Tichá msta

• USA Acts of Vengeance (více)

Bohatý právník žije spokojeným životem, naplněným úspěšně vykonávanou prací. Z rutiny ho vykolejí až vražda jeho manželky a dcery. Protože policie si s případem neví rady, rozhodne se smrt nejbližších pomstít na vlastní pěst... (TV Prima)

johnsnow

Florentine vie. Tento film je skvelé B-čko s A-čkovým presahom. Nerobím si srandu, naozaj skvelý film ktorého hodnotenie nechápem ale nevadí. Skvelý Banderas, v pohode Urban aj ke´d nemal veľa priestoru a aj tá žena oukej. Príbeh tiež nebol zlý, zvrat prekvapil, akcia skvelá hoci je jej kus pomenej. Ja som spokojný a 4* zaslúžene. ()

subic

Antonio Banderas a Karl Urban v takovém spíš béčkovém snímku o tom, že když pomsta, tak oko za oko. 5/10 ()

walkingdead

Přestože mám rád revenge movies, tak jsem od toho zase tak moc nečekal, protože když jsem pátral, kdy naposled vznikl film s Banderasem v hlavní roli, který by se mi fakt líbil, tak jsem skončil u Desperada... no dobře, s přimhouřenýma očima ještě Boxeři, ale ani ten nemá u svého vzniku letopočet začínající dvojkou. A tohle mi sedlo a ani mi nevadilo žánrové klišé, kdy se z "otloukánka", který se neumí prát, během chvilky stane téměř ninja. Cením "originální" motiv vraždy hrdinovy rodiny. Chvílemi jsem uvažoval i o plném počtu, ale protože tam zase bylo pár hluchých míst a nedotažených scén, tak jsem na nějakých 70 % a jdu na 4 *. ()

Kushina

Zajímavý film, který měl už od začátku kvality. Postupně do sebe kousek po kousku zapadal, až to dalo smysl. Smutní je to, že vlastně hlavní hrdina byl tak trošku záporák, protože nebýt jeho, nic by se nestalo. Jinak citáty od Marca Aurelia mi k srdci dost přirostly. Trocha rvaček akčních scén a napětí. Na to, že je to hodnocené jako laciné béčko se mi to líbilo. 60% ()

Franki69

Nejlepší byly trailery. Samotný film shledávám souvislou přehlídkou nejobehranějších klišé revenge filmů, seřazených pěkně popořadě. Scénárista prostě zrecykloval silné momenty v dobrých bijácích a nabídl a) úspěšného právníka, který má kouzelnou ženu a roztomilou dcerku, ale pořád na ně nemá čas b) holčička umí dojemně zpívat a tatínek kvůli práci nestihne její poslední vystoupení c) rozbité zrcadlo po ráně pěstí, odrážející tvář hlavního hrdiny ve chvíli, v které došel k poznání, že se pomstí d) bojový výcvik, který průměrně neškodného právníka obdaří během pár měsíců schopností seřezat jakkoliv velkou skupinu pouličních rváčů e) získá až zázračné deduktivní schopnosti a z pátrání ho nevyřadí střelná rána nebo bodnutí mezi slezinu a ledvinu. Vlastně mi to celé, po shlédnutí, připadalo jako zfilmování tématické práce scénaristického semináře se zadáním „Proměna řádného občana v osamělého mstitele“. Na Antonia je ale stále radost kouknout, ovšem přišla na něj asi hubenější léta, když vzal roli, v které víc jak půlku filmu nemluví. Předvídatelné, s několika dobrými souboji, s jedním „překvapivým“ zvratem. Uff, díky bohu, že na všechny filmy nemusíme do kina, za tohle by mě peníze mrzely...Dávám 35%, víc fakt ne...vždyť aby se děj pohnul nabídne scénárista třeba silně kašlajícího bezdomovce, zaměstnaného v kuchyni bistra, nebo zdravotní sestru, která když na opuštěném místě narazí na cizího postřeléneho muže, tak mu nezavolá sanitku, ale odveze si ho domů a ošetřuje ho pokoutně. P.S. Třetinu hodnocení získává scéna z pohřbu s Robertem Fosterem, to byl pro mne nejsilnější moment. ()

NIVELIOS

Antonio, Antonio.... I ty jeden... Už to není to, co to bejvalo a ty pokusy o to, vypadat drsně a nebezpečně, byly spíš slušnou a komickou parodií na tvoje mladý léta... K filmu.... Příběh a postavy se chovaj dost často otravně nelogicky a je z toho cítit jen strojenost, aby se došlo do kýženého scénaristického cíle... Celkově z toho mohl být průměrnej akčňák chytající za srdce, kde táta a manžel pomstí svojí rodinu, ale tady jsem se spíš modlil, aby byl už konec... 2 hvězdy dávám jen za občas líbivej vizuál ve formě kamery, ale to jsem fakt hooooodně nekritickej :) ()

alesandro2

Banderas má určitě potenciál se (na stará kolena) stát chlápkem, co srovná všechny na jednu hromadu, jak se to stalo u jiných (Neeson, Reeves, apod.). Ale záleží hodně na scénáři a zpracování filmu. Zde se to bohužel nepovedlo. Tak snad příště. ()

Iloveporn

Ta jedna hvězda je za tu bojovou scénu v kuchyni. Škoda, že nevystříhli ten zbytek. - Ovšem premisa, že nebude mluvit, dokud se nepomstí... Uhozenější nápad se nedal vymyslet. Má to v sobě patos starého yákona. - Zato Antonio připoměl své mládí a hraje stylem ze svých prvních filmů "snaživá gay děvka, která dychtivě udělá, co se po ní chce." - Můžeme se radovat, že film netočil sám Almodóvar, to by Antonio místo mlčení nosil v puse milencův anal-plug. ()