Po neúspěšném pokusu o atentát na amerického prezidenta (Morgan Freeman) je jeho důvěryhodný ochránce, agent tajné služby Mike Banning (Gerard Butler), falešně obviněn a poslán do vazby. Když se mu podaří uprchnout, musí se držet dál od své vlastní agentury a přelstít FBI, aby našel skutečné viníky. Banning se zoufale snaží odhalit pravdu a obrátí se na ty nejméně pravděpodobné spojence, aby s jejich pomocí očistil své jméno, ochránil rodinu a zabránil hrozícímu nebezpečí pro celou zemi. (Magic Box)

ER

Naprosté béčko s "nastrčenými" bardy hollywoodu (Nolte a Freeman) a sto x provařenými scénami. Prostě klasika,která ničím nepřekvapí. ()

Acrobat

Pri Londýne som vravel na konci, že sa "Fackám doteraz". Po tomto americkom dobrodružstve mi už partnerka pripravuje zadok. Môj vlastný. Pretože som sa pýtal, či ma môže Mike vzrušiť aj do tretice. Ono aj musel, lebo za režiséra bol umne zvolený formujúci sa macher civilnej a napriek tomu zábavnej akcie. Ric sa nikam neponáhľa. Celý čas je jeho výhoda v jednej veci. Ide si svoje a má plán, má charakter ho preniesť na plátno. Nič na všetkom čo sa uvidí, nemení ani stav Mikeovej chrbtice. Rybačka už nebude taká ako predtým a nepriateľa bude bližšie než sa zdá. Nebude chýbať tejto značke globálny presah ? Nebude. V momente, kedy to rozohrá miestne výborne organizované komando sa budú diať také veci ohľadom výbuchov a v ňom pohybujúcich sa ľudských tiel, že nemáš šancu uloviť v pamäti, kde si také výbuchy videl. To je pastva pre oči a sluch. Následné pomerne drsné tempo na dvojhodinovom úseku nemá ani najmenšiu šancu nudiť. Navyše Ric sníma veci inak, formálne je nečistý a filtráciou modrosivý. Kamión v lese brutálny a použitie vrtuľníka skvelé. O prestrelkách a ich údernosti škoda hovoriť, až mám pocit, že tam kdesi v diali je Mann. Je ale zrejmé, že Mike nesie na pleciach trochu viac než by bolo možné, a vsádza sa príliš na jeho schopnosť viesť celú situáciu. Je individuálnym, niekedy priam komixovým hrdinom. Otec svoje urobí, je však skôr satirickou postavou, cez ktorú sa kritizuje vláda. Mike ako anjel už s prezidentom má takmer málo spoločné, no pobyt v USA mu prospel. Divákom tiež, lebo akcia pochováva akékoľvek pochybnosti. Scenár Európanovi veľa nepovie, a prísahy na vlajky a celý biely dom môžete okašľať, ale aj tak ide o bezbreho s citmi a vážnosťou natočený film. Už musím ísť, partnerka ma už v ruke bičík. (videné 24.11.2019, BDrip) ()

rublik05

Pokud od snímku čekáte pouze velké množství akce, různých přestřelek a jednoduchý, lehce béčkový děj, asi budete celkem spokojeni. Tyto parametry splňuje film o něco lépe než jeho předchůdce, tedy druhý díl Pád Londýna z roku 2016. Pokud chcete nějaký kvalitnější a propracovaný děj plný nečekaných scén a zvratů, patrně budete zklamáni. Zde jde vyloženě jen a jen o akci a přestřelky, kterých je ve filmu požehnaně. Jinak je film celkem slušná béčková rutina, která moc nepřekvapí, neurazí a docela i potěší. Asi jediná věc, co mě ve filmu překvapila a potěšila, byl Nick Nolte jako nervózní, značně sešlý a řádně šílený důchodce. Film mě rozhodně bavil o něco víc než jeho předchůdce, ale prostě nemůžu se zbavit dojmu, že sérii dochází dech a jedná se pouze o obyčejné slušně natočené akční béčko. 7/10. ()

kukkik

Nelogičnosti, fráze typu "chci aby všechny kamery v zemi šly přes tuhle místnost a nechci slyšet žádný s** o soudním povolení" apod. z filmu lítají s nebezpečnou kadencí a nesympatické obsazení některých ústředních postav tomu nikterak nepomáhá. 2/5 ()

waska

Takový průměr, trochu slabší než předchozí dva díly, Butler stále ve formě a potěší Nick Nolte. ()

bearmeedek

Na úvod - Béčko není sprosté slovo. První film byl fajn, druhý byl béčko bez oslav, ale tady přišla změna. A příjemná. Děj se z hlavních měst a Bílých domů přesunul do lesů a agent Mike utíká přede všemi a bojuje se všemi. Přitom stihne objevit ztraceného tátu a vzhledem k tomu, že sám už má dítě, tak objevil i dědu, který o tom nemá páru. Proč to rozebírám? Protože dědu hraje Nick Nolte, a tenhle dědek vypadá úžasně, tak jako jeho lesní království s množstvím destrukčních pastí. Film má spoustu známých postupů a ověřených scén, ale to není v akčním příběhu na závadu, pokud to funguje. A byla tady minimálně jedna novinka - útok hejnem chytrých dronů, vystřelených jakousi "kaťuší", s totálním vyhlazením jednotky na ochranu hlavy státu. To bylo překvapivé a šokující. Takže za mě spokojenost. ()

E lan

A já mám prostě rád odpočinkové akčňáky. A tohle je přesně ono. Od první scény víte kde je hlavní padouch, žádný moment překvapení vás vůbec nemusí trápit a byť je to celé humorfree, tak s radlerem a dobrou soupravou je to dobrý😀 ()

TomStrom

No jo, tak se mě zase jednou holejůd pokusil u nedělního oběda intelektuálně znásilnit a utopit v korytě nesmyslů, trapnosti a klišé. Což o to, jen to klidně zkoušejte dál, hovada, sice mě to stálo dvě hodiny času, ale jinak jsem opět vyvázl s méně zraněními než ten trapnej hlavní hrdina. Když už jsme teda u toho, Butler už se drží okraje mísy asi jen konečkama posledních dvou prstů a od pasu dolů je mu podivně vlhko. Nájem a inkaso sice nějak platit musí, ale jsou asi méně drastické způsoby, jak se veřejně zesměšnit. A takovej Guten Morgen Freimann už by taky měl být uložen k odpočinku, protože jsou z něj na plátně jen dvě vodnaté oči, náznak lícních kostí, sem tam nějakej ten šedej vlas a mezi tím vším změť černejch fleků. Chtěl jsem použít označení roztřepaný stařec, ale neměl bych pak klidné svědomí, neboť ono to třepání jde z velké části na vrub filuty kameramana. Nicméně je i tak více než pravděpodobné, že ve čtvrtém díle to bude mít Butler s Freimannovou ochranou výrazně jednodušší, protože pravděpodobně bude stačit tu urnu lehce opancéřovat a pak zakopat někam, kde bude zrovna plac. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Menej akcie ale zato osobitnejší film ako prvé dve. Príbeh je zaujímavý a docela dobre funguje. Je tu síce menej akcie ale konečne tu máme prepracovanejšie charaktery postáv. G. Butler je tentokrát obvinený z pokusu o vraždu prezidenta. Príbeh je síce 100x videní ale z tejto trilógie je najlepší. Dozvieme sa niečo aj o jeho histórii čo je len dobre. Film, kľudne môže fungovať aj samostatne oproti predchádzajúcemu filmu. Neprekoná síce prvý film ale pekne sa mu vyrovná narozdiel od druhého filmu. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Nix

Už jen ten začátek, kdy Gerarda obviní tak trapně. Achjo, to bylo tak tuctový, že kolikrát i v céčkovém hororu jsou tyhle obvinění daleko propracovanější. Akce tu sice je, ale není jí tolik a některá je ve tmě, takže to taky moc filmu nepřidává na hodnocení. Ale Gerard se pořád se snaží, jenže tento díl už tolik ne. Je to nejhorší díl a taky zbytečný. Gerard si bude muset zase napravit reputaci. ()

BFG2000

Jednoznačně nejlepší díl celé série. Není potřeba zničit Bílý dům nebo celý Londýn. Bohatě stačí jedna nemocnice :-) Škoda nevyužitého Rka, které by se zde opravdu hodilo. ()

.killer.

Je to děsný béčko, který se od předešlých dvou dílů příběhově nikterak nevytáhlo - možná právě naopak. "Pointu" prokouknete cca v polovině první třetiny stopáže a žádný nečekaný zvrat se dál nekoná. Vizuální stránka (efekty, střih, kamera) jede v zajetém standardu a až na pár momentů nelze asi nic namítnout. Film, který tedy vůbec ničím nevybočuje a dá se s klidem přejít. O to víc mě zaráží, že se na něj mají potřebu dívat lidi, kteří předchozí dva díly hodili do vod průměru :-) Já mám tyhle výplachy mozku rád, a tak jistě omluvíte nadsazené hodnocení - já jsem Butlerovi fandil. PS: ten rádoby vtipný konec si mohli tvůrci odpustit... ()

Shitonit

Elce pelce do pekelce, nedá pokoj až tam vleze ? Žeby Žérárd měl potřebu hrát v takový kokotině ?? Asi z pohledu typicky akčního sledovatel, to může bejt super jízda. A fakt místy je. Jenže, !! Těch mrtváků sou takový hromady, že mě to chvílema spíš děsně sralo. Blejskalo to jak rozbitej akční plejstešn, oka se mi protáčela radostí pouze v momentech, kdy jsem si dolejval pivo a nedával tak docela pozorex. ()

Cooller odpad!

hollywoodským story-makerum už došla i posledni slza napaditosti... neskutečná sračka která akorát recykluje to co už tu 100x bylo. Škoda jen že mi nedošlo z prvu že už sem tuhle sračku parkrat vlastně viděl... ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu