Louskáček a čtyři říše

• USA The Nutcracker and the Four Realms (více)

Klára (Mackenzie Foy) chce jediné, a to je klíč – takový, který otevře skříňku, ve které se skrývá dar od její zesnulé matky. Zlatá nit, kterou napne její kmotříček Drosselmeyer (Morgan Freeman) o Štědrém večeru, ji k tomu klíči zavede – jenže ten v mžiku zmizí do záhadného a fantastického paralelního světa. Právě tam se Klára setká s vojákem a louskáčkem Filipem (Jayden Fowora-Knight), armádou myší a regenty, kteří spravují tři říše: Říši sněhových vloček, Říši květů a Říši sladkostí. Klára s Filipem musí vstoupit do Čtvrté říše, kde panuje krutá Perníkářka (Helen Mirren), získat Klářin klíč a pokud to bude možné vrátit nestabilnímu světu harmonii. (Falcon)

Astonko

A tak veľmi som chcel aby sa mi to páčilo. Očividné vykrádanie Alice a Narnie (ako už aj Gogo333 napísal) v spojení so slabučkým príbehom a prekvapivo nekvalitnými hereckými výkonmi však bohužial prevyšujú pekný vizuál a hudbu. Celé mi to prišlo príliš uponáhlané, ani sa nestihnete čudovať a je koniec, čo v tomto prípade nie je dobre. Bolo mi úplne jedno čo sa stane a aj keď ma záverečný zvrat prekvapil (za to plus), s postavami som si nevytvoril žiadny emocionálny vzťah. Postava Morgana Freemana úplne zbytočná a možno by filmu pomohlo skrátenie začiatočnej sekvencie, pred tým ako Klára objaví štyri ríše. Baletná scéna film u mňa vytiahla veľmi vysoko, len vďaka nej dávam až 3 hviezdičky. Škoda 5/10 ()

notozjano odpad!

Po celý film jsem se snažil najít aspoň jeden důvod, proč tomu nedat odpad, ale nic mě nenapadlo. Všechno je tu špatně. Přeplácané kostýmy, občas to vizuálem připomíná divadelní hru než filmovou pohádku a dokonce jsem měl sem tam pocit, že sleduju Kouzelnou školku. Mackenzie Foy, ač má slušný herecky potenciál, tady si vystačila pouze se třemi výrazy a to buď úsměv, doširoka rozevřené avšak nádherné oči nebo svraštěné obočí. Howard do vás buší hudební složku na plný plyn a zhruba v půlce už to začíná být poměrně otravné. V podstatě i děj je prakticky nulový, ale co považuju za nejvíce katastrofální, je upištěná Keira Knightley a účast Helen Mirren, která snad začíná senilnět, jinak si nedokážu vysvětlit, že se k tomu upsala. Tohle pouštějte dětem za trest a budete- li je nutit k opakovanému shlédnutí, půjdou se dobrovolně sami učit. ()

Doggie773

Určitě patří mezi méně povedené hrané Disney pohádky, hlavně díky scénáři, který byl špatně zpracovaný, ale i přes to to má zachované své kouzlo, jako každá Disneyovka. ()

bonovox

Veľmi nevydarené a ničím výnimočné disneyho spracovanie klasickej predlohy. Je to guláš digitálnych obrázkov a variácii na už dávno použité postupy. A príliš nepomáhajú ani slavnejší herci aj keď v menších úlohách. ()

esmoke

Hraný film Louskáček a čtyři říše představuje Disneyovskou variaci na divadelní baletní inscenaci Louskáček s hudbou Petra Iljiče Čajkovského zpracovaného dle příběhu E. T. A. Hoffmanna. Odehrává se na vánoce v Londýně a hlavně v magické říši, kde se provádí digitální "věci". Děj je nesmyslný a nudný, naopak výprava a hudba jsou dobré. Do jaké míry je zmatečný děj dán střídáním režisérů lze jen odhadovat. (CZ dabing) Rozpočet: $120 miliónů, Tržby: $173,961 miliónů. ()

brasek

Príbeh je vizuálne pekný, ale samotný dej je pre mňa nestráviteľný. Možno som už iba starý na takéto niečo. Multikultúra v príbehu, nuž neviem... afroameričania by určite protestovali keby postavu M. L. Kinga či Malcoma X hral Brad Pitt. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

maitrea

Byla by to fajn pohádka,ale muselo by se vzít víc odvahy.Pohádka je a bude především pro děti, proto pomineme fakt,že pohádku jde odkoukat i po útoku lopatou na hlavu..Děj je lehký,snový,což není zrovna na závadu.Problém vidím v politické skryté propagandě namířené na nejmenší. Louskáček je afroameričan, který vypadá přesně, jak z reklamy na Julius Meinl.Politická korektnost jede na plné obrátky,co na tom, že to působí směšně,horší je,že to myslí vážně.Černý balet je taky dost otřesný.Časem se možná dočkáme palmy, ověšené vánočními ozdobami. Vizuálně je pohádka dobře udělaná a je z ní cítit srdíčko, které ale musí být v určitém správném koridoru, aby se neřeklo. Tahle pohádka má chřipku korektnosti. ()

bigmatko

Disney aj zo slabého a pochmúrneho príbehu spraví vizuálne divadlo z mravným ponaučením. Film sa však spoliehal výlučne na vizuálnu stránku a samotný príbeh a postavy sa vo všetkých tých farbách strácali. je to určite jeden zo slabších počinov z kategórie hraných Disneyoviek a keď to už neuvidím tak s nič nestane. Na jedno pozretie to je tak akurát pekné farebné mierne operné divadlo. ()

Kamil111 odpad!

No spánembohem, pokud má takhle dopadnout evropské pohádkové dědictví. Ať si Američani ve své svaté válce za korektnost doma točí co chtějí, ale v Německu počátkem 19. století, kdy se původní příběh odehrává, určitě elitu společnosti netvořili Afroevropané. Ale přesto to asi tvůrci chtějí dětem narvat do hlavy. O čajíčkovém příběhu škoda mluvit. Nakonec to nejlepší z celého filmu byla Čajkovského hudba a několik baletních scén, včetně té na úplném konci - moderní reinterpretaci Čajkovského černošským tanečníkem. V tom jediném momentu tam pasoval. ()

Pythonator

Další nudná americká blbá pohádka, na kterou se chytnete, protože to je fantasy a hraje tam Keira. Tahle je ale obzvláště blbá a obzvláště nudná, takže se přiznám, že jsem ji ani nedodíval a nijak o to velkolepé finále nestojím. Tváří se to kvalitně se vší tou pompou a výpravou, ale nic to nemění na tom, že je to blbě natočený škvár. Jedna hvězdička za velmi velmi okouzlující Mackenzie Foy. ()

Amazonas

Úplně zbytečný, hysterický, chaotický, uřvaný... Pánové Květák a Mrazák tam vůbec nemuseli bejt. Absolutní plochost postav a charakterů. Nejsympatičtější byla animovaná myš. Držela totiž celou dobu hubu. ()

Sefko

Rovnako prepálene ako Alica v krajine zázrakov. Ale na rozdiel od nej tu dej plynie oveľa pomalšie a celé sa to rozbehne až poslednú pol hodinu. Zvraty sú predvídateľné a celkovo je to až príliš veľká hra na istotu. ()

Carcooli

Nějak nechápu ty negativní komentáře místních zapsklych “recenzistu”, kteří zjevně nemají děti ani nejsou milovníky Vánoc. Tenhle snímek je jedna větší krasa než druhá. Od začátku mě pohltil - výprava, kamera, režie, výběr herců, kostýmy.. nadhera a opravdova pastva pro oči pro celou rodinu. Rozhodne doporučuji pro tu pravou vánoční naladu. ()

PanIncognito

Scénář nabízí něžnou zábavu, která spojuje známé knižní dílo s jeho baletní verzí a představivostí autora. Díky krásné a zářivé výpravě nechávám bez povšimnutí jistou bezmyšlenkovitost děje... zejména pak kvůli vánoční náladě. Trochu mi film připomíná Alenku v říši divů. Tato rozkoš pro zrak je nešťastná jen varietním halekáním a štěbetáním ke kterému odsoudil jindy dokonalou Keiru Knightleyovou scénář filmu. ;-) (viděno s dabingem) ()

majorzeman13

Nejhorší hraná verze od Disneyho a propadák roku, jak po finanční tak i té kvalitní stránce filmu. To se opravdu nepovedlo ! Podprůměrná rodinná fantasy ! ()

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman