Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (CinemArt)

ViktorS

Začiatok samotného filmu bol dosť rýchli. Ani človek nestihne nasať atmosféru podmorskej stanice a už sa začne niečo diať. Je potom aj dosť prekvapivé, keď nejaká postava, o ktorej si myslíte, že s vami bude po celú dobu filmu, padne hneď medzi prvými. Nestihnete tu totiž žiadnu postavu poriadne spoznať. Ale to neberiem ako mínus, predsa len je to horor (podmorská verzia votrelca). Ale nejaké extrémne strašidelné to nebolo čo ma trochu sklamalo, no inak sa to dalo. Atmosféra na dne Mariánskej priekopy bola fajn, rovnako tiež záver filmu kedy sa zistilo čo otrasy spôsobuje. ()

AxelWers

Skôr priemerný sci-fi, na dnešnú dobu štandard, ale inak celkom fajn. Atmosféra miestami hustá, ale nie až tak, aby človeka prikovala k obrazovke. Záver dobrý, keď už treba odísť, nech je z toho poriadny ohňostroj. ()

Hpatrik

Vskutku dobře natočený thriller, s vyjímkou T.J.Millera velmi dobře obsazen (Kristen Stewart je skvělá), velmi atmosférické s odpovídajícím score, jen ten silný přesah do scifi (ala vetřelec), a nedostatek invence mě ten dobrý dojem trošku sráží dolů. Celkem ale nadprůměrný snímek který stojí za vidění. Velmi silná trojka! ()

Daiker

Monster film, ke kterému se rád vracím.... Monstra byly skvělé a podmořské záběry taky.... Jediné co mi vadilo je hlavní herečka bez bot, kterou moc nemusím... ()

Ivo

Jeden z nejobsazovanějších hollywoodských herců John Wetrelec (a synové) se nám představuje ve své jubilejní 150. roli: tentokrát ho umělecká cesta dovedla až na samotné dno Mariánského příkopu (je samozřejmě otázka čím se na tom místě bavil celou dobu předtím než tam přistál ten ponorkový bagr, který tam po 100 000 000 letech konečně trochu posvítil). Ze sériové hollywoodské tovární linky k tomu rychle vysoustružili a nalepili obvyklou a osvědčenou rutinní šablonu vzor 33C, (ne)překvapivě pojednávající o pár honěných a genderově i etnicky korektně vyvážených survival figurkách, jejichž počet je jako vždy postupně zmenšován naší důvěrně známou a velice záludnou bubu rodinnou multi příšerkou s pečlivě vypracovaným mejkapem, co jinak zjevně nemá a nikdy neměla nic lepšího na práci. Anonymní tým v čele s kapitánem Nemem (Vincent asi potřeboval urgentní kapesné?) neustále pobíhá mezi "podmořskými" plechovými boudami vybavenými perfektním počítačovým ovládáním včetně permanentních hlasových pokynů Siri v okolních ampliónech - jednu chvíli drceni destruktivním tlakem a v následujícím okamžiku zase hned v pohodě v teple v plavečkách (hmm, škoda že v nich nechodila spíše ta druhá, u které to "-á" na konci bylo o něco uvěřitelnější ). A když si John právě užívá zaslouženého oběda, je více než patrné, že na podobě velmi sofistikovaných "cool" dialogů a dojemných recitativů (ne)únavně vyplňujících čas do dalšího hlučného schlamstnutí se tentokrát úspěšně a kreativně podílel osvědčený retardovaný tým Juan a Esmeralda s.r.o. ("Do you love him ?" "Yees" ... a slzy pod mnohatunovým tlakem odkapávají po skle i po čerstvě vybělených zubech půvabné hrdinky ...). Nezodpovězena zůstala po celou dobu jen jedna jediná základní otázka - jak to dělají, když se v těch neprodyšných megapancéřových skafandrech potřebují nutně vy ...t ? :) Jo, a hlavní hrdinka se zdá být současnou nejteplejší adeptkou na letošní cenu "Zlatá Malina" v rámci soutěže Miss Universe ... (nebo Mr. Universe?) ()

s1r1us

Čistokrevný béčkový sci-fi thriller, který se, chvilka napětí, odehrává pod vodou. Ano, opravdu celý, takže nespatříte denní světlo. A některé z postav už nikdy. Sice vám děj nenechá vydechnout od první minuty, ale ve finále tam není nic vyjměčného. Prostě klasika survival thriller. Dal bych **, ale ti z vás, kteří mají slabost pro podvodní tematiku anebo holky v mokrých plavkách, tak musí dát ***. PS: Nutno vidět na velkém plátně v potemnělém kině, ideálně když půjdete do kina a ještě zmoknete... Have fun. (SPOILER: Ne, ani tady se Kristen neusmála, ani jednou. Tedy, ne že by při plazení v klaustrofobické jeskyni, po krk ve vodě, když narazíte z půl metru na civějící obličej vaši mrtvé zasypané kolegyně, byl k tomu důvod, /i když si to obecně některé kolegyně občas zaslouží/... ale ne, neusmála....) ()

Karmin

Pokud divák 1) zbožňuje nečekané lekačky, 2) zbožňuje Kristen Stewart nebo 3) tak jako já nevynechá jediný film, kde hrstka hrdinů čelí v rozpadající se ponorce/raketě/stanici děsivé srmti s rukou hlubiny/vesmíru/monster/sebe samých, pak by tento divák mohl být tímhle filmem ne znechucen či znuděn, ale pouze jen mírně roztrpčen. Jakože je tam spousta zajímavých detailů, pár hodně atmosférických scén a Kristen coby taková resurekce Ellen Ripleyové, si film hodně krade pro sebe. Ale i tak jsem získal pocit, že zhruba v polovině, kdy hlavní hrdinka dostane šanci se na chvíli zastavit a zapřemýšlet nad svým osudem, se i scénárista zamyslel a zjistil, že neví, kam vlastně směřuje. Následně dal výpověď, spáchal sebevraždu nebo podstoupil lobotomii a zbytek týmu to nějak dotočil bez něj, jen tak aby se neřeklo. Najednou začnou být logické díry příliš nápadné a děj příliš klišovitý, že je to skutečně až podezřelé. Škoda. ()

Maximilianus

Páčilo sa mi, že sa film nezdržoval a hneď išiel k veci a taktiež, že stopáž nebola prehnaná. Inak až na Kristen Stewart a možno Vincenta Cassela to nebolo nič moc, celkom ma to nudilo, príšery boli fajn, ale tiež nijak extra. 6,4/10. ()

Likan7

Z Kristen Stewart může být nakonec celkem dobrá herečka, a to je celkem objev vzhledem k její současné filmografii. Tady je s přehledem nejzajímavější a dokázala to utáhnout se vztyčenou hlavou. První hodina je pecka, základní informace dostanete přes útržky zpráv a akce začíná snad 3 minuty po začátku. Ta snaha o přežití v podmořské základně je skvělá, Stewart je v pohodě, Cassel potěší a nevšiml jsem si, že by se někdo choval jako pako. První hodina je atmosférická pecka, kde funguje jak samotný boj o přežití během katastrofy, tak i pomalu se objevující potvory, které ale nikdy nevidíme v plné kráse. Je škoda, že se film po hodině zadrhne. Pak si uvědomím, že mě ty postavy nebaví, nemám k nim absolutně žádný vztah (kvůli superrychlému úvodu) a začal jsem se trochu nudit. Béčkovější závěr mi vůbec ale nevadil, jen jsem doufal, že "Cthulhu" uvidíme pěkně v plné polní za světla, něco jako závěr Monstra (2008). Nějaký pěkný apokalyptický závěr by se mi líbil víc. Jako béčkovější Vetřelec pod vodou je to ale více než fajn! ()

vikino1

Při sledování Underwater jsem si nejvíc vzpomněl na mé dětství - kde podobných monster hororů bylo nepočítaně (protože se jelo na vlně Aliena nebo Věci). Tohle mělo nejblíže k Leviathanovi a DeepStar Six. A protože protože se tyhle survival-space-akční-scifi-horory už moc netočí, tak mu s klidným svědomím vysolím 4 hvězdy a můžu jít spát. Klidně mi dejte druhý vrták, armádní doprovod, více velkých příšer - no prostě druhý díl a já se budu celou dobu těšit, až si to budu moci pustit. ()

nwx odpad!

Co toto bylo? ;) Napětí nula, příběh, herci, uf. A ta otravná hudba neustále hrající snad v každé scéně? To těmto "filmařům" nikdo neřekl, že napínavý film se dělá, tak, že se s hudbou šetří? Že tam patří i tiché pasáže? Trošku si s tímto filmem hrají na Vetřelce, ale z něj se tedy v tomto neinspirovali. Nudáááá. ()

Eventyrer

Ach, a vyzeralo to tak dobre. Začiatok slušný, žiadne zbytočné vykecávanie. Atmosféra funguje, všetko je stiesnené, mokré, a beznádej sa víri vzduchom. Hneď ako zjednotíme tím, ktorý je presne toľko početný ako scenár potrebuje, vymyslíme plán a hor sa na cestu. Pod vodou v hĺbke kde je tlak taký nepredstaviteľný, že si to ani neviem predstaviť, keď potrebujú rozbiť helmu, stačí dva krát buchnúť hasiacim prístrojom a hotovo. Keď pri výbuchoch Bella, teda Nora, lieta vodou a veselo naráža do dna sem a tam tak helma drží tak ako má. Keďže je to americký film určený pre tupé americké hlavy, potrebujeme všetko vysvetľovať hoci sú veci jasné a bez komentára by všetko vyznelo o dosť dramatickejšie. SPOJLER Zničenie obludy bolo jasné asi desať minút pred tým než sa čokoľvek začalo črtať. ()

LordMysti

Survival horrorová akce klasického konceptu která prostě funguje jak má. Underwater si na nic nehraje, jde rovnou na věc a jede a jede až do cíle. Osobně bych si představoval trochu odvážnější konec, i tak solidní podívaná. ()

Zevon

Atraktivní námět, ze kterého se dalo vytěžit mnohem více by asi u dnešní, všemožnými nároky a nástrahami přetížené populace neuspěl a komplikovat děj stojí peníze. Nic nového. Ale když mám už s tímto předem počítat, proč se zbytečně tak dlouho trápit vypustit prd, zadržovaný dvě hodiny? K tomu mě má motivovat co? Neherecké poleno s věčně otevřenou hubou? Opravdu těžce béčkové scifi, šetřící na všem možném, jasná volba - nebrat. ()

ER

Hluboký vesmír a hluboký oceán jsou fascinující tím,co o nich nevíme. A tak s železnou pravidelností se produkují filmy, které nám nějaké to odhalení přináší. OK,ale tento film je vcelku zbytečný počin. ()

MilesTeg

Nic objevného, ale zábavné a jednoduché s rozumnou pointou. Škoda jen toho střihu a kalu na dně, ale chápu to, takhle to na dně jakékoliv vody vypadá a pak není třeba ladit příšerky v detailech, stejně je pořádně neuvidíte. Příště dejte dohromady Kirsten Stewart a Caru Delevingne, to bude akční duo :-) ()

rublik05 odpad!

Nuda, oškliví herci, mizerné herecké výkony, absolutně nezajímavý příběh. Očekával jsem nějaké velké podmořské hororové dobrodružství a dostal jsem jenom rozpačitou honbu za záchranu života před nějakými zmutovanými chobotničkami. U hlavní postavy se nedá s jistotou určit, zda se jedná o muže či ženu nebo něco mezi, těžko říct. Její herecký výkon je taktéž velmi diskutabilní. Nikdo z herců ničím nezaujme, naprosto prázdný a zbytečný snímek. 0/10. ()

E lan

No nevím, prostrědí docela dobré, Kirsten v plavkách také, kolem se motá hromada lidí, ke kterým člověk nijak nepřilne a potvory jsou takový nijaký. Takže vlastně nuda. Věděl jsem proč jsem to nepotřeboval vidět... ()

Black-star

Klasická lekačka odehrávající se na dně oceanu. Hodně slabá kopie vetřelce s Kirsten v hlavní roli. Je to takové nic proti ničemu a překvapivě Kirsten není k unudění a nemastná neslaná jak ona to umí. Celkem si to zachovává napětí a ani délkou snímek nikoho neurazí. Když neřešíte fyziku (tlak vody, možnosti pohybu, exploze atp.) tak opravdu snímek neurazí. Celkových 55% si zaslouží. ()

gemi

Podmořská vyvražďovačka. Zajímavý námět a ani zpracování není špatné. Uvažoval jsem o čtyřech, ale něco tomu prostě chybí. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu