• Frajer42

Po většinu stopáže nekonečně nezajímavá přehlídka všemožných píčovin a lobotomických skřeků. Člověk, který nemá nejmenší smysl pro humor by se jej neměl pokoušet tvořit. Obzvlášť ne v pohádkách, je to zatraceně těžké. Snadno se může stát, že to celé sklouzne v totální trapnost, což se zrovna zde podařilo. Na tomhle omylu byl dobrý vypravěč, masky a několik málo překvapivých hlášek, které se ovšem topily v záplavě retardace. Zcela žalostné bylo obsazení. Bavilo mě pouze rodina Polívků. Totální sáhnutí vedle bylo obsazení Aleše Bílíka, který absolutně nemá pro pohádky ksicht. On v podstatě nemá ksicht ani k vycházení ven za denního světla. Zahrál si nejnudnější roli, jakou jsem v nějaké pohádce za celý svůj život viděl. Další omyl byla Denisa Pfauserová, která v tom ovšem byla malinko nevinně, neboť její roli napsal celoživotní lobotomik Daniel Miňovský a něco tak debilního nebylo možné zahrát jinak než debilně. O několik málo obstojných momentů se musely postarat vyloženě jen vedlejší postavy a už to je hlasitá známka toho, že bylo něco v pořádném nepořádku. Děj je krajně tuctová záležitost a po 150. sledujeme (tentokrát lesní) převýchovu krávy se zanedbávaným dětstvím. Před zhlédnutím jsem měl kvůli nízkému hodnocení nulová očekávání a pravděpodobně proto nedávám odpad. Přeci jen v tom celém byly záblesky, které za něco stály. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka harfuska.(8.4.2017)

• pakobylka

Už zase ! Dávno jsem došla k názoru, že české pohádky stihla nějaká obzváště účinná kletba - a pokoutně ji obejít (či přímo neohroženě prolomit) se daří jen VELICE zřídka ... kromě jiného patrně i kvůli lehkomyslné šťastné náhodě, která není zrovna z těch nejsnaživějších a nejpracovitějších. Nikomu neskládá účty a vždycky dělá jen to, co se jí zlíbí, takže nelze dopředu říct, zda, kdy a kam se dostaví - ani jak dlouho tam zůstane. To se obyčejně vyberou přívětivé lokace, pořídí se adekvátní kostýmy - a tím veškerá pozitiva začínají a končí, neboť šťasná náhoda dlí kdoví kde a myslí na kdoví co - scénář je tudíž nudný, režie mdlá, herci toporní ... a konečný výsledek navzdory pohádkovému námětu neumětelsky křečovitý. Škoda slov ... vyplýtvaných ve znechuceném komentáři.(27.3.2017)

• honajz

Myslel jsem zprvu, že pohádku točil Troška ve svých 80 letech a z pojízdného vozíčku, kterého pustili zrovna ze sanatoria - alespoň to tak vypadalo. Pitvoření, vtipy jako z Troškových pohádek, jen daleko hůř podané, rozvlekle natočené a bez timingu. Dva teplí bratři hned na úvod. A sotva se seznámíme s nějakými postavami, šup skok, jde se jinam, kde je opět pláč a skřípění zubů ze vší té snahy o "veselé" pitvoření. Princezně lezou kozy ven, na homosexualitu dojde za chvíli znovu, a logické lapsy se množí (včetně naprosto nesmyslného přivázání prince a jeho pomocníka ke stromu - stačilo, aby se jeden provlékl směrem dolů). A když dojde k převýchově princezny, kam na tři tydny zmizeli ti dva pošuci? Slušná výprava a velmi dobrá kamera, sem tam i hudba ujde (až na to, že je jí moc a občas by mohla mlčet). Herecké výkony hodně tristní, samé přehrávání, vtipy na úrovni puberťáků z šesté třídy, děj zmatený, a kdyby tam přistáli ufouni nebo kolem projel Vinnetou, ani mne to nepřekvapí.(13.10.2016)

• Muff

Bylo to celé takové ... divné. Místy jsem se doslova nudil, hlavně při pitvoření Vladimíra Polívky, ta dvojka zlodějíčků mi přišla až příliš přiblblá. Postaviček tam bylo přemíru, hlavně těch lesních, jeden se v tom skoro ztrácel a celý děj se rozplizával v objevování nových a nových postav bez většího významu pro děj. Je pravda, že několik slovních obratů bylo opravdu velmi vtipných, ale bohužel se okamžitě ztratily v tom zmateném a neuspořádaném marastu.(26.3.2017)

• GeusX

Lesní tvorové, zelené Avatarky, jejich masky na mne moc dobrý dojem neudělaly jako celkově pitvoření postav. Ano, je to pohádka primárně pro předškoláky nebo prvních několik stupňů základky, kteří se z těch blbin tetelí blahem. Ty to baví! Plejáda známých herců, ale dospělák tam mnoho zábavy neshledá.(29.12.2016)