• hlína
  ***

  Výborný herecký koncert dvou Jiřinek bohužel k vyššímu hodnocení nestačí. Jediné zajímavé na filmu je kontrast života mentálně zaostalé ženy a její sestry (zapšklé kariéristky), jejichž hodnotový žebříček je naprosto rozdílný a v konečném důsledku i mentálně zaostalá osobá má svému okolí co dát a ukázat. Ale film je tímto námětem trošku laciný a obyčejný. Prostě jen tak propluje hlavou a nezanechá v ní výrazné stopy a to u mě dělí filmy obyčejné a průměrné od zajímavých a výjimečných....(22.3.2008)

 • Anthony
  ***

  Takový slušný film, ale žádné veledílo - rozhodně Kachyňa umí líp. Bohdalová opravdu hraje skvěle - navíc se skvělou maskou, připomenul bych ovšem i Jiřinu Jiráskovou, která vytváří k Bohdalové skvělý protipól a navíc neměla tak vděčnou roli. Bohdalová získala České lva, nominován byl film a scénář - což ovšem po zásluze proměněno nebylo.(17.7.2003)

 • dr.fish
  ****

  Naprosto chápu, v čem je tento film nedokonalý a chybující, všechny ty kritiky snesené na Karla Kachyňu mají asi své opodstatnění. Jenže- s přibývajícími léty Kachyňa i jeho divácká obec přehodnotily priority, pohled kupředu za horizont vystřídalo ohlédnutí se zpět a taky okolo sebe. "Já jsem tvé stáří, pozvi mě dál...". Jiřina Jirásková coby stárnoucí primářka je vynikající a stejně tak Jiřině Bohdalové se povedlo překročit svůj stín a zahrát postavu, na kterou bych si u ní nikdy nevsadil. Jde tu ale hlavně o paní primářku, co udělá se zbytkem života, který jí ještě zbývá, zda bude mít ještě sílu něco užít, otevřít se, mít rád. A Fany je přesně ten klíč, který do zámku pasuje, aby jí ty dveře do života otevřel. To je oč tu především běží...80%(25.9.2014)

 • route60
  ****

  Fany film Karla Kachyni který si pro sebe v dobrém ukradla Jiřina Bohdalová a tím ale nesnižuji výkony ostatních herců jako Jiřina Jirásková nebo Miroslav Donutil, Jiří Hubač a Karel Kachyňa byly vždy tvůrci kde byl příběh a lidskost na prvním místě , smutný film u kterého asi každý ke konci zamáčkne slzu ale zároveň film se nepodbízí jak u tohoto žánru je většinou zvykem.(23.2.2014)

 • villon17
  ****

  :D:D:D smích, smích, smích!!! Nebudu trapně řikat, že Fany byla fakt funny, to po mně nechtějte. Já vlastně ani nevim, čim to popsat, jak se mi film líbil. Ty její fóry!! Třeba když chodila jen tak na cizí pohřby a stoupala si do první řady, pže jí tam všichni blahopřáli:D:D:D Nebo doktor:D:D "Představa, že budu dvakrát denně venčit plyšovýho psa, je poněkud morbidní." Třešničkou na dortu byl samozřejmě Donutil jako kněz nebo farář nebo co. A Jiráskový se celkem vyřešil problém s umístěnim Fanynky do ústavu...(12.8.2008)

 • - Krematorium ve filmu se nachází v Nymburce. Dále se filmovalo převážně v Kutné Hoře. (M.B)

 • - Jiřina Bohdalová se před natáčením kvůli roli Fany nechala zavřít na jeden den do ústavu pro duševně choré. Učinila tak po vzoru Dustina Hoffmana, který strávil v rámci přípravy na film Rain man (1988) s autisty více než půl roku. (Jizni Tlapa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace