Ghost Dog - Cesta samuraje

• USA Ghost Dog: The Way of the Samurai (více)

KorenGeorge

Hluboké, symbolické,ryze originální a v tom nejlepším smyslu artové. Fantastická podívaná k zamyšlení od začátku do konce. A snad nikde nebyli adorovaní italští mafiáni vylíčeni tak reálně - banda neschopných špinavých křivých hajzlů. ()

yourhead

Zub času tohle ohlodal na nudnou, táhlou a rádoby uměleckou blbost. Jednu hvězdu navíc dávám za první shlédnutí, kdy jsem se asi i bavil. ()

Easykill

Whitaker Jako Samurajský killer v "art" obale? Why not. Hodně zajímavý kousek, který je tak šílený až je skvělý. O filmu jsem věděl opravdu dlouho, ale nějak se mi do něj nikdy nechtělo a byla to chyba! "Stupid, fuckin white man!" ()

os10

Skvělej film po všech stránkách, kterému dávám pět hvězdiček díky hudbě, kterou RZA dodal opravdu vynikající, plně proplouvající a doplnující samotný film... ()

Imouse

Film je opravdu kvalitní a tak ho nebudu zbytečně vychvalovat a pouze pár výtek. Karate cviky v podání Foresta Whitakera vypadali směšně a degradovalo to film minimálně o úroveň niž. Film byl místy zbytečně ukecanej. Opravdu mi tam neseděla ta trapná brožovaná knížečka - řekl bych, že měla s hlavním hrdinou společný pouze přebal. ()

Luke55

Takový celkem netradiční ''samurajský'' film,ale podán ve vynikající režii Jima Jarmusche vše podbarveno vynikající hudbou.90% ()

aciss

tak nevim ... mne tenhle film moc nenadchnul. Byl jsem na to celkem dost zvedavi, ponevadz to je jeden z nejlepsich filmu nekolika mych pratel. Ale zadne velke drama se nekonalo. O co se vlastne jedna? Najemny vrah chovajici holuby je strasne nastvanej, kdyz mu je pozabiji a hodla se za to pomstit. Problem je v tom, ze musi zaroven ochranit sveho pana, kvuli kteremu je vlastne v loji. Proc se mi film libil jen na 3 hvezdy? 1) Celkem absurdni pribeh mne odchovanem na Kmotru moc nerikal 2) To reziserske shazovani sama sebe (treba mafiani neplatici cinzi) mne dokazalo zvednout ze zidle - at se reziser sakra rozhodne, esli toci gangsterku nebo komedii (skloubit oboje dohromady dokazali snad jen v Pulp Fiction) 3) Nevyrazne hlavni osoby (krome hlavniho hrdiny a zmrzlinare) Na druhou stanu je ve filmu videt par dobrych scen a jsou tam dobre zachycene nektere momenty, ktere Vas nuti zamyslet se. Suma sumarum * * * ()

ExecutorQ3

Jeden muž. Nájemný vrah ze staré školy. Věrnost. Oddanost. Zrada… Naprosto dokonalý a netradiční snímek o nájemném vrahovi řídícím se starým kodexem samurajů, který se ve svém volném čase stará o své holuby a sem tam si zajde na zmrzku ke svému (jedinému) příteli. Jedna z rolí Foresta Whitakera, díky které si získal mojí oblibu. Kdo neviděl, nepochopí. Škoda jen, že se tenhle skvost u nás nedá koupit. ()

mr.Bambino

další z mých oblíbených. Skvěle natočený příběh o zabijákovi řídící se samurajským kodexem, který žije v naprosto odlišné společnosti než kdysi samurajové. Věřit svému přesvědčení navzdory nepochopení je v tomto filmu opravdu krásně ztvárněno. Atmosféra, hudba, herci, Jarmusch: pro mě plných pět hvězd. ()

NezPercé

Tak to je veliká věc! Jim Jarmush - můj veliký oblíbenec, jeden z mála rytířů donquijotského typu, který umí proklouzávat pod obrovskými lopatkami hollywoodských finančních mlýnů a ponechává si tak dostatečnou nezávislost se pustil do vyprávění o černošském nájemném zabijákovi s duší samuraje! Nejradši bych v kině sledoval samurajské činy Foresta Whitakera, který se pro tuto roli snad narodil, v japonském tradičním sedu/kleku:) a poklonil se tak mistrovství a preciznosti s jakou byl snímek natočen! Hai doso! Vnitřní meditativní příběh novodobého samuraje na pozadí komediální gangsterky dějově oddělovaný čtením z kodexu Hagakure je tím pravým pro moje vnitřní já. Nesmím opomenout znamenitou hudbu Wu-Tang Clanu/ RZA, která vás dostane do té pravé nálady samurajské nehybné mysli. Vřele doporučuji! ()

Petro

Pro všechna ta kladná hodnocení jsem si tento film zhlédnul po čase ještě jednou a můj výstup je tento: To si asi ten Jarmusch dělá ... srandu, ne? Zcela směšní mafiáni a Whitaker, kterému tu jeho roli prostě nevěřím. Jsem na rozpacích s citacemi samurajského kodexu. Ty jsou zřejmě tím hlavním proč tento film byl natočen a taky nic pro nim. Jsou také to hlavní co mi ten film dal (a ještě pár lidských srandiček jako je ta loď). Jsem sto věřit tomu, že tento snímek je dokonalá blamáž. ()

FireBlader

Ghost Dog dokáže překvapit rychlou akcí, poklidnými chvilkami pozorování holubů, malými radůstkami, nečekanými zvraty a dokonce i dojemností několika scén. Svižně plynoucí a přesto ne bezduchý, naopak - citace starých mudrců nenásilně protkávají dění a nutí k zamyšlení. Po delší době film, který zanechal dojem na dýl než jen tu chvíli během promítání. ()

regin

Moc sranda na to, jak se to snaží tvářit vážně. Velký plus - hudba, velký minus - všechno ostatní. ()

Mesmeric

Již při shlédnutí traileru na tento snímek mě příjemně mrazilo v zádech a při zjištění, že Jim Jarmusch si vzal tento film pod taktovku jako režisér bylo pro mě rozhodnuto-musím ho vidět. Nechtělo se mi věřit, že by jakýkoliv film se samurajskou tématikou mohl být zakomponován do dnešní doby a to ještě s postavou afroamerického původu, ovšem po shlédnutí jsem musel uznat, že Forest Whitaker svojí roli sehrál více než dobře. Zápletka je veskrze jednoduchá, ale ani na minutu jsem se nenudil, skvěle vybraná hudba od Wu-Tang Clan´s a RZA podporuje atmosféru zapadlých čtvrtí New Yorku, kde se Ghost Dog pohybuje. Naproti tomu vystupuje postava Raymond, vtipný Francouz co prodává zmrzlinu a mluví jenom a jenom francouzky, přesto si rozumí s Ghost Dogem i beze slov, rozhodně mě tato myšlenka přátelství velmi zaujala. A na závěr musím říct, že mě zamrazilo při každé odcitované části kodexu samuraje, opravdu skvělá vsuvka. U mě tento film bez diskuzí 100% ()

SpeedyL

Velké pozitivum tohoto filmu bych viděl v tom, že si na nic nehraje a předkládá nám originální téma. Černý hiphoper, který ctí samurajské zásady a s nimi chladnokrevně zabijí místní mafiánské důchodce. Hmmm, dobré. Dále bych vyzvedl i to, že určitě se nejedná o film, na který se dnes podíváme a zítra si řekneme: "O čem to vlastně bylo?!". Vryje se do paměti minimálně jako pozoruhodný snímek, avšak mne nijak neurazil, ale ani nijak nenadchnul... 70%. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva