Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

Brodequin

Občas, když si čtu hodnocení ostatních, absolutně nechápu, o čem mluví. Někdo že prý nuda...to jako vážně?? Celý film se něco děje, perfektní vizuál, rachtající stoje, burácející motory. Příběh, i když jednoduchý, vůbec nenudí a stále je divák v nějakém napětí - jsou tam tedy určitá tajemství, která se rozvíjí postupně během filmu. Výborná postava Shrika, která mě mrzela, že nebyla více rozvinuta, ale na to jeden film nestačí. Dalo by se toho ještě více vymyslet a film měl tak velký potenciál k tomu, aby to byla úplná paráda. Opravdu jsem se bavil a vidět tohle v IMAXu, měl bych z toho ještě více dojmů. Bohužel, zdejší hodnocení mě odradilo, což mě mrzí. A občas si říkám, co ještě chcete? Nestačí vám dobrá steam punková podívaná, u které se člověk prostě jen baví a nemusí přemýšlet nad složitostí a komplexností příběhu, nad samými skvělými herci a parádním střihem a kamerou a scénářem a režií....? Od toho jsou prostě jiné filmy. Tohle má pobavit a tak to tak musíte brát. Trochu nadhodnocuji, abych to malinko vyrovnal. A budu doufat, že bude další díl. A říkal jsem si, že to má scénář ve stylu nějaké knihy a ona je to pravda. Měl jsem si ji přečíst jako první...kdybych to věděl.... ()

Ace.A.T.L.

Já knížku nečetl, tak nemůžu posuzovat. Ale film mě chytnul. Miluju post-apo a tohle je takový secifický postapo. Myšlenka super, efekty parádní, jen ten příběh tomu ubírá. Za mě bych rozhodně víc využil příběhů měst a ne se zaměřit jen na osobní chtíč po moci. Jinak se mi to opravdu líbilo a je to zase něco jinýho, ikdyž tn děj je ohranej. Užil jsem si to na plno. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Illithune

Nemohl jsem uvěřit tak nízkému hodnocení na csfd. Poté, co jsem film viděl, jsem však pochopil. Ono to v prvních minutách působí perfektně erektilně: neskutečně originální nápad, super efekty a zpracování. Jenomže to vystřídá dětinská atmosféra, klišé, předvídatelnost, přehnaná korektnost, občasné velice nudné scény a ke všemu herci hrajou uplnou tužku. Až na Huga Weavinga, ten prostě umí, hraje si svou roli sobeckého ambiciózního zmrdečka, ale to je tak asi vše. S Mad Maxem to srovnávat opravdu nejde a myslím si, že hodnocení 60% odpovídá. ()

moriero

Bylo to nádherně zabalené, velkolepé... nic. Zkrátka jako celý steampunk - styl, který hýbal světem asi 15 minut v roce 2000. ()

brasek

Pre mňa je tento snímok veľmi nezáživný a pravdu povediac po hodine ma koniec prestal zaujímať, pretože som sa nudil a neustále zíval. Na môj vkus je tam až príliš veľa postáv, každá má nejaký priestor a nakoniec je z toho jeden nepodarený guláš. Vizuálna stránka snímku je pekná, ale to všetko ostatné... to je zlé až hrozné, miestami trápne ak pomyslím na postavy vrátanie niektorých dialógov. Celý som bol z toho taký nejaký rozčarovaný, že aj akčné scény ma nudili. ()

Marauder

Poriadne obrovské sklamanie lebo film podľa traileru sľuboval nejaký ohromný zážitok. Ale opak je pravdou. Jediné čo na tom filme stálo za to boli luxusné efekty. Ale tak za to jedno pozretie to aspoň stálo. Keď už nič viac. Človeka to nespasí ale našťastie ani nezabije. Takže za mňa 45/100 ()

veverysiak

Prepálený príbeh, a pritom to malo ohromný potenciál, stačilo sa venovať hlavnej myšlienke, a síce rivalite miest, pchať do toho dáke nukleárne zbrane a terminátorov mi prišla zbytočná a nezrozumiteľná nadpráca, nepoznám námet, pokiaľ to bolo v dákej pôvodnej knižnej predlohe, beriem späť, ale potom je tá kniha pekná kravina, bez týchto rušivých vplyvov som sa celkom pobavil, ale v hlave mi zostanú aj tak len mestá na kolesách, takže 55%. ()

SamGee

Peter Jackson je novozélandský režisér, ktorý natočil úspešnú fantasy trilógiu Pána Prsteňov alebo dobrodružnú snímku King Konga. Vďaka týmto filmom sa stal slávnym a úspešným v Hollywoode. Jeho ďalším počinom sa stal post-apokalyptický film Smrteľné stroje, ktorý mohol naštartovať novú fantasy sériu. Jeho príbeh sa odohráva v ďalekej budúcnosti, kde mestá majú kolesá a požierajú sa navzájom. Medzi týmito mestami patrí aj Londýn. Tam sa stretnú naši dvaja hlavní hrdinovia – nesmelý mladík Tom Natsworthy (Robert Sheehan) a tajomná Hester Shawová (Hera Hilmarová) s jazvou. Tí majú za úlohu zvrhnúť miestneho vládcu Thaddeusa Valentina (Hugo Weaving), ktorý má v pláne zlikvidovať ďalšie bezbranné mestečká. Je iba na dvoch odlišných hrdinoch, aby zastavili Thaddeusovo šialenstvo skôr než umrú nevinné životy. Prvých 30 minút ide film svižným tempom, ale po úteku hrdinov z Londýna ide film kľukatými cestami. Snímka má scény, ktoré dokážu vtiahnuť divákov do deja, ako vtipné momenty Toma, malá dejová odbočka nemŕtvej postavy Shrika a akčné scény bojovníčky Anny Fangovej (Jihae) a požierajúcich sa miest. Na druhej strane, trpí nerozvinutou chémiou medzi Tomom a Hester, nedostatočnou prepracovanosťou postáv a nezáživným finále. Tieto prvky potápajú celý film do vôd podpriemernosti. Postavy sú klišeovité a bez charakteru, aj keď nie o všetkých postavách to platí. Tom Natsworthy podáva dostatočný výkon, zlovestný Thaddeus vzbudzuje rešpekt a Anna Fangová by sa kľudne mohla vyrovnať Neovi z Matrixu, čo sa týka jej bojového umenia. Nanešťastie sa to nedá povedať o Hester. Tá je napisaná povrchne, čo spôsobuje, že nepodáva výkon hodného zapamätania. Hudba od Junkieho XLa podáva pár zaujímavých motívov, avšak je ich tam málo. Čo sa týka špeciálnych efektov, vizuálu a kostýmov, tie ako-tak dokážu zaujať. Som sklamaný z tohto počinu, pretože som v kútiku duše dúfal, že dostanem snímku na štýl Pána Prsteňov. Namiesto toho som dostal film, ktorému chýba dynamický príbeh, prepracovanejšie motívy postáv a zaujímavý vizuál. Ak ste fanúšikom tvorby Petra Jacksona a jeho tímu, tak ho odporúčam vidieť bez väčšieho entuziazmu. Príbeh: 4/10, Herecké výkony: 5/10, Hudba: 5/10, Špeciálne efekty: 6/10, Kostýmy: 6/10, Celkovo: 5/10. ()

hufnagel

Tak dobrá téma,ale režisérsky úplne nezvládnutá.Plochý scenár,plochí herci a plochý film.Možno by to bolo lepšie,keby to robil priamo Peter Jackson? ()

BlackAdder87

Další promarněná příležitost. Filmu po technické stránce není co vytknout, nabízí nám výlet do zajímavého a vizuálně úchvatného světa. Příběh je ale bohužel velmi špatně odvyprávěný, postavy jejich charaktery a motivace jsou buďto zkratkovité a nebo chybí úplně. O dialozích se nedá říct nic hezčího, než že jsou prostě stupidní. Během těch idiotských klišoidních plků které byly ve filmu s naprosto vážnou tváří pronášeny jsem tolikrát protočil oči, až jsem myslel, že oslepnu. Nemít slabost pro steampunk tak bych hodnotil daleko přísněji. ()

MartinReno

Hrozná nedonosenosť. Kopec efektov len aby boli a okolo toho treťotriedne herecké šteky. Dopozerať to do konca bolo skutočným utrpením. ()

HellsAngel

Vskutku interesantný svet, ktorý je ale bohužiaľ zabalený v priemernom filmovom spracovaní, pričom jeho najväčšou slabinou je prílišná dejová predvídateľnosť. Bola by ale veľká škoda, ak by som o tomto univerze počul naposledy. ()

Franki69

Trailery mi prozradily, že bych na to neměl chodit do kina. I když uznávám, že pohled na krajinou se řítící olbřímý železný London, chrlící hustý kouř a chystající se pozřít marně unikající a kličkující menší (německé) městečko by byl na plátně patřičně monumentální. Ale tušil jsem, že ve filmu půjde hlavně o nějaký ten příběh a že se na plátně budou steampunková mechanická města, brázdící krajinu strašlivou katastrofou zničené Evropy, vyskytovat daleko méně, než bych si přál. Takže tu máme, v další variantě postapokalyptického světa, v kterém se „musí bojovat o zdroje“, hlavně velikášského Hugo Weavinga, trpícího „Adolfhitler“ komplexem. Jako padouch je k sežrání, i s plnovousem. A taky je jedinej, na koho si z filmu vzpomenete druhý den. Pak jsou tu „bojovníci“, většinou pěkně „madmaxově/residentevilácky“ vystajlovaní hezcí mladí lidé. Pochopitelně ve správném genderovém a rasovém poměru. K tomu přidejte strojovou zombie se zeleně svítícíma očima (která v průběhu děje projeví víc citu než většina živých) a super ultracool číňanku, nejspíš propašovanou z Matrixu. Nebo alespoň z kostymérny tohoto stále kultovního snímku. *** Výprava filmu je neskutečná a oko diváka o žádnou hračku, jakkoliv obrovskou nebo titěrnou nepřijde. Tím ale výčet kladů jaksi končí. Tvůrci totiž nedokázali představit divákovi svět z knižních předloh, který by byl na plátně uvěřitelný. Pokud máte vyvinutý alespoň základní cit pro mechaniku a fyzikální vlastnosti lidmi vyráběných součástek, budete se zkrátka odmítat bavit. Film se totiž bere hrozně vážně, jako, že je vizí budoucnosti našeho světa. A přitom je vystavěný na premise mechanizovaných, železných měst, jezdících na podvozcích po krajině a to, prosím pěkně, ve světě kde docházejí suroviny a kde by pohon takových monster musel zajistit zdroj energeticky výkonný jako alespoň elektrárna Chvaletice …Kdyby to bylo sci-fi, animák, tak oukej, ale takhle je to obrovské, všudypřítomné NE, to NEJDE! A modrej čsfd boxík stojí na mé straně. Takže, z příchylnosti k žánru a za to zachráněné „americké božstvo“ dávám 55%. ()

Kushina

Trošku šílený film co se týče reality a budoucnosti. Na druhou stranu hezký příběh, který stál za to. 60% ()

Astonko

Vzhľadom k titulu "Najväčší prepadák roka" som čakal, že to bude horšie, príjemným prekvapením či spokojnosťou by som to však nenazýval. Najviac snímku pomáha jeho tempo, vďaka ktorému ani pri stopáži nad dve hodiny film nedokáže nudiť. Zápory už viac-menej vypísal kolega "remy", za mňa vyzdvihnem nezaujímavú réžiu, kvôli ktorej postavy hocijak štýlové (Anna Fang) nepripadajú autenticky a divák sa s nimi nedokaže zžiť. 6/10 ()

meda2016

Za prvé "smrtelné" znamená, že mohou zneživotnět. "Smrtící" znamená, že mohou zabíjet. Prvních 15 minut v úžasu, že někdo vůbec chtěl tuhle komiksovou divočinu předložit ve hrané podobě. Tušení soutěže dobra se zlem není černobílé a může být alegorií na život v industrializované společnosti. Cca šestnáctá minuta měla přejít z naivní Verneovky do osobního dramatu. (Bude potřeba hledat víc v podobenství než v poutavé nezábavě.) Přitom se nabízí tolik, jak z filmu udělat parodii nebo grotesku. Ze scénáře trčí záliba scénáristů v různých filmech: Angelika, Terminátor, Frankenstein, Star Wars, John Carter ... Jacksone! Jacksone! Takhle už jsi zkurvil Hobita! ()

Rian_witcher

Zmateně přeplácaná slátanina všeho, co se do post apokalyptického sci-fi dalo vecpat. Prakticky u žádné postavy člověk neměl šanci pochopit proč dělá to co dělá, jaké má k tomu pohnutky. Spousty postav se tváří jako důležité pro děj, aby po pár minutách zmizely z děje. V lepší případě se ještě na konci mihnou s jakousi mini rolí. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)