Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

Gwin

Takovou crazy komedii jsem už dlouho neviděl. Neuvěřitelné od začátku až do konce, málem jsem se díval s otevřenou pusou a vykulenýma očima :). Po zhlédnutí toho filmu přidávám Catherine Keene do TOP10. ()

Kaucuk

Velice originální a zábavnej film, s milejma hercema (Cusack, Diaz, Malkovich, Pitt:D, Penn:D). Taky bych se někdy rád ocitl v kůži Johna Malkoviche, ale hlavně v duši Charliho Kaufmana, protože tam by to bylo hodně bláznivý, ulítlý a nadmíru zajímavý. Možná bych se tam sám bál. ()

kersten

Zaujímave, ako nápad to hodnotím pozitívne. Miestami trošku nuda, ale nebolo to celkom najhoršie. Určite by som si film pozrela ešte raz, pretože takýto scenár, réžia a herci sa už dokopy určite nedajú. Aspoň určite nie v takomto úlete. ()

HermyJane

Beze sporu má tento film neuvěřitelně originální myšlenku, ale to je pro mě asi tak všechno. I přes zajímavé věci, které se zde naskytují (jako např. patro 7 a 1/2), jsem nejspíš nepochopila, co se tím režisér snažil říct. Nijak jsem se nebavila, přestože má film být (mimo jiné) komedie. Na herce se příjemně dívalo, ale celkově se mi film v druhé polovině otrávil... ()

Iriquindae

Vůbec nechápu, z čeho jsou tu všichni tak odvaření. Zápletka filmu je sice hezký nápad, ale tím to tak hasne. Hrdinové se chovají strašlivě hloupě, najdeme tu hezkou škálu do očích bijících logických chyb (a to jsem v tomhle hodně benevolentní, když je proč přivírat oči), s nikým jsem se nedokázal ztotožnit a vůbec mě nezajímalo, jak to dopadne. Je to klasický hollywoodský film navrch s jedním zajímavým nápadem (možná se dvěma, nízké patro se mi taky hodně líbilo). ()

Kadas97

Po prvých 47 minutách som sa rozhodol ísť spať (únava + nezaujímavý film). Ráno som si vypočul čo bolo ďalej a možem povedať, že nelutujem, že som išiel spať. Asi by som to nerozdýchal a naparil odpad (pre niektorých) dobrému filmu. Držím sa svojho pravidla a to čo nedopozerám nehodnotím. toto nedopozerám nikdy lebo nechcem. ()

Lachyc

Ten film je divnej. Tady nejde říct spisovně divný, protože to nemá ten správný zvuk. Je prostě divnej. Nicméně je taky dokonale originální s perfektním obsazením a několika vtipnými situacemi. A teď už mi zbývá jen přemýšlet o hlubší myšlence a teoretických dopadech. Ale já nevím, je to celý takový divný. ()

Vabr

Konečně! Přesně takovýto šílený, originální, dechberoucí, svým způsobem mrazivý film jsem už tak dlouho potřeboval vidět! Všechno je zde naprosto boží! Je dost obtížné napsat tento komentář bez spoilerů, takže toto bude spíš takový můj celkový dojem, než abych se jakkoli zmínil o ději. Tak tedy...Nápad. Ten musí ocenit snad každý, protože tohle dokáže vymyslet snad jen člověk s fakt dost rozsáhlou fantazií, a k tomu ještě aby film nabral takový zajímavý dějový spád - nedokázal jsem absolutně odtušit, co se bude dít dál, cením! Opravdu Charlie Kaufman vyždímal nápad naplno! Už hned od začátku jsem prostě věděl, že se mi to bude líbit. Mohla za to určitě krom scénáře taky skvělá devadesátková kamera, která je prostě tolikrát lepší než ve většině dvoutisícovkových filmů. Nevím proč tomu tak je, ale je to tak, a jsem opravdu velmi vděčný, že tento film vznikl ještě v devadesátkách a ne v dvoutisícovkách, to by se určitě podepsalo na mém hodnocení. Fakt moc oceňuji natočené scény s loutkami, kde si s tím dal pak kameraman obzvlášť záležet. Poté herci. Hráli naprosto famózně! To byly jedny z nejlepších hereckých výkonů, jaké jsem měl tu čest během posledních pár měsíců (možná i za tento rok!) vidět! Postavy se mi tím pádem samozřejmě velmi zalíbily a působily originálně, ale zároveň velmi reálně, zvlášť jsem si oblíbil Maxine, Lotte (vůbec jsem v ní nepoznal Cameron Diaz) a Craiga. Film po celou stopáž vůbec nenudil a dokonce dokázal působit v pár momentech velmi mrazivě (scéna, kdy je člověk v kleci atd.). U mě Charlie Kaufman tímto filmem po Asi to ukončím opět zabodoval a pokud to s jeho dalšími filmy půjde podobně jako s těmito dvěma, tak se nebudu bát si ho hrdě přidat mezi oblíbené scénáristy! Na závěr pak chci říct, že film velmi doporučuji všem, kteří chtějí zhlédnout něco sakra originálního a kteří se chtějí nechat po celou dobu stopáže překvapovat vším možným. Zasloužených 5 hvězd! Vyhodnocení: ‚‚Jsi zlá, falešná a zlá Maxine!" ‚‚Já vím. Já vím!" ()

MilesTeg

Tenhle film je jako gin s tonikem. Hořký a zároveň sladký, zůstává po něm pachuť, ale podporuje i dobrou náladu. Je o obyčejných lidech, kteří dostanou šanci stát se slavnými nebo něco změnit, i když poněkud podivným způsobem. Není to žádná scifi, ale obsahuje fantastický prvek, který přeroste v ještě fantastičtější (aspoň pro mne), ale to bych prozradil pointu předem. Prostě a jasně tohle dílko doporučuji, už proto, že si tady nejméně dvě hollywoodské hvězdy dělají blázny sami ze sebe a to je pro našince příjemný zážitek – na chvíli máte pocit, že v tom nejste sami. ()

radagast

Tak ako je to, sme bábky ovládane bábkarom, som ja skutočne ja? Možno by bolo pohodlnejšie žiť šialene s ospravedlnením že ma ovláda niekto iný, skryť sa za niekoho iného pred holou realitou, zodpovednosťou a sledovať v jeho koži moje (jeho) konanie... Len aby sa nam nezamotali tie špagátiky. Oh, a btw: film treba vidieť. ()

pabelito

Čo na to povedať? Videli ste už Cameron Diaz, ako hrá škaredú? Alebo Johna Malkovicha, ako hrá samého seba? Nie? Ak si pozriete túto fakt fest originálnu komédiu, tak uvidíte... ()

radeckator

Mé první setkání s Charlie Kaufmannem a poznamenalo mě asi napořád. Originální, vtipné, milé, ale hlavně skvělé. Díky takovým filmům si tvůrce oblíbíte natolik, že z jeho tvorby si pak nedovolíte nic vynechat a sledujete od něj vše jako takový celoživotní seriál. A toto byl pilotní díl jak se patří. ()

messi@h odpad!

Taková nuda, že jsem nevydržel do konce. Subjektivně tedy dávám odpad - vždyť čemu bych ho měl dát když ne filmu, který mě málem unudil k smrti? Musím přiznat, že z kategorie Kaufmanovek se mi líbil jenom Věčný svit neposkvrněné mysli (a ten se mi líbil hodně). Ostatní jdou mimo mě. ()

ecis

Spike Jonze, venujuci sa predovsetkym hudobnym lahodkam, vytvoril jeden z najoriginalnejsich filmov konca 90. rokov. John Malkovich je PAN HEREC. ()

maddictive

Malkovich, Malkovich... Malkovich? Malkovich! Malkoviiiiich lalalalaaaa....Co uvidíte, když jakýmsi záhadným způsobem vlezete do své vlastní mysli? Nechtějte vědět...mohli byste přijít třeba na to, že se v těle s opačným pohlavím cítíte mnohem líp a způsobít dosti absurdní manželskou krizi..... Ano, absurdní, bláznivé, vtipné, nekonvenční, tím se dá shrnout tenhle úžasný POČIN, jinak se to snad nazvat nedá. Film to jistě není pro každého, ale my divní se budeme smát a žasnout, jak bezbřehá může lidská mysl být (pokud tedy neústí v něčí kanceláři). ()

Shia LaBeouf na odstřel?

14.07.2008

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)