Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

JasonV

Je to vlastne hororové béčko akoby vystrihnuté z 80. rokov, typu Deep Star Six, v modernom šate, navyše to má slušných hercov (Stewart, Cassel), napínavý priamočiary dej, ktorý obstojne graduje, slušný vizuál a efekty. ()

Grellenort

O moc lepší, než to mělo jakejkoliv nárok bejt. Moc nechápu ty hejty kritiků o vykrádání Vetřelce, zrovna toho jsem tam teda neviděl ani omylem. Stewartka tak akorát a postavy sice každá na popsání dvěma větama, ale vono to občas na sympaťáka víc než stačí; vzpomeňte na ansámbl z Vetřelců (OK, teď jsem to už teda řekl i já :) ). Jen se do toho nesmí motat dementní žvanění a na to tady není čas. Celkově velmi zručně natočená a sebevědomá rychlovka, na Eubanka ještě pozor. [7,5/10] ()

halberdier

William Eubank zatím natočil jen dva filmy, ale oba byly poměrně zajímavé a netradiční sci-fi. Proto mně překvapilo, že se pustil do relativně tradičního monster sci-fi horroru. Doufal jsem, že by i zde mohl přinést nějaké netradiční prvky, bohužel se tak nestalo. Underwater je generické sci-fi béčko, které má celkem slušný vizuál, několik pěkných scén a místy slušnou atmosféru. Povedené jsou především podmořské scény, které dokážou vytvořit napívavou a stistěnou atmosféru. Herci nejsou příliš výrazní a je škoda, že se nic nedozvíme o monstrech, které hlavní postavy potkají. ()

Cako_SK

Dobrý film. Podľa hodnotenia som čakal, že to bude horšie. Opäť dôkaz, že sa neoplatí spoliehať na hodnotenie a jednoducho ísť do kina. Sú tam občas nudnejšie scény, kde by to bolo lepšie zostrihať, ale parádny záver to vynahradil. 4+ ()

FOndra

Prý něco ve stylu Vetřelců a Propasti? Určitě ne. Zmíněné filmy mají příběh, postavy, nápady... Underwater je pouze ukázka z videohry o přežití. Včetně zbytečného, přehnaného závěru.... ()

david666

po delší době film, který si v rámci žánru na nic nehraje. Skvěle odsýpá, dialogy nejsou trapné a postupná gradace a odkrývání monster mě bavilo. ()

Horác

Netrvalo dlouho a film mě chytil a bavil. Hluchých míst bylo málo, pořád se něco dělo, atmosféra byla, potvory mě taky neurazily. Je to skoro takovej Vetřelec po 40 letech a pod vodou. A na tom přátelé není nic špatného, to je věc, ze které jsem schopen mít radost. Hodnotím tudíž poctivou čtyřkou a protože plochá elfka Kristýna naplňuje můj závazný postulát o pěkný holce, přidávám ještě další hvězdu. ()

v.indruchova

Téma je zajímavé. Myslím si, že budování atmosféry se zde povedlo. Film je rychlý. Pořád se něco děje. ALe na mě to působilo až chaoticky. NA klidný večer u telky to moc není. Samé lekačky, padání. Doba je rychlá a lidé chtějí akci. Takže někteří lidé budou šťastni. Nic mi to nepřineslo. Nějak zvlášť nezaujalo. Jestli milujete stříkající akci a přišerky, tak je to pro vás. Já asi neměla tu správnou náladu. S postavami jsem se nedokázala zžít, bylo mi jedno co se stalo. A známá půvabná herečeka byla dnes půvabná pouze svými křivkami a odvahou. Blonďatý účes na kluka působil podivně. Jak eminem ve skafandru. ()

argo.smile

Taká malá pocta 80s. Prirovnávajú to najmä v zmes Alien vs. Leviathan. No, z každého majú kúsok ale priamo by som to neporovnaval. Film začína hneď od začiatku v akcii až dokonca. Takže žiadne blbé zoznamky typu "Hi, Im Barbie and this is Ken"... tu nehľadajte. Je to pekné natočené, príšerky a zajačik fajn a hlavne, že po dlhom čase je tu konečne podmorský survival a naozaj stojí za to. A dokonca sa mi to páčilo viac ako Alien Covenant ! Takže nadhodnotím lebo v blízkej budúcnosti asi nič podobné nenatočia a platí tu, že snímok nemusí byť blockbuster s veľkým bufetom aby bavil od začiatku po koniec. ()

veverysiak

Kakaliónty klon Votrelca, nie je to úplná spodina, ale napriek všemožnej snahe chlapi do tohto žánru veľa novátorstiev priniesť nemôžu, obzvlášť keď si nedali záležať na hlavnom záporákovi, Kristína snaží ostošesť, ale v slabučkom kúsku sa môže aj roztrhať - doslova - a výsledok je aj tak pod mieru, takže 40%. ()

Ace.A.T.L.

Já se na to těšil a rohodně nejsem zklamanej. Nechtěl jsem hodnotit hnedka, protože po různých kvalitách obrazu a zvuku, co se ke mě dostalo, jsem nechtěl nic hodnotit napůl. Je to asi film, co si musí najít diváka. Mě si našel už trailerem a jsem moc rád, že nebyl trailer to nejlepší, co ve filmu bylo. Kristen Stewart neuveřitelně šlape. Viděl jsem jí v lecčem, ale tady je to mašina, co táhne celej film dál a dál a dál. Nikdy bych nevěřil, že to jelito ze Stmívání, se takhle vypracuje. Pokud v tom člověk nehledá nic, co by muselo celkově dávat smysl a užije si to jako survival movie, tak bude spokojenej. Ono už taky neni nic moc co vymejšlet a tak je dobře, že se dá sáhnout do starých nápadů a pořád vytvoři fajn film. Za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Popinodan

Žádnej úvod-seznámení nic takového. Hnedka rovnou na věc! Napínák hnedka od začátku. Temná a napínavá atmosféra až do konce. Slušný (podmořský) film. ()

Tomas_PO

Očakávaný thriler, no už z hodnotení je jasné, že nepodarený. Zopár high-tech scifi záberov poteší, no to je asi všetko. Dialógy su zlé, ale veľmi zlé, zápletka extrémne rýchla a vyvrcholenie ešte jednoduchšie. Blue-ray sa neoplatí pozerať, keďže sa všetko odohráva v tmavej, či mútnej vode. Spoiler: príšerka je síce pekná, no okopírovaná z 30 rokov starého votrelca. ()

Artass

Pointa vzniku tohto recyklátu sa vyjaví na konci záverečných tituliek: "Výroba tohto filmu vytvorila 13000 pracovných miest". Koľko stromov by sa podarilo vysadiť za ten budget? ()

Heywood

Ačkoliv jsem až nekritický obdivovatel Kristen Stewart, tak tenhle horor byl slabota. Biologické horory jsou okoukané, zápletka předvídatelná a konec také. O žádného z hlavních hrdinů se nebojíte, jenom čekáte, zda to dopadne, jak jste v páté minutě tipnuli. Skoro až nuda. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu