Království zombie

Série(2) / Epizody(12)

Královstvím se šíří podivné zvěsti o nemocném králi a korunní princ se stává jedinou nadějí lidu v boji proti záhadné chorobě, která zemi pomalu zachvacuje. (Netflix)

MIMI.kry

Nejlepší seriál o zombie, jaký jsem dosud viděla (vlastně jediný, který jsem dokoukala). Tento motiv jinak nevyhledávám, takže není snadné se mi zavděčit. Uvítala jsem, že se to odehrává v historii a v Asii a kromě akčních scén je tam i slušný příběh. ()

bozka10

Perfektná dobova zalezitost,mocenský boj na pozadí zombie nákazy v celkom slusnom rozsahu.dobre urobené,zombie krvilacne,sup sem s druhou seriou👍.druhá seria odpozerana,este lepsia ako prvá,tak sup sem s treťou.paráda ()

warrenur

Prva a posledna mnou videna seria: Zaner horror pri tomto seriali bol pre mna hlavnym lakadlom. Dufajuc, ze Korejci pridu s niecim novym, nevidenym. Zial, nie je tomu tak. Patos, komedia az absurdita, ale v prvom rade "cez kopirku" napriec historickymi filmami z Korey, ci Ciny, kedy uz takmer nema co prekvapit. Od hier mocnych kast az po zlozenie "hrdinskych odporcov". Zombie-linia je......neoriginalna. Nechcem spoilovat, a tak len napisem, ze povodca nakazy vam "vyrazi dekel". Mali tam kvoli tomu napisat pridat zaner rozpravka alebo fantasy. Zabavi takmer vyhradne len fanusikov bud tohoto zanru juhokorejskej kinematografie, alebo zombie-tematiky vseobecne. Rychloposuv uz bol nutny, aby som seriu vobec vladal dopozerat. Sklamanie a zabity cas. Neodporucam, ak nepatrite k jednej z vyssie spomenutych skupin. A i tak vas to moze rozladit. 35% ()

Rockerman

Opět jsem se nechal "přemluvit" na zombie, které se mi už nelíbí a opět nelituji! Korejští zombíci jsou spíše k smíchu, ale to nevadí. Baví mě samotný příběh, ta výprava, ty jejich úbory a paláce. Prostě nádhera. Jenže když jsem se už těšil na vrchol v šestém dílu, přišlo zklamání, protože vrchol nepřišel. No nic budu muset čekat až to dotočí. ()

lemonova

Takmer presne podľa môjho gusta.. ja som skrátka na dobrodružné rozprávočky.. a keď sú navyše trochu strašidelné, tým lepšie :)) Aj keď niekedy mi tie zombie hody pripadali srandovné, tak táto jazda má ťah na bránku. Bez zbytočných filozofovaní, so skvelou akciou a ešte aj sympatickými hrdinami. A na to, že mne ako priemernej Európanke pripadajú kórejskí herci dosť podobní, nemala som žiaden problém orientovať sa v postavách. Scenár premysleli tak parádne, že sa s každým zoznámite dostatočne a navyše sú postavy naozaj charakterovo výrazné. Druhá séria šla trochu viac na city, ale stále to bolo v správnej miere, pohár pátosu jednoducho nepretiekol. A návraty do minulosti nenarúšali akciu, ako sa to občas vie podariť ;) Nemám čo zásadné vytknúť a ešte som sa aj ohromne bavila. ()

Kopi1

Velmi kvalitně zpracováno, hned mě to vtáhlo a obě série jsem zkoukl za 2 dny. Najdeme zde několik hluchých míst v epizodách, ale poté se to zas vykompenzuje zombie akcí, která je brutální. Pak zde máme také příběh o sesazení prince, kde tato příběhová linie občas nudí a chcete zpátky hlavně zombíky, ale nejedná se o nic hrozného. Až mě i překvapilo, jak jsou tvůrci schopni zajít daleko s tímto námětem. No těším se na 3. sérii. Místy brutální akce, dlouhé rozhovory s uřvanými korejci a jejich nekonečným koukáním na daný moment, námět zombie mě ale prostě baví a táhne mě to dál. PS: Kostýmy a make up super a poslední díl 2. série trochu kopíruje GoT. ()

loki5

Je docela překvapivé že korejská seriálová produkce strčí do kapsy jakoukoliv západní filmovou produkci. A to ve všech směrech. Výprava. Akční scény. Herci. Kamera vlastně vše je skvěle zvládnuté. A tohle v pohodě překoná GOT. Letos jsem viděl Jigeum Uri Hakgyoneun a teď tohle a přesto je stejné téma zpracováno dvěma pohledy a pokaždé zajímavě. Prostě tohle byla jízda. 87% P.S. Doo-na Bae vypadá hrozně zvláštně, ale v tomto byla skvělá. ()

jacko

Mix nesourodych zanru, ktery funguje, navic shlednuto idealne par dni pred druhou sezonou. Mimochodem je opravdu skoda, ze Netflix (nejspis) nenasypal stejnou sumu i do vypravy Zaklinace, protoze aspon nejak takto to melo/mohlo vypadat... ()

Sweat55

Pokud máte rádi asijskou produkci stejně jako já, tak si Kingdom rozhodně nenechte ujít. Výborný mix žánrů historického dramatu a klasického zombie hororu, ve kterém hrdinové ve dne řeší veškeré možné intriky kolem následníka trůnu, aby v noci bojovali o svůj život v zemi oživlých mrtvol. Jen se musíte připravit na tu typickou asijskou naivitu a um odkazovat na společenské problémy, kdy dobráci jsou od začátku dobráky, šmejdi šmejdy a kde si karma počká na každého. Pokud vám to ale nevadí a přistoupíte na pravidla hry, seriál si rozhodně užijete. ()

mazic

osm hvězd. udělat politické drama v pozadí zombie apokalypsy, kdy useknutí hlavy šlechtici se trestá smrtí, je pecka všech pecek. pomalu se rozvíjející se lovestory nesmí chybět!!! pár chybiček to má, ale první věta přebije vše. korejci. bozi kinematografie.... ()

Krysap

Jsem fanda korejských historických seriálů a filmů a je škoda, že tohle posrali těma zombiema. Nejde prostě udělat vážný historický téma v kombinaci s něčím tak debilním, jako jsou zombie.. To není problém jenom tohoto seriálu, ale zombie obecně. Jestli to má být strašidelný, tak potom proč se tak kreténsky pohybujou a vydávají ty nablblý zvuky? Sorry, radši si pustím jiný korejský historický věci, a že se jich najde spousta dobrých i bez týhle infantilní vložky.. ()

Maximilianus

1. séria: Prvý diel bol taký úvodný, ale už aj v ňom bolo cítiť hustnúcu atmosféru. V druhom už sa to pomaly rozbiehalo a od tretieho to už išlo naplno. Páčilo sa mi, že to malo aj prvky humoru a seriál sa neberie tak vážne. Taktiež oceňujem, že je tam aj korejský kultúrny dej a zombie apokalypsa tam je iba ako bonus. Šesť dielov je ale podľa málo. preto aj ten príbeh bol skromnejší a pôsobil ako časť niečoho väčšieho. Zatiaľ 7,5/10. 2. séria: Podobne ako pri prvej sérii mi prišlo tých šesť dielov málo na to, aby sa dej dostatočne rozvinul, avšak na druhej strane sa dej nezdržiaval. Tým, že prvý diel nabehol do rozbehnutého deja, tak celá séria bola akčnejšia a viac sa zameriavala na nákazu ako na mocenské boje, aj keď aj tie tu boli. Kvalitatívne ide teda o plusmínus to isté ako v prvej sérii. ()

holub109

Opravdu jsem nečekal, že bude tento seriál z Jižní Koreji tak parádní zombie záležitostí. Předně musím pochválit příběh, který skvěle pracuje se středověkými motivy a to zasazení do dob před mnoha sty lety tomu prostě neskutečně sedí. Překvapivě jsou i herci fakt dobří. Vizuální zpracování je famózní, kamera a akční scény prostě lahůdkové. Velké překvapení. 1. série - 85% / Už první série byla fakt skvělá, ale druhá se povedla ještě o kus lépe. Nejspíš je to dáno tím, že už jsme seznámeni se všemi postavami a pokračuje se přesně tam, kde minulá série skončila. Výborně natočené a poslední dva díly neskutečná nálož. Bitva v závěrečném díle strčila tu z poslední série Gane of Thrones do kapsy. Třetí řadu prosím. 2. série - 90% ()

Raijin

Jedina vec, ktora tomu naozaj ublizuje je nekonzistentnost a obcasna nelogika s klise. Inak by som nikdy nepovedal, ze to netocila Amerika. Postavy funguju tak ako by som si predstavoval v danej ere a vedia prelvapit. ()

Nix

Skvělá kombinace historického serošu se zombie. Opravdu jsem si nemyslel, že něco takového bude fungovat, ale funguje. Druhá série mi přišla o něco lepší než první, ale obě si drží velký nadstandart hned od začátku. A prostě jakmile dojde na zabíjení zombie, je to hrozný masakr a skvělá podívaná. Takovou kombinaci mohou vymyslet jen v těchto zemí, ale já bych snesl klidně i víc. ()

Alan_Shearer

Jéminkote, co jsem to do píči viděl. Z mýho pohledu seriál plný extrémů. Co se týče negativních bodů, chvílema jsem si myslel, že je režisér Nguyen bratranec Hurvínka - Zkurvínek. Moc mě bolelo, že jsem nedokázal v prvních dílech od sebe postavy vizuálně rozlišit, přepnul jsem tedy do módu muž či žena. Velmi mě dosralo, jakým způsobem byly mrtvoly oživovány. Nějakou random kytkou? A co se kolem toho dělo za proces? Proč se víc nepracovalo s lékařskými deníky? Ale ok, uvidíme ve třetí řadě, co nás potká a nemine. Dál mě moc nebavily oplejtačky u dvora, kolikrát to působilo nedůvěryhodně. Naopak co se mi líbilo, byla celkově ponurá atmosféra, příroda, ztvárnění zombie nebo různé bitvy. Samozřejmě oceňuju, do jakého historického prostředí byl přiběh zasazen. Hodit to totiž do New Yorku, kde lítaj Mariňáci ve vrtulnících, umí každej dement. Zatímco vymyslet prostředí Koreji ze 16. století včetně dobových sociálních vrstev nebo vojenských kodexů, to už je kumšt. Výprava taky super. Svoje chyby to tedy mělo, ale jinak se jedná o velmi zajímavé zpestření. Kurevsky solidní 3*, možná časem změknu a dám čtyři. ()