Bitva kuchařů (festivalový název)

• Čína

鋒味江湖之決戰食神

• Nový Zéland

Drama / Komedie

Čína / Hongkong, 2017, 97 min

Já chci taky papat takové jídlo :-)(30.6.2017)

Výtečná podívaná a pro gurmány tím tuplem. Z gastronomického hlediska film patří ke špičce ve svém žánru a konkurenci najde stěží. Hrají zde sympatičtí herci, příběh má náboj a srdce, duel mezi šéfkuchařem oceněným 3 mišelínskými hvězdy a šéfkuchařem z obyčejné malé restaurace byl perfektní tah na branku. S jakým stylem nakrájel hlavní hrdina lososa či vykostil kachnu zevnitř, aby kůže zůstala neporušená, mi zůstane v hlavě hodně dlouho. Zážitek, který vnímáte očima i jazykem. 85%(26.7.2017)

Taková akční podívaná z kuchyňského prostředí.(25.5.2020)

Nejlepší film o jídle a přátelství. Víc toho neřeknu.-)) Koukněte na to sami .-)) 7 *(20.2.2019)

Na to, že je to trošku přitroublá hodinu a půl dlouhá reklama a novoroční přání, tak to bylo zábava :D(20.9.2020)

Kulinářské poměřování sil mezi východem a západem ve vesele frivolní komedii Raymonda Yipa. Ačkoliv je film upřímný a obsahuje všechny potřebné žánrové ingredience, chybí mu šťáva aby byl zapamatovatelný. Na film není dobré jít hladový a člověk si uvědomí, jaké jí nekvalitní jídla. Dávám 50%.(6.5.2020)

Prijemny film, ktory sa toci okolo jedla a jeho pripravy a vdaka tomu sa divakovi budu nonstop zbiehat slinky nad neskutocnymi pochutkami z rôznych kutov sveta. V centre pribehu stoji klasicky suboj medzi modernou a tradicnou kuchynou a zaroven medzi zachovanim starych stvrti alebo ich demolaciou a nahradenim modernym komplexami. Pribeh tych zlych na čele s neprirodzene dabovanym korejcom Yong-hwa Jeongom ma zaujal menej. Ovela viac ma bavil pribeh tych dobrych na čele so sympatakom Nicholasom Tse a jeho charizmatickym mentorom You Geom. Trochu ma stval Anthony Wong ako prilis namysleny Nicholasov otec. Ale to bol asi zamer a ked sa chlapi konecne zmierili, tak som bol namäkko. No a roztomilym bonbonikom je kratka epizodka odohravajuca sa v Cesku, vdaka comu sa tu mihne par ceskych hercov a zaznie a cestina. Vysledkom je neskutocne pohodovy film po ktorom dostanete chut si nieco dobre uvarit. 7/10.(1.8.2017)

Sky, obyčejný kluk, který s láskou vaří v malé restauraci s dlouholetou tradicí, cenově dostupné pro všechny běžné smrtelníky, si mě získal na svou stranu ihned. Mišelinská hvězda působí zprvu jako napomádovaná primadona s manikúrou, ale po trefné hlavičce (klobouk dolů) jsem ho vzala na milost. Vymazlený vizuál při přípravě jídel je dech beroucí a příběh má to podstatné... srdce.(5.6.2019)

Rozhodně bych film doporučila všem gurmánům, protože to jak tam všichni kuchařští mistři kouzlili s jídlem, nepodněcovalo jen chuťové buňky, ale ještě k tomu to byla náramná pastva pro oko. Kuchařské souboje tam probíhaly v téměř akčním stylu, Nicholas Tse byl za ohromného sympaťáka, na Yong-hwu se zas pěkně koukalo (po zkouknutí korejské verze Tří mušketýrů, jsem si ho oblíbila jako zpěváka, ráda si pouštím CNBLUE unplugged), ačkoliv mi k němu neseděl ten čínsky předabovaný hlas, a ve finále jsem se spokojeně usmívala. Škoda jen, že jak už to tak u podobného typu snímků bývá, předvídatelné a neoriginální to bylo až běda. Nemluvě o tom úletu s Vašutem a královskou rodinkou v Čechách, na začátku. To jsem nějak nepobrala. Na příjemnou, nenáročnou jednohubku, to ale ujde.(12.6.2017)

Další super filmík o vaření, tentokrát z čínské kuchyně, a když ještě navíc kuchtí Nicholas Tse a Jung Yong-hwa z korejské skupiny CNBlue, co víc si přát :) Možná něco dobrého k tomu :) protože ty jídla vypadaly fakt skvěle. Film je natočený podle populární televizní show o vaření Chef Nick a natáčel se i v Praze a na zámku v Ploskovicích. Konečně jsem v asijském filmu slyšela češtinu, které bylo rozumět a nemusela si to několikrát vracet, abych vůbec věděla, co říkají. Bude to ale proto, že většinu toho odříkal Ladislav Županič :) Na druhou stranu Yong-hwu nejspíš museli nadabovat, protože ten hlas mi k němu vůbec neseděl a zněl jinak, než když mluví nebo zpívá korejsky. Byl to nezvyk a celkem mě to tahalo za uši, hlavně jeho angličtina. Ale jinak pohoda - pěkný příběh, sympatické hlavní postavy, arogantní Anthony Wong taky dobrý a hlavně žádné ulítlosti a trapárny. Přeloženo.(9.6.2017)

Žrací kung-fu, to beru.(18.1.2018)

Prvý koment. Skvelo natočený kuchársky film. Vskutku sa dobre pozeralo na kameramanové šantenie s kamerou a aj na samotné jedlo v obraze. Príbeh ma za srdce až tak nechytil, ale chutné drobnôstky vo filme si ma absolútne získali. Zisťujem, že po Shokugeki no Soma môžem akýkoľvek film, v ktorom sa to točí okolo varenia. Každopádne, toto nie je žiadna ukričaná crazy komédia, ale viac-menej dráma s komediálnymi prvkami, čiže žiadnych extrémnych uleteností sa netreba báť. Čiže ak sa do tohoto pustíte, tak vám zaželám iba dobrú chuť (na lačno sa to fakt nedá pozerať). P.S.: Možno príde i Marek Vašut :O(20.4.2017)

Žrááádlo a to doslova. Pochutiny, které klukům lezly z pod rukou, vyvolávají kručení i v plném žaludku a akční proces samotné přípravy je asi to nejlepší, co jsem na dané téma kdy viděl. Všechno ostatní je narychlo spíchnutý kýč, ale díky výše zmíněnému i sympatickým hercům je to úplně jedno. 80%(15.4.2019)

Jen asiati dokážou ze soutěže kuchařů udělat akční film. Lepší tři.(16.3.2018)

Sice kuchařské show nemám ráda a v některých místech, kde už to fakt vypadalo jak z reklamy na jídlo, jsem si radši sama zakrývala oči dekou, páč takový úchylnosti fakt nemusím, ale tenhle film je opravdu skvěle natočený a i přes svoji kuchařskou kýčovitost mě bavil.(9.8.2017)

No ještě, že jsem na to koukal najedenej. Ale stejně to byly žradýlka :-) Jinak ovšem klasický "sportovní" film.(12.9.2017)

Na jedné straně lidová kuchyně vypadala opravdu famózně, na straně druhé asijský Přemek Forejt nic pro mě. Příběh sám o sobě nebyl žádný skvost. Prostě jednoduchý film o jídle. Ale nemůžu tomu upřít zajímavost. 3* za kachnu, to mě opravdu ohromilo. Kdo neviděl, nepochopí. :D(29.3.2020)

Příjemný pohodový fim, který má zajímavý moent v podobě svatby, kde evropského, skoro bych řekl anglického podle oblečení co má bába vedle něho, prince hrají Vladimír Polívka a princeznu Barbora Mottlová. Nechybí samozřejmě Marek Vašut. Po filmu Dobrodruzi další snímek, kde se vedle čínských/hongkongských superhvězd (Nicholas Tse, Anthony Wong) vyskytují i čestí herci. Jen tady, narozdíl od Andy Laua a Norberta Lichého v Dobrodruzích, se spolu přímo nevyskytují.(11.5.2020)

Michelinský kuchař vycvičený v Evropě vs. kuchař bistra ve staré hongkongské čtvrti, který navíc musí soupeřit se svým otcem. Pokud na to budete koukat hladoví, dáte pět hvězd - skvostné záběry špičkové gastronomie jak od reklamního režiséra v záběrech 4K. Příběh je jednoduchý a začátek se mi zdál i slabý ( na čínskou teatrálnost a dojímavost jsem si musel chvíli zvykat ), ale v polovině se to parádně rozjede a vyvrcholení bylo mile překvapivé a jako bonus je účast českých herců ( zase Vašut ) , kteří si vystačili s češtinou, aby pár minut předstírali Francouze.(3.1.2020)

Vynikající komedie o vaření. U filmu jsem se vůbec nenudil skvěle zpracování a provedení. Úžasný děj i skvěle obsazení herců atd. Dobrá práce.(2.1.2018)

<< předchozí 1 2