Království zombie

Série(2) / Epizody(12)

Královstvím se šíří podivné zvěsti o nemocném králi a korunní princ se stává jedinou nadějí lidu v boji proti záhadné chorobě, která zemi pomalu zachvacuje. (Netflix)

Ovecka_Saki

Zombie tématiku úplně nevyhledávám, ale tohle tedy můžu, to jó. První série je více zaměřena na zombie, druhá je už protkaná intrikami královského dvora. Jsem ráda, že konečně taky jednou přežila postava, kterou jsem si oblíbila. Co bych ale vytkla je poslední scéna 2. série, kvůli tomu, že další série nebude mi tam přišla navíc, taková vnucující. Postava prince byla docela sympatická, i když měla jen jeden a půl výrazu za obě série. Líbilo se mi, že se konečně někde vysvětlilo jak vznikli zombie a že se proti tomu dá i něco udělat… i když … no, pokud by to nekončilo druhou sérií, určitě bychom přišli na to, že se to vyléčit nedá. Ale hlavní je ukázání vzniku, ne jen hození zombie na plac a starejte se. Za mě palec nahoru a jen tak dál Jižní Koreo. ()

Lendak

Kórejci vedia. Vedia naservírovať skvelý multižánrový seriál so skvelým scenárom, úžasnou hudbou a s nervydrásajúcou atmosférou. Viem si predstaviť, že nejakí skalní fanúšikovia zombie hororu budú nasraní, lebo seriál porušuje hneď niekoľko pravidiel zombie žánru, ale zároveň vytvára svoje vlastné. Napríklad to, že nakazení sú aktívni iba v noci, alebo v zime a cez deň sú zalezení v tme. To je celkom originálne. A samozrejme, že tu musí byť nejaký ten gore, ktorý tu je podávaný v rozumných dávkach, takže to nieje až prehnane brutálne, a zároveň to nieje nudné. Najvačším pozitívom je ale ten mix diametrálne odlišných žánrov. Zombie horor, s historickým vojnovým žánrom, s (prekvapivo) politickým trilerom, okorenený o ten ázijský štýl. S tým, čo som tu teraz napísal, to vyzerá, že to je úplne bezchybne, v úvodzovkách, dielo. Ale každá minca má dve strany. A tu tú druhú stranu prezentujú postavy. Sú skvelo napísané, aj zahrané, ale tí herci sú strašne nesympatickí (niesom rasista len tak mimochodom), a u 90% postáv si nepamätám meno. VERDIKT: 9/10. ()

Ace.A.T.L.

Wow. Zombie problém, zasazenej do takhle dávných časů je geniální nápad. Je tu od začátku vysvětlený, jak to vzniklo a řešení i nákaza, jsou vypiplaný skoro do dokonalosti. Nádherná výprava, takže kostýmy, budovy, zbraně a všechny detaily jsou úžasný a to jen zase o něco víc poposadí tenhle seriál na platný plný hodnocení. Fakt paradá. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Predator77

1 Série: 75 Procent, 2 Série: 90 Procent, Tak a máme tu další zombie řežbu ale tentokrát z hodně neokoukaného a dosti i originálního prostředí které se my opravdu moc líbilo, co obvzlášt musím vypíchnout je stylizace kamera akční scény nebo i samotná myšlenka jak se tady vlastně z lidí stávají nenažraní zombíci, není si zkrátka na nic stěžovat, jinak co se týče hereckých výkonu tak i ty musím pochválit nikdo tady nepřehrává a k hlavním postavám si dokonce vybudujete i nějaký ten vztah, jinak co týče jednotlivých serii tak u první chvilku trvá než se to rozjede ale za to u té druhé už to jede na plné obrátky, jenom mě zatím mrzí že to končí lehce otevřeně tak že doufám že k tomuhle seriálu udělají pokračovaní protože si to rozhodně zaslouží ;) ()

JohnDiFool

"Přes den mrtvo, v noci párty, hladoví jsou všichni z party. Nejdřív nuda, pak to žije, není machr kdo nehnije!" Slabšie až ochotnícke herecké výkony (od aziatov moc toho netreba očakávať) dostatočne vyvážil pútavý príbeh, zaujímavé postavy a odkrývanie ich zámerov, presvedčivý vizuál a "roztomilí" zombies. Posledná epizóda (ŽIADNY SPOILER) prinesie 2 skvelé prekvapivé twisty a navnadí na pokračovanie. V druhej sérii by som privítal flashbacky na vykreslenie viacerých postáv, najmä kráľovná a šikovný pán "kuchár" by si to zaslúžili, no a v tretej sérii už na plné gule, hordy nemŕtvych, veľa veľa gore efektov a epické finále z minimom preživších. Ku štyrom rudým hviezdam sa hneď pripojí piata. Už jedno kráľovstvo (Last Kingdom) dokázalo vytuniť poslednú sériu na plno vo všetkých ohľadoch, tak prečo nie aj tu. Zatiaľ príjemné prekvapenie a silný potenciál. P. S. to fakt nosili také pošahané klobúky? Buď to vyzeralo jak papierová taška, vačok z menchestrákov alebo to malo polmetrové pierka. Hold iný kraj, iný dizajnér. ()

looo

Zombíci, samurajové, intriky. Whoa... Sice chvilku trvá, než člověk přistoupí na hru "jsme ve středověké Koreji a společenský řád tu prostě funguje trochu jinak", ale je to parádní introspekce do hlubin východní historie v dobách zombie apokalypsy. Rozjezd pomalejší, ale aspoň dává divákovi možnost pokochat se tou krásnou přírodou, královským palácem, srandovními klobouky a úzkostlivě dodržovanou hierarchií společnosti. Než začnou lítat střeva a vnitřnosti. Napříč všemi demografickými skupinami. Moc se mi líbí, že různé postavy dělají chyby, zcela typické pro zombie žánr, s pro mnohé předem známými výsledky, ale s obrovským odhodláním a přesvědčením o vlastní pravdě, které v západní tvorbě prostě chybí. Rada na závěr: pusťte si to v originále s titulky, kvalita roste o 100% oproti anglickému dabingu. Ale hlavně si to pusťte. Tohle je totiž důvod, proč platit Netflix. ()

zipS

Prve dva diely su nudnejsie, ale od tretieho je to celkom pekna "sekana". Herecke vykony nic special, ale tentokrat na tom vobec nezalezi. Hodnotena 1. sezona ako celok ()

AmunRa

Mix historického korejského politického dramatu a zombie apokalypsy může být natočený zajímavě, což předvádí Kingdeom na rozdíl od korejského filmu Changgowl (2018) se stejným tématem a patrně i stejnou předlohou. Pečlivé budování atmosféry, charakterů postav, realisticky pojaté akční scény a dostatek financí na produkci staví tento seriál na špičku seriálové produkce. Ji-Hoon Ju v hlavní roli umí, ale Sang-ho Kim a Doona Bae ho strčí do kapsy. ()

bigmatko

po vzhliadnutí prvých pár dielov musím uznať, že to je celkom dobré a vzhľadom na to čo sa deje vo svete a v korei tak aj vizionárske. Koreičania pri natáčaní ani len netušili ako sa trafia problematikou do reálnej situácie vo svete. zombie apokalypsa v historickom časte pod mečom koreiských samurajov. bola odvaha pustiť sa do témy, ktorá sa zdá už vyčerpaná do poslednej kvapky. Korea však dokázala všetkých presvedčiť že mŕtvi môžu povstať za každých okolnosti. štýlom to pripomína staré shaolinské filmy. Som zvedavý ako to bude pokračovať. ()

codyak

Tak tady se Korejci opravdu vycajchnovali! MaloMocenské intriky, typický rukasemrukatam humor, kšandovněnapnutý příběh, překvapivě překvapené překvapení, hrdina jak víno (samozřejmě néé psí), rození i smrt ruku v ruce jdou si malebnou zasněženou krajinou, až obyčejnému post i apokalyptickému nadšenci srdce usedá... a Kime div se. Druhá série je ještě lepší...!!! Prostě korejská verze GoT v plné parádě! ()

v0jt1s3k

Jestli někdo pochopil, jak pracovat se zombie tématikou a neudělat ze seriálu hned u třetího dílu vztahovku, tak je to Netflix a korejský Kingdeom. Druhá řada opět jen 6 dílů, ale více zombií, více politiky, více akce, výborná choreografie bojů, perfektní kamera a hudba ()

Agnostik

Parádní historická zombie jízda.Nečekal jsem že i v asii může vzniknout kvalitní filmová podívaná.V tomto případě v Jížní Koreji.Klidně mohla být jěště jedna série.Paráda! ()

VashCZ

Pokud se chcete podivat na historicke drama o intrikach na korejskem cisarskem dvore, neudelate spatne. Jestli ale mate radi i zombie drama, toto koreni je zde pridano. Bohuzel cim blize ke konci(druhe serie) se snazi vysvetlovat ty fantasy fenomeny, tim je to vetsi nesmysl. Ac nejsem expert, myslim, ze o historii to ale rekne dost. 70% ()

KraLuban

Nebylo to špatné a rád se na druhou sezónu podívám, ale zase taková pecka to nebyla. Skvělá byla historická část, skvělá vlastně i zombí část, ale že by fungovaly nějak úplně extra dohromady, to se zase říct nedá. Přesto, zajímavé, Korejci se vyřádili. ()

hujerita

Pomalší rozbeh, ale keď sa to konečne rozbehne, tak je to na veľkú parádu. Jednoducho zombíci sú hladní a furt porád je ich málo. A keď začne masaker, tak to stojí za to. Samozrejme veľké plus za to, že nie sme v modernej dobe a jaksi taksi katany sekery a kosáky musia stačiť a že nestačia to je jasné. Herci my prišli v pohode, aj keď niekto môže namietať, že tie tváre vám splývajú, ale nieje to tak. Atmosféra sa dá tiež, lenže ako hovorím, nabehnú zombíci a je to super. ()

sonycat

Juchú, zombie mňamkaa! Takto sa to robí, zaujímavo a úderne a nie spraviť z kedysi fajn mŕtvolného seriálu rozblemcnutú telenovelu. A zas sa pýtam - ako prečkať tú pauzu do druhej sezóny?? ()

Bruce0659

S01 - 77% V prvej sérii niet čo vytknúť... nevedel som si predstaviť zombíkov v takomto prostredí a období, ale “spojenie historickej drámy a hororu“ nebol zlý nápad. Dostatok krvavých sćen a odseknutých častí tela som si tiež užil. Chvíľu mi však trvalo, kým som si zvykol na prostredie a hercov, keďže všetci sú Aziati (nič proti nim, ale všetci vyzerajú rovnako). V prvých epizódach hlavný hrdina s klobúkom pôsobí dosť komicky, ale neskôr sa začne činiť, ukáže, že vie obstojne bojovať aj byť vodcom, ktorý pomáha a zachraňuje. Porovnávať s TWD nechcem, je to niečo iné... ale kvalitou minimálne na úrovni TWD. S02 - 100% Druhá séria je celkovo kvalitnejšia, akčnejšia aj krvavejšia. ()