Smrt ve tmě 2

• USA Don't Breathe 2 (více)

Pokračování úspěšného hororu se odehrává několik let od násilného vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v tichém ústraní, dokud ho nedostihnou vlastní hříchy z minulosti. (Falcon)

thekalli

Promarněná šance. Jednička se mi moc nelíbila, i když bez pochyby přinesla jednoho z nejlepších záporáků za dlouhou dobu. Dvojka má skvělou atmosféru, skvělé hlavní duo, úsměvné twisty a silně a hlavně dobře uchopené řemeslo režisérem. Ale ve svém jádru je to prostý krvavý slasher, kterému chybí větší ambice a který nic jiného nenabídne. Mohlo to být lepší. Na druhou stranu jsem rád, že se postava Stephena Langa dočkala pokračování. 6/10 ()

CheeseFigure

Jednotka bola super. Pri oznámení dvojky som sa obával a pri zverejnení prvého traileru moje obavy narástli. S nebezpečného slepca v podaní Stephena Langa, ktorý skvelo fungoval ako antagonista, je zrazu protagonista chrániaci dievča. Prečo? Ako? Načo? Ale zo zvedavosti a preto, lebo jednotka bola super, som si to pozrel. Svoju existenciu to neobhájilo, ale zabavilo to. Stephen Lang je sympaťák a na jeho svalnaté telo sa fajn pozerá (i keď ste heterák). Protivníci sú správne odporní, aby vám ich skon nevadil. Dievča, kvôli ktorému to celé bolo, bolo ok. Akcia bola fajn, i keď niekedy prirýchla. Čo sa týka krvavých scén, body za to, že na nich autori nešetrili. A niektoré scény a veci boli celkom cool (zvonček v puse, vďaka ktorému sme vedeli kam hodiť istý predmet). Síce dôvod, prečo dievča uniesli je celkom nelogický, ale vzhľadom k stavu únoscom ho akceptujem.  Muž v temnote 2 nemusel vzniknúť a nevadilo by to. Ale taktiež nevadí, že vznikol. Na jednotku nemá, ale stále je to fajn akčný triler. ()

Carlito1

Off screen zápletka, která Normanovi zařídila dceru se tak do půlky zdá docela o ničem, ale jak se postupně rozšiřuje příběh, nakonec se z toho stane docela dobrý thriller, kterému však bohužel oproti jedničce strhnu hvězdičku navíc, protože to ztratilo esenci původního příběhu. ()

LaaYosh

Proč museli tu druhou polovinou tak posrat? Proč dělají z diváků nemyslící debily? To spíš přeskočí jiskra mezi Babišem a Bartošem, než mezi el. drátkem a vodou v bedně s holčičkou! A jestli dědek ve 3 dílu obživne, protože mu nevlastní dcera dá ledvinu, jen díky tomu, že má náhodou stejnou krevní skupinu a potom spolu ve Vietnamském podzemí vyvraždí pluk Batmanů a rotu Daredevilů, tak dostanou ode mě odpad ! ()

KarlN

Tak já dávám plný počet a vím přesně proč ...prostě a kupodivu se mi pokračování zamlouvalo nějak víc, než ta předchozí část . Děj, napětí , záporáci, občasné a celkem i překvapivé zvraty v ději a zvláště pak závěr , spokojenost . Takových filmů víc. Určitě doporučuji, už kvůli Stephenu Langovi, je to prostě děda který na sobě maká (tenhle fitness styl života jedu taky ) a tak to přesně má být . ()

Drolit

Už to nemá kouzlo jedničky. Děj se tu ani tak primárně nezaměřuje na slepce, jako na jeho "dceru" a její únosce. Děda je odsunutý na druhou kolej a ačkoliv se snaží a nepřátele kosí dost efektivním způsobem, pořád z něj nejde cítit takový respekt jako v prvním díle, kde bylo jeho působení atmosférické od začátku do konce. Jednička měla výhodu v tom, že člověk nevěděl, co přesně od dědy čekat. Byla víc komornější, temnější, údernější. Tohle byla spíš taková splácanina, ale stále dost zábavná a povedená. Jen bych to spíš viděl na samostatný film, než na pokračování úžasné jedničky. Pokračování mi nedává moc smysl. Každopádně za zhlédnutí to rozhodně stojí. ()

Squzzer

Za prvé bych to nebral ani jako pokračování, spíš nějaký reboot. Vůbec jsem si nedokázal zařadit období kdy se to mohlo odehrávat, chvíli jsem si říkal že to je holka která se narodila té babě z jedničky kterou tak opečovával, pak mi došlo že umřela a kam zmizela ta druhá co ji na konci odtáhl? no upustil jsem od otázek a vzal to jako nový film který ze smutného úchyla udělal smutného rodinného hrdinu. Film má opravdu ponurou atmosféru jako život v nějakém ghétu a ne v normálním městečku. Vcelku to odsejpá a od začátku si mě to přitáhlo takže za chvíli už přišlo nahánění a akce, dědula nám stárne ale pořád má říz, je tu dost nepřátel na to aby se prolilo dost krve, nemohl jsem čekat akci jako v "See" a také si člověk musí uvědomit že ten dědula je slepý takže v rámci toho je akce super a je vidět že v tom umí chodit, v jedničce jsem mu moc nefandil, ale tady jo, občas mi ho bylo i líto až do samotného konce, i přes to že to opravdu nebyl žádný svatoušek i když srdce má (holčička, pes), ale rodina která chtěla holčičku zase "zpět" byla mnohem horší a také jsem jim to nejhorší přál k čemuž došlo, nevím co by bylo špatného na tom si prcka přivlastnit, chovat se jako otec co se jí učí přežít v tom světě kde žijou, navíc když už si za vše ta rodina mohla sama, takže za toto zlepšení má u mě +, za mě se tohle povedlo, jednička má u mě 5 hvězd, tohle 4a1/2* a zaokrouhleno opět za 5*. Možný spoiler: potitulkovou scénu nevím jak brát a až tak z ní moc poznat nejde, tímto dílem bych to ukončil, ale kdo ví co nám tma přinese.... ()

DivisorSVK

Nieeeeee, prečo? Don´t breathe 1 bolo super a ten výstižný názov sa myslím preniesol na divákov pri sledovaní tohto filmu.(u mňa to tak bolo) ale očakávnia od 2ky som nemal žiadne a dobre som urobil, oproti jednotke dosť slabé.. niektoré filmy nevyžadujú a ani by nemali mať pokračovanie.. (dúfam že nenatočia 3ku s jeho nevl. dcérou lebo sa ku koncu filmu dosť rozbehla :D) 2.5* ()

mdf

V rámci možností,to bylo o něco málo temnější,i když si myslím,že jednička byla lepší,i tady bylo pár dobrých okamžiků. ()

Fibonacci

a kuzlo jednotky je po tomto fuk. hmm, toolko kokotin, pardon pičovin pokope. ako pichli vidly, to sa len tak často nevidí. logika absintovala statočne, nedokončený pribeh s trhlinami jak dzedovo dzerave gače. ach. ()

Dalajlada

Po vynikajícím prvním díle o dost slabší "pokračování". Ikdyž o pokračování vlastně nejde, protože na sebe díly nijak nenavazují. Oproti prvnímu dílu o dost méně uvěřitelné a v jistých okamžicích až úplně nemožné. Nicméně je děda sympaťák a jeden mu zase fandí až do konce. ()

BStone

Povedený thriller, který sice nedosahuje kvalit jedničky, ale určitě se jedná o solidní podívanou a Stephen Lang je pořád velkej sekáč. 60% ()

BigJohn02

Kurva, to byla rodinka - hnusná pizda, která chce zabít vlastní dítě, aby mohla s jeho srdcem žít dál a vařit drogy, to je jasná Matka roku. Mělo to spád, hodně mrtvých, ale mohlo se to jmenovat úplně jinak, protože s jedničkou to vůbec nesouvisí - jediné, co je spojuje, je slepej psychouš. ()

majorzeman13

Rozhodně je to horší než jednička. Stále jde ,ale o fajn film s pohodovou stopáží. Nuda tedy v zásadě nehrozí. Pro mne takových 55% je na místě bych řekl.  PS: Stephen Lang je stále cool ! ()

Idear

Ono je to sice za vlasy přitažená hloupost, ale oproti jedničce se tam alespoň něco děje : ) Dědeček, holčička, jejich pejsek a ne jejich pejsek ; ) ()