Mise

• Česko Misie (více)

Silné a velmi vzrušující drama, ve kterém hrají hlavní role nositelé Oscarů Robert De Niro (Lovec jelenů, Zuřící býk) a Jeremy Irons (Zvrat štěstěny, Příliš dokonalá podoba, Kafka). V hlubině amazonských pralesů se v 18. století usiluje bývalý obchodník vzdělávat zaostalé indiány. Když je život domorodých obyvatel ohrožen, musí se však obrátit k meči a zapomenout na modlitby... (Rangelone Film)

Shredder

Morriconeho hudba dodava kazdemu filmu az nadpozemsky rozmer. Ked sa k tomu pripoja zabery nadhernej juhoamerickej prirody ide o audiovizualny pozitok. Obsah filmu je vsak depresivnejsi a pripomina nam, ze nasa civilizacia bola casto budovana na odioznych zakladoch. Asi najsilnejsou castou je De Nirove "vykupenie". Zvysok filmu plynie pomaly a je vidno snahu udrzat film v realite, co znamena ziadne epicke preslovy, monumentalne hrdinske sceny ci happy end. Naopak Joffé drzi vsetko minimalisticke, skoro az komorne, co je vzhladom k vyprave velmi zvlastna kombinacia. The Mission je dojemny film, ale obcas az prilis pomaly, natahovany a takmer bez deja. Co ma mrzi najviac je fakt, ze aj ked je povaha filmu taka aka je, herecke esa nedostali viac priestoru, aby do toho vsetkeho vdychli viac zivota a dodali tak predkladanemu posolstvu na sile. ()

Stanix

Na tak silně emotivní film docela slabý emotivní zážitek, alespoň já to tak vidím. Byl jsem "unešen" (tedy spíše neunešen) podobně jako u 1492: Conquest of Paradise. V podstatě se jedná o to samé s jak jinak než vysokou úrovní audiovizuálu a se špičkovými hudebními filmovými skladateli. Irons byl výborný a De Niro standartní (rozuměj obecně velice dobrý výkon, ale znám od Nira i mnohem lepší). Ale něco málo ke stopro-zážitku mi tu prostě chybělo. ()

mravec

Je to tak.. hudba, herci, oceněná kamera, příběh a poselství. Není možné neoddělovat křesťanskou víru od středověké církve.. Síla. ()

DjangoDoe

Skvelý film zobrazujúci konflikt medzi domorodcami a kolonizátormi doplnený Morriconovou hudbou. De Niro, ako vždy, geniálny, skvelo asistujúci Irons doplnený v tej dobe skrytým talentom Neesonom. Skrátka filmu, až na pomalé tempo niet čo vytknúť. ()

Tormentor665

Tohle ať si papa Franz sjede ještě padesátkrát a začnu uvažovat o tom, že začnu mnichy posílat na nucené práce jen do knihoven! ()

Rimland

Skvostní herci, skvostné exteriéry, skvostná (ba přímo nadpozemská) hudba, a vlastně i skvostná témata... I přes všechny tyhle skvosty a vcelku solidní scénář mě ale Misie ani napodruhé nechytila. Nemůžu se zkrátka zbavit pocitu, že u všech těch témat (duchovních, politických apod.) jen tak klouže po povrchu a nejde pořádně na dřeň... A výsledkem je, že ač tam ty působivé scény jsou, tak to ve mně prostě po dvou hodinách sledování nezanechá prachžádný dojem. ()

J.e.r.e.c

Z Mise mám schizofrenní dojmy. Na jednu stranu je tu spousta výborných motivů, osobních i historických (ty hudební jsou tentokrát na mistra Morriconeho spíš průměrné), navíc s příběhem zasazeným do atraktivního a přitom takřka neprozkoumaného prostředí Jižní Ameriky ke konci 18. století (Kolik podobně velkých filmů se tomuto období věnuje? Asi tak 0.), na tu druhou je to dost brutální jezuitská, respektive křesťanská agitka (za všechno zlé můžou světští panovníci, církev je ta dobrá a všechny chrání), která mě už z principu strašně sere. Upravovat si historické reálie k obrazu svému je v kinematografii zcela běžnou praxí, ale otáčet je úplně naruby už mi přijde trochu moc, takže zde zobrazená povídačka, jak se všichni ti indiáni s nadšením a bez odporu vzdali své tradiční spirituality, přijali Krista a díky tomu se polidštili (čti poevropštili) a začali po všech stránkách prosperovat, mi přijde jako lež podobného kalibru, že Židé ve třicátých letech v Německu volili Hitlera a nadšeně vstupovali do NSDAP.  Nakonec se kvůli ne moc dobrým bojovým scénám přikloním ke třem hvězdám. 70 % ()

Amonasr

Poutavě natočený, I když ve skutečnosti smutný film o jedné tragické kapitole z dějin kolonizace Jižní Ameriky. Leccos že života indiánů je pro potřeby filmu nejspíš silně zidealizováno, ale to na vyznění snímku nic nemění. ()

PeterJon

Dosť nudný film. Keď indiánske deti spievali jezuitské chorálové piesne, bolo to úplne nemožne spravené, playback. Takisto scény, keď mnísi vzali zbrane na odpor a zabíjali nepriateľov. Film nebol ničím zaujímavý, jedine hereckým výkonom De Nira. ()

atlee

Hmm, 4*. Za Morriconeho, za oscarovu kameru, za velkolepu vypravu a za herecke vykony Ironsa, De Nira a Neesona. Keby sa vsak tento pribeh skoncil uz De Nirovym prerodom v lepsieho cloveka a netahal sa dalsiu hodinu predvidatelnym a hlavne nudnym smerom, tak by som nevahal aj s piatimi. ()

Pepeto

čarovne emotívná hudba, čarovná príroda, čarovný filmový počin z čias osídľovania Južnej Ameriky chamtivými dobyvateľmi...skoro v každej filmovej hudbe, ktorá naozaj stojí zato, má prsty Morricone, žáner pri tom nehrá žiadnu rolu...silný, ale veľmi smutný príbeh hraný veľkými hereckými osobnosťami, ktorí tak stvorili veľkolepú realistickú drámu plnú protikladov...znovu pri jej sledovaní mi miestami bolo žiaľ do plaču ...jeden z najhodnotnejších filmov všetkých čias... ()

Blalle

Tento film mě neustále fascinuje: už z diskuse - jak to, že polovina ho vidí jako kritiku Církve a druhá polovina jako katolickou propagandu? Podle mě proto, že se na téma dívá neobyčejně střízlivě: nedává odpovědi, ale velmi konkrétně se ptá. A ptá se na takovou škálu zásadních otázek: Co je vlastně Církev? Jak se může člověk, který prošel prakticky zázračným obrácením, vrátit k válečnému řemeslu? Jak je to s poslušností? Je správné poslechnout biskupa, otce Gabriela, nebo Mendozu? Měla Církev ustupovat politickým zájmům? Neměli třeba ustoupit ti indiáni? Dalo se nějak vyhnout krveprolití? Jak může Bůh stvořit takovou krásu a pak ji nechat zničit? Je vlastně Bůh? Podle mě je nejzásadnější otázka: Kdybych si musel vybrat, se kterou osobou ve filmu bych se identifikoval? Pokud by si totiž člověk nevybral, byl by jedním z těch rozkaz vykonávajících vojáků, nebo řekněme přímo ten šlechtic otrokář. Hláška: "Svět je takový, jaký jsme jej udělali." podle mě přesně vystihuje film. ()

nicolarsen

Pokorná cesta a nezištná snaha o pokání zbloudilé duše v podání všestranného Roberta de Nira, nad kterým bdí spasitelsky charismatický Jeremy Irons. Nezapomenutelné scény, nezapomenutelná hudba (dle mnoha názorů byl Morricone groteskně připraven o Oscara), nezapomenutelný film. 100% ()

Mincek

Velmi kvalitna drama podla skutocnych udalosti odohravajuca sa v Juznej Amerike. K plnemu hodnoteniu mi vsak brania 2 aspekty. Trosku neprehladne a miestami chaoticke bojove sceny a miestami nudiaci stred filmu. (opat za to moze cirkev, a moj ateizmus sa prehlbil o dalsi stupienok :)) Morricone vo vrcholnej forme + skvele herecke obsadenie. ()

Asdas

Začiatok skvelý ! Stred je vata ,ktorá tam jednoducho musí byť aby prišiel tragicko-krásny koniec.Perfektná kamera,Ennio a jeden s jeho najslávnejších soundtrackov a samozrejme De Niro u ktorého však zamrzí menej priestoru vo filme.Taký ten priemerní film s nemastným neslaným Ironsom a aj toho náboženstva tam mohlo byť pomenej. ()

Mykhaluu

Je tu dost dobrých komentářů k tomuto dost dobrému filmu, tak jen malinko. Ano a svět se valí stále dál... Kam? Klidně se ptejte... třeba vám poradí ti, kterým vadí tak trochu moc křesťanská agitka... Za želežnou oponou, než úplně zreziví a rozpadne se v prach dějin i lidských duších, je přeci jen ještě svobodněji i ve filmu... a pro ten čas čekání hvězdičku přidávám! ()

DJ Kritik

Obrovská spurnosť a neskonalá láska to sú hlavné črty dvoch predstaviteľov, ktorí sa snažia o rovnaký cieľ. Podobne ako Dobytie raja je i tento historický snímok precízne vystavaný, podfarbený krásnou hudbou a umocnený vynikajúcimi výkonmi hercov. V každom pohybe cítiť, ako sa predierate pralesom a kamera vás skutočne dostane do dažďa a máte pocit, ako vám blato sťažuje cestu. Presne takto je príbeh natočený a vidieť to na veľkom plátne by bolo neskutočne úchvatné. Myšlienka z filmu: " Ak by som mal vieru silnú takú, že by som mohol pohnúť zemou a nemal by som lásku, tak nemám nič. . ........ .... " Hudba: **** Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** Myšlienky: **** Kostýmy a výprava: ***** : ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration