• Wyrdas

Čekal jsem málo a to jsem dostal. Když bych měl zhodnotit klady, tak je to určitě nadprůměrná kamera, ale tím asi také končíme. Děj byl zbytečně komplikovaný (pro dětské publiku), ale na druhou stranu nelogicky kostrbatý pro dospělého - nechápu mimo jiné, k čemu tam bylo zapotřebí okecávání dvou království, celé se to mohlo vměstnat do jednoho. Efekty na naše poměry nebyli sice vůbec zlé, ale hned na druhou stranu masky mohli být rozhodně lepší. Co se týče herců/neherců, tak rozhodně zaválel Bolek Polívka, ale oproti němu všichni ostatní bez výjimky stáli za pramálo obdivu. U některých postav bylo místy vyloženě vidět přehrávání. Princezna má být hezká, zvláště v pohádkách, ale do toho měla ta místní také pořádný kus cesty. Co ale hodnotím úplně nejhůře je pokus o vtip, zejména o ten nemístný... Uvažoval bych o dvou hvězdách, ale za vyloženě trapnou scénu se sportovním přenosem v jezírku nakonec dávám jen jednu.(15.9.2016)

• GlamourCat

Nemůže existovat vtip, pokud neexistují žádná pravidla a žádný děj... není ho potom na čem postavit. Nemůžete o "tom znaménku" říct v předposlední scéně, když o něm do té doby nic nevíme. Nemělo to žádnou konstrukci, žádnou kostru, věci se objevovaly a zase mizely bez příčiny (a následků). Všichni se chovali jako sjetí, včetně krále a královny a to není směšné, ale zoufalé. Nehledě na to, že mladý Polívka vůbec není tak hezký a talentovaný jako býval jeho táta a vůbec, ti mladí stojí za nic. Nejsou hezcí a ani vtipní. A masky byly vyloženě odporné.(24.4.2017)

• coinneach

Všechny klady Řachandy, jež jsou vměstnané do několika humorných okamžiků a zdařilého hudebního podkresu, přebíjí "herecký" výkon jednoho z hlavních představitelů. Vladimír Polívka přehrává tak, až je to k nesnesení. Nelze se něj dívat, nelze jej poslouchat. Režisérka ho neukočírovala a místo toho se zaměřila na pšoukání trpaslíků a dokonalé znázornění afektovaného homosexuála. U pohádky je navíc dost zvrácené, když je rádoby kladný hrdina představován násilnickým oportunistou bez charakteru. Scénárista by si měl jít hodit mašli. 40 %(27.2.2016)

PRD AVATAR! REBELKA! XD Nakonec když pominete těch počátečních 25openingových minut a ty tři ultra nevtipné dementy... Tak to nakonec není špatná ultra blbá pohádka jak by jsme si mohly myslet. Nakonec to má i logičtější scénář než třeba nový ST.. :D Dobře, je to dementní a místy ultra hloupé a infantilní, postavy se občas chovají jak retardovaní žáčci pomocné školy pro Emu... ale když se to tak vezme kolem a kolem... nemá to být tak úplně normální pohádka, jestli to teda měla být vůbec pohádka (myslím že jsem tam viděl i bradavku :D Takže jsem to tak prostě bral a raději vypnul mozek... a užil si to. Není to sice takový mister-stick jak Zmletá Buchta... O.o Uchh..... ale, dalo se to přežít. Takže si to tři hvězdy určitě zaslouží... ta čtvrtá je za tu Alzheimer postiženou zelenoočku která mi prostě přišla stlaaašně roztomilá a ten vořešprut se k ní nakonec i celkem slušně hodil... předvídatelné klišé, ale co by jste chtěli od pohádky? :) Prinzezna dost překvapila.. stejně tak zbytek toho zdementizované spolku (dle vašich slov) Ty Enciklopedické trailery to vážně zabily... škoda. 65%(8.9.2016)

Mělo to pár překvapivě světlých chvilek a taky pár až k pozastavení se pitomých. Největší problém tak asi byla inspirace profláklejšími fantasy filmy a jejich předlohami, protože jako samotná pohádka by to nebylo vůbec špatné, ale ty potřeby jakýchsi elfích divoženek/amazonek, skřetů, elfů, do toho klasický hejkal a k tomu ne úplně klasický troll, víla, nějaký další skřet, jejich divné nadabování (příliš postsynchronně nesednoucí) to bohužel prostě kazily. Celkově to pak vypadalo na ne špatný projekt, který dojel na svou přílišnou zamýšlenou pompéznost, jež byla ubita klasicky česky filmovou malostí a, byť ne asi na české poměry, ale malým rozpočtem. Uznávám, že možná bylo fajn, že se k filmu dostalo v rolích nějakých pidižvíků, divoženek, měšťanů a služek a vůbec všeho toho okolo plno lidí, kteří jsou třeba ještě na filmových školách nebo se u filmu vyskytují nepříliš. Je to takový mišmaš, ale když si vzpomenu na mnohé další moderní pokusy o jakési pohádky, tak tohle vlastně vůbec nebylo zas tak špatné. Teď tedy jen, jestli je to vlastně pochvala nebo povzdechnutí. ~~~ 2,5*(28.1.2017)