• Frajer42

Po většinu stopáže nekonečně nezajímavá přehlídka všemožných píčovin a lobotomických skřeků. Člověk, který nemá nejmenší smysl pro humor by se jej neměl pokoušet tvořit. Obzvlášť ne v pohádkách, je to zatraceně těžké. Snadno se může stát, že to celé sklouzne v totální trapnost, což se zrovna zde podařilo. Na tomhle omylu byl dobrý vypravěč, masky a několik málo překvapivých hlášek, které se ovšem topily v záplavě retardace. Zcela žalostné bylo obsazení. Bavilo mě pouze rodina Polívků. Totální sáhnutí vedle bylo obsazení Aleše Bílíka, který absolutně nemá pro pohádky ksicht. On v podstatě nemá ksicht ani k vycházení ven za denního světla. Zahrál si nejnudnější roli, jakou jsem v nějaké pohádce za celý svůj život viděl. Další omyl byla Denisa Pfauserová, která v tom ovšem byla malinko nevinně, neboť její roli napsal celoživotní lobotomik Daniel Miňovský a něco tak debilního nebylo možné zahrát jinak než debilně. O několik málo obstojných momentů se musely postarat vyloženě jen vedlejší postavy a už to je hlasitá známka toho, že bylo něco v pořádném nepořádku. Děj je krajně tuctová záležitost a po 150. sledujeme (tentokrát lesní) převýchovu krávy se zanedbávaným dětstvím. Před zhlédnutím jsem měl kvůli nízkému hodnocení nulová očekávání a pravděpodobně proto nedávám odpad. Přeci jen v tom celém byly záblesky, které za něco stály. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka harfuska.(8.4.2017)

• Sabrewulf

Mohla by mi paní režisérka říct jediný - slovy JEDINÝ(!) důvod, proč jsou hlavní hrdinové úplní dementi? Co se mi asi jako děcku (a pravděpodobně všem dalším) líbilo na hrdinech z kultovních pohádek, jako jsou kovář Mikeš, Petr Máchal, nebo král Miroslav? Co třeba to, že byli rozumní, silní, čestní? Co to ti noví tvůrci pohádek mají za zkurvené myšlenkové pochody - to má mít děcko za vzor ultrakokoty, co okradou prince, který jim nic špatného neudělal a co hůř - pořád se válejí po zemi jak postižení retardi? Proč, do prdele, pořád padají a pitvoří se u toho, takovým ubožákům má divák fandit? Vykrádačky pohádkových postav z jiných filmů řešit ani nebudu (to už udělali ostatní za mě) a třeba takový gnom v ČESKÉ pohádce je absolutní trapas.(8.4.2017)

Dovedu si to představit v režii Jiřího Stracha, který by ještě více přiškrtil pitvořící se postavy, které možná mají vysílat humory směrem na děti, ale namísto nich by přidal v čitelnějších definicích dobra a zla, se kterými by se dalo snadněji identifikovat. Hlavně „dark side“ v tomhle dost tápe a nemít Polívka st. charismatu i na minimu prostoru, sesypalo by se to úplně. Chápu to nakročení směrem k dospělejšímu publiku, které spíše ocení vcelku slušnou nálož funkčních hlášek. Naproti tomu ale bohužel dost zaostává dramaturgická nevyrovnanost, kdy se řeší až příliš mnoho postav. Režisérce evidentně chybí umění zkratky a všechno se tak hrne dopředu víceméně tak nějak samo, protože víte, že je to pohádka a musí skončit dobře. Na druhou stranu to tak nějak vlastně překvapivě funguje. Hlavně výpravné lokace, pestrá kamera a (na naše poměry) parádní triky to vizuálně ženou dopředu, přičemž se tam ječí minimálně a kretenismus postav (tolik známý od Zdendy T.) se blíží nule. Aleluja. 3 a ½. PS: Největší fail je ale stejně fakt, že princezna je nesympatická pipina. Navíc nehezká.(25.2.2016)

začneme tím horším...hlášky ze starých osvědčených pohádek-viz.brambory a to se neužije-císařův pekař a kouření, vyjmenovávání princezniných pozitiv a Honza málem králem a královská pozitiva-je to trapné kopírování a nepříjde mi to zábavné...zase a zase a pořád dokola strkání moderní mluvy do pohádek,co to je za stupiditu?...pohádka se nemusí přibližovat dětem a věřím tomu,že komu se pohádky líbí,tak nepotřebuje žádnou berličku..když jsem byla malá,tak se mi taky líbily pohádky ze 60-tých let a nemuseli mi to nijak modernizovat,aby mi to jakože přiblížili..další průser je totální nedostatek sympatických princů a princezen,kde tyto dva zase vyhrabali,to fakt netuším.....naopak se mi moc líbilo hraní většiny herců a krásná výprava...tahle pohádka mi příjde tak na půl cesty-některé věci mě tady hrozně štvou-hraní driád,již zmíněné kopírování a moderní mluva a naopak plno jiných se mi moc líbili-různé detaily a gagy které si myslím,že si herci přidávali do svých rolí a taky skoro vsechny vedlejší a drobné role,např. Vlastimil Zavřel, Čtvrtníček, Kaiser, role královského mluvčího a role prince Jaromíra byla taky suprově zahraná...na oba Polívky byla radost pohledět..takže když to srovnám s většinou pohádek za posledních 15 let,tak mi to vychází na pěkné tři hvězdy..(12.9.2016)

• honajz

Myslel jsem zprvu, že pohádku točil Troška ve svých 80 letech a z pojízdného vozíčku, kterého pustili zrovna ze sanatoria - alespoň to tak vypadalo. Pitvoření, vtipy jako z Troškových pohádek, jen daleko hůř podané, rozvlekle natočené a bez timingu. Dva teplí bratři hned na úvod. A sotva se seznámíme s nějakými postavami, šup skok, jde se jinam, kde je opět pláč a skřípění zubů ze vší té snahy o "veselé" pitvoření. Princezně lezou kozy ven, na homosexualitu dojde za chvíli znovu, a logické lapsy se množí (včetně naprosto nesmyslného přivázání prince a jeho pomocníka ke stromu - stačilo, aby se jeden provlékl směrem dolů). A když dojde k převýchově princezny, kam na tři tydny zmizeli ti dva pošuci? Slušná výprava a velmi dobrá kamera, sem tam i hudba ujde (až na to, že je jí moc a občas by mohla mlčet). Herecké výkony hodně tristní, samé přehrávání, vtipy na úrovni puberťáků z šesté třídy, děj zmatený, a kdyby tam přistáli ufouni nebo kolem projel Vinnetou, ani mne to nepřekvapí.(13.10.2016)