• Lachtaan

Stejně tak jako po Sametové revoluci do vzduchu vyšuměla moc komunistů, s ní se i vytratil český um točit povedené, zábavné a nezapomenutelné pohádky. Vlastně nejen pohádky, ale i jiné formáty, ve kterých dnes vyniká snad už jen jeden z 10ti historických snímků. A tak to platí i u Řachandy, která ve finále vůbec není žádnou očekávanou řachandou, jež z ní udělala loni prapodivně vysoká návštěvnost, které bych se u obecné inteligence českého filmového obecenstva ale vůbec neměl divit.(25.3.2017)

Vždycky se najde hromada těch, co porovnají novou pohádku s Třemi oříšky pro Popelku, řeknou, že Libuška je lepší a pak automaticky vpálí novince do profilu odpad. Řachanda se zdá být přesně tím případem. Na rozdávání Ocarů to asi není, ale rozhodně se nejedná o špatnou pohádku - děj neurazí, obsazení je dobré, masky nezvykle vydařené... to člověk přimhouří obě oči i nad nějakými těmi hluššími místy. U mě dobrý.(10.1.2018)

• Pierre

Řachanda má pár vtipných a zajímavých chvilek, ale bohužel to celkově všechno postrádá nějáký smysl a to je vám jasné už od začátku s Kaiserem. Postavy z Černého lesa měli nejspíš působit děsně originálně, ale u koho? Bohužel že je to inspirováno (nebo spíše vykradeno) s Avataru, Hobita a Shreka pozná i ten nejmenší divák (k tomu přičtěme, že se to tam ani trochu nehodí.) Hrušínský v roli krále byl zajímavý nápad, ale jeho výkon se mi nelíbil, neuvěřitelně přehrával a navíc ani jeho postava nebyla dobrá. Protivná princezna s gumovými ksichty, nebyla zajímavá ničím takže jí vynechám. Vedlejší postavy se většinou celou dobu pouze pitvořili, takže též nemá cenu se o nějáké zmiňovat. Takže nám zde zbývá Polívka a ten byl asi ze všeho nejlepší (i jeho syn se mi líbil.) Takže to shrnu: Kdo chce Řachandu vidět ať to zkusí, těžko ale říct jestli má tolik kladů aby zato shlédnutí stála. Za sebe dávám 45 %.(27.2.2016)

• lolaloka

Odpad většinou nedávám, vlastně skoro nikdy. Ale na pohádky mi nesahejte! Vadí mi, kam nové pohádky směřují, jsou ukřičené, máme se jako bavit my dospělí, ale zapomíná se na to, že pohádky mají být především pro děti a mají mít nějaké poselství či poslání. Takže si nějak nemohu vzpomenout na to, co tato pohádka může člověku dát, vzbudit v něm nějakou myšlenku nebo nedej bože snad cit...vychází mi z toho jediné, že nové pohádky mají asi jen pobavit, to je cílem tvůrců. Kruci vykašlete se na to, pokud máte tradici českých pohádek prznit tímto způsobem. Trapný byl mladý Polívka, který se taaaak snažil být vitpný, až to bolelo. Trapné byly hloupé pohádkové bytosti s IQ tykve . O nikom nevíme nic bližšího, prostě najednou se tam někde vyrojily. Fakt mi nestačí, že se tam mihne Kočiková a Čtvrtníček se snaží udělat nové gagy do streamu. Princezna mi sympatická nebyla, možná to je jediné plus, protože Řachanda to asi byla. Je mi z toho smutno. Nevím, zda-li je to chybnými scénáři, špatnými herci....ale novou slušnou pohádku aby člověk hledal jako jehlu v kupce sena.(10.3.2016)

• bearmeedek

Tak to tedy byla Řacha!!! První půlhodinu to bylo opravdu na vypnutí. Další počin pro řízenou degeneraci národa, dětmi počínaje. Celou dobu jsem měl dojem, že film museli natočit poznamenaní zaměstnanci psychiatrické léčebny a do všech rolí byli obsazeni největší dementi z jejich stáda, kteří mají přikázáno chovat se před kamerou ještě více dementněji, než mají uloženo ve svých genech. Normálně působila jen Vilma Cibulková. Trochu jsem pochopil, až jsem zjistil, že paní režisérka před vstupem na velké plátno tvořila v TV studiu ságu Ordinácia v ružovej záhradě. Chudáci děti, když vyrostou na takovýchto pohádkách.(29.10.2016)

• - Maskérská práce v pohádce byla náročná. Jen líčení jednoho herce trvalo přes čtyři hodiny. Herci museli stát v zimě pouze ve spodním prádle, jelikož zaschnutí barvy, která vytvořila krustu, trvalo dlouho. (willy1)

• - V titulkách je herec Jaromír Nosek chybně uveden jako Miroslav Nosek. (MissSimm)

• - Natáčelo se na zámku Dětěnice, na hradě Kost a v lesích Královehradeckého kraje. (Terva)