Tichá msta

• USA Acts of Vengeance (více)

Bohatý právník žije spokojeným životem, naplněným úspěšně vykonávanou prací. Z rutiny ho vykolejí až vražda jeho manželky a dcery. Protože policie si s případem neví rady, rozhodne se smrt nejbližších pomstít na vlastní pěst... (TV Prima)

bourec

No, prosim. I velkej Antonio už zaletěl natočit něco s bulharama. Film průhlednej a neoriginální, akce prkenná, příběh průměrně nudnej. Kromě Antonia tady máme ještě už slušně zestárlou Paz Vegu, a prakticky na minutu zlanařenýho Roberta Fostera. Tam je ale jasný, že ten by víc nedal. Tomu filmu prásknu tři hvězdy, ale jen za to, že to nikomu neublíží, a je to o pomstě. Jinak ale zapomněníhodný. 50%. ()

SeanLSD

Ak už si v 21. storočí skutočne každý herec musí zahrať takúto úlohu, tak nech to vyzerá radšej takto ako JA, POMSTA s Travoltom, ktorú som videl pred týždňom. Pravý rozdiel rozlišujúci béčkovú sračku od kvalitného žánrového filmu nie je primárne o peniazoch, ale o tom tajomnom slovíčku RÉŽIA. Scenár je totiž podobne primi.. klasický, hoci omnoho usporiadanejší a zmysluplnejší (inak povedané – menej béčkový). Ja to nevidím ako problém, pokiaľ ma herci presvedčia, aby som uveril ich emóciam. A Banderas je rozhodne iná herecká liga ako Adkins, čo už samo osebe naznačuje, že sa Florentine hádam chcel pokúsiť o niečo iné ako vo svojich ostatných filmoch. Musím uznať, že sa mu to veľmi dlho (vo filme veľmi krátkom) darí. Expozícia je všetko. Pre toho, kto čaká len bitku, to musí byť neznesiteľné. Antonio ma ale zaangažoval - jeho tragédia a spôsoby, akými sa s ňou vyrovnáva. Nezačne hneď hrotiť karate a mlátiť dealerov na ulici. Tak by to bolo v zlom béčku. V dobrom ho najprv necháme hrať... slopať, hulákať a mudrovať, potom sa ako trest nechá otĺkať až nakoniec sám začne otĺkať, pričom zloží stoického bobríka mlčania. To je všetko fajn, priam super. Bravo. Potom je tu remeslo. A Isaac nielenže skutočne rozumie filmovej réžií, ale čo vie najlepšie, je režírovať bitky. To sa vie. Preto prekvapí, že nakoniec o ne (takmer) vôbec nejde. Nie je to tá vetva revenge filmu, v ktorej je postihnutý aktér bývalý neviemaký špecialista, ktorého osobná strata donúti vrátiť sa k remeslu a vyvraždiť polovicu sveta, ale ani tá (mnou ďaleko obľúbenejšia), v ktorej sa obyčajný človek dostane po príslušnej premene (ktorá ma na tom najviac zaujíma) do toho istého krvavého chaosu, v ktorom vyvraždí polovicu sveta... Prekonať sklamanie z toho, že to nebude o bitkách, dokáže jedine príbeh – resp. emocionálna zaangažovanosť mňa ako diváka. Tá fungovala – a preto bolo vlastne najväčším sklamaním, ktoré mi bráni ísť s hodnotením vyššie, samotný záver, v ktorom už ma bitka ako taká vlastne nezaujímala. Už som jej myšlienku opustil. A iné myšlienky, ktoré ma medzičasom začali zaujímať, sú tu roztrieskané v klasickom bitkárskom finále. Nevadí, že v najlacnejšom sklade. Bitka je to dobrá – špinavá, kontaktná, (relatívne) realistická, nápaditá. Ale tu sa mohlo ešte polhodinu niečo diať, vyvíjať, tu sa s celým tým dobre rozbehnutým a aj morálne zaujímavo sproblematizovaným príbehom ešte dalo (a malo) zaujímavo pracovať! A nemyslím spôsobom, že záporák (ak už by sme neriešili nadhodené otázky viny, zodpovednosti a spravodlivosti) bude mať ďalších 20 komplicov, ktorých bude treba vytrieskať... Škoda – lebo sa mi to páčilo. Každopádne ak mi nejaký štandardný akčňák dá viac ako chuť na štvrťhodinu cvičenia – a dokonca ma popri zamýšľaní sa nad slovami a činmi donúti prečítať si konečne Marca Aurelia, je to udalosť. ()

Sabrewulf

Je pravda, že rozhodnutí hlavní postavy, nepromluvit, dokud nepomstí svou rodinu, je ultradebilní, nedává to žádný smysl. Ale to, co v mých očích film totálně zabíjí, je finální "pointa", díky které jsem hlavnímu hrdinovi okamžitě přestal fandit a naopak mu přál tu nejhorší smrt. Mrtvou dcerku a manželku jsem taktéž přestal litovat. Alespoň mě hřálo u srdíčka (a za to ta jedna hvězda), že hlavní hrdina (čti zmrd) bude každý den, kdy vstane z postele, trpět, že už nemá rodinu. ()

Johnny.ARN

Myšlienka pekná, dokonca to nepôsobilo až tak lacno. Banderas s textom asi nemal veľa problémov. Klasické Florentinove fighty nesmeli chýbať. Bolo to ale strašne nedomyslené a stále je to len akčné Bčko, aj keď tam napchali dve hviezdy. 2 z 5 ()

m.a.t.o.

„To expect bad men not to do wrong is madness." Isaac Florentine sa rozhodol preraziť do "áčkovej" ligy? Alebo sa len chcel vymaniť zo škatuľky arénovkového režiséra? Celkom dobre nechápem o čo mu išlo, ale mal si vybrať lepší scenár. Normálne sa pri nejakých tých logických blbostiach nepozastavujem, ale tu bolo zopár až príliš do očí bijúcich (Komisár Rex; kľúče od domu v kvetináči; homelesák pracujúci ako kuchár :D), navyše ten nápad so "stoicizmom" skôr filmu ako celku uškodil, než by bol originálny. Občasné akčné scény, ktoré sú mimochodom nielen natočené, ale aj hercami a ich kaskadérmi prevedené prvotriedne, to z nudy nevytrhnú. 40 % ()

Jaro.Krafcik

Antonio Banderas a jeden z jeho naj filmov, to že ma tak málo percent sa musím čudovať. Príbeh celkom fajn aj akcia a nenudilo. Riadne ho naštvali, ale viac určite ochorenie covid, ktoré dostal na svoje narodeniny. Skoré uzdravenie Antonio. 4* ()

JohnSmith

Opravdu příjemný thriller. Sice tak trochu vykradené Přání smrti, ale proč ne. Banderas byl taky fajn a Urban bohužel neměl moc prostoru. ()

kolemjdouc

průměrný scénář.Vše je na osobě Banderase.V době natáčení mu bylo 57 let,takže ty bitky ustál nadmíru elegantně.Ale to je taky všechno.Příšerná kamera a dabing za nula hodnocení.S tím teda dabingové studio vyšplouchlo s vaničkou i dítě. ()

petikacka

Tento film se tváří jako "tiché místo", ale není tomu tak...Nemá to grády...je to příliš předvídatelné...příliš se to chce podobat tichému místu...Kopie prostě nikdy nemůže nahradit originál...Za mě 70% ()

BOURQUE

V tomto B-om filme sú zaujímavým predovšetkým za ňom skrývajúce filozofické vety / myšlienky. Príbeh, ako taký, je smutný a bolo mi fakt ľúto Frankovej rodiny. Muž, ktorý zmení svoj život o 180 stupňov, aby vypátral vraha svojej manželky a dcéry. Na Banderosovi bolo vidieť, že sa snažil – ja mu nič nevyčítam. Režisérovi však áno, že k tomu nedokázal dať väčšiu silu a psychické nasadenie. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Cinematrix

Badderas vymyslel ďábelský plán, rozhodl se, že neřekne ani slovo, dokud nevypátrá vrahy své rodiny. Ono se totiž po někom bezvadně pátrá, když jenom zuřivě koulíte očima, místo toho, abyste kladli sofistikované otázky, jaké například kladou někteří policisté padouchům hrubého zrna. To Banderas to rovnou se svou statnou figurou discobola seřeže na jednu hromadu, protože místo zbytečného mluvení (mluvení ze spaní se nepočítá) si po večerech na stará kolena pročítá brožovanou literaturu o bojových sportech. ()

feryk

První polovina filmu dobrá, druhá polovina filmu, kdy už je jasné kdo je vrahem a jak to dopadne, tak je to nuda. ()

rublik05 odpad!

A zase tu máme nízkorozpočtové akční béčko, postrádající jakýkoliv náznak kvalitního scénáře a propracovaného děje. Akce je zde mizerná, místy až směšná. Dialogy extrémně stupidní. Spád či emoce zde opravdu nehledejte, je to 87 minut intenzivní nudy a nesmyslnosti. Vůbec jsem nepochopil Banderase, o co se tu snažil. Jestli chtěl hrát nevšedního hrdinu, který neustále dostává na frak a působí extrémně nesympaticky, tak proč ne, jeho herecký výkon tomu plně odpovídá. Naprostá tragédie. Absolutní ztráta času a zbytečně vyhozené prachy za natočení takové blbosti. 0/10. ()

beso74

Fantázia filmárov nepozná hraníc, čoho výsledkom je tento projekt, ktorého základom je viac ako 1800 rokov staré literárne dielo Meditácie od Marca Aurelia. A tak sa dielo rímskeho cisára napísane pri Dunaji a sčasti aj na Slovensku stalo základom pre americký akčný film natočený v Bulharsku režisérom izraelského pôvodu, paráda! Aspoň tak by sa to zdalo. Výsledok však nie je nejako oslnivý, príbeh otca, ktorý berie po smrti svojich blízkych pomstu do svojich rúk ste videli už asi 1000 krát a minimálne polovicu z toho to bolo spracované lepšie. Od iných, podobných žánroviek sa tento príbeh odlišuje niekoľkými maličkosťami, Antóniom Banderasom fičiacím na filozofii stoicizmu, samotný stoicizmus a bobrikom mlčanlivosti, ktorý sa hlavný hrdina pokúša dosiahnuť. Škoda, Antonia mám rád, režisér Florentine predstavuje pre mňa vrchol akčnej b zábavy a tak je trochu na škodu, že to celé pojal filozoficko-metafyzický. Viac nakopaných zadkov je v takomto filme určite lepšie ako kde aké citácie z pier klasikov. A navyše, Antoniovi sa aj napriek tomu sľubu mlčanlivosti huba nezatvorí, škoda, ďalší potencionálne zaujímavý akčný film, ktorý pohorel na snahe byť niečím viac ako len obyčajnou akciou... AK hľadáte zúriaceho otecka, skúste Rozsudek smrti (2005) s K.Baconom alebo Death Wish (1974) s Charlesom Bronsonom. ()

Shitonit

Stokrát vomletý téma, který v tomto podání vyloženě nesere, chvílema baví, a po skončení je hnedle zabudnuto. Naštěstí. ()