Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Sweat55

Asi byla chyba si to pouštět den po tom, co jsem viděl legendární Osvícení, ale tak nudné, nesympatické a pitomoučké postavy v hororu jsem už hodně dlouho neviděl. Nudný film, který má jenom pár světlých pasáží, jinak se ale doslova jedná o úplné "ticho". To jsem se zase k něčemu vyhypoval. Ani vzhled těch monster mi nepřišel originální (Stranger Things), nakonec teda akorát zbyl nevyužitý potenciál tohoto snímku. Škoda. ()

Durgas

Pozor, mierny spoliler: "Hmm, sú strašne rýchli a nepriestrelní, ale riadia sa výlučne extrémne citlivým sluchom, tak čo keby sme ich skúsili trafiť niečim sonickým," povedal... vôbec nikto. Nevraviac o tom, že neviem aký "armor" by bol potrebný na to, aby ich dnešné zbrane nerozstrieľali na fašírku. Takéto chyby v logike mi väčšinou vadia veľmi, v tejto výborne namiešanej, silno atmosferickej "nemej" žánrovke vadili len tak stredne, až málo. Takže spokojné 3 hviezdy. A hlavne ticho! ()

mira.l odpad!

Tak tohle fakt ne, sorry Emily, ale čekat 38 minut na první slovo, to bylo fakt neskutečně ubíjející. Nemluvě o mnoha nelogičnostech. Tak třeba: kolem baráku si svítli jako diví, ale výroba elektřiny je přece spojená s nějakým tím hlukem, ať už podomácku či "průmyslově" vyrobená . Nebo: po čtyřista... několika dnech je taky zajímavé to vzrostlé kukuřičné pole... jak tu kukuřici zaseli se strojovou přesností bez hluku?? Atakdále, atakdále... nene, já ty pohádky fakt nějak nežeru. ()

RajAthen

Skvělá myšlenka, která je spolu s atmosferickým zpracováním v rámci chtěného minimalismu hlavní výsadou filmu, který rozhodně nechce být dalším Dnem nezávislosti. Příjemné, komorní, jakkoli nevím, zda bude potřeba se kdy podívat znovu. Každopádně zde narazíte na scénu asi nejhorší situace pro porod a pak na jeden zlobivý hřebík... ()

BaruM

Nevím, kde začít, ale musím říci, že se jedná o zajímavý námět. Celou dobu se nesla ta správně napjatá atmosféra, celou dobu jsem nemohla spustit oči. Děj plynul takovým způsobem, že jsem u konce nevěřila, že už jsou to poslední minuty filmu. ()

ER

Napětí,lekací scény,zvuky...vše good. Ale ta story? Hned na úvod nechají rodiče toho nejmenšího cupitat hodně za nimi ...uf. Ještě, že se Krasinski za to nechal sežrat. ()

E lan

Horor slušně natočený, chvilkama děsivý, ale prazvláštně zakončený. Jedna scána je vynikající a to je na nadprůměrné hodnocení přeci jen málo. Ale budiž, námět je originální. ()

Boris.

Lehce podprůměrnej film, kterej má ale chvílema docela napínavou atmosféru. Je ale dost hloupej a nelogickej a nechává moc nezodpovězených otázek. Prostě mlč nebo chcípneš, ale proč? ()

Xenon

Postdivnoapokalypsosvět venkov. Lidi spokojeně žijou nejspíš kždý sám za sebe v malej skupinkách. Celej svět si neví rady jak “na ně”. Wtf?! Pritom je dostane takova trivialita. Navic to trva dlouho vic nez 9 mesicu a ona se rozhodla mit dite??? Wtf? ()

markotter

Film, jehož děj by se takhle vzpouzel logice, i když se tvůrci zjevně snažili, aby to tak nebylo, jsem už dlouho neviděl. A ještě to byla nuda. ()

gemi

Dobrý, originální základní nápad, ale to je všechno. Zbytek je úplně špatně. Laciné lekačky, aneb Když neumíme udělat horor, tak aspoň vylekáme střihem a zvukem, jakkoli je v dané situaci nevhodný a nesmyslný. Mraky nelogičností - příšery detekují lidi podle zvuku, ale přírodních zvuků si moc nevšímají. Chování postav je místy naprosto stupidní - všude okolo jsou smrtící příšery, ale malé dítě si nepohlídají, navíc si ukvedlají mimino! A ten hřebík ve schodech... Scénář na hlavu. No tři hvězdy s odřenýma ušima. 5. 8. 2021 druhé zhlédnutí: Myslel jsem, že se dívám na dvojku, ale při scéně s hřebíkem jsem pochopil že ne. Největší humbuk dělají příšeráci. Nejenže vydávají zvuky (tam bych chápal, že jsou vůči nim ostatní imunní), ale jsou prostě hrozně hluční, což ovšem ostatní příšeráky nepřiláká. Originální scénář, který troskotá na totální absenci logiky. ()

bearmeedek

Je dobré, když někdo přinese na plátno něco originálního. Horší je, když v tomto případě má film spoustu nelogických skutečností v ději. Celkem ta myšlenka v hlavě odpoutává od jinak dobrého nápadu. Nejsem založený na hororech, ale tady jsem v tichosti očekával dobrý a hlavně větší horor. Ono to zase tak hrozné nebylo a k tomu ty hudební pasáže, navozující romanticko-nostalgickou atmosféru, no ... ()

Klajondr

Po zkušenostech z Bird Boxu jsem se na tento film velmi těšil. Ale přišlo pouze velké zklamání. Krasinski byl možná vtipnej v Kanclu, ale tenhle snímek se mu fakt nepovedl. Potenciál je obrovský, ale tak špatně využitej. Místo pořádné atmosféry jen samá nuda a pár laciných lekaček. Ještě že to bylo krátký, jinak bych to vypínal už po 20 minutách. Dvě hvězdy s odřenýma ušima (a to pořádně do krve). ()

kukkik odpad!

Zajímavý nápad ale naprosto příšerně uchopený. Nuda a příliš mnoho nelogických věcí (myriády, popravdě..). Lituju času do tohodle vloženého odpad! ()

Psycho.R

Když se blb, jako já, kouká na němej film s dabingem, uvědomí si, že je to úsměvný, neboť ve filmu zazní jen asi tři věty. Ale není se třeba ničeho obávat, protože závěrečné titulky začínají v 82. minutě, takže není čas se nudit, naopak. A to jde o film, který nemá absolutně žádný dějový oblouk. Stačí se jen dívat, jak si rodina vymyslela jednotlivé vychytávky ke každodennímu životu. Opravdové minus a wtf je, že v době, kdy už je po invazi si pár pořídí další dítě, o kterých jak je známo neustále křičí. Ano, i k tomu mají vychytávky, ale dle mého je to riskantní a zbytečné. Doufám, že pokračování nepokazí co půjde. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu