Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

Extrakritik

Mám rád horory pod vodou, páč jich moc není. Nicméně většinu filmu bylo vidět totální tmavý hovno. Film mi připomínal hru SOMA,což bylo malé plus. ()

kijifa

Začalo to celkem dobře. Žádné mazlené, žádný velký úvod, rovnou po hlavě do děje. Stane se velké špatné a skupina pracovníků se musí dostat z vědecké laboratoře. No big deal, teda nebýt ta laboratoř 10km pod hladinou moře. Takže asi tušíte, že dostat se ven nebude tak jednoduché. S tím jsem do toho šel a čekal jen jednoduchý atmosferický výplach. A atmosféra tak nějak funguje do té doby, dokud se postavy pohybují po stanici. Jakmile ale opustí vědeckou laboratoř, všechno se to začne rozpadat. Důvody jsou minimálně dva. Tím prvním jsou postavy, ani u jedné z nich mě nějak nezajímalo co s ní bude, snad až na tu plyšovou hračku, ta zahrála dobře. Druhým a hlavním důvodem jsou "akční" scény a střih. To čím mohl a měl film bodovat ho sráží na dno. Všechny scény ve vodě jsou hrozně zmatené a nepřehledné. Je problém rozeznat kdo je kdo a zkusit identifikovat, které postavě se co příjemného děje. A po chvilce už to moc nebaví. To pro mě osobně sráží film nejvíce a i kvůli tomu jsme měl problém si k postavám vybudovat vztah. Pozitivum je rozumná stopáž a celkem tah na branku. Líbil se mi i začátek, který se s divákem moc nemazlí, ale celkově utopený potenciál ()

scarfacer

Škoda jen,ze tam nebyl černoch,kterej to schytal jako prvni. Počkat, on tam vlastne byl... Takze nic noveho v zanru,ale koukalo se na to celkem dobre. ()

wollo

Tezko hodnotit film, kdyz asi tak v 70 % jsem nic nevidel nebo videl jakousi rozpatlanou stvuru/stvury. A nezachránila to ani Kristen pobíhající tam ve spodarech ()

dajik

Jsem nenáročný divák. Někdy je potřeba vypnout mozek a nechat se jen tak bavit. A to film splnil. Napětí a i efekty se mi líbily. Moc takových filmů se netočí ,takže jsem rád za každý. Kino umocní zážitek spíše než doma u televize. Samozřejmě si budeme muset počkat na vyjádření Pana legendy Psychora, který jako zdejší hororový expert nebude mít jinou možnost než udělit odpad. Když to píše u každého komentu aby jsme na to náhodou nezapoměli, že máme mezi sebou Pana experta. ()

Hapretor

Kristen měla zajímavý účes ... chtěl jsem to vidět kvůli ní a Vincentovi ... Vincent neměl prostor, aby hrál, jak umí ... Kristen není sexy v mokrém spodním prádle ... zklamání ... zůstává tedy jen hezkej look potvor a super design obleků pod vodu - ty byly prostě skvěle udělané - dejte tomu samému člověkovi úkol, ať udělá "výzdobu" pro filmový Starcraft - ( sakra, kdy už to někdo pořádně zfilmuje - ale ne tak debilně jako Warcraft, to prosím, ne !!! ). ()

Rathalos

Pod vodou by som povedal je len mierne horor,lebo len malo clovek pri sledovani pocituje strach,napatie a atmosferu,skor je to ovela blizsie k sci-fi zalezitosti,ktora je sice dobre natocena,monstra su fajn a aj po hereckej stranke je to v pohode,no to,ze sa to odohrava v tme je velke minus,malo vidiet a tak si to neuzijete ako bezne vo filmoch za svetla,ale nemozeme ocakavat,ze ked sa to odohrava v desat kilometrovej hlbke v oceane,tak bude svetelna show,ale zase potesil pohlad na pekne ostrihanu Kristen Stewart,takze dam styri slabsie hviezdicky...:-) ()

helloween93

Underwater je zajímavé sci-fi, které je ale bohužel totálně pointless. Kristen Stewart je hrozně nesymptická a špatná herečka, občas film umí předvést pocity ztísněnosti, aby to následně zabila dementními dialogy. Je škoda, že zajímavé postavy se poroučí bezy a zbudou ti nejvíc nudní suchaři. Zkratkovité vyprávění o backgroundu toho incidentu u úvodních a závěrečných titulků moc příběhu nepřidá. Na jednu stranu tu neni vyloženě nic špatného ve srovnání např s Alien: Covenant, ale na druhou stranu tu není jediná nadprůměrná scéna, z které by vám spadla čelist. V ranku alienovských hororů Underwater prohrává s nedávným Life a remizuje s Covenantem. Underwater je béčko, které se chvilkami snaží tvářit jako chytrý survival, aby v následné scéně tvůrci předvedli béčkové klišé. Ve výsledku je to slušné béčko, které ovšem nemá pointu, divák se za celý film nedozví, co je to za organismus, co to tam dole dělalo nebo jak se to chová. Prostě to tam jenom je v několika scénách a tím to hasne. Konec byl předvídatelný. Byl jsem spokojen, ale mohlo to být lepší. Film komerčně totálně propadl, těžko říct, jestli za to mohly nevýrazné trailery nebo sušší obsazení. 3* ()

Raziel_cz

"We're not even supposed to be down here." Underwater je (kromě nejvíc self-explaining názvu ever) boží! Co do estetiky cituje prvního Vetřelce (a kamerou a lokacemi občas i druhého) a klaustrofobní horor, těžící ze strachu z neznáma tomu funguje efektinvěji než Marshallovu The Descent. Takže jo, je to boží a taky napínavé a záchvaty paniky vyvolávající, pravidelně to dávkuje brutální holy-shit-we're-fucked momenty, beznaděj protagonistů je hned od začátku skoro hmatatelná a všechno to graduje až do chvíle, kdy aby se zachránili před jistou smrtí, musejí ti protagonisté navléknout nespolehlivé skafandry a ujít nepředstavitelnou vzdálenost temnotou tam venku. A pak se to bohužel zvrhne do nepřiznané, ale natolik očividné vykrádačky The Wake od Scotta Snydera, že se divím, že se Vertigo ještě nestihlo začít soudit. Což by z diváckého hlediska nebylo tak zlé, kdyby si to odpustilo velkolepé explozivní finále (hlavně proto, že velkolepá explozivní část, co dorazí před velkolepým explozivním finále, je nejvíc panický záchvat vyvolávající holy-shit-we're-fucked moment ze zmíněných holy-shit-we're-fucked momentů a už ho nic nemohlo trumfnout). A kdyby to po všech těch legitimně úžasně natočených částech z interiérů nezačalo zbytečně moc spoléhat na CGI. Na druhou stranu, ani tahle část filmu nijak neurazí. A i když třebaže není tak skvěle udělaná, ani tak hororová, dovedete si ji – byť z trochu jiných důvodů (a pokud máte rádi Lovecrafta) – užít. A jo, rozhodně bych byl pro, aby zůstalo u survival hororu a strachu z neznáma a abychom nikdy přímo neviděli, co tam venku vlastně je. Ale i takhle je to sakra dobrej film a efektivní horor s budgetem, jaký zase dlouho neuvidíme. Chvála Cthulhu za to. ()

figliar

Film a jeho námet by mal sám o sebe potenciál, podobne ako klasika od Camerona - Priepasť. Rýchly úvod (v podstate od prvej minúty sa niečo deje) sľuboval akciu a kvalitný temný horor. Ale všetky očakávania ma po prvých minútach prešli. Dej a takmer všetky rozhodnutia členov vrtnej stanice nedávali logiku. Akoby posádka nebola vôbec trénovaná a pripravená na žiadnu situáciu. Príšerky boli spravené celkom fajn, teda až na podmorskú MegaGodzillu, ale inak sa film vliekol a opakovalo sa v ňom dokola to isté. A túto všetku biedu podtrhuje príšerný účes Kristen Stewart. ()

Rockerman

Čekal jsem podmořského vetřelce a v podstatě jsem jej i dostal. Kvalit Scottova díla to však zdaleka nedosahuje. Příšerky byly sice moc hezké, zvláště ta jejich "máma", ale přes veškerou snahu se nepovedlo vnést do toho více napětí. Fanouškům genderové rovnosti musí srdce zaplesat, když na závěr dvě silné ženy táhnou mužského slabocha po mořském dně, aby ho zachránily. ()

BOURQUE

Film funguje vďaka K. Stewart (POMO to naznačil dobre). Jej malá premena pre film, pre postavu Norah, svedčí o tom, že svoju prácu v tomto filme brala vážne. Podmorské prostredie je technicky celkom solídne zvládnutý, s cieľom „pre kino“ a nie pre „klasický“ TV room. Film bez výraznejších hereckých postáv – V. Cassel tu podáva spíš tuctový výkon. Príbeh s klasickými prvkami a riešeniami, v podstate bez skutočného prekvapenia. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

korok

Film na sebe lákal zejména fanoušky vetřelčí série, že se bude jednat o podobnou záležitost, akorát se z hlubin vesmíru přesuneme do hlubin oceánu a mariánského příkopu. Vzhledem k tomu, že takovým fanouškem vetřelce jsem, na film jsem se velmi těšil a musím říct, že má očekávání splnil. Má to slušný spád a v určitých momentech drží diváka v napětí. Vyobrazení hlubinných monster ucházející, rozhodně to nejsou nějaké směšné příšerky. Konec jak dělaný na sequel, který bych uvítal. Byl pro mě nezvyk vidět Kristen Stewart, známou zejména z pubertální upíří romance Twilight ságy v této drsnější roli. Před shlédnutím filmu jsem zachytil informaci, že její kolega z této ságy Robert Pattinson byl potvrzen jako příští Batman. Musím říct, že Kristen se role zhostila dobře i své vlasy tomu obětovala. : -) Tak teď už tolik obav o Pattinsona nemám. Třeba se toho ujme stejně dobře. Shlédnuto včetně alternativního konce, který je dle mého názoru lepší, než ten oficiální. ()

agassi68

Sledovať toto na monitore PC alebo nejakom tablete tak tiež nejasám. Avšak kino / aj domáce/ tomu dá šmrnc. Však je všeobecne známe, že horory sú založené na temných dunivých tónoch. Kristen v prudko lesbickom vydaní čoby klon Ripleyovej a Vincent ako vábnička sa ani nemuseli veľmi snažiť. Všetko je dopredu dané akurát nie sme vo vesmíre. Trošku viac šľapnúť na plyn v druhej polovici a nechať tých podmorských šarvancov robiť svoju prácu.. ()

animario

Kristen jako novodobá Ripleyová?Proč ne.Další Alien se samozřejmě nekoná,i když možná mohl..Atmosféra hlubokýho oceánu rozhodně neni špatná,stopáž je optimální,takže se děj nevleče a směřuje k cíli přímo.3,5* ()

strikeman

Všechno, co mohlo být na tomto snímku dobré, jsme už viděli jinde a v lepším provedení. Největší slabinou jsou ale neherci bez charismatu, kterým autoři scénáře vtlačili do huby neskutečně debilní, místy až trapně směšné repliky. Kristen Stewart jsem nikdy neviděl ani v dobrém filmu (nepočítám-li její dětskou roli v Úkrytu), ani dobře hrát, takže se asi dalo čekat, že žádné oscarové orgie se konat nebudou. Vincentu Casselovi došlo, do jaké šlamastyky se to uvrtal, asi už v průběhu natáčení, protože ten, ač slušný herec, se ve snímku pouze fyzicky vyskytuje, ale myšlenkami je očividně někde úplně jinde. Zasloužený finanční propadák ... 35% ()

Lobotomas

Atmosférický horor, bez napětí a bez jakékoliv atmosféry. Takže co nám zbyde? No ...to je otázka. Nudný příběh s charaktery o které se nikdo nezajímá a s příběhem, který by vymyslelo 3-leté dítě, které se teprve dnes naučilo mluvit. Ale to podstatné je zvládnuto, máme tu totiž bělochy, černochy i asiaty. Několik ženských rolí, včetně role hlavní. Takže všechny normy splněny. To celkem dává smysl a nehrozí žádné negativní ohlasy ohledně těchto limitů. Ještě by mi mohl někdo vysvětlit, proč tam pořád hlavní hrdinka běhá ve spodním prádle, když na ní není nic co by stálo za vidění?! ()

fr3ak

Jakejsi posranej MTV patvar, plnej nepochopitelnejch zpomalovaček, nulové atmosféry a digibordelu. Tyhle rádoby horory mě serou... ()

Ema57

Klaustrobofické drama. Pospolitost a odvaha. Kristen Stewart bomba v kalhotkách(cituji Enšpígl) mi k sežrání nepřipadala(cituji fandadofilmu), asi proto, že jsem holka a mám nadváhu, takže závidím. K sežrání ale bylo, jak se rychle uměla orientovat ve strojovnách a že byla opravdu kooperativní a s železnými nervy. Ornamenty s plyšákem byly zbytečné. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu