Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Matěj a Kuba žijí v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nežije. Zemi místo krále vládne vyslanec Theofil, který se stará jen o svou kapsu. Jedné noci vleze Kuba do Theofilovy spižírny, aby ukradl něco ke snědku. Místo jídla tam objeví truhličku s jeho penězi. Kuba z ní ukradne zlaťák, při loupeži ale udělá hluk a je odhalen. Oba mladíci skončí ve vězení, ale podaří se jim uprchnout. Při útěku se zatoulají do Liliového království, kde se seznámí s rozmazlenou a panovačnou princeznou Markétkou, která ráda ubližuje lidem. Osud pak zavede Matěje a Kubu do kouzelného Černého lesa, kde se po setkání s roztodivnými bytostmi a jejich vládkyní konečně napraví. (TV Nova)

(více)

Videa (9)

Trailer 6

Recenze (258)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Řachanda -legrace, sranda, zábava doprovázená velkými salvami smíchu, toť citace jednoduchého internetového slovníku. Ovšem toto pohádka nesplňuje, i když podle názvu by člověk očekával podařenou lidovou zábavu. Nic takového tu nenajde, i kdyby prstíčkem hrabal. Taky jsem hrabala, až jsem si bříška prstů málem rozdrásala. Co musím pochvílit, to jsou masky lesních tvorů včetně jejich královny( pro Vilmu Cibulkovou mám slabost). Akorát se příliš nehodí do našich pohádkových končin. Trolové, zelené elfí Amazonky a motýlí víly. se tu nevyskytují. Fantazii a inspiraci se meze nekladou. Jen by se to mělo využívat s mírou. Ještě, že máme Trošku a Stracha. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že v rámci našich českých a slovenských luk a hájů už byly v poslední době natočeny větší sračky, než je tato rádoby pohádka – ovšem jde jen o jasný důkaz, že dnešní tvůrci prostě už neumí točit dobré pohádky (viz Troška a spol – to je katastrofa) a mladí herci nesahají starým mazákům ani po kotníky. Při prvním zhlédnutí, jsem to nemohl vydržet a raději přepnul na jinou televizi – když to opakovali, dal jsem tomu ještě jednu šanci, ale i tak jsem měl co dělat, abych se na dodíval až do konce. Stačilo mi, když ta Paní lesa dala co proto vidlákovi, který si dovolil na popud princezny kácet v jejím lese i přes úmluvu a kolem ní poskakovali ty tři hrůzy…Dvakrát jsem se načapal, že jsem to prostě zalomil. Znám však z poslední doby ještě větší hrůzy než je Řachanda…40% ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"Řachanda" je síce v jadre celkom slušná stupidita, no celkom slušne ma to bavilo. V prvom rade je to film, z ktorého sa dá veľmi jednoducho robiť sranda. A má v sebe niekoľko dobrých hlášok, ktoré si zapamätám. Najmä: "Sport máte na trojce". Nie je to ale rozprávka, ktorá by chcela robiť postavy zaujímavé alebo nejakým spôsobom hovoriť kreatívny príbeh. Skôr to pôsobí, že chcela Marta Ferencová urobiť bláznivú rozprávkovú komédiu, kde sa môžu sami herci baviť na tom čo budú stvárať. Okrem toho Denisa Pfauserová ako princezná tu občas pôsobí ako mix Marfy a rozmaznanej princeznej z filmu "Kráľ Drozdia Brada". Pre mňa to funguje. Najmä keď robí niekedy skutočne fascinujúce grimasy. Pre mňa je to asi komediálne guilty pleasure. Neviem povedať, že ide o dobrý film, ale viem povedať, že ma úprimne pobavil. Hodnotenie: B ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Je hezké mít v pohádce pěkné masky a kostýmy. Je dobré mít propracovaný pohádkový svět. A též se cení i humoru. A na tom si zde opravdu hodně zakládali, protože už samotní tvůrci říkali, že recept na dobrou pohádku, jaké se dříve točily je odlehčenost a humor. Nesouhlasil jsem s tím tehdy a ani dnes. Skutečně dobrou pohádku nedělá odlehčenost a vtip, ale předně dobrý a dobře podaný příběh skrze charismatické postavy, jimž budete fandit a věřit jim každý čin a slovo. To se zde nedaří a hlavní postavy jsou stejně tak zajímavé jako rozkládající se listopadové listí pochcané od psa. Bohužel, tím tu příběh trpí, tím je hodnocení tak nízké a vše co vidíme a kvalitně to bylo nadějné vyznívá do ztracena, tedy k odpadu. Jasný palec dolu a touto cestou už opravdu ne! 40% ()

easaque odpad!

všechny recenze uživatele

odpad další nekoukatelná pohádka z letošních Vánoc si odnáší odpad. Asi mají současní režiséři a producenti jiný pohled na to jak by měly vypadat. Ale jsem rád, že tu s tímto názorem nejsem ojedinělý. Takový mišung postaviček jsem už dlouho neviděl a ještě ta nepřehlédnutelná snaha vypadat jako v Avatarovi. Znovu se přiznám, že jsem nedokoukal, ale na to se mám ještě moc rád. A jestli na tomto chcete vychovávat své děti, tak to potěž panbůh ;-) [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Galerie (41)

Zajímavosti (9)

  • Když má princezna přenášet vodu, můžeme si všimnout stromu, který je pokácen motorovou pilou. (cmenda)
  • „Chtěli jsme natočit něco, co by se vracelo k odkazu pohádek, jako Byl jednou jeden král (1954) a podobně. Zároveň jsme ale chtěli zaujmout současné děti, které zbožňují Harryho Pottera (2001) a Pána prstenů (2001), a tak i u nás v lese žijí zvláštní tvorové,“ popsal vznik pohádky scenárista a producent Daniel Miňovský. (SONY_)

Související novinky

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Reklama

Reklama