Dnes již kultovní film režiséra Maria Bavy natočený podle populárního italského komiksu. Hlavní postavou je největší zločinecký génius své doby „Diabolik“ (John Phillip Law), pro kterého není žádná loupež nebo krádež nemožná. Krade ty nejvzácnější a nejluxusnější věcičky pro svou milenku Evu Kant (Marisa Mell), která to také dovede náležitě ocenit. Lupič nepohrdne ani krádeží vládních peněz, při které ještě zesměšní celý policejní sbor. Film se odehrává ve vymyšlené zemi koncem šedesátých let dvacátého století a je skvělou parodií na tehdejší brakové příběhy. (curil)

tenebrae86

Naprostá pecka, polovinou místních naprosto nepochopená. Ona to přece má být tak trochu Spy parodie s komiksovým antihrdinou v hlavní roli. Ten film se podle mě nebere vůbec vážně a v tom je jeho síla. Opravdu jsem se celou stopáž výborně bavil. Je to vtipné, soundtrack je parádní, našlápnutý Morricone se svým šedesátkovým popíkem zní prakticky nonstop a nabízí skvělé songy i témata, dále mi tu hraje osudová Marisa Mell a vše to pro mě režíruje a snímá Mario Bava ve své nejlepší formě. Je tam trošku avangardy, trošku pop-artu, komiksu, Jamese Bonda i Fantomase, spousta akce a špatných triků, bez kterých by to zkrátka nebylo ono. Uznám akorát, že děj je opravdu řídký a naivní, ale kvůli žádnému intelektuálnímu zážitku jsem si film opravdu nepouštěl, věděl jsem do čeho jdu a chtěl jsem si při projekci hlavně odpočinout a zarelaxovat, což mi Diabolik splnil na výbornou. ()

Chicharron

Velice slušný film s naprosto úchvatným vizuálem a efekty - samozřejmě v dobových měřítcích.  Na Italy  neuvěřitelný počin, řekl bych, že lepší než Fantomas. ()