Mise

• Česko Misie (více)

Silné a velmi vzrušující drama, ve kterém hrají hlavní role nositelé Oscarů Robert De Niro (Lovec jelenů, Zuřící býk) a Jeremy Irons (Zvrat štěstěny, Příliš dokonalá podoba, Kafka). V hlubině amazonských pralesů se v 18. století usiluje bývalý obchodník vzdělávat zaostalé indiány. Když je život domorodých obyvatel ohrožen, musí se však obrátit k meči a zapomenout na modlitby... (Rangelone Film)

Woyczek

Podstatou filmu bylo přiblížit působení misionářů v Jižní Americe. O nějaké dějové linie a De Nirovo pokání vůbec nejde. Hlavní je strhující kontrast mezi poslušností (Irons) a touhou řešit věci po svém, tak jak je cítím (De Niro). Kapitán Mendoza nepochopil o čem křesťanství je (ostatně to nepochopili ani další jezuitští kněží). "Pomozte jim jako kněz!" je jedna z nejsilnějších hlášek filmu.Na konci oba dva umírají. Pro mě je však vítězem Gabriel ne Mendoza. ()

max cady

Spojeni-skvely herec(R.De Niro) a skvely skladatel(E.Morricone) spolecne s kamerou a rezii,musi byt vysledkem uchvatneho filmu.A TIM BEZPOCHYBY MISE JE ()

jeskynka

Silný film o hříchu, pokání a přerodu padoucha v ovečku Kristovu a také o tom, jak pravda a láska nemusí pokaždé zvítězit nad lží a nenávistí. Pro mě je jedním z největších plusů hudba od Ennia Morriconeho, hlavní téma si můžu pouštět pořád dokola. A právě hudba spojila jako most dvě odlišné kultury – indiány a křesťany. Klasické benediktýnské motto se modifikuje na „ modli se, pracuj a zpívej“. Zajímavý je překlad, „mission“ znamená jak „misie“, tak „mise“. Myslím, že název „Mise“ (jakkoli byl ovlivněn dobou vzniku filmu) taky není od věci, přece jedna z hlavních postav prodělá podstatný vývoj. Hodnotím lepších 90%, protože uznávám, že jsem dost ovlivněna hudbou a otázka je, jak by film vypadal s jiným soundtrackem. ()

Ashok

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu. Skvela spojeni rezie, hudby E. Morriconeho a obzvlast vykonu obou hlavnich hercu(R. DeNiro, J. Irons). Vlastnim UK edici i verzi, kterou vydaly Levne Knihy. LK patri urcite dik za to, ze zprostredkovaly dlouho nedostupny snimek na DVD, ovsem kvalita zvuku a hlavne obrazu je tak o dve tridy dole nez v pripade UK verze(cenovy rozdil byl ale mnohem vetsi :o). ()

morlumak

Krásný příběh zachycující konec jezuitského impéria v Jižní Americe. Nemám co bych vytkl. Skvělá režie, výborná hudba a parádní výkon Jeremy Ironse a De Nira. ()

metaverz

Robert De Niro zde ukázal,co znamená být hercem.Smekám svůj klobouk a věřím mu každé gesto a slovo co uzkázal a řekl .Už samotný základní motiv filmu je mi velmi blízký.Ale neskutečne pojatá forma víry a přesvědčení o tom,že jen Bůh je ta správná cesta,mne dokázaly přesvědčit,že todle je dílo,které stojí o mou pozornost.jak jsem již zminoval ve svých komentářích,nejsem věřící,ale morální kodex,a´t už v budhismu,katolické církvi,nebo i v islámském vyznání,je mi velmi blízký.myslím,že v naší společnosti jsou jasně dané kodexy chování,ale bohužel není to tak jak to máme v našem svědomí.Společnost je plná předsudků,nepochopení,zášti,zloby........a přitom jen stačí jen mluvit,povídat a hlavně naslouchat!To je asi to pravé slovo.NASLOUCHAT.Vnímat co se děje kolem nás a nebýt lhostejní,věřit,že jsme dobří,že máme svůj kodex,svoje svědomí,lásku a že to jsou hodnoty,které žijí .Vydejte se na svou Misi a objevte v sobě člověka. 5* ()

surprise

Viděno ještě za komunistů na VHS s podivným dabingem, ale ani po letech to neztratilo nic ze své působivosti. Dodnes patří mezi katolíky tento film za kult a za příklad toho, jak má vypadat střízlivý a pravdě co nejvěrnější pohled do historie. Navíc to vypovídá i hodně o katolících - takhle chtějí svoji víru vidět, tohle chtějí žít, takovou chtějí církev. Žádnou bigotnost a zapšklou morálku, ale klidně nahaté prdelky a dívky malující po mužském těle. Ale nikdy nesmí chybět víra, naděje a láska. Ani když politické a obchodní zájmy na vás poštvou armádu. ()

montel

Původní obyvatelé Jižní Ameriky, se musejí mít na pozoru před španělskými a portugalskými kolonisty, v čele s nelítostným Mendozou (Robert De Niro), který je vraždí a zotročuje kvůli zisku. Jezuité pod vedením kněze Gabriela (Jeremy Irons) však vytvářejí misie, kde domorodci naleznou své útočiště a kde jim nemůže nikdo ublížit. Mendoza, který ze žárlivosti ke své lásce zabije vlastního bratra, se kvůli nečistému svědomí oddá Bohu a knězy Gabrielovi a pomáhá budovat pro domorodce nový domov. Když se vše podaří a jezuité s domorodci žijí společně spokojoně pod jednou střechou, přichází na scénu kolonisté, kteří chcou půdu i domorodé otroky pro sebe. Ti se však hodlají bránit i za cenu vlastních životů...Herecká esa, nádherná příroda i hudba a neodmyslitelný fakt, jak se v 18.století zotročovali lidé. Film je to krásný a hlavně poučný, ale mě tam chyběla ještě větší dramatičnost. Neměl jsem pocit, že je to opravdu velký film a nedíval se na to s otevřenou pusou. Postava Mendozy měla být dle mého názoru více zobrazena jako krutá a bezcitná, aby jeho proměna v lepšího člověka, měla větší efekt. Ale jinak strašně zajímavý snímek, který by zasloužil větší fanouškovskou základnu. 60% ()

pop.z.pop

Ta kamera je čistočistá genialita. To je jak kdyby každý jeden záběr vyprávěl malý příběh, který plynule posunuje celý film dál a dál. Ale ono je to i dané tím, že režisér poskytl kameramanovi snímat tak skvělé obrazy. Perfektní střih, někdy i s prolínačkami podtrhuje tento mimořádný kousek. Hudba navozuje atmosféru a herecké výkony jsou obdivuhodné se všemi vnitřními boji. Některé otázky a i odpovědi, které film zobrazuje, by nemusely být vůbec vysloveny hlasem vypravěče. Ale děje se tak jen párkrát. Šest hvězd. ()

gizi

Působivý snímek, a to nejen nádhernými scenériemi. Jen ten úvod dost slabý a odfláknutý (myslím ten důvod zabití bratra, samotné zabití a pak trucování De Nira). 75%, 23.12.2014. ()

kodwin

Škoda rozvláčné prostřední části, tam jsem trochu zíval nudou a koukal na hodinky. Jinak film, který klade spoustu otázek a upřímně, na konci mi bylo smutno. Ne kvůli indiánům, ale kvůli lidskému pokolení jako takovému. Prostě pravda a láska nevítězí moc často. Nezbývá než věřit. Ani ne tak v Boha jako tomu, že lidstvo dostane někdy rozum. Misie je historicky poučná a příroda v ní nasnímaná nesmírně krásná. ()

migeldiablo

Silný príbeh + skvelá kamera + neskutočné herecké výkony + nesmrteľná hudba = podľa mňa jeden s najlepších filmov natočených vôbec! Vždy keď si na ten film spomeniem, mám zimomriavky a slzy na krajíčku. ()

SantaCruz

Škoda, že jsem tento film neviděl dřív. Bohužel v roce 2018, kdy jsou dobrodružné filmy nataceny v "HD" kvalitě, propracovane detaily, panoramaticke záběry, pesrra skala barev a mnoho dalsiho. Jiste bych v 90letech diky kamere sednul na zadek a rád bych si tzv.Jirikovo videni rad z opakoval a hledel bych nyni na tento film uplne jinou optikou. Moji vinou ubiram 1* ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration