté z jednotky. Výkony hercov a filmárov sú dobré. Čo ma torochu sklamalo bol príbeh a niekoľko veľmi povrchných a otrepaných častí zápletky. ()

kodwin

Pěkně temný masakr. Povedená taškařice, která není pro slabé povahy. Hodně syrové a realistické vyobrazení mexicko-amerických "vztahů". Kvůli atmosféře jsem uvažoval i o plném počtu, ale scénář je místy trochu děravý. Každopádně vynikající casting. Del Toro a Brolin jsou famózní. ()

Katyn1940

Jako jednohubka stravitelné a neurazí vás. Problémy filmu jsou: na prvním místě scénář, na druhém režie, na třetím střih. Scénář staví bohužel na předvídatelných konstrukcích a zemotizovaných motivacích, kterým se v první díl poměrně dobře vyhýbal. Režie není ničím inovativní (což by nevadilo), ale není vám schopna bohužel navodit patřičný pocit jak v akčních tak v lyričtějších pasážích a uprostřed filmu nezvládne tempo. A střih selže především na konci filmu, kde zmatečně prostříhává a rozbijí neopodstatněně kontinuitu času. Ale nebojte se tohohle filmu. Není špatný, jen si ho asi víckrát nebudete chtít zrovna pustit. ()

Bogrant

Réžia opäť vyhráva nad scenárom. Nie je to však až taký výrazný prúser, pretože Sheridan je momentálne záruka kvality, pokiaľ v tom automaticky nehľadáte milión nelogických mindfuckov. Soldado funguje a šľape obstojne, ako na poli akčného filmu, tak aj na záhadnej krimidrámy. Jednotka zostáva naďalej niekde inde, ale toto priamočiarejšie pokračovanie ju nepodlamuje. Sem-tam sa to zbytočne hrotí a podporuje vedľajšími efektmi (hudobný motív) a finále zostáva pod vrcholom a možno neúčelne doširoka otvorené, ale celková atmosféra, spracovanie a vynikajúce duo Brolin - Del Toro to zachraňuje. ()

draxxi

Dvojka me prekvapive bavila mnohem vic nez jednicka. Napinave, drsne drama s potesujicim lakadlem na konci... 31/10/2021 73% ()

Sa.sa

Jj přesně tak to vypadá když se Amerika sere do ostatních a vyvolává války a zabíjí ve jménu "spravedlnosti a státu..." Super natočený a reálně zpracovaný... Není co dodat a mimochodem rozuzlení stojí za to ()

Trageeed

Skvělý úvod, správná "chlapská" podívaná, co ale od určité chvíle přestane někam růst... Byl by to skvělý film, kdyby neexistoval první díl... ()

Accuphose

Asi mě donutěj mrknout na jedničku znovu. Než začnu kritizovat film, tak jen malá poznámka. Ať už si myslím o americkejch službách cokoliv, tak jsou zvyklé pllnit rozkazy. Ve filmech však nalezneme selektivní spravedlnost nebo svědomí, vyberte si. V souvislosti s tím mě však napadne jako první snímek "Odpočítávání". Tady to probíhá celé nekompetentně, nepromyšleně a zbrkle, budiž. To, že je velitel srab, alibista a pokrytec, neznamená, že se budu chovat taky dementně. Pointa toho celého je, že jsem se těšil na válku mexickejch kartelů, namísto toho jsem se dočkal boje sám se sebou. Jasně, jsem zmlsanej z Narcos a z La Gomorry, ale to není důvod chválit béčko. První půlka super, pak to šlo do kytek. Chválím hudbu... váhám nad finálním verdiktem, ale méně než dvě by bylo zbytečně kruté. Ale občas jsem krutej, když to promarní potenciál. Víc než autoři. ()

Brain32

Po přečtení zdejších komentářů mě před premiérou trošku "popadl" strach, že to nenaplní mé očekávání. Strach byl zbytečný, za mě lepší a surovější jak jednička. Benicio navíc dostává daleko více prostoru a Josh Brolin mu zdatně sekunduje. Pro milovníky surové akce povinnost. ()

HSGID

No sklamanie to nebolo ale bohužiaľ oproti jednotke mi ten príbeh prišiel taký nemastny neslany. Hudba, atmosfera všetko tam zas bolo ale to spracovanie a prevedenie príbehu oproti jednotke nejak upadlo chcel som dať 4 hviezdy ale nemôžem keďže prvá časť bola fakt super a dať tejto iba o jednu menej by bola najskôr urážka jednotky. ()

majorzeman13

Lehce nadprůměrný akční- thriler ! Josh Brolin a Benicie del Toro jsou skvělí ! Sice na jedničku to tedy nemá,když to porovnám !? Snad možná těch akčních scén bylo více?! Režie,kamera,hudba,scénář jsou minimálně o třídu slabší než v prvním dílu !! Drsný,krvavý biják !! Své film splnil a to,že je to dost dobrá podívaná !! ()

CinkBoomBang

Je to jak neuspokojivý sex s topmodelkou. Film nastavý očekávání, který ve finále neuskuteční... Když dojdou peníze, nebo nápady, nebo koule, nebo co... udělá se ve filmu jeden telefonát s ministrem obrany a celý rozjetý příběh o globální válce s terorismem a kartely kde se těšíte na epickou bitvu několika gangů a vládních složek se ve vteřině změní na mikropříběh s lokální šarvátkou dvou vrtulníků s dvěma Fordy. WTF. Jinak ale pěkný příběh o bromance v temném světě šedých složek. Výborná kamera a herecké výkony, přehledná a nepřetažená akce. Trojka je jistá. ()

Aguirre

Benicio aj Brolin uz nie su mladici, hoci tomu Brolinovi som to este uveril. Benicio do toho vela nevlozil, bez usmevu preklada anglictinu so spanielcinou a pohybovo mi pripominal Stalloneho v jeho lepsich pocinoch. Film s trochu nasilnym pribehom, tazsie uveritelnym. Ale kamera vyborna. A aj exteriery. ()

Constanza

No jasně, dvojka býva většinout slabší, protoze je těžké zopakovat "majstrkštyk". Nicméně film se mi líbil a zklamání to pro mě rozhodně nebylo. Scéna s konvojem byla dokonalá. Soundtrack se snažil jít ve stopách Johannsona a povedl se taky. Benicio del Toro hraje už jen tím svým cool výrazem ve tváři. Ten konec se mi zdal trošku mimo, ale beru to jako nápovědu na třetí díl. V zahraničnímu tisku proběhlo, že tvůrci zamýšleli trilogii a údajne se má na scénu vrátit i Emily Blunt ()

Edye

Předvídatelnější jak jednička, ale stále dobrý film a co se týká neosobní kamery, třeba jen kvůli ní byl zážitek o to intenzivnější, viz scéna z marketu. A ano je to film plný (správně jenom) grázlu bez pořádného klaďase, ale ty si běžte prosím hledat jinde, tady pro ně není místo. Naivní pohled nám přinesla už jednička a nic víc by z podobných postav vyždímat nešlo, takže můžu jen kvitovat že od tohohle ve 2 upustili ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)

O čem bude Call of Duty?

O čem bude Call of Duty?

17.06.2018

Režisér Stefano Sollima (Suburra) už brzy pošle do kin dvojku Sicaria, mezitím ale chystá i další projekty a jedním z nich je taky filmová adaptace populární herní série Call of Duty. V jednom z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?