Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Rewisheed

Rozhodně si k tomuhle filmu nekupujte nachos! Nádherná atmosféra a námět s tím nejlepším možným "zakončením". Nemůžu si pomoct, ale trochu mi to připomíná Shyamalana v jeho nejlepším. ()

uhlerado

Originál scifi až real thriller. Pripomínal mi to Vojnu svetov a Hmlu. Výkony herecké ok, niečo tomu chýbalo. Typicky, ako v poslednej dobe USA štandard, ani neurazí ani neprekvapí ()

Saxos

Film vás nutí k neustálému ataku na knoflík volume. Bohužel musíme vycházet pouze z toho, že na zemi jsou už nějakou dobu nějací tvorové, kteří zabíjejí vše co vydává zvuk. Tedy jen teoreticky. Třeba zvuky od vodopádu, řeky, stromů, plechu, atd., jim nevadí. Ale když dítě zapne hračku, tak hned na něj. Proč? Rozbití rámečku ale také zaslechnou. Divné. Vývojem děje zjistíme, že určitě nevidí, čich také nic, vnímání tělesné teploty také nic. Být zticha je tudíž dost kontraproduktivní. Vytváření umělého hluku musí být samozřejmé lepší obranou. A samozřejmě zvuk určité specifičnosti pro ně musí být naprd. Na to však příjdou po několika létech. Také dost divné. Přitom jedna rána z brokovnice je dost účinná a devastující. Snad se nevrhnou na dvojku. ()

hony23

Z naší planety se stalo tiché místo. Mohou za to jakési příšery, které se tu objevili a zmasakrují každého tvora, který vydá nějaký hluk. Naplnil se tak sen všech ženáčů, kteří už mají po krk blbých keců svých manželek, nemusí se luxovat a nikdo ráno nemlátí nádobím. Horší však je, pokud se vám vymkne z rukou antikoncepce, čas porodu se blíží a vy dumáte, jak umlčet rodičku i novorozence, protože těm nevysvětlíte, že nemůžou při porodu řvát. No celkem milý a originální thriller s jemně hororovou atmosférou. ()

RoseThrone

No sakra! Tahle věcička byla natočená za 36 dní a já smekám klobouk, protože film mě dokázal odzbrojit v prvních 10 minutách a držel se toho až do konce. Každá postava má svoje vlastní místo a vše do sebe zapadá jak do skládačky. Ocěnuju menší mystiku ohledně netvorů, které nemají předějovou linku a ono to vůbec ničemu nevadí. Napětí ticha je naprosto ohlušující a tvůrci přesně věděli kde přitlačit, aby to mělo chtěný účinek. Horor nebo ne, rodinná část filmu hrála pro změnu na emoční strunu a hrála na ní dobře. Za mně se jedná o jeden z nejsilnějších filmových zážitků tohoto roku a doufám, že tahle manželská dvojice spolu zase něco spáchá. ()

raxxx

Ku*va drát já idot nakopl jsem si prst ! shitnee#$!!! Toje celý film a , jo už i americkým scénaristum nechce makat na dialozích tak vymýšleji svět kde vraždi nestvury s iteligenci blba nejapného , iteligence šla hodně dolu blbnejapný je tady ale člověk. ()

Velislav

V rámci originality sa režisérovi podaril kúsok, ktorý sa určite vryje do pamäte fanúšikom kvalitného science fiction, žánru, ktorý na tomto profile v popise, pravdepodobne omylom, nemá miesto. To ticho, ktoré sa tiahne takmer celým príbehom, je hmatateľné a dotvára dobrý "zvuk" pre atmosféru a príbeh nešťastnej rodinky každodenne bojujúcej s nástrahami svojich prirodzených prejavov. Filmársky sa nedá snímku veľmi čo vyčítať, teda očami laika. Horšie je to s logikou a trhlinami v scenári. Mám taký pocit, že Shyamalan v najlepšej forme by z tohto snímku urobil luxusné dielo, scénu v kukuricovom poli vo svojom Signs zvládol tiež lepšie. Videné v kine. 7/10 ()

cortez

Fajn. Zajimavý námět. Ale to rozuzlení je takové jak bych to řekl, jednoduché, až trapné, až se tomu prostě nechce věřit že to někoho nenapadlo na začátku filmu (z celé zeměkoule??). Tak nevím jestli jsme navykli z jiných filmu že řešení je většinou komplikované a přijde se na něj v poslední minutě. na druhou stranu, řešení nemusí být bůhví jak složité, klidně ať je jednoduché. Ale tomu by asi mohl odpovídat děj. A nebo si scenaristi myslí o lidech že jsou strašně hloupí a složení rubikové kostky je výsadou jedinců ala Einstein. ()

Kushina

Horor, který mě překvapil především hereckými výkony a svou originalitou. Film byl opravdu precizně vypracovaný a musel ze sebe vymáčknout to nejlepší akcí, protože o mluvení tento film opravdu nebyl. Bohužel mě zklamalo to, že ve filmu nebylo téměř nic vysvětleno, přišlo mi to, jako by to byl vyřízlý prostředek filmu a chyběl začátek a konec. 65%. ()

Grázl83

Mozna rozhodlo, ze jsem film nevidel v kine ale doma. Od zacatku me totiz vubec nechytnul a bylo mi tak celkem jedno co se tam deje, proste me to nevtahlo do deje. Chovani postav vetsinou nelogicke. Moc jsem napr. nepochopil, kdyz meli tak vytunenou farmu s odhlucnenym sklepem, proc stvury porad chodili k nim domu na navstevu. To nemaji dvere nebo co? A na zaver se vlastne dozvime, ze jdou jednoduse zastrelit brokovnici, kterou meli vesnicani celou dobu doma. ()

cobislav

Už se mi dávno nestalo, že by mě film takhle chytl a přes hodinu nepustil. Opravdu mi to přišlo, že jsem neměl čas mrknout abych něco nezmeškal. Skvělá práce s hudbou a nevím jak je to možné ale lekací scény mě pokaždé zastihly těžce nepřipraveného. 86 % ()

r007

Nejsem právě příznivec hororů, ale tento jsem dodívala do konce. Zaujal mě totiž způsobem vyprávění, kdy téměř celý film bylo ticho, výrazové prostředky byly značně omezeny, ale i tak to mělo jakési zvláštní kouzlo. Ještě tak lepší scénář ( občas jsem se divila, co prošlo...) mohla být hvězdička navíc. ()

TesterX

Bavilo. Atmosféra a napětí je vyplněna dobře, ale zas taková pecka to nebyla. Aspoň po příběhové stránce. ()

veverysiak

Konečne bezvadný horor, ktorý nepotrebuje siahodlhé analýzy, mne by k dokonalosti stačilo, keby neukázali mrchavých emzákov a keby sa všetko odohralo bez vizuálnych efektov, ale aj tak palec hore za jeden z najlepších žánrových kúskov za posledné roky, takže 90%. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu