Louskáček a čtyři říše

• USA The Nutcracker and the Four Realms (více)

Klára (Mackenzie Foy) chce jediné, a to je klíč – takový, který otevře skříňku, ve které se skrývá dar od její zesnulé matky. Zlatá nit, kterou napne její kmotříček Drosselmeyer (Morgan Freeman) o Štědrém večeru, ji k tomu klíči zavede – jenže ten v mžiku zmizí do záhadného a fantastického paralelního světa. Právě tam se Klára setká s vojákem a louskáčkem Filipem (Jayden Fowora-Knight), armádou myší a regenty, kteří spravují tři říše: Říši sněhových vloček, Říši květů a Říši sladkostí. Klára s Filipem musí vstoupit do Čtvrté říše, kde panuje krutá Perníkářka (Helen Mirren), získat Klářin klíč a pokud to bude možné vrátit nestabilnímu světu harmonii. (Falcon)

Birdalone

Podle ostatních hodnocení mám pocit, že jsem se dívala na jiný film. Za mě dobrý a bylo by to ještě lepší, kdybych to viděla jako 13ti letá. To by padly i 4 hvězdy. Je to moc pěkně udělaný Young Adult formát (pro 12 - 17), který navíc moc pěkným způsobem popularizuje Louskáčka baletního. Balet Nutcracker se ve Státech a Kanadě stal symbolem Vánoc. Vzhledem k tomu, že je - jako každý balet, dost abstraktní, tak věřím, že přes dětský motivy si to děti spíš protrpí. Po téhle "pohádce", která využila klasické hudby a dokonce i části baletního přestavení, se naopak budou nejspíš těšit. ()

Marek.Skalka

Morgana Freemana mám rád. To se asi odráží na mém hodnocení. Když k tomu připočtu ještě celkové provedení filmu, kdy triky jsou zastoupeny opravdu hodně, ale neruší, tak jsem proto přidal ještě jednu hvězdičku. Někdy mi to zkrátka připomínalo i filmy Tima Burtona. Co se mi tam opravdu ovšem nelíbilo, byl vojáček, který hlídal most, či co to původně dělal. Měl ho hrát někdo jiný. Jenže Freeman je zkrátka Freeman. ()

Gladi123456

Vzhľadom k tomu, že medzi moje najkrajšie rozprávky detstva môžem zaradiť aj Luskáčika z roku 1990 (asi aj kvôli bojovým scénam myší a Luskáčikov  ) musím povedať, že je to určité sklamanie voči tomuto Luskáčikovi z hľadiska akčných scén. Samozrejme príbeh a zápletka sú zaujímavé. Charaktery postáv sú špecifikované (vieme komu o čo ide). Samozrejme o 30 rokov neskôr, takto spracovaný film so špeciálnymi efektmi, by mal prebiť Luskáčika z roku 1990, avšak u mňa sa tak nestalo. Ale film ma bavil, odporúčam vidieť. ()

BlackBarron

Možná je to tím, že nemám rád originálního louskáčka (balet i předchozí filmy) a každé zmrvení této "hry" mi dělá dobře na duši, ale tohle se mi vcelku líbilo. Příběh je naprosto předvídatelný, obsazení dobré, peníze na tom jdou vidět. V podstatě se jedná o Alenku v říši divů převedenou do "louskáčka", ale není to na škodu. Jedná se o příjemnou pohádku pokud u ní vypnete mozek a nebudete se zabývat nelogičnostmi, kterých je tam mnoho. 70% ()

FlyingGentle

Ne, tohle je hodně podceňované hodnocení! Je to úžasná rodinná pohádka, s motivem, který sice nepředčí Alenku v říši divů, ale má krásné originální zpracování. Ano, liší se od klasického příběhu, že jsou tady nakonec myši ty hodné - tím asi překvapil všechny! -, ale vše ostatní krásně funguje, nádherná hlavní herečka-hrdinka, chrabrý Louskáček (ač černý) je štramák a srandovní klauni nemají chybu. Možná že celkově je příběh a dramatická linka méně intenzivní, než u Krásky a zvířete, ale je to dostatečně akční, dojímavé a kostýmy jsou prostě bezkonkurenční! A ta hudba! Jeden z nejlepších soundtracků, který míchá motivy vážné hudby a akčního dramatu. Závěrečný duet z dílny rodiny Bocelliů je perla! ()

EDEN13

Vzpomínám si, že jsem na tom byla kdysi v kině a byla jsem dost zklamaná.  Ted jsem si film pustila podruhé a už ho nesoudím tak špatně...  Samozřejmě na filmu je co vylepšovat, určitě nepatří k Disney filmům co by se vám nějak výrazně vryly do paměti. Ale určitě se nejedná o žádnou katastrofu. Příběh by mohl být lepší a propracovanější. 4 říše podle kterých se film jmenuje ve filmu uvidíme opravdu jenom na mikro chvíli a to ještě tu samou jako jsme viděli v traileru, což považuji trochu za hru s divákem, protože každý kdo viděl trailer, tak si určitě řekl, že z těch říší toho bude ve filmu určitě víc. Jako obvykle většina lidí neví jak má na tentoo film vlastně nahlížet. Alepson podle mě se nejedná o Louskáčka a myšího krále tak jak ho známe z dětství. Přikláním se tedy k názoru, že se jedná o jakési volné pokračování této pohádky, které tu a tam moc nerespektuje původní verzi, nebo jí trochu pozměnuje... což ale není nic tak závrženíhodného, jelikož samotného Louskáčka těch verzí existuje několik. Pokud je tedy Louskáček volným pokračováním  a jméno dívčiny matky Marie, je odkazem na předchozí příběh... tak se mi to zdá asi jako nejlepší možná varianta. Samozřejmě to tak být ale nemusí a toto je jen jedna z dalších remake verzí jednoho a toho samého. Každopádně podle několika narážek z filmu, včetně té kdy spolu matka a dcera zdobí stromeček a matka má v ruce ozdobu louskáčka, o kterém řekne, že jí někoho připomíná a začne tak trochu naznačovat existenci kouzelné říše. No tak ten louskáček je opravdu velmi podobný jejímu muži. Mohlo by se tedy skutečně jednat o Marii z Louskáčka a myšího krále, která si louskáčka vzala. Jenomže pak by bylo divné to, že dívčin otec nikdy ani trochu nenaznačí, že by o nějakém kouzelném světě věděl, nebo že byl zakletým louskáčkem. Navíc když dívčina matka u louskáčka říká, že jí někoho připomíná... tak nemůže myslet louskáčka, kterého později potká její dcera... jelikož tento louskáček je černé pleti, což ta ozdoba louskáčka nebyla. Pokud by tedy byl opravdu jediným louskáčkem v království, jak padlo ve filmu, onen ,, černý" louskáček... tak by to značilo, že dívčina matka tedy znala jiného louskáčka.  Já tedy příběh beru jako volné pokračování o dívce, která jednak se chce vyrovnat se smrtí své matky, jednak s tím, že je jiná než zbytek její konvenční rodiny.... následně se musí vypořádat se svým nízkým sebevědomím a pochopit, že jediné co potřebuje je víra v sebe sama. Poté co se dostane do kouzelného světa, který jí jako svůj odkaz zanechala její matka... musí se vypořádat s tím, že jí všichni srovnávají s její matkou, která byla geniální vynálezkyní. Dívka se ocitá ve světě, který je plný života a barev a kde poznává nové zajímavé postavičky. Jedním z nich je i osamělý louskáček, který hned od počátku dívce jako jediný věří. S ním překonává mnoho peripetí, jelikož chce zachovat svět, který její matka stvořila. Jenomže v tomto světě je na spadnutí válka, jelikož se bez královny, kterou byla dívčina matka, všichni cítí ohroženi. Dívka, která neplánovala v zemi zůstat, přeci jen překoná svůj strach, své nízké sebevědomí i ztrátu své matky a kouzelný svět zachrání. Díky své proměně konečně objeví své místo ve světě... které tak usilovně hledala. Z hereckých výkonů, chci určitě vypíchnout naší Keiru. Jinak jsem s nikým neměla žádný problém. Vztahy mezi postavami by mohly být více rozpracované, ale určitá vcítěnost jim nechybí. Exteriéry a interiéry včetně kostýmů jsou na filmu určitě to vůbec nejúchvatnější, včetně hudby, která slabě připomíná hudbu ze Zloby.... ale i tak je velmi pěkná.   Pokud by chtěl někdo dělat pokračování, tak by musel přijít s opravdu velmi dobrým a neohraným příběhem. I tak si ale myslím, že se pokračování neodehraje... () (méně) (více)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman