PRD AVATAR! REBELKA! XD Nakonec když pominete těch počátečních 25openingových minut a ty tři ultra nevtipné dementy... Tak to nakonec není špatná ultra blbá pohádka jak by jsme si mohly myslet. Nakonec to má i logičtější scénář než třeba nový ST.. :D Dobře, je to dementní a místy ultra hloupé a infantilní, postavy se občas chovají jak retardovaní žáčci pomocné školy pro Emu... ale když se to tak vezme kolem a kolem... nemá to být tak úplně normální pohádka, jestli to teda měla být vůbec pohádka (myslím že jsem tam viděl i bradavku :D Takže jsem to tak prostě bral a raději vypnul mozek... a užil si to. Není to sice takový mister-stick jak Zmletá Buchta... O.o Uchh..... ale, dalo se to přežít. Takže si to tři hvězdy určitě zaslouží... ta čtvrtá je za tu Alzheimer postiženou zelenoočku která mi prostě přišla stlaaašně roztomilá a ten vořešprut se k ní nakonec i celkem slušně hodil... předvídatelné klišé, ale co by jste chtěli od pohádky? :) Prinzezna dost překvapila.. stejně tak zbytek toho zdementizované spolku (dle vašich slov) Ty Enciklopedické trailery to vážně zabily... škoda. 65%(8.9.2016)

• DaltoNner

Je to pohádka, která čerpá z řady nejrůznějších motivů. Od klasických českých pohádek, přes Pána prstenů až po Avatara. Zlo a dobro bychom tam ale hledali těžce. Tedy dobro, které by mělo patřit hlavním dvěma postavám - zlodějům, se do jisté míry přelévá do Černého lesa, kde by naopak, aspoň podle vypravěče, mělo číhat zlo - to je naopak velmi mírumilovné. A v závěru moc nevím, o čem to mělo celé vlastně být.(21.8.2016)

• Kimon

Inu, je to již dávno, několik měsíců zpět – kdysi v létě LP 2016, kdy mě mladí s vnoučaty vytáhli z baráku do společnosti. Na náměstí se konala veřejná projekce – a lidi představte si, zdarma! Diváků bylo požehnaně i přestože večer již bylo docela chladno. Film začal a diváci se postupně zklidnili. Bolek totiž lákal a sliboval dobrou podívanou. Jasně, i Olda Kaiser. No jo, ale pokud by byl scénář zajímavý a ne nuda a pokud by si nezahráli hlavní herečtí "tahouni" pouze drobný "štěk". Diváci by asi vydrželi do konce. Takto postupně odcházeli a na konci sedělo na lavicích opravdu jen pár prochladlých trpělivců včetně nás, kteří si naivně mysleli, že alespoň v závěru filmu se NĚCO stane. NESTALO! Věřte nebo nevěřte, ani mým vnoučatům, tedy dětem, se nic nestalo. Z nudy totiž zlobily. No, ... už sám název Řachanda mě mohl odradit předem.(13.10.2016)

• Pavlunka

Pan režisér a všichni herci by se měli zamyslet nad tím, jestli by todle pustili svým dětěm. Já jsem velká milovnice pohádek, ale todle jsem nedala. Koukala jsem do půlky a pak jsem si to přetáčela, jelikož na takovou zhovadilost nešlo koukat. Je to úplně o ničem, ty strašidla jsou trapný, nejvíc ty 3 malý pidižvíci. Brak!(15.9.2016)

• pakobylka

Už zase ! Dávno jsem došla k názoru, že české pohádky stihla nějaká obzváště účinná kletba - a pokoutně ji obejít (či přímo neohroženě prolomit) se daří jen VELICE zřídka ... kromě jiného patrně i kvůli lehkomyslné šťastné náhodě, která není zrovna z těch nejsnaživějších a nejpracovitějších. Nikomu neskládá účty a vždycky dělá jen to, co se jí zlíbí, takže nelze dopředu říct, zda, kdy a kam se dostaví - ani jak dlouho tam zůstane. To se obyčejně vyberou přívětivé lokace, pořídí se adekvátní kostýmy - a tím veškerá pozitiva začínají a končí, neboť šťasná náhoda dlí kdoví kde a myslí na kdoví co - scénář je tudíž nudný, režie mdlá, herci toporní ... a konečný výsledek navzdory pohádkovému námětu neumětelsky křečovitý. Škoda slov ... vyplýtvaných ve znechuceném komentáři.(27.3.2017)