St. Agatha

Horor

USA, 2018, 90 min

• ANTYCHRYST

Nuda nuda nuda... :( To mám jeptišky taaak rád..v tomto případě ani to..nepomohlo.. prolínání s jejím životem mě docela obtěžovalo.. hlavně tam nebylo nic zajímavého.. stačilo jednou ukázat smrt děcka a ne pořád dokola.. krom ustřihnuti jazyka.. téměř žádná akce.. Gore... Místo kláštera jakýsi dům.. chápu nejsou prachy.. atmosféra žádná.. tisíckrát se jim mohli postavit a nic.. 10% velká slabota..(2.4.2019)

Úplně nechápu, proč se tu hned takhle zpočátku rozmnožila jednohvězdičková hodnocení, zas tak tragická St. Agatha určitě není. Hodně mi to snížilo očekávání, že jsem pak v průběhu filmu pořád čekal, kdy to konečně začne být tak nesnesitelné, ale nějak k tomu nedošlo. Jasně, Oscara za scénář film určitě nedostane, ale vídáme v hororových vodách mnohem horší zvěrstva. Bousman tentokrát dodává alespoň bezchybé řemeslo, jakž takž solidní herecké výkony (hlavní zlá jeptiška) a atmosféricky laděný hudební podkres, takže třeba v porovnání s příšerným 11-11-11 Agatha vítězí na všech frontách. Dějově je to debilní v detailech i v celku, ale ukažte mi jedno sofistikované nunsploitation ... a navíc, když se nad tím zamyslím jako nad podobenstvím komunity, která byla vyšší autoritou odstřižena od finančních prostředků, takže si musela najít nový model fungování, přijde mi, že nějaký základ smysluplného obsahu v tom je. Nechci znít, jako že ten film nějak vychvaluju, v hodnocení se pohybuju kolem pěti bodů z deseti, jen mi přijde, že ostatní dosavadní hodnotící se před projekcí asi zvlášť špatně vyspali a jsou až přehnaně přísní.(9.2.2019)

• ricci.s

Moja dvojhviezda súvisí najmä s tým, že od Bousmana som teda čakal rozhodne niečo iné a odvážnejšie, a ako celok sa mi to viac nepáčilo ako páčilo. V danom subžánri ma tento film potešiť ani nemohol. Že je to hlúpe mi vadí najmenej. Lenže čo tu stojí za pozornosť - možno jedine hlavná záporáčka, dve krátke scény, kde sa aspoň nejaká krv konečne objavila, a príjemná hudba, ktorá však na vytvorenie beznádejnej atmosféry nestačila. Dopad na diváka to vlastne nemalo vôbec žiadny. Hlavná hrdinka je vyložene nezaujímavá, a väčšina postáv taktiež. A keď už niekto nakrúca horor o trýznení mníšok, tak by to malo byť aspoň poriadne, režisér, ktorý sa rozparádil v SAW či Mothers Day, sa odrazu bojí poriadnej brutality? Kvôli zbytočným flashbackom a rozkúskovanému deju sa na to navyše pozerá dosť na prd. Keď sa tam objavil mŕtvy brat, tak to bolo v jednej chvíli sympaticky strašidelné, ale nesnažili sa z toho veľmi ťažiť. Tragédia ani "pičovina" to určite nebola, ale sklamanie je to veľké. Najmä od tohto režiséra.(9.2.2019)

Zručná žánrovka, o které jde asi říct, že mohla být v jakémkoliv směru propracovanější, ale nevadí mi ani ta braková přímočarost. Valí se to jako balvan bez nějaké finesy - ale umí to strhnout.(27.6.2019)

• George Stobbart

Pomerne trápny pokus o moderný nunsploitation a doposiaľ najhorší Bousmanov film. Ale tomu sa ani moc nie je čo diviť, keďže aktuálne je v hororovom kurze všeobecným pravidlom točiť hlavne pičoviny.(8.2.2019)

• Asia_Power

U všech svatejch, to zas byla píčovina až na půdu. Nemám nic proti náboženství (všechny zbraně mi sebrali při posledním zátahu) ale tahle banda klášterních kund v čele s Mrtkou představenou mě srala víc než kontrola z berňáku. Ještě víc než pošahaný sestry mě vytáčela ta banda těhulí, či naprcanejch bělic, co se nechala mocně šukanovat bez jediný myšlenky na vzpouru. Jako aby mě v šachu drželo pár tučňáků v důchodovym věku a jedna zjizvená kráva co má místo píči štípačky, to sem ještě nehulila a že jsem toho hulila dost (myšleno ohledně THC) . Těhule se ale bandou klášterních důchodkyň nechávaj trýznit a já byla trýzněna taky, jelikož jsem na to musela čumět už jen proto, abych pak mohla napsat, jak velká debilita to byla. Pokud doufáte v napětí tak film vypněte po první minutě a půl, jelikož nejvíc napínavý je, když naše Mary kráčí lesem ke klášteru. Pak se roztočí kolotoč sraček a nějaký žraní zvratků nebo ušmiknutí si jazyka to fuck nezachrání. Slovy křesťana - "Tady by nepomohla ani svěcená voda! " Konec to celý zabije, jelikož najednou se všechny sračky vyřešej pár drobnejma a Mrtka představená je po letech zlovlády z vteřiny na vteřinu v piči. U škrcení pupeční šňůrou jsem se už jen hystericky smála a šla brečet do kouta, co sem to zas viděla za hovno. Každopádně díky uživateli J*A*S*M , kterej mě svým komentářem opět rozbil na hadry. A abych nebyla přehnaně přísná a nepůsobila v jeho očích špatně vysraná ééé vyspaná, tak tomu fláknu krásnou 1*, která ho tak irituje. Hned se cejtím líp.(11.5.2019)

• ARI50

Hodně slabý horor, strašně málo děsivý, skoro žádná atmosféra, špetka nápadů byla ale opět nevyužitá.(16.6.2019)

• Goldbeater

St. Agatha na začátku vypadá zajímavě, ale s každou ubíhající minutou dává stále menší smysl a vrší jeden pitomý dějový motiv na druhý - mnoho scén ve filmu dokonce postrádá smysl úplně a jejich přítomnost je neopodstatněna. Vlastně to celé působí, jak kdyby byl snímek přepisován a přestříhán (čtyři scenáristé nemohou být náhoda). Celým snímkem nás například doprovází flashbacky odkrývající minulost hlavní hrdinky, které ale nemají sebemenší přínos pro další dění filmu a jsou naprosto zbytečné. Postavy jsou úplně ploché a limitované jen na zlověstné sadistické jeptišky a nebohé naivní oběti, nikdo nemá žádnou bohatší charakteristiku a ničím nepřekvapí. A finální plán úniku hlavní hrdinky už je jen výsměch divákům očekávajícím aspoň trochu rozumné rozuzlení. [SITGES 2018](9.10.2018)

• Filmmaniak

Nudně režírovaný a hloupě napsaný horor, u nějž je nesmyslný už prvotní námět (jeptišky dohlížejí na těhotné dívky a záleží jim na tom, aby porodily zdravé děti, ale přitom je neváhají během těhotenství různě mučit a mrzačit jen proto, že si zakládají na "přísném režimu"), a který události v pečovatelském domě zcela zbytečně každou chvíli přerušuje a prodlužuje scénami z minulosti hlavní hrdinky, aniž by jejich existenci dostatečně ospravedlnil. Postavy se chovají nelogicky podle toho, jak jim zrovna scénář přikazuje, takže řádové sestry v jednu chvíli slyší každé šustnutí, ale jindy jsou jakoby hluché a slepé. Finále je hrozně naivní, až směšné. Z hereckých výkonů stojí za zmínku jen Carolyn Hennesy v roli démonicky vlídné Matky představené, ostatní ale při plochosti svých charakterů bohužel nemají moc co hrát.(10.10.2018)

• peter12

Od sestry agathy som čakal hlavne iný príbeh. Bol som prekvapený, že sa nejedna o ducharčinu, keď to začalo tak tajomne vstupom hlavnej hrdinky do kláštora, ktorý bol na odľahlom mieste a ani on, ani jeho prostredie nevyzeralo vábne. Na filme mi vadilo hlavne chovanie postav, ktoré má naozaj riadne iritovali svojim naivno detinským správaním. Finálny zvrat bol riadne nedomyslený, povedal by som, že bol celkom vypustený. Bousman je dobrý režisér, ale teraz to celkom nevyšlo.(5.4.2019)

Těhotné děvče hledá místo, kde by se mohla až do porodu uchýlit a nalézá ho v azylovém domě u jeptišek, které se věnují výhradně podobným případům. Nicméně vzápětí přichází zjištění, že zdejší sestry rozhodně nepatří k těm milosrdným. Sice jsem do toho šel s tím, že se jedná o duchařinu, ale v tomto ohledu jsem zklamaný nebyl. Co mi sedlo byl samotný námět, který bych si dokázal představit v serioznějším hávu. Bavilo mě i neokoukané obsazení na čele s Carolyn Hennesey, která si zlou matku představenou užívá plnými doušky. A místy se Bousemanovi podařilo sugestivně vykreslit psychický teror, kterému byly dívky podrobeny a dojde i na jednu slušnou chuťovku. Bohužel se až příliš často objevovaly scénáristické díry, Bouseman se zbytečně věnuje nočním můrám a halucinacím hlavní hrdinky, nepomáhá ani přetažená stopáž a finále se také moc nepovedlo. Nicméně i tak si film takhle nízké hodnocení nezaslouží. Za mě pohodový průměr. 50%(31.3.2019)

• Marze

Děj se odehrává v 50.letech v malm městečku Georgia. Těhotná mladá žena jmenující se Agatha hledá úkryt v konventu. To se jeví jako idylické perfektní místo se ukáže jako temné...a rozbíhá se pro diváka perverzní a přehřátá zábava. Vidíme široký a odvážný portrét tajné společnosti, ponechané vládou k zavedení svých vlastních zákonů. Pro mě to bylo až moc monotonní a nekonečné.(5.3.2019)

Nebylo to úplně špatný, ale chybí mě tam "nějaká ta omáčka"! Takový to hrůzný tajemství původu kláštera nebo něco podobného! Škoda, protože tenhle snímek měl našlápnuto na daleko víc, než jen to co předvedl! 60%(27.4.2019)

Nápad to bol dobrý a ponúkal mnoho možností ako rozbehnúť poriadny masaker uprostred kláštora. Krutá záporáčka, záludný motív a množstvo potenciálnych obetí. Ale Bousman tu pôsobí akosi priposrato. Nie len, že kašle na detaily a využíva množstvo klišé, ale je aj pramálo brutálny a násilný. Psychický nátlak na obete je jalový a nedôsledný. Áno občas to neberie slušné grády ale všetko to potom aj tak zabije stupídne správanie postáv. Naviac hlavná roštenka a všetky jej "kolegine" mi boli maximálne ukradnuté. Divák si k nim nemá šancu vybudovať nejaký vzťah, pretože všetky postavy sú nezaujímavé, bez iskry a zle napísané. No a samotný koniec je tiež jeden veľký fail. Za mňa sklamanie. 45 %!!(12.2.2019)

• Litvicek

Režisér a hlavní představitelka Agáthy, by měli dostat trest smrti, že se oba dva podíleli na tomhle filmu. Nejdelší nejhorší film, jaký jsem kdy viděl. Pokud existuje peklo, pak jsem si jistý, že tam právě takové snímky pravidelně pouštějí.(23.6.2019)

• Arsenal83

Hudba prevzatá ako by z Prekliateho ostrova a potom chlap z obviazanou hlavou, ktorého by sa nezľakol ani Scooby Doo a pár psychopatických mníšok, ktoré zabezpečujú zájazd do uzavretej rakvy. Námet absolútne neoriginálny a za zábery mučenia pravdepodobne vykonávané na bravčovom karé patrí filmu aspoň jedna hviezda(18.4.2019)

• Mamlas

Několik omezených slepic se nechá buzerovat od party ujetých jeptišek. Takový normální příběh ze života pánbíčkářů. Jedna hvězda za posledních 10 minut. Vše co předcházelo i samotný konec stojí za hovno.(3.3.2019)

• XXXXXXXX

I kudlankám může někdy šplouchat na maják!(31.3.2019)

• beso74

Viac psychologický thriller ako horor o mladej žene, ktorá ostala sama. No nie tak celkom, čaká totiž prírastok. A situácia, v ktorej sa ocitla, nie je vôbec ružová. Jej otec je ožran a sadista, brat sa (aj jej maličkým prispením) odobral do večných lovíšť a otec jej dieťaťa je kapitola sama o sebe. Zo zúfalej situácii ju vytrhne ponuka jednej sestričky - jej kongregácia sa stará presne o takéto ženy ako je ona. Lenže, týmto krokom sa Mary dostala z dažďa pod odkvap, pod rúškom dobročinného spolku sa ukrýva niečo úplne iné. Tempo filmu je pomalé, ale to nevadí. Na obtiaž sú skôr neustále otravné flashbacky. Atmosféra je dobrá, skupinu žien v pokročilejšom štádiu tehotenstva nie je vôbec ťažké ovládať a kontrolovať a pomocou psychologického nátlaku sa dajú robiť divy. Navyše, matka predstavená a jej metódy (pre ktoré jej Vatikán priškrtil financie) ukázané v niektorých scénach, aj keď nie sú celé explicitne ukázané, vedia poriadne pokrútiť žalúdkom (scéna s jazykom). Celé to podráža záver, unáhlený a akoby vystrihnutý z dokumentu o Borgiovcov. Aj keď mal film vcelku sľubné ambície, skončil takmer ako Titanic.(10.4.2019)

Mne sa snímok celkom páčil. Videl som teda omnoho a neporovnateľne horšie natočené snímky, s tu podstatne vyššími hodnoteniami, z čoho som teda nechápal a preto zásadne nedávam na hodnotenia, kým si nespravím vlastný obraz a názor. Film má hlavu aj pätu, má dejovú linku, velmi skromný rád psychopatických sestier, s tou najväčšou na čele. Dej sa pomaly a postupne vyvíja, graduje. Aj gore scény boli na prekvapivo celkom slušnej úrovni, teda na to, že snímok asi nepatril zrovna medzi finančne náročnejšie a nebola tam žiadna CGI umelá kravina, čo dnes pchajú pomaly úplne do všetkého a potom to tak aj vyzerá - oničom. Za mňa vrámci žánru celkom spokojnosť..(31.3.2019)

Film, který neurazí. Spíš než horor je to thriller. Za mě lepší 3.(22.4.2019)

<< předchozí 1 2