Matěj a Kuba žijí v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nežije. Zemi místo krále vládne vyslanec Theofil, který se stará jen o svou kapsu. Jedné noci vleze Kuba do Theofilovy spižírny, aby ukradl něco ke snědku. Místo jídla tam objeví truhličku s jeho penězi. Kuba z ní ukradne zlaťák, při loupeži ale udělá hluk a je odhalen. Oba mladíci skončí ve vězení, ale podaří se jim uprchnout. Při útěku se zatoulají do Liliového království, kde se seznámí s rozmazlenou a panovačnou princeznou Markétkou, která ráda ubližuje lidem. Osud pak zavede Matěje a Kubu do kouzelného Černého lesa, kde se po setkání s roztodivnými bytostmi a jejich vládkyní konečně napraví. (TV Nova)

RenataD

Dle mého názoru horší než Kouzelník Žito. Dlouhé zbytečné pasáže ječících postav. Trochu i překombinované. ()

andydufrsn odpad!

Tohle snad ani nemohl někdo myslet vážně, protivná (dokonce i vizuelně) pr incezna, les obydlenej tvorama, že ani LSD uživží Ozzy Osbourně by takové nevybájil, dementní děj, no prostě hrůůza! ()

Jarsey

Přiznám se, že jsem neviděla celé, ale vzhledem k předvídatelnosti kvality pohádek posledních dvou desetiletí bych tipla že jsem o nic nepřišla. Po patnácti minutách jsme to vypnula. Někdy se holt zamění rádoby vtipnost a roztomilost s nepříjemným zážitkem, protože zde chybělo to, co u herců je dost podstatné - něco jako charisma. Denisa Pfauserová byla tak protivná, až byla překvapivě dobrá, žadatelé o ruku byli jeden jako druhý, jen jeden menší, větší, starší, ale ničím se nelišili, režisérka asi moc ambicí při tomto filmu nepobrala. Zkrátka studia chrlí jednu pohádku za druhou, ale upřímně, kdo zná všechny a líbí se mu všechny? Kvalita neúprosně klesá a s tím jde ruku v ruce i (ne)hereckost jednotlivých aktérů. ()

PhoenixTears odpad!

Pokus o vtip, nebo jen trapná slátanina něčeho čemu se říká "pohádka". Větší blbost, hloupost a nehereckého umu, jsem viděl snad jen v ordinaci a Ulici na Nově...Česká kinematografie, by se měla stydět, za něco tak blbě a hloupě natočeného. Kde jsou staré dobré časy pohádek, které se již NIKDY NEVRÁTÍ. Dnešní neumětelští rádoby režiséři a herci ( Kromě Cibulkové, Polívky, Kaisera a Hrušinského ), nic neumí a tak to i ve finále dopadá. ODPAD ! ! ! ()

Flexis

Do hajzlu, co to je? Řachanda,krásně si odporující název s následným dějem. Sranda? Jak pro koho,pokud jste si dali 10 jointů,tak asi ano. Sranda pro děti? Ale kdeže... Bohužel jsem nebyl schopen to dodívat do konce. Větší přeplácanou hovadinu jsem v poslední době neviděl. Nemá to žádný srozumitelný děj,z debilnějších postav se nám stanou ještě debilnější,a to je hlavní koncept filmu. Vykradli asi 5 filmů: trolla s kyjem z Harryho Pottera,střeti z Pána prstenů a Hobita,dále Noskův debilní projev způsobený lektvarem,což nám připomíná známého Božského Bruce že? A nesmí chybět rebelkyně s oštěpy,a to jsme zase u Avatara. A ostatní zmiňovat nebudu,to bych tento komentář nikdy nedopsal. Mrzí mě,že zde hraje jeden z mých oblíbených českých herců Bolek Polívka. Tu jednu hvězdičku dávám z milosti a z těch kostýmů a celkově vizuálních efektů,které se evidentně neprováděly v Movie Makeru. 15 % ()

horskejvlk odpad!

Tady už snad nejde o režiséra ale o dramaturgii, chtít natočit dle slov tvůrce “ něco na způsob Byl jednou jeden král ale pro dnešního dětského diváka” je opravdu český párek v rohlíku servírován jako americký Hot dog, není to ani jedno a jako párek je to zmršený. Nicméně natočit pěknou pohádku to chce opravdu talent, ten již dnešním tvůrcům chybí, po technické stránce vše na zápočet na FAMU ale pohádkové to není ani za mák. Staré černobílé TV studiovky právě přesně naopak. ()

pankito

Mňo...po pravdě nevím, jestli záměrem autorů tohoto veledíla byla aspirace na cenu "Nejméně hodnověrná pohádka z historického prostředí", ale jako by se stalo... Poddaní ve středověkých hadrách a renesančně oblečená šlechta pojídající "dárek z Branibor" 18. století, to není zrovna můj šálek kávy. Když se k tomu přidají kýčovité až patetické herecké (ne)výkony a trapná snaha zavděčit se soudobým humorem, nezachrání to ani Bolek, který je zde nezvykle nevýrazný. Takhle ne, prosím. ()

Enon odpad!

Tak já vydržim hodně ale TOHLE hodina úplný nudy, nic se tu neděje, je to úplně retardovaný a nekoukatelný. Nevim jak tohle vůbec můžou natočit a říkat že natočili dobrý film. Herecký výkony byly jedny z nejhorších co sem v českých filmech viděl. Kostýmy otřesný a to sem hodně mírnej (skřeti, víly a hlavně hejkal ani nestojí za řeč), lokace nudný a když slyšíte rozhovory a scénář, který “tvůrci” napsali tak vám začne téct krev z uší . A doslova když už vydržíte tu hodinu kdy se nic neděje, tak v posledních 10 minutách se stihne princezna pro královnu lesa polepšit a ta jí následně pustí z lesa. Následně jedou do hradu kde se zjisti že ty dva typci jsou ty zločinci a že se princezna polepšila. Jde se na popravu (mimochodem rozhovor v cele je ten nejhorší v celém filmu). Pak se jde na popravu, princezna brečí (kvůli týpkovi se kterým reálně mluvila 2 minuty za celý film) a druhý týpek jančí jak děcko. A hádejte co se stane? Jeden z týpků je ztracejý princ, wooooow to je překvapeni jak svině a vůbec nám to nebylo jasný už od prvních 10 minut. Poprava se ruší a princezna se s jedním z týpků žení a žili šťastné až do smrti I guess. Druhej týpek běží do lesa za svoji láskou zelenou avataří žábou z wishe (kdo viděl ten pochopí) a taky žili šťastně až do smrti. Po tomto krásném a strašně dojemném konci můžeme vidět královnu jak se svým skřetem vede rozhovor, že se jí zase něco povedlo. Film končí krásným záběrem na skřetův ksicht a vy máte chuť jít buď k psychologovi nebo ke svému dealerovi. Jestli existuje nějaké dno co se týče filmů tak je to TOHLE. ODPAD ()

milos.bradik

Opravdu řachanda, tady se nedá napsat nic víc. Má to blíž k fantasy než k pohádce, protože tvůrci nechali fantazii volné pole, ale někam se jim vytratil rozum. ()

Jirkacek

V období vánočních svátků či přelomu roku jsme každoročně věnovali hodně času sledování pohádek, pro které právě nastala ta správná doba a tak se na obrazovce naší korejské televize proháněli čertiska, posedávali vodníci a tančili víly. Jednou z nich byla ta s poněkud podivným názvem Řachanda z roku 2016, takže jsme vůbec netušili, o čem bude tato pohádka pojednávat. Na začátku 104 minutové pohádky jsme se seznámili s dvojicí mladých zlodějíčků Matějem (Aleš Bílík) a Kubou (Vladimír Polívka), kteří žili v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nedařilo. Zemi místo krále vládne vyslanec Theofil (Bolek Polívka), který se staral jen o svou kapsu a hromaděné bohatství. Jedné noci vlezl Kuba do Theofilovy spižírny, aby ukradl něco ke snědku, ale místo jídla tam objevil truhličku s jeho penězi. Kuba z ní ukradl zlaťák, při loupeži ale udělal hluk a byl odhalen. Oba mladíci byli chyceni velitelem stráže (Petr Čtvrtníček) a správcem hradu (Oldřich Kaiser) a skončili ve vězení. Nicméně se jim podařilo uprchnout a při útěku prchali stezkou do Liliového království, kde se nacházel tajemný Černý les, jehož se všichni báli. Žili v něm totiž prapodivní tvorové, kterým vládla víla Paní lesa (Vilma Cibulková). Ta, když zjistila, že dřevorubec Drvoštěp (David Novotný) pokácel pár stromů v jejich lese, vyslala ihned posla, aby našel čarovné bylinky s názvy blbohlídek a nešikus. Poté víla nasypala rostlinky do studánky, kam chodil pít dřevorubec a když se skutečně napil, začaly se dít věci. Drvoštěp se stal absolutně nešikovným a hloupým člověkem, jemuž nešlo vůbec nic od ruky. Když tedy naši dva hrdinové dorazili do Liliového království, brzy se seznámili s rozmazlenou a panovačnou princeznou Markétkou (Denisa Pfauserová), která ráda ubližovala lidem. Byl z ní nešťastný její otec král (Jan Hrušínský) i matka královna (Martina Bezoušková), ale také zaměstnanci zámku. Následně navštívila drvoštěpa víla, který se přiznal, že musel rubat v jejich lese na příkaz rozmazlené princezny a tak mu vládkyně lesa dala kouzelnou bylinku, která mu měla vrátit ztracené schopnosti. Měl jej dát do studánky a napít se, ale nikdo z nich netušil, že ze studánky mezitím nabrala vodu kořenářka (Věra Kubánková) a uvařila z ní lektvar proti nemocem, který později prodávala na trhu. Mezitím Matěj a Kuba přepadli rytíře a prince na koních, kteří jeli žádat o ruku princezny a ukradli jim šaty i oře. Pak odjeli do města, kde se za šlechtice vydávali a jelikož si princezna zatím nedokázala nápadníka vybrat, dostali o zlodějíčci šanci se o ni ucházet. Jenže osud tomu chtěl, že k tomu ani nedošlo a samotná Markétka odhalila jejich podvod a zavolala stáže. Mladíci tak znovu museli prchat a když se schovali v Černém lese, setkali se s tajemnými bytostmi. Paní lesa s nimi uzavřela obchod s tím, že jí musí přinést Markétku, což se také stalo. Následně bába kořenářka prodávala svůj lektvar na trhu a lidé jej hodně kupovali, takže tam panoval dokonalý zmatek. Když byla princezna přinesena do lesa, tak začala její převýchova. Zpočátku to samozřejmě bylo hodně těžké, ale časem se z ní stala normální holka. Po převýchově nastalo dojemné loučení lesních obyvatel s princeznou, protože se ona změnila, a oni si na ni zase zvykli a vlastně se skamarádili. Vrátila se tedy domů i s mladíky, kde se všichni setkali s vyslancem Theofilem, který pronásledoval Kubu i Matěje do sousedního království. Markétka rozdala přípravek který lidem vrátil co dříve uměli, nicméně její dva chráněnci byli i přes přímluvu zajati a skončili opět v lochu. Do konce pohádky zbývalo pouze pár minut a jak vše dopadlo, to se z mého komentáře už nedozvíte. Já měl po jejím skončení smíšené pocity, neboť mne pohádka moc nebavila a přišlo mi to celé jakési zmatené, jakoby režisérka a její štáb požili ony kouzelné bylinky také. Děj nebyl moc zábavný a hlavně scénky v lese byly nudné. Na druhou stranu musím ocenit filmové triky, kterých bylo dost a dost a také maskéři si určitě užili svoje. Ty zelené víly s luky a šípy byly fakt hodně zajímavé. Celkově mi o však přišlo průměrné a nedotažené, snad za to mohl špatný výběr herců. Vilma Cibulková jako paní lesa ? Hrůza. Bolek Polívka jako vyslanec ? Nic moc. Jeho syn v roli Kuby byl tak nešikovný a splašený, že mi to bylo protivné. Nejrozumnější byl asi Matěj, ale opět mi nebyl příliš sympatický herec Aleš Bilík. Jan Hrušínský by krále fakt hrál neměl, to bylo o přežití před obrazovkou. Denisa Pfauserová jako princezna také nebylo šťastné řešení a tak bych mohl pokračovat. Ale už dosti truchlení a jdeme hodnotit. Suma sumárum, pohádka Řachanda ode mne získala dvě lesní hvězdy **. () (méně) (více)

Hanysek odpad!

Hustý!! Tohle je snad nejdebilnější pohádka, kterou jsem kdy viděl. Jako, někdy i debilní filmy můžou bavit, ale tohle je od začátku do konce děsná nuda. Když jsem to s dětma sledoval, měl jsem pocit, že se zastavil čas. Na věky. Není divu, 104 minut takový hovadiny, je prostě velká porce. 0*. ()

Leptictidium odpad!

S bratrancem jsme vtipkovali, že toto je český avatar 😂😂. Upřímně lituji všech, kteří tento krásně vystajlovaný výblitek viděli. Vizuál je odporný a s uřvanou a blbou princeznou se určitě každá dívka ztotožní. 0/10 ()

Ed. odpad!

Za mne, Hrušínský nenašel vlastní polohu pro roli krále, zcela uboze napodoboval pana Nárožného  a jeho slavné  mile bláznivé krále.  Masky ovšem zcela odporné a kupříkladu trpaslíci totální přehrávání rolí. Celkově silně podprůměrné, nerad to takto hodnotím, ale tuto pohádku nevidět není ztrátou. ()

PF 2016

PF 2016