• Pierre

Řachanda má pár vtipných a zajímavých chvilek, ale bohužel to celkově všechno postrádá nějáký smysl a to je vám jasné už od začátku s Kaiserem. Postavy z Černého lesa měli nejspíš působit děsně originálně, ale u koho? Bohužel že je to inspirováno (nebo spíše vykradeno) s Avataru, Hobita a Shreka pozná i ten nejmenší divák (k tomu přičtěme, že se to tam ani trochu nehodí.) Hrušínský v roli krále byl zajímavý nápad, ale jeho výkon se mi nelíbil, neuvěřitelně přehrával a navíc ani jeho postava nebyla dobrá. Protivná princezna s gumovými ksichty, nebyla zajímavá ničím takže jí vynechám. Vedlejší postavy se většinou celou dobu pouze pitvořili, takže též nemá cenu se o nějáké zmiňovat. Takže nám zde zbývá Polívka a ten byl asi ze všeho nejlepší (i jeho syn se mi líbil.) Takže to shrnu: Kdo chce Řachandu vidět ať to zkusí, těžko ale říct jestli má tolik kladů aby zato shlédnutí stála. Za sebe dávám 45 %.(27.2.2016)

• Ryuuhei

Masky jednoznačně super. Ale jinak? Ani jsem se na to nemusel přímo koukat, jen to mít puštěné a dělat si svoje věci, abych pochopil, že je to pohádka úplně o ničem, navíc tak hloupá, že snad nemůže vyhovět ani mladšímu divákovi. Docela jsem i doufal, že vznikne nějaká novodobá pohádka z české produkce, která nebude stát vyloženě za prd a nebude ji mít na svědomí navíc chorobně známý a nejmenovaný režisér podobných zvěrstev. Jenže žádné překvapení se nekonalo. 15%(25.3.2017)

• venison

Kvůli pohádkám tohoto typu zvažuji do budoucna cenzuru toho, na co se budou dívat nějaké moje hypotetické děti.. Začátek se vyvíjel celkem slibně, ale po úvodní čtvrthodince šla celá pohádka do kopru.. Dokoukáno bylo pouze ze znouzecnosti, jelikož nebyl moc čas si pustit jiný film :-( Příběh postrádá jakoukoliv logiku.. Spíš se jedná o kousky různých příběhů halabala poslepovaných a na sebe navazujících jen s odřenýma ušima.. Postavy byly většinou spíše nepříjemné.. Jediný sympaťák byl snad jen dřevorubec v podání Davida Novotného.. Olda Kaiser a Petr Čtvrtníček zde byli jen do počtu.. Jan Hrušínský se nezdařile snažil o kopírování Rudolfa II. z Golema.. Princezna byla nejen nehezká, ale i krajně nesympatická.. (Asi) hlavní postav (není to totiž z té změti postav patrno) Aleš Bílík se na hlavního krasoně díky prořídlým vlasům moc nehodil.. Vladimír Polívka měl vcelku přijatelnou postavu, ale scházela mi v ní pointa.. Pro změnu (většinou výbornému) Bolkovi Polívkovi jsem absolutně nevěřila zápornou roli.. Zrůdičky v lese byly z 90% vykradeny z jiných filmů.. Sorry, ale zelené amazonky ve stylu Avatara se do českých luhů a hájů fakt nehodí :-((23.10.2016)

• Olík

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááŘachanda se nekonala. Vábení na kvalitní obsazení, zábavu a podobná lesklá sklíčka se ukázalo jako liché. Ještě jsem neměl tu čest pokračováním Anděla Páně, ale poslední dobou mi přijde, že už to prostě neumíme. Průměrný příběh okupovaný "hahaha" postavami, které místo humoru vysílají vstříc svým divákům rozpačitost....taková ušmudlaná kopie devadesátkového Trošky s tím, že pan Troška je oproti týmu okolo Marty Ferencové těžký profesionál. Jediné co mne tak trochu rajcovalo, byla zelená Šárka Vaculíková (mám s tím zajít k sexuologovy?), do normálu mne však obratem vždy uvedl standardně arogantní Polívka junior (podle doposavadních zkušeností hádám, že s tímto synkem budu mít dlouhodobý problém). Výsledek? Zlomená hůl v půli a zklamaný dětský i dospělý divák.(7.4.2017)

• Fr

,,BYLO, NEBYLO...“ /// Pohádka vo lese, ve kterým straší, pohádka s vypravěčem, pohádka o rozmazlený princezně, která je odkázaná k převýchově, pohádka o dvou kamarádech, z nichž je (minimálně) jeden debil. Ale HLAVNĚ je to pohádka pro malý parchanty, kteří se umlátěj smíchy (aspoň to teda tvůrcům přeju) při slovech jako je „počůral“, při přihlouplejch kouscích vokouzlenýho dřevorubce, při pitvoření mnoha postav (takže nejen prince). Vystupujou zde lesní tvorové, kterým nemá smysl nic vytýkat (ať už je jejich podoba srovnatelná s kýmkoliv) a jestli je princezna k vopíchání nebo ne, bych tady neřešil už vůbec. Pro dospělýho píčovina, pro předškoláky… Dávám 2*, páč myslím, že dnešní pohádka by měla nabídnout nějakou zábavu i jejich doprovodu (ne vole, popcorn zdarma nemyslím…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdo straší v Černým lese. 2.) Největší radost mám z herců, kteří ze sebe dělaj kretény. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * (ať nežeru!) AKCE ne NAPĚTÍ ne(28.11.2016)

• - Kvůli náročné operaci žlučníku Jana Hrušinského muselo být natáčení o několik měsíců posunuto. (patriksson)

• - Maskérská práce v pohádce byla náročná. Jen líčení jednoho herce trvalo přes čtyři hodiny. Herci museli stát v zimě pouze ve spodním prádle, jelikož zaschnutí barvy, která vytvořila krustu, trvalo dlouho. (willy1)

• - V titulkách je herec Jaromír Nosek chybně uveden jako Miroslav Nosek. (MissSimm)