Šarlatové písmeno

The Scarlet Letter

Šarlátové písmeno

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

Nakresli si sínusoidu. Napíš nad ňu šarlátové písmeno rok 1995. Získaš presný obraz tohto filmu. Prvá pol hodina ma vyviedla z konceptu, zaujalo ma to, bola som na ihlách, čo bude ďalej. Druhá polhodina mi spravila čas, kedy som si spravila kávu a zasadla späť, nudná pol hodina. Tretia pol hodina ma opäť uchvátila, zaujímavé obrazy, pekná kamera, posolstvo, priateľstvo, láska.Lenže posledná polhodina, bola už natoľko predpokladateľná, že to až nudilo. Dobrá hudba, pekné prostredie, Gary Oldman, Demi Moore nevadila, pekná malá Pearl. Na druhú stranu tu máme nevyváženosť a rozvláčnosť deja. Tak si myslím, že je to tesný nadpriemer. 60%(7.4.2010)

Chtěl bych vyzdvihnout krásnou hudbu a velice zajímavý obsah filmu. Jen mi trošičku na filmu vadila přílišná členitost. V jedné chvíli krásná romantická idylka a v druhé prohlašování satana nebo např. naturalistická poslední bitka. I tak ale historický snímek na úrovni.(29.12.2003)

Vždy ma prekvapí, čo dokážu robiť ľudia tým, ktorí sú iní. Tým, ktorí vyčnievajú. Keďže ide o historicko-romantický film, zdá sa to byť také vzdialené. Ale nie je.(16.8.2004)

• HareS

Moralitka, ktorú nezachráni ani Gary Oldman, pretože Demi Moore po hereckej stránke (po koľký raz?) opäť "vyniká" svojím kŕčovitým prejavom. A po romantickej stránke je to tiež veľmi slabé.(29.10.2008)

„Preboha, kam až chceš zájsť?“ – „Až tam, čo mi postačia sily.“ Viem, že by som mal napísať aspoň troška kvalifikovaný a chladnokrvný dôvod, prečo dávam tejto prehnane dlhej a miestami nudnej bublinke až 60%, ale môžem iba jediné – lebo je to pekné. Je to pekne nakrútené, pekne obsadené, pekne napísané a zasadené do peknej výpravy. Proste je to pekné, Garymu to v čiernom aj v milostnej polohe svedčí a ŠARLATOVÉ PÍSMENO pochádza ešte z doby, kedy to s Demi ešte nebolo najhoršie a bola relatívne pekná (keď neskôr stratila dievčenský vzhľad, ukázalo sa, akou slabou je herečkou). Inak som sa ale dosť nudil a keď túto cukrovú rozprávku porovnáme s klasikami, ako sú bombastická MISIA (skutočne sa nechce veriť, že tento zjednodušujúci príbeh nakrútil režisér tohto nejednoznačného mäsitého historického eposu... ale oproti jeho SUPER MARIO BROS. z deväťdesiateho tretieho je to posun hore) alebo KLADIVO NA ČARODEJICE, je to ako porovnávať poľskú „čokoládu“ s alpskou, obsahujúcou 78% kakaa.(22.8.2009)

• - Producent filmu Vajna k filmu zveřejnil: "Film byl natočen podle knihy Nathaniel Hawthorne. V Americe je tato kniha povinnou četbou, díky čemuž diváci snímek vnímají citlivějí. Roland Joffé je talentovaný režisér, ale velmi tvrdohlavý, prakticky jsme se s ním museli hádat po celou dobu natáčení. Navíc byl Gary Oldman celou dobu opilý. (Zdroj: origo.hu) (Courtemanche)