• Adasin

Aneb jak české pohádky šly definitivně do p*dele. Otřesná vymývárna mozků, kterou bych svým dětem nepustila ani omylem, fakt hnus. Postavy, které se chovají jako bez mozku už od první setiny sekundy, prostě není možné mít rád/a. Ačkoli na Tři bratry to nemá, tady si aspoň dali práci s efekty a kostýmy. 2/10(31.3.2018)

• DaltoNner

Je to pohádka, která čerpá z řady nejrůznějších motivů. Od klasických českých pohádek, přes Pána prstenů až po Avatara. Zlo a dobro bychom tam ale hledali těžce. Tedy dobro, které by mělo patřit hlavním dvěma postavám - zlodějům, se do jisté míry přelévá do Černého lesa, kde by naopak, aspoň podle vypravěče, mělo číhat zlo - to je naopak velmi mírumilovné. A v závěru moc nevím, o čem to mělo celé vlastně být.(21.8.2016)

• Sabrewulf

Mohla by mi paní režisérka říct jediný - slovy JEDINÝ(!) důvod, proč jsou hlavní hrdinové úplní dementi? Co se mi asi jako děcku (a pravděpodobně všem dalším) líbilo na hrdinech z kultovních pohádek, jako jsou kovář Mikeš, Petr Máchal, nebo král Miroslav? Co třeba to, že byli rozumní, silní, čestní? Co to ti noví tvůrci pohádek mají za zkurvené myšlenkové pochody - to má mít děcko za vzor ultrakokoty, co okradou prince, který jim nic špatného neudělal a co hůř - pořád se válejí po zemi jak postižení retardi? Proč, do prdele, pořád padají a pitvoří se u toho, takovým ubožákům má divák fandit? Vykrádačky pohádkových postav z jiných filmů řešit ani nebudu (to už udělali ostatní za mě) a třeba takový gnom v ČESKÉ pohádce je absolutní trapas.(8.4.2017)

Galerie a jakási ukázka, kterou jsem zahlédla, mě spíš odrazovaly než lákaly, takže jsem Řachandu viděla až v televizi náhodou, než že bych se o její zhlédnutí snažila. Chvílemi jsem ji sledovala spíš jen tak na půl oka, ale přeci jen jsem evidovala linii děje, postavy a dialogy. Princezna je nesympatická a šeredná (komu se líbila, nechť si doplní tu vyzařující vnitřní krásu, která na mě nevyzařovala), stejně tak šeredný byl její mužský protějšek (viděla jsem ho i jinde a tam mi to tak katastrofální nepřišlo, takže je to tím, co s ním napáchal maskér; zamaskovat osobní kouzlo není dvakrát dobře odvedená práce, ale ostatní hrátky s maskami a líčením dopadly dobře, takže čert spral ústřední pár). Strašně mě bavilo, že éterickou vílu hrála zřejmě nejvymakanější a nejsvalnatější mezi našimi herečkami, ne, že by to paní Cibulkové s modrostříbrnou parukou neseklo. Pár hlášek a vtípků mě upřímně rozesmálo, kostýmy a fantasy postavičky potěšily. Čekala jsem to superblbé a bylo to neuchvacující, ale neměla jsem z toho husí kůži jako škrabku na chodníky. Možná to časem přehodnotím, ale dnes se mé váhání přiklonilo ke třem hvězdám.(26.3.2017)

Můj spolehlivý, pohádkový barometr si uprostřed filmu vytáhl mobil a začal si hrát hru, takže tím je řečeno vše. Pohádka, která by měla zaujmout hlavně děti, zklamala. Já nemůžu říct, že by mě to nebavilo vůbec. Třeba kostýmy a masky byly opravdu velmi povedené. Bylo cítit, že se herci do svých rolí docela dobře obuli, jenomže mně to nestačilo. Nevím, jestli se ještě někdy objeví něco českého, ze kterého bych si sedla na zadek.(25.3.2017)

• - Kvůli náročné operaci žlučníku Jana Hrušinského muselo být natáčení o několik měsíců posunuto. (patriksson)

• - Maskérská práce v pohádce byla náročná. Jen líčení jednoho herce trvalo přes čtyři hodiny. Herci museli stát v zimě pouze ve spodním prádle, jelikož zaschnutí barvy, která vytvořila krustu, trvalo dlouho. (willy1)

• - První společný film Bolka Polívky a jeho syna Vladimíra Polívky. (Zdroj: CinemArt)