Matěj a Kuba žijí v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nežije. Zemi místo krále vládne vyslanec Theofil, který se stará jen o svou kapsu. Jedné noci vleze Kuba do Theofilovy spižírny, aby ukradl něco ke snědku. Místo jídla tam objeví truhličku s jeho penězi. Kuba z ní ukradne zlaťák, při loupeži ale udělá hluk a je odhalen. Oba mladíci skončí ve vězení, ale podaří se jim uprchnout. Při útěku se zatoulají do Liliového království, kde se seznámí s rozmazlenou a panovačnou princeznou Markétkou, která ráda ubližuje lidem. Osud pak zavede Matěje a Kubu do kouzelného Černého lesa, kde se po setkání s roztodivnými bytostmi a jejich vládkyní konečně napraví. (TV Nova)

Ryuuhei

Masky jednoznačně super. Ale jinak? Ani jsem se na to nemusel přímo koukat, jen to mít puštěné a dělat si svoje věci, abych pochopil, že je to pohádka úplně o ničem, navíc tak hloupá, že snad nemůže vyhovět ani mladšímu divákovi. Docela jsem i doufal, že vznikne nějaká novodobá pohádka z české produkce, která nebude stát vyloženě za prd a nebude ji mít na svědomí navíc chorobně známý a nejmenovaný režisér podobných zvěrstev. Jenže žádné překvapení se nekonalo. 15% ()

Lachtaan

Stejně tak jako po Sametové revoluci do vzduchu vyšuměla moc komunistů, s ní se i vytratil český um točit povedené, zábavné a nezapomenutelné pohádky. Vlastně nejen pohádky, ale i jiné formáty, ve kterých dnes vyniká snad už jen jeden z 10ti historických snímků. A tak to platí i u Řachandy, která ve finále vůbec není žádnou očekávanou řachandou, jež z ní udělala loni prapodivně vysoká návštěvnost, které bych se u obecné inteligence českého filmového obecenstva ale vůbec neměl divit. ()

venison

Kvůli pohádkám tohoto typu zvažuji do budoucna cenzuru toho, na co se budou dívat nějaké moje hypotetické děti.. Začátek se vyvíjel celkem slibně, ale po úvodní čtvrthodince šla celá pohádka do kopru.. Dokoukáno bylo pouze ze znouzecnosti, jelikož nebyl moc čas si pustit jiný film :-( Příběh postrádá jakoukoliv logiku.. Spíš se jedná o kousky různých příběhů halabala poslepovaných a na sebe navazujících jen s odřenýma ušima.. Postavy byly většinou spíše nepříjemné.. Jediný sympaťák byl snad jen dřevorubec v podání Davida Novotného.. Olda Kaiser a Petr Čtvrtníček zde byli jen do počtu.. Jan Hrušínský se nezdařile snažil o kopírování Rudolfa II. z Golema.. Princezna byla nejen nehezká, ale i krajně nesympatická.. (Asi) hlavní postav (není to totiž z té změti postav patrno) Aleš Bílík se na hlavního krasoně díky prořídlým vlasům moc nehodil.. Vladimír Polívka měl vcelku přijatelnou postavu, ale scházela mi v ní pointa.. Pro změnu (většinou výbornému) Bolkovi Polívkovi jsem absolutně nevěřila zápornou roli.. Zrůdičky v lese byly z 90% vykradeny z jiných filmů.. Sorry, ale zelené amazonky ve stylu Avatara se do českých luhů a hájů fakt nehodí :-( ()

oveckaoa odpad!

Tak si to shrneme jsou dvě království království růžové tam vládne král co se ani neobjeví a jeho rádce co krade a království liliové tak vládne královna a král a mají rozmazlenou dceru mezi těma královstvíma je les kde žijou zelené Na Vi z avatara skřeti, trpaslíci z pána prstenů trol z harry pottera nějaké víly a hejkal. Těm vše velí paní lesa. V tom prvním království jdou dva chlápci krást do domu toho rádce jeden hlídá jeden krade rádce jich chytí a dá do vězení oni zdrhnou do toho lesa tam naraí na dva chlápky co jdou na námluvy do druhého království k té princezně a oloupí je a vydávají se za ně na trhu potkají tu princeznu v civilu a řeknou jí co udělali ona jich chce zatknout oni zdrhnou do lesa . Mezitím v tom lese kácí dřevorubec stromy na území té paní lesa ona mu dá lektvar a on zapomene jak se seká ona ho konfrontuje a on jí řekne, že to po něm chtěla ta princezna ona mu dá druhý lektvar a on to opět umí. Ten první lektvar se , ale dostane do vody a místní baba léčitelka z něho udělá lektvar začne ho vše prodávat a oni z toho blbnou.  V tom lese ty 2 unese ta paní lesa a chce po nich, aby unesly k ní tu princeznu jeden zůstává a zamiluje se do jedné zelené Na Vi druhý ji unese. Tam pro ně ona otročí první se jí to nelíbí pak to začne dělat a oni jich pustí. V liliovém království ty dva zatknou a chtějí jim useknout ruce pak zjistí, že jeden ztracený princ z růžového království tak jich nechají ten princ si vezme princeznu z liliového království a ten druhý chodí s tou zelenou Na Vi. Nulové herecké výkony , scénář žádný triky nulové (u těch zelených Na Vi jde chvílema vidět jak se jim smývá barva) a všichni se zde chovají jak postižení. Scéna ve vězení je největší filmové dno co můžete v pohádkách vidět baví se o tom, že přijdou o ruky jeden se směje a pak omdlí a druhý to má u prdele. Tohle bych přál vidět všem co nadávají na Troškovi filmy poti tomuhle jsou umění.  5 procent za ty růžové a zelené šaty té princezny.. ()

Master19

České pohádky jsou postavené na přirozenosti a lidskosti, a to i v případě nadpřirozených bytostí. České pohádky vždy stojí na středobodu dobra ztvárněného dobrosrdečnou, inteligentní a skromnou postavou. České pohádky nepotřebují trolly, gnomy, ogry... ani pitvořící se hlupáky. A proto tahle pohádka u nás fungovat nemůže. ()

fabecc1222

Obdivuju schopnost některých tvůrců či producentů získat pro některá díla tolik známých herců, ačkoliv kvalita filmu je dosti nevalná. Stejně tak je tomu i u tohoto filmu, kde v podstatě v každém roli je nějaký známý herec, ale film je prostě zoufale zbytečně dlouhý, nevtipný a bez jakéhokoliv zajímavého nápadu. ()

Dagoussek odpad!

Proč točite za každou cenu něco, co neumíte. Nebylo tam nic Řachandního. Děj je slátanina všeho možného a nepřinesl nic nového a zásadního a hlavně je nelogický. Postavy v Černém lese taky nic moc nepředvedly. Děsná sračka. ()

blackJag

Páne jo, to zase bylo... Vý(hovno)cuc veškeré současné filmařské neschopnosti - NIC pořádně nenapsat, NIC pořádně nezahrát, NIC pořádně nenatočit. Jako nevím, režisérka před tím točila pro televizi, ok, tam to snad stačilo, ale tohle vypadalo uboze, jako od náhodného editoru záběrů, bez nápadu, spousta scén vypadala jako první pokusná, nechápu. A to herecké pitvoření, toho mám enormně plné zuby, co je to za trend? A za tohle potom chtít v kině zaplatit? To je celkem drzost, ne? 20% ()

jefff

Šíleně nevyrovnaná pohádka s povedeným vizuálem, několika skvělými scénami (hlavně B.Polívka) a docela originálním a vtipným příběhem. Jenže dobré scény tu přetlačuje podivné režisérsko-scénáristické bahno, takže na každý dobrý nápad jsou tu dva faily. Vůbec nevím, co si o téhle pohádce myslet. Fakt vůbec. ()

herr_carter odpad!

Stačilo mi jako pouhé audio z vedlejší místnosti, Ferencová se zřejmě inspirovala u mistra oboru Trošky...................moje hodnocení = 0 z 10. ()

Wally

Příšernost....jedna hvězda za ty masky, ale jinak hrůůůza...neskutečně stupidní příběh a nesympatičtí herci jimž vévodí výkon mladého Polívky... Chudáci děti, co na to budou koukat... ()

klukluka

Tolik správných ingrediencí- rej postav, pohádkových motivů, krásných kostýmů, filmových triků, vhodně zvolených lokací, spousta šikovných herců a stejně je to nakonec nuda… Natočit pohádku, která v divácích vyvolá pohnutí a zahnízdí se nám v srdci, je velká věda. Řachanda je toho zářným příkladem. ()

Han22

Je tady zas tuna odpadů a jednohvězdiček a proč? Řachanda je většinu času opravdu pitomá. Prakticky všechny postavy se chovají jako pitomci, neustále se pitvoří a spousta scének je trapných. Příliš tomu nepomáhá ani dvojice vykutálených hrdinů a příšerně namyšlená pricezna. Ale je to pohádka, která se snaží být nonstop vtipná a nakonec se ji to začne i dařit a začalo mě to celkem bavit. Proměna princezny v pohádkovém lese je super, stejně jako postupné napravování hlavní dvojice. A navíc to vypadá opravdu báječně, jedna výprava, krásný les a především pestrá plejáda lesních "příšerek" - ač teda dryády jsou kompletně obšlehnutý z Avatara (který je obšlehnutá hra Albion). Celkově poměrně sympatická pohádka, která určitě nemá na vyšší hodnocení, ale 35% si nezaslouží. ()

duddek odpad!

Doporučuju nepouštět dětem, hrozí zhloupnutí (dospělí jsou snad imunnější, ale při té přestřelené stopáži je to tedy zkouška trpělivosti). Vzory v této "pohádce" naprosto chybí. Nikdo chytrý, nikdo statečný, nikdo sympatický, žádné ponaučení, dokonce ani špetka napětí; místo toho jen samé pitvoření, nepřirozenost v hraní i v dialozích... a korunuje to (sic) král Hrušínský. Brrr. ()

filipvrbik odpad!

Bože, proč jsi dopustil natočení této katastrofy? Nemá cenu to ani popisovat, píšou to tu ostatní, snad jen-nejhorší pohádka ever....5% ()

PF 2016

PF 2016