Láska kvete v každém věku a umí pěkně zatočit s našimi plány a životy. Americká romantická komedie oceněná třemi Oscary. Obchodník v nejlepších letech, Johnny Cammareri zcela nečekaně nabídne v restauraci sňatek ovdovělé účetní Loretě Castoriniové. Ta zcela zaskočena jeho nabídku přijímá. Tato výchozí situace rozehrává příběh, v němž se vše točí kolem lásky, milostných tužeb, záletů a partnerské věrnosti v jedné italskoamerické rodině. Vše jakoby ovlivňoval všemocný měsíc blížící se k svému úplňku, nečekanou důležitost v životě Lorety přitom pozvolna získává mladší bratr Johnnyho, pekař Ronny Cammareri... Půvabná romantická komedie, kterou natočil významný hollywoodský režisér Norman Jewison (Šumař na střeše, Jesus Christ Superstar, ...A spravedlnost pro všechny), je vystavěna na dokonalém scénáři a výborných hereckých výkonech Olympie Dukakisové, Nicolase Cage a půvabné Cher. Film byl nominován v šesti kategoriích na Oscara a tři ceny získal (Cher za nejlepší hlavní ženskou roli, Olympie Dukakisová za nejlepší vedlejší ženskou roli a John Patrick Shanley za původní scénář). (Česká televize)

jessic

Příjemná a vtipná romantika, která si sice toho Oskara nezasloužila, ale atmosféra italsko-americké komunity jí hodně vytahuje z průměru. A Cher a Cage. Tři a půl. ()

kolodej1

příjemný film s dobře hrajícím Nicolasem, na který jsem se s chutí podíval už podruhé. Vyšší hodnocení jsem nedal jen proto, že coby komedie to moc nefunguje, spíš je to takové romantické drama. ()

sarkadc

jeden z nejmíň známých oscarových filmů... neoprávněně. Romantická komedie po italsku, ale rozhodně ne typická. Moc krásný New York, hudba a atmosféra. ()

r007

Velmi povedený film , možná se slabším scénářem, ale s dokonalými herci a s dokonale vykreslenými vedlejšími postavami. Skoro jako film ze života. Nick Cage je neodolatelný, a Cher má taky své momenty, ale moje oblíbená postava je její matka. Úplně jsem cítila, co asi prožívá ... ()

Kozlowski8

Láska, vášeň, skvělá atmosféra italské čtvrti New Yorku, krásná hudba a úžasná trojice - Cher, Nicolas Cage, Olympia Dukakis. To jsou hlavní přednosti snímku, který díky nim dokáže velice vtáhnout, pohladit a chvílemi i rozesmát. Skvělá, vášnivá a přirozená ( a zaslouženě oceněná) Cher a stejně skvělý, přirozený a vášnivý Nicolas Cage v roli horkokrevného pekaře. Pro mne nezapomenutelný zážitek. 85%. ()

allegria

Tento film mě velmi mile překvapil. Je v něm moudrost i trochu mystiky, ale i nenásilný humor, je nevšední, nenudí, má hloubku, ač se to na první pohled nezdá. A je to poprvé v mém životě, kdy mi herec Nicolas Cage nevadil, dokonce se mi líbil, ačkoli jindy mě štve (on za to asi nemůže, je to spíš můj problém). Krásná Cher je moc dobrá herečka, ale i všichni ostatní byli skvělí. Navíc tak často (a vždy v pravou chvíli) zněla má oblíbená opera... Jediné, co bych vytkla, byl český dabing, který odfláknul italská slova, ale to je detail. Určitě se po čase podívám znovu, nebylo tam jediné hluché místo. ()

PTuranyi

Príjemná komédia spájajúca taliansky šarm s ľúbostnou pomätenosťou pod vplyvom splnu. Cher je výborná a v svojej roli sadne ako Sofia Lorenová. Nicolas Cage svoju úlohu talianskeho cholerika tiež zvláda dobre. K tomu ešte prepletenec vzťahov medzi rodičmi, súrodencami a smrteľná posteľ. 70% ()

lapatata

Velmi milý snímek, Cher i Olympia Dukakis byly výborné, skvělý byl i (tehdy třiadvacetiletý!!!!!) Nicolas Cage. Výborný a vtipný scénář. Jedna z prvních romantických komedií, které pak určily směr těm v devadesátých letech. ()

Pythonator

To tu máme ale přehvězdičkováno. Musím dát slovo do pranice a jít na trh s tvrzením, že ten film je nezáživná nuda. A baví mě asi tak jak Cher. ()

the_weaver

Romantická komédia šmrncnutá talianskou bezprostrednosťou alias Láska mesačná.↵  Cher i napriek obmedzenému repertoáru výrazov tváre (smutný anjel, zúfalý anjel) pôsobí ako naozajstná femme fatal.↵  Film dávkuje (prí)jemný humor priebežne a nie len na konci, hoci posledná scéna čakania na nápadníka je určite najlepšia. ()

cachanell

Johny nebo Ronny - jeden hodný druhý divoký. Který je pro ženu lepší. Charismatická Cher, divoký Nicolas Cage, skvělá Olympia Dukakis. Ta na mě zapůsobila nejvíc, skvěle ztvárněno. ()

KcarlosK

Milá a vtipná romantika v záři kouzelného měsíce, která pro mě funguje na všech frontách. Rozhodně stojí za to ji vidět. ()

jacqlina

Skvělá tragikomedie. U prvního shlédnutí jsem v jednom kuse chytala záchvaty smíchu. A i podruhé se bylo pořád na co dívat. Přestože Cage nepatří k mým nej nej hercům, zde je prostě neodolatelný. A tímhle snímkem si mě získala i Cher. ()

boticelli

Jsem v soku, ze Cher za to prehravani dostala Oscara... Celkem nesnesitelny snimek (udajne komedie). Nedalo se divat ani na toho Nicolase Cage, ponevadz mel jeste svuj vlastni, ponekud neholywoodsky chrup. Jednou vetou - hadava italska taskarice za doprovodu opery...bez emoci. A to mam Cher jako herecku rad... ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison