Smrt ve tmě 2

• USA Don't Breathe 2 (více)

Pokračování úspěšného hororu se odehrává několik let od násilného vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v tichém ústraní, dokud ho nedostihnou vlastní hříchy z minulosti. (Falcon)

Flopik

Na úrovni jednotky, a ešte k tomu akčnejšie. Tento krát je náš slepec v úlohe anti-hrdiny a odkedy mu zabijú psíka, tešíte sa len nato, ako zmasakruje každého jedného z tých hajzlov. Drsné je to dostatočne, aj keď ja by som ešte pridal, pozerá sa nato dobre a v podstate akcia je skoro stále. Príbeh prekvapí aj pár zvratmi začo chválim. U mňa nemám prečo dať menej ako jednotke a tak sú to jasné 4*. Pokračovanie by som už ale veľmi neriešil . ()

petikacka

Tak se nám ten slepý mariňák ještě jednou pochlapil a řezal to hlava nehlava. Masakry jsou tu slušné i když logika trochu pokulhává. Ke konci jsem se už poněkud nudila a byla jsem ráda, že to už konečně skončilo. Nicméně jako takový odpočinkový masakroidní film na jedno podívání to slušně obstojí ( u mě ovšem ne)  :-)))  Za mě 65% ()

SatyR.film

Od jednotky uplynulo už celkom dosť rokov, a slepcovi som vtedy že je nevidiaci veril, no v dvojke miestami to už až také evidentné nebolo. Film sa mi v prvých minútach javil ako prequel k prvému dielu, ale to sa po štvrťhodinke rozplynulo a s blížiacim sa koncom, bez nejakých zvratov som len dopozeral lepšie B-čko, akých sa v súčasnosti točí celkom hodne... 2,5* ()

TheSpearCZ

První díl je jedním z posledních vrcholových hororů, kterému jsem se nebál dát nejvyšší hodnocení (což se datuje až do roku 2016 !!) a je obrovská škoda, že volné pokračování nedostal na povel stejný režisér (nýbrž scénárista bez režijních zkušeností). Každopádně z hlavního slepého záporáka se nám stal hlavní hrdina, což je něco, co je samo o sobě dost zajímavé, samotný příběh o "jeho" holčičce, která zjišťuje pravdu je dobře zpracovaný a dohromady to jako lehce průměrný horor opravdu funguje, ale jednoduše tady tomu chybí to něco navíc, v prvním díle to byly mimořádné lekačky, napětí a intenzivní tempo, tady to není zhola nic. Čisté 3* ()

warrenur

Skoda, ze som videl trailer. Par prekvapeni a brutalitiek mi skazil. Napriek tomu svizne s obcasnym klise pri tomto type filmov. Tvorcovia sa ich jednoducho nevedia nabazit a naviac ich pouzitie je tak jednoduche. Starky bol jednoducho neznicitelny transformer. :) Dievca pomaly mala Wolverinka...lebo co ine, ked udrzi na zapasti cca 50kg? :) ()

ink flo

Dává to skoro stejně jako jednička, hodně to osvěžila ta změna prostředí, kdy se to kromě Adams Family baráku odehrává i v krásným rozpadajícím se Million Dollar Hotelu. Solidně brutální, dějová zápletka je tak ujetá a nelogická, až je dobrá. Akorát ze slepého dědy už dělají pomalu dalšího nesmrtelného Jasona. ()

Warhorr

Ostatně to na mě udělalo dojem jako první díl. I když, jak už bylo několikrát zmíněno, nějak nevidím logiku v tomhle pokračování. Gore byl občas fajn a překvapil, stejně tak záporáci. Hlavně matka, docela creepy čubka. Jestli mě něco sralo, nebo teda spíš postrádalo trochu logiky, tak je hlavní představitel. Pokud by takhle fightil každý člen Navy SEAL co oslepne, pak raději ani nechci vědět, jaké jsou jejich schopnosti když slepí nejsou. To by USA zřejmě měla armádu terminátorů. Hold, jen jsem doufal, že slepec se bude chovat trošku více prostě jako slepec a ne, že mi sundá pistolí tři týpky vedle sebe. Pak totiž celý název filmu a taky jeho koncept postrádájí smysl. ()

noelcoward73

Původně jsem chtěl dát 4 *, ale nakonec jdu na nejvyšší hodnocení. Film má dobrou atmosféru, zajímavý příběh. Líbilo se mi hodně násilí a taky poměrně slušné gore. Film má také dobré tempo. Změna režiséra není znát. ()

Rathalos

Vedel a bol som presvedceny o tom,ze aj dvojka prinesie skvele hororove/thrillerove divadlo,aj ked zase jednotka sa mi predsa len pacila o nieco viac,reziser Fede Alvarez je borec,nie je lahke ho tromfnut,ale aj Rodo Sayagues u mna zabodoval na celej ciare,nuda absolutne nehrozi,vychutnal som si to ako sa len najlepsie da...:-) ()

fixaman

Rozhodně to není tak vymazlený ani napínavý jako jednička, a vlastně to je i trošku jiný žánr (posun od hororu víc k akčnímu thrilleru), ale pořád je to dost zábavný. Do pár let čekám v kinech trojku, kde buď zjistíme, že Lang to přežil, nebo někdo půjde po už dospívající dceři. Protože dojit úspěšný značky se musí ;) ()

Wallis3

Řádit ve vlastním domě i po slepu se dá. Řádit kdesi v neznámém prostředí po slepu, kam se necháte dovézt psem, už je trochu přes čáru. To zjednodušeně. Ináč zase pochvala za nervičky, kdy vlastní rodiče jsou schopni obětovat vlastní dceru kvůli fetu a vůbec adekvátní konec. ()

kkarx

Návrat sympatického slepce aneb see no evil - hear all evil. Druhý díl plní předpoklad, že bude větší a akčnější. To s sebou ovšem také v tomto případě přináší jisté potíže. Pokud jednička byla na samotné hraně uvěřitelnosti, druhý díl je oproti tomu hotové fantasy. Budiž. Ani jeden twist jsem neuhádl a jako celek to bylo ok. Konec pak přiznává, že se autoři ocitli s nápady pro třetí díl na suchu. Škoda, rád bych slepce viděl šťastného. Já bych dvojku udělal úplně jinak. Nejlépe s představitelkou prvního dílu, kde by slepec svůj záměr dokončil, což by přineslo řadu dalších možností, jak příběh vést. Takto je to jen jeden z dalších ničím tak pamětihodných akčních thrillerů. ()

strikeman

Smrt ve tmě 2, aneb katarze smrťáka :-) Trošku přitažené za psí kulky, ale stále atmosférické temné béčko o nepovedených rodičích, které spolehlivě zabaví... 70% ()

MickeyStuma

Slepý veterán Norman Nordstrom ty padouchy vkrádající se do jeho domu snad přitahuje.  Pokračování jeho etudy se ničím nevymaňuje od předešlého snímku. Jen jiný motiv, daleko větší grázlové, brutálnější konflikt a časově osmiletý odstup. Šablona je tedy totožná, dějový vývoj zrovna tak. Akční zábava však neuvadla, takže o napětí nouze není a fanouškové pořádné akce si určitě přijdou na své. Temná stránka prostředí budí respekt k žánru, neboť estetika každé scény je až odporně pekelná a tak na první pohled musí být každému jasné, k čemu všemu se tam může strhnout. Co se týče samotného Normana, tentokrát je lstivě veden zájem k němu a jeho uhrančivé lidskosti. Jeho vztah k adoptivní dceři je až příkladnou ukázkou toho, že i takovýto člověk je schopen vychovat dítě. K tomu také slouží závěrečný zvrat, který je veden k pochopitelné brutalitě šelmy bránící své mládě. Snímek je tak o něco dramatičtější a rozhodně brutálnější, čímž je potvrzena tvůrčí snaha pokračováním předchozí snímek překonat. ()

BOURQUE

Zatiaľ čo jednička prekvapila najmä „nečakanými“ raw scénami a tajomnou „vedľajšou“ postavou, pokračovanie (správne) sa už snaží viac zamerať na hlavnú postavu. Avšak bojové scény s ich surovosťou (na úrovni hororu) opäť prekonajú scény s osobnejším tónom. Práve tých osobnejších scén by bolo potrebných trochu viac a nie to celé „zabaliť“ len s jedným bolestivým vyznaním hlavnej postavy na konci filmu. Stephen Lang v roli Normana Nordstroma opäť nekompromisný, vo vedľajšej roli príjemne prekvapuje malá a prekrásna Madely Grace. Záporáci bez väčšieho súcitu. Potitulková krátka scéna dáva najavo, že pre prípadne tretie dielo sú tvorcovia otvorení. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()