Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Streeper

Tak jsem se dočkala i pokračování a musím říct, že se mi to nelíbilo tolik jako jednička. Přišlo mi to omílané pořád dokola, očekávala jsem něco originálnějšího oproti prvnímu dílu, ale ne. Bylo to na stejné brdo, nepřišlo mi to ani tolik zábavný jako jednička a tolik jsem se nesmála jako u prvního dílu. Tohle už vidět nemusím. ()

ad

Další z filmů, na kterých jsem jako prcfek ulítával v kině...Možná ještě lepší než jednička, ale je zhůvěřilost oba filmy srovnávat, oba jsou geniální!! "Cestou jsem přemýšlel o dvou věcech: Jak dostat zajetce včas, a proč jsem si vzal místo kyslíku helium?" ()

starbrejkr

Oproti jedničce je to až pronikavé zlepšení. Už jen první scéna v Saddámově domě mě pobavila víc než celá jednička. Svůj podíl na tom má určitě i fakt, že zatímco hlavním směrem parodie jedničky byl Top Gun, který šel vždycky mimo mě, u dvojky je to hlavně Rambo 2+3, který což byly oblíbené akčňáky mých dospívajících let. Jen škoda, že ke konci už snimek znatelně ztrácí dech a vtipné gagy ubývají. Normálně bych asi dával lepší tři, ale za famózního Richarda Crennu, který takřka zdubloval svojí roli v Rambovi (i ty výrazy byly někdy navlas stejné) a větší prostor panu prezidentovi jednu přidávám. ()

C0r0ner

To, co mi v jedničce scházelo, tedy pořádná předloha, je ve dvojce tím hlavním plusem. Scéna s osvobozováním zajatého velitele je jedna z nejvtipnějších scén všech parodií vůbec a následné vybíjení tábora není o nic horší. Zajímavé je, že v roce 1993 byl Saddám ještě americký kamarád. Možná se na USA naštval potom, co ho tvůrci nechali srůst se psem, ale spíš to asi bylo jinak. 95% ()

Phos4rus

Neni to zas az takova pecka jako jednicka, prece jenom od toho filmu jsme neco ocekavali a dostali jsme to. Pokud by nebyli hot shots 1, tak to byl taky super film, takhle "lezi" ve stinu jednicky. Ale dustojne, velmi dustojne! ()

Flynn

Tahle dvojka je snad ještě větší nářez než první díl, prostě srandy kopec :o) dělat si srandu z hitů jako Rambo, Terminátor a další klasiky a ještě to ukočírovat do takové salvy gegů a hlavně povedených gegů není jen tak. Naprosto vyníkající dialogy, které parodují veškeré dialogy skutečných akčních filmů. Prostě kdo to neviděl tak neví co je to pořádná parodie. ()

lakikaki

Horúce strely sú podľa mňa geniálnou paródiou, ale čo potom povedať o pokračovaní? Dvojka je akčnejšia, dvojka je vtipnejšia, dvojka je "najkrvavejším filmom všetkých čias" a dvojku som videl asi dvakrát toľkokrát ako jednotku, pričom som sa vždy pobavil. Takže ak som pôvodné Horúce strely označil za geniálnu paródiu, tak dvojka je príkladom dokonalej a zároveň geniálnej paródie/komédie. Ospravedlňujem sa za to množstvo superlatívov, ale film, ktorý baví aj po dvadsiaty raz viac ako väčšina komédií videných prvýkrát, si ich určite zaslúži. ()

Dannysek4U

Pamatuju si to jako dneska - kino na Dejvicky, plnej sal a sakum piku vsichni se po celou dobu promitani davili smichy. Tak se pozna dobra komedie!!!! ()

Andre3000

Parodie jak má být. Pro všechny, kterým se to nelíbí typu Jendus a Kulmon, zajímalo by mě jaký humor vyznáváte, když vám tohle přijde trapné:-) ()

MarekT

Od prvního dílu se úroveň zábavnosti nezměnila. Vrcholem je dle mě parodie na Casablancu, ač je zde nosným tématem třetí díl Ramba. Cameo Atkinsona i přes malý prostor potěší. ()

gabin(a)

Panebože, jak jsem mohla zapomenout ohodnotit tenhle klenot? Nechápu! Přitom jsem se o výstřelech zmiňovala v některých komentářích a některé filmy díky tomu, že posloužily jako předloha, dokonce dostaly hvězdu (Top Gun, 9 a půl týdne)!Parodie miluju a Žhavé výstřely 1 i 2 si berou na paškál spoustu filmů, které si o to opravdu koledují, a to s takovou lehkostí a roztomilostí, že člověk žasne. Nejlepší je sklerotický prezident smontovaný z různých náhradních dílů (azbestový jazyk, ocelové zvukovody). Taky počítání mrtvol a vytvoření nového rekordu je super nápad. Charlie Kamenná tvář Sheen hraje všechno stejně, vždy a všude, ale tady to sedí. Valeria Golino je krásná, navíc je to herečka, které se daří už mnoho let vypadat pořád stejně, od Rain Mana k Válce policajtů se vůbec nezměnila.... ()

pufina

Charlie Sheen a několik vtipných scén, co pobaví. Ale že bych z toho byla na větvy a umírala v záchvatech smíchu, to opravdu ne.. To není můj šálek kávy.. ()

pakobylka

"Žhavé výstřely 2" trošičku přitvrdily, ale samy sebe nepřekonaly. Na druhou stranu za prvním snímkem nezůstaly o moc pozadu - snad jen o nějaký ten milimetr ... a to jim slouží ke cti. Možná si mohly odpustit pár laciných, lehce nechutných fórků, leč Rowan Atkinson se svými tkaničkami je prostě a jednoduše nezapomenutelný. ()

Juto

Filmy ako tento sú viac, menej odolné voči osočovaniu filmových kritikov. Buď sa smejete, alebo nie. Smial som sa. 7/10 ()

fars

Tak tohle je fakt unikatni kousek. Monstrozni zabava, mohl bych se na to koukat porad dokola a porad bych se smal. 10/10! ()

Ice123

Druhé pokračování Žhavých výstřelů dosáhly něčeho, o čem si může spousta jiných filmů nechat jen zdát. Je to stejný ne-li ještě lepší film než byla jednička. Snad navždy již budu mít vtisknuto do mysli jak Charlie Sheen rozstřelí jednoho z vojáků o stěnu domku a on se rozplácne jak v kreslených filmech, či úvodní scéna, kdy si uváže šátek přes oči a pak si vybere místo skla a hřebíků med s gumovými medvídky atd. prostě bomba. 98% ()