Matěj a Kuba žijí v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nežije. Zemi místo krále vládne vyslanec Theofil, který se stará jen o svou kapsu. Jedné noci vleze Kuba do Theofilovy spižírny, aby ukradl něco ke snědku. Místo jídla tam objeví truhličku s jeho penězi. Kuba z ní ukradne zlaťák, při loupeži ale udělá hluk a je odhalen. Oba mladíci skončí ve vězení, ale podaří se jim uprchnout. Při útěku se zatoulají do Liliového království, kde se seznámí s rozmazlenou a panovačnou princeznou Markétkou, která ráda ubližuje lidem. Osud pak zavede Matěje a Kubu do kouzelného Černého lesa, kde se po setkání s roztodivnými bytostmi a jejich vládkyní konečně napraví. (TV Nova)

Trailer 2

Frajer42

Po většinu stopáže nekonečně nezajímavá přehlídka všemožných píčovin a lobotomických skřeků. Člověk, který nemá nejmenší smysl pro humor by se jej neměl pokoušet tvořit. Obzvlášť ne v pohádkách, je to zatraceně těžké. Snadno se může stát, že to celé sklouzne v totální trapnost, což se zrovna zde podařilo. Na tomhle omylu byl dobrý vypravěč, masky a několik málo překvapivých hlášek, které se ovšem topily v záplavě retardace. Zcela žalostné bylo obsazení. Bavilo mě pouze rodina Polívků. Totální sáhnutí vedle bylo obsazení Aleše Bílíka, který absolutně nemá pro pohádky ksicht. On v podstatě nemá ksicht ani k vycházení ven za denního světla. Zahrál si nejnudnější roli, jakou jsem v nějaké pohádce za celý svůj život viděl. Další omyl byla Denisa Pfauserová, která v tom ovšem byla malinko nevinně, neboť její roli napsal celoživotní lobotomik Daniel Miňovský a něco tak debilního nebylo možné zahrát jinak než debilně. O několik málo obstojných momentů se musely postarat vyloženě jen vedlejší postavy a už to je hlasitá známka toho, že bylo něco v pořádném nepořádku. Děj je krajně tuctová záležitost a po 150. sledujeme (tentokrát lesní) převýchovu krávy se zanedbávaným dětstvím. Před zhlédnutím jsem měl kvůli nízkému hodnocení nulová očekávání a pravděpodobně proto nedávám odpad. Přeci jen v tom celém byly záblesky, které za něco stály. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka harfuska. ()

Lukrecie

Až na tu princeznu, která není vůbec princezna... hrubá, tuctová, nepříjemná, neurozená, nestačí být princeznou pouze vzhledem, ale také a především charakterem! Tuším, že Vláďovi Polívkovi by role normálního prince sedla a slušela, je vysoký, celkem mužný, charismatický. Chválím za příběh a kouzelné bytosti, ty jsou rozkošné ;) "Co dáváš, to se ti vrátí." ()

claudel

Všechno špatně. Nudné, příšerné, hloupé a neakceptovatelné. Další děsivá role Vladimíra Polívky. Přemítám nad tím, zda je Řachanda horší než ten děsný filmový pořad na Óčku, jejž princezna Denisa uvádí. Letos jsou ty český filmy ode zdi ke zdi, tedy aspoň já jsem viděl buď vynikající počiny anebo děsné propadáky, nic mezi tím. ()

honajz

Myslel jsem zprvu, že pohádku točil Troška ve svých 80 letech a z pojízdného vozíčku, kterého pustili zrovna ze sanatoria - alespoň to tak vypadalo. Pitvoření, vtipy jako z Troškových pohádek, jen daleko hůř podané, rozvlekle natočené a bez timingu. Dva teplí bratři hned na úvod. A sotva se seznámíme s nějakými postavami, šup skok, jde se jinam, kde je opět pláč a skřípění zubů ze vší té snahy o "veselé" pitvoření. Princezně lezou kozy ven, na homosexualitu dojde za chvíli znovu, a logické lapsy se množí (včetně naprosto nesmyslného přivázání prince a jeho pomocníka ke stromu - stačilo, aby se jeden provlékl směrem dolů). A když dojde k převýchově princezny, kam na tři tydny zmizeli ti dva pošuci? Slušná výprava a velmi dobrá kamera, sem tam i hudba ujde (až na to, že je jí moc a občas by mohla mlčet). Herecké výkony hodně tristní, samé přehrávání, vtipy na úrovni puberťáků z šesté třídy, děj zmatený, a kdyby tam přistáli ufouni nebo kolem projel Vinnetou, ani mne to nepřekvapí. ()

Jezinka.Jezinka

Galerie a jakási ukázka, kterou jsem zahlédla, mě spíš odrazovaly než lákaly, takže jsem Řachandu viděla až v televizi náhodou, než že bych se o její zhlédnutí snažila. Chvílemi jsem ji sledovala spíš jen tak na půl oka, ale přeci jen jsem evidovala linii děje, postavy a dialogy. Princezna je nesympatická a šeredná (komu se líbila, nechť si doplní tu vyzařující vnitřní krásu, která na mě nevyzařovala), stejně tak šeredný byl její mužský protějšek (viděla jsem ho i jinde a tam mi to tak katastrofální nepřišlo, takže je to tím, co s ním napáchal maskér; zamaskovat osobní kouzlo není dvakrát dobře odvedená práce, ale ostatní hrátky s maskami a líčením dopadly dobře, takže čert spral ústřední pár). Strašně mě bavilo, že éterickou vílu hrála zřejmě nejvymakanější a nejsvalnatější mezi našimi herečkami, ne, že by to paní Cibulkové s modrostříbrnou parukou neseklo. Pár hlášek a vtípků mě upřímně rozesmálo, kostýmy a fantasy postavičky potěšily. Čekala jsem to superblbé a bylo to neuchvacující, ale neměla jsem z toho husí kůži jako škrabku na chodníky. Možná to časem přehodnotím, ale dnes se mé váhání přiklonilo ke třem hvězdám. ()

• Když má princezna přenášet vodu, můžeme si všimnout stromu, který je pokácen motorovou pilou. (cmenda)
  • „Chtěli jsme natočit něco, co by se vracelo k odkazu pohádek, jako Byl jednou jeden král (1954) a podobně. Zároveň jsme ale chtěli zaujmout současné děti, které zbožňují Harryho Pottera (2001) a Pána prstenů (2001), a tak i u nás v lese žijí zvláštní tvorové,“ popsal vznik pohádky scenárista a producent Daniel Miňovský. (SONY_)
  • Ve filmu si můžeme všimnout, že princezna dostane šaty a na nich je zapínání na zip, což je na danou dobu dost nepravděpodobné. (cmenda)

Související novinky

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)