tron

Spoilery. No... Neviem, či budem pokračovať. jednu časť možno ešte dám, aby sa nepovedalo, ale moc ma to zatiaľ nezaujalo a pochybujem, že sa to nejak extra rozbehne. Hlavne s týmito nie príliš šťavnatými postavami, pomalým vývojom deja a dialógmi, ktoré sa bohvieako neoplatia počúvať. Nápad zadaptovať Kingovu novelu ako seriál je teoreticky super, ale tvorcovia ju dosť pozmenili, je tu plno nových postáv. Vlastne je to všetko nejaké nové, zostalo len americké malomesto a z kopcov schádzajúca hmla. Potešia krvavé detaily, tak ale zas krv nie je všetko, že. Novela dobrá, Darabontov film až na pár hluchých miest tiež (hlavne "ten" koniec!). Ale toto vyzerá skôr ako ďalšie (seriálové) Pod kupolou. O tom, ako sa filmári (ne)mienia držať predlohy, krásne vypovedá fakt, že démonickú pani Cormody (u Darabonta Marcia Gay Harden) nechajú zabiť už v prvej časti (!). Čo je dobre. Asi...? ()

Lacike

Roztiahnut pribeh filmovej hmly do serialovej podoby sa ukazal ako blby napad, pretoze serial je strasne nezazivny a natahovany. Namiesto toho, aby sa riesilo, co sa deje vonku, tak neskutocne nesympaticke postavy riesia vztahy a krivdy medzi sebou a obcas to vyvrcholi nejakym imbecilnym rozhodnutim pri ktorom niekto z nich chcipne. Plusom je kvalitna technicka stranka a stavnate gore sceny. Serial uplne postrada napätie nielen preto, ze su vam postavy ukradnute, ale aj jednotlive umrtia vyznievaju dost komicky. Jak keby si z celej tej situacie tvorcovia robili srandu. Takze po troch epizodach so serialom koncim. Nema to cenu. 4/10. ()

Mr.Ripley

Hlavouni stanice Spike si nakoukali několik základních produktů stanice Hallmark a zabalili to námětu od Stephena Kinga. Mlha má neprávem opomíjenou, skvělou celovečerní adaptaci z roku 2007 a samotná novelka na malém poli dokáže rozechvět každičkou buňku v těle. Pilotu se nedaří rozechvět ani chloupek v nose, natož aby děsila nebo bavila. Scénáristé vytvořili městečko, kde se všichni nenávidí, každý je zlomyslný a logické myšlení v krizové situaci viděli možná z rychlíku. K tomu se zbytečně tlačí na pilu v gore sekvencích, které jsou nejen přestřelené brutalitou, ale vyznívají cynicky. Miluju Frances Conroy, jsem zapřísáhlý kingofil, ale tohle NE. Společně s Under the Dome další odporný pohrobek televizních adaptací jednoho z nejlepších žijících autorů. ()

BlackHood

Toho psa na začátku zabili proč? Jinak v ději je plno chyb. Probíhalo to nějak tahkle: Dívka jménem Alex šla na párty. Někdo ji znásilnil, když byla ožralá a omdlela. Její kamarád Adrian o tom věděl, ale nesnažil se ji zachránit. Mimo scény se dělo asi něco takového: "Hej, Adriane, kde máš svou kamarádku?" Adrian: "Právě ji znásilňuje týpek nahoře, proč se ptáš? Chceš ji znásilnit taky?". Pak Adrian řekl své kamarádce Alex, že byla znásilněna."Hej, Alex, už víš, že jsi byla znásilněna?" Ona jen pokýve rameny. Smůla, no. Neříkám, že musí začít brečet jako Hannah Baker, ale trochu dovádět by mohla. Příjde mi, že byla z toho spíš šťastná. Až na tohle celkem dobrý díl. ()

Mr.Ward

Tak mě to zaujalo i navnadilo, efekty v tv moc neřeším a neznámé tváře taky ne. Uvidíme co bude dál, a jestli tvůrci nezklouznou k hloupostem typu Under The Dome. Byla by to škoda. ()

brasek

Bože! Pilot má na seriál navnadiť, zaujať a predstaviť pointu a tu som bol znechutený a odradený! Od začiatku sa tam rieši všetko možné a nemožné, postavy sú nesympatické, ľudia v hmle vyzerajú amatérsky zle a 1.5 hororového efektu nezachráni už nič. ()