poster

Šarlatové písmeno

 • USA

  The Scarlet Letter

 • Slovensko

  Šarlátové písmeno

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

 • Gilmour93
  ***

  Dvě věci jsou jisté. Postava Demi Moore zcela určitě neměla velikost košíčku podprsenky, jaká byla zhruba od poloviny filmu uvedená na visačce a kdyby se nadržený reverend udělal ve stodole na zrní, ušetřili by si všichni spoustu problémů.. Hawthorneův alegorický román o lásce, vině a hříchu v duchu křesťansko-židovských tradic si Joffé krapet předělal k obrazu svému a nutno podotknout, že s blížícím se koncem to přestává kočírovat (asi jako by Cameron nechal doplout Titanic s Jackem a Rose do newyorkských doků za torpédování japonských ponorek). Co si budeme nalhávat, novodobého Adama a Evu drží nad vodou herecké výkony. Vášnivý sluha boží Oldman, snesitelná Demi s na puritánku až příliš hladce oholenýma nohama a především Duvall, který v paruce působil dokonale nechutně a démonicky. Co na tom, že v románu neskalpoval každého, kdo mu přišel pod ruku..(29.8.2016)

 • Trenz
  **

  Další film podle knížky. Podotýkám ale, že v tomto případě jen velice volně. Nebýt Garyho Oldmana, asi bych televizi vypnula a šla spát. Obyčejný příběh, nevýrazné postavy a nevýrazná herečka v hlavní roli. Neříkám, že tam nebyla jedna opravdu napínavá scéna, to když chtěli Garyho oběsit a já se modlila, aby tam někdo přijel a zachránil ho, ale jedna scéna nezachrání celý film.(19.11.2005)

 • tron
  ***

  „Preboha, kam až chceš zájsť?“ – „Až tam, čo mi postačia sily.“ Viem, že by som mal napísať aspoň troška kvalifikovaný a chladnokrvný dôvod, prečo dávam tejto prehnane dlhej a miestami nudnej bublinke až 60%, ale môžem iba jediné – lebo je to pekné. Je to pekne nakrútené, pekne obsadené, pekne napísané a zasadené do peknej výpravy. Proste je to pekné, Garymu to v čiernom aj v milostnej polohe svedčí a ŠARLATOVÉ PÍSMENO pochádza ešte z doby, kedy to s Demi ešte nebolo najhoršie a bola relatívne pekná (keď neskôr stratila dievčenský vzhľad, ukázalo sa, akou slabou je herečkou). Inak som sa ale dosť nudil a keď túto cukrovú rozprávku porovnáme s klasikami, ako sú bombastická MISIA (skutočne sa nechce veriť, že tento zjednodušujúci príbeh nakrútil režisér tohto nejednoznačného mäsitého historického eposu... ale oproti jeho SUPER MARIO BROS. z deväťdesiateho tretieho je to posun hore) alebo KLADIVO NA ČARODEJICE, je to ako porovnávať poľskú „čokoládu“ s alpskou, obsahujúcou 78% kakaa.(22.8.2009)

 • eileen
  ***

  Ráda bych dala víc, protože celková nálada filmu je dobrá, Gary klasicky skvělý, nádherná kamera a hudba perfektně sedí, ale moc mi nesedí Demi Moore, nevím, možná je to tím, že jí nemám ráda. Co je ale nejhorší a díky tomu to výš prostě nejde, je ten strašný americký konec. V knize se samozřejmě happy end nekoná, jak by také mohl, v té době a na takovém místě. Nechápu, jak to mohl tvůrce Mise dopustit.(8.12.2007)

 • T2
  **

  Rozpočet $46miliónovTržby USA $10,382,407Tržby Celosvetovo $-║ Niekto sa tu snaží o veľkú drámu ale príbeh je len miestami pútavý, ináč to je až nepekne ploché bez zaujímavejšej príbehovej výstavby, dokonca pri konci sa to zvrhne na masaker a la Posledný Mohykán, čo vyznelo pre zdĺhavé 2hodinové budovanie tejto drámy ako riadna podpásovka a tým aj príbeh stratil na akejkoľvek vážnosti. /40%/(20.8.2009)

 • - Producent filmu Vajna k filmu zveřejnil: "Film byl natočen podle knihy Nathaniel Hawthorne. V Americe je tato kniha povinnou četbou, díky čemuž diváci snímek vnímají citlivějí. Roland Joffé je talentovaný režisér, ale velmi tvrdohlavý, prakticky jsme se s ním museli hádat po celou dobu natáčení. Navíc byl Gary Oldman celou dobu opilý. (Zdroj: origo.hu) (Courtemanche)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace