poster

Případ dvou básníků (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2019, 73 min

 • honajz
  ****

  Případ byl chaboučký, zavražděný pidlooký hrdina mi neseděl do role svůdce žen, linka s tajemným šéfem ústavu pro šíření informací (btw, dobrý fór s narážkou na nevědomost některých lidí v takovém ústavu), který furt na vše dozíral a natáčel si, nebyla nijak dokončena (čekal jsem alespoň, že podobně jako ve filmu Alibi na vodě hodí na YouTube video film s realistickými záběry vyšetřování), linie matky a sekretářky taky není dořečena ("my si vystačíme" nestačí mně), ale jinak skvělé záběry a lokace, skvělí herci a postupné dávkování indicií, velejemný, ale o to příjemnější humor, a hlavně uvěřitelné postavy, které se nechovají jako dementi, ale mají nějakou charakteristiku, minulost a dělají uvěřitelné lidské chyby, i když to třeba v té chvíli myslí dobře...(4.2.2019)

 • rigby
  **

  Další případ dvou... Po dvou sestrách jsou to tentokrát dva básníci. A opět jen dvě hvězdičky. Kriminálka je to velmi slabá, stejně jako v předchozím případu. Akorát tak na ten nedělní večer, kdy už člověk po celém týdnu nic náročného nečeká. Možná o chloupek lepší než minule, abych tedy nekřivdil úplně. Ale jinak bych se bez tohoto filmu obešel.(4.2.2019)

 • Malarkey
  ***

  Přiznávám se, že tento film je mým druhým viděným ze série od Hany Proškové. A opět se na kvalitách filmu podepisují herecké výkony řady herců. Paní režisérka si umí sehnat dobré herce. Horší je to se scénářem. David Matásek a Viktor Preiss tu hrají takové klasické, ničím vybočující, postavičky. Jsou fajn, ale to je tak všechno. I v průběhu je znát, že Hana Prošková není žádná Agatha Christie. Detektivní rutina, ale rutina poměrně příjemná.(5.2.2019)

 • Gilmour93
  **

  Jak svět zase přichází o básníky.. Nepříliš záživná krimi s klasickým podtitulem „všichni jsou podezřelí“, ve které mi vadily dvě věci. Hudba, která by byla možná dobrá v nějakém psychothrilleru, ale tady se moc nehodila a těžko uvěřitelná shoda okolností, na které byl celý příběh postaven (u koho je Horác na večeři a koho zrovna nezávisle na tom potká Vašátko v domě při návštěvě přítele). PC poeta Krisťa by vyplodil asi toto: „Malířovo tokání, Vašátko vstříc zvratům, není hoši zastání, raději zpět k prutům..“(4.2.2019)

 • adaben
  ****

  Škoda, že pachatel či hlavní stopa byla vcelku od počátku jasná kvůli úvodním scénám se zapojením Horáce do děje, to se ne zcela povedlo. Ale jinak opět velmi slušně natočené a velmi dobře obsazené, zdá se, že Bělohradská využívá svých znalostí divadelních herců lépe než jiní režiséři. Znovu se jí podařilo i do středních a menších rolí dobře obsadit ne zcela televizně okoukané tváře dnešních kvalitních herců z Národního divadla, v tomto dílu určitě vynikli Bidlas i Radúz Mácha, a také nutno dodat, že Matásek postupem dílů Horáce obdařuje větším kouzlem. Ve srovnání s některými režiséry, kteří do středních a menších rolí rádi obsazují výrazné neherce (např.Hřebejk v kriminálce o Plzni), tak se ukazuje, že cesta Bělohradské je pro detektivky šťastnější volbou.(4.2.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace