• DAPDO

Tak hlavně jsem nepobral název pohádky, což je asi u pohádky podstatná věc. Jak chcete děcku vysvětlit, proč se to jmenuje Řachanda ? Stopáž 104 minut zbytečně dlouhá, místy to neskutečně nudilo. Obyvatelé Černého lesa, to byla gruppa - pucflek Paní lesa vypadal jak z Pachu krve, víly, nebo co to bylo, silně připomínaly kromě barvy Avatara a úvodní pokřik obyvatel lesa byl jak z 300 bitva u Thermophyl. Chyběla mi tak i trochu hlavní postava, točilo se to všelijak, chvíli tam, chvíli tam. Ale byly tam i lepší momenty, líbila se mi princezna, zahrála to dobře, dobrej Nosek, těch momentů na pousmání tam pár bylo, takže za dvě hvězdice.(15.9.2016)

Vždycky se najde hromada těch, co porovnají novou pohádku s Třemi oříšky pro Popelku, řeknou, že Libuška je lepší a pak automaticky vpálí novince do profilu odpad. Řachanda se zdá být přesně tím případem. Na rozdávání Ocarů to asi není, ale rozhodně se nejedná o špatnou pohádku - děj neurazí, obsazení je dobré, masky nezvykle vydařené... to člověk přimhouří obě oči i nad nějakými těmi hluššími místy. U mě dobrý.(10.1.2018)

• GeusX

Lesní tvorové, zelené Avatarky, jejich masky na mne moc dobrý dojem neudělaly jako celkově pitvoření postav. Ano, je to pohádka primárně pro předškoláky nebo prvních několik stupňů základky, kteří se z těch blbin tetelí blahem. Ty to baví! Plejáda známých herců, ale dospělák tam mnoho zábavy neshledá.(29.12.2016)

Můj spolehlivý, pohádkový barometr si uprostřed filmu vytáhl mobil a začal si hrát hru, takže tím je řečeno vše. Pohádka, která by měla zaujmout hlavně děti, zklamala. Já nemůžu říct, že by mě to nebavilo vůbec. Třeba kostýmy a masky byly opravdu velmi povedené. Bylo cítit, že se herci do svých rolí docela dobře obuli, jenomže mně to nestačilo. Nevím, jestli se ještě někdy objeví něco českého, ze kterého bych si sedla na zadek.(25.3.2017)

• Fajt

Jak je možné, že my taková velmoc v tvorbě filmů pro děti, která nemá ve světě obdoby se snížíme k výrobě takovéhoto paskvilu. To je výplod chorého mozku. Dovede si někdo představit tuto "pohádku" uvést na Štědrý den pro pohodu celé rodiny ?? Stačí se podívat na nabídku zahraničních animovaných pohádek pro děti v TV, něco nepředstavitelného, čím se przní dušičky malých dětí. Přikládám názor odborníka na film Řachanda: http://magazin.aktualne.cz/kultura/film/recenze-rachanda-kdo-hleda-pohadkove-dno/r~6c8b7bb0dc8611e5a457002590604f2e/?utm_source=zpravy.aktualne.centrum.cz&utm_medium=carousel(7.3.2016)