Případ dvou básníků (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2019, 73 min

Přiznávám se, že tento film je mým druhým viděným ze série od Hany Proškové. A opět se na kvalitách filmu podepisují herecké výkony řady herců. Paní režisérka si umí sehnat dobré herce. Horší je to se scénářem. David Matásek a Viktor Preiss tu hrají takové klasické, ničím vybočující, postavičky. Jsou fajn, ale to je tak všechno. I v průběhu je znát, že Hana Prošková není žádná Agatha Christie. Detektivní rutina, ale rutina poměrně příjemná.(5.2.2019)

Oproti prvnímu filmu (ani jsem nevěděl, že to má být nějaká série) Případ pro rybáře je tu viditelný posun k lepšímu. Ale i tak mi to přijde jako Potkali se u Kolína: Pojďte pane, budeme si hrát na detektivy. Asi proto, že na vyšetřování se nepodílí skupina operativců a vyšetřovatelů, nýbrž (borec!) Viktor Preiss a jeho divnej kámoš David Matásek, spolu s prakticky kýmkoliv, kdo je zrovna kolem. Neříkám, že by to mělo bejt jako Kriminálka Zadní Lhota, kde mají sofistikovaný digitální ultrarovnáky na superohejbáky. Ale na druhou stranu, točit to ve stylu mířícím ku kvalitám To je vražda napsala taky teda není výhra. K tomu se navíc přidávají některé dost slabé výkony ve vedlejších až nejvedlejších rolích a navíc ta dramatizace a spád... no pořád nic moc. Slabší tři hvězdičky.(12.2.2019)

• rigby

Další případ dvou... Po dvou sestrách jsou to tentokrát dva básníci. A opět jen dvě hvězdičky. Kriminálka je to velmi slabá, stejně jako v předchozím případu. Akorát tak na ten nedělní večer, kdy už člověk po celém týdnu nic náročného nečeká. Možná o chloupek lepší než minule, abych tedy nekřivdil úplně. Ale jinak bych se bez tohoto filmu obešel.(4.2.2019)

Bylo by to celkem fajn, ale nějak nerozumím tomu, proč Kristiána Vícha, kterému má být necelých čtyřicet, hrál Ondřej Malý, kterému je 53 a vypadá spíš na 60? Na tuhle roli se vůbec nehodil, dokonce ani tu oblíbenost jsem mu nějak v téhle roli nemohla uvěřit, že bychom neměli dost herců čtyřicátníků?(3.2.2019)

Případ byl chaboučký, zavražděný pidlooký hrdina mi neseděl do role svůdce žen, linka s tajemným šéfem ústavu pro šíření informací (btw, dobrý fór s narážkou na nevědomost některých lidí v takovém ústavu), který furt na vše dozíral a natáčel si, nebyla nijak dokončena (čekal jsem alespoň, že podobně jako ve filmu Alibi na vodě hodí na YouTube video film s realistickými záběry vyšetřování), linie matky a sekretářky taky není dořečena ("my si vystačíme" nestačí mně), ale jinak skvělé záběry a lokace, skvělí herci a postupné dávkování indicií, velejemný, ale o to příjemnější humor, a hlavně uvěřitelné postavy, které se nechovají jako dementi, ale mají nějakou charakteristiku, minulost a dělají uvěřitelné lidské chyby, i když to třeba v té chvíli myslí dobře...(4.2.2019)