Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

David.Darco

Nápad skvelý, prevedenie žiaľ už nie. Ktokoľvek toto spáchal, gradácia mu zrejme veľa nehovorila. Mal som dojem akoby som pozeral stále len úvod do deja a zrazu bum, koniec filmu... Škoda ()

Script

Měl jsem podle traileru od filmu mnohem větší očekávání. Čekal jsem naprosto jiný vývoj děje. Rozhodně byl zajímavý a nebyl nudný, ale vadili mi ty zbytečně překroucené situace, které ve filmu vůbec být nemuseli. Konec je useknutý příliš brzy. Je udělaný tak, aby jste si sami domysleli co se ve finále nakonec stalo. Lepší by bylo, kdyby to mělo konec více uzavřený. Nepůsobilo to jako Horor, ale jako Sci-Fi / Thriller super. ()

Remivsremi

Jednoduchý koncept, který tvůrci využili efektně i efektivně. Největší klady filmu, budování tísnivé atmosféry a kvalitní herecké výkony. 70% ()

cocrHeLL

Takovej roztomilej rodinnej surviválek. Objevilo se tam jistě povícero logických chyb, ale působivost těch zvukově přecitlivělých, audiofilních, potvor tím o svou krásu příliš nepřišla. Fajn, že díky holčině s nefunkčním naslouchátkem (a díky komunikačním zkušenostem nabytím společným bytím) se mohli vyjadřovat alespoň ve znakové řeči hned od chvíle, kdy ty popraskaný ksichty napadli svět (kdo ví co to vůbec je - dost mi to připomínali Clickery z gamesy The Last of Us, kteří se taktéž orientovali podle sluchu a vydávali stejné mlaskavé zvuky, aby snímali echo). Ve výsledku fajn pokoukání s šablonovitým rámem, postupnou klesající inteligencí postav, situací i omáčky okolo a s finálním (ne)ukončením. ()

Khumbac

Není důvod ten film zhanit a nedodívat. Tiché scény mohou standartně vést k uspání, ale každá táhlá linie tichosti vpramení do příjemného strašidelného nádechu. Všichni herci mi přišli v pohodě. Jasně s tím hřebíkem to byl trochu přepal, ale jako hororová jednohubka - proč ne? ()

UhLee

(7.5/10). Výborná práce se zvukem a všelijakými nápady s pohlcením zvuků.. V tomto ohledu je snímek neskutečně nápaditý. Po herecké stránce je to taktéž bezchybné. Co mi ovšem malinko vadilo byla ta neuvěřitelná předvídatelnost celého snímku a pokaždé jsem odhadl záměr režiséra. Ale jinak jde nadprůměrný horror /thriller, kde se moc těším na druhý díl. ()

Motinski

Tiché miesto je od základov nádherne budovaný horor, silná dráma a zvukovo dokonalý film. (Či už ide o hudbu alebo prácu s tichom). Krasinski ako režisér ukázal kreativitu, prvú pol hodinu nás zoznamuje s prostredím a potom servíruje jednu napínavú scénu za druhou. Neobťažuje sa vysvetlovať pozadie konfliktu ani globálne následky a ajtak mate pocit že to ani vedieť nepotrebujete. Koniec som čakal viac vyhrotený a slabinu emzákov určite menej banálnu, no pri takto skromnóm uchopení kde sledujeme jednu rodinku si atmosferickejši výsledok asi ani neviem predstaviť. Celkom ľutujem že som film nevidel v kine. ()

Ryuuhei

Jestli tohle má být film roku, tak já jsem čínský bůh srandy. Ale teď vážně. Námět světa napadeného neznámými tvory, kteří reagují na jakýkoliv hlasitější zvuk a je nutno tedy dodržovat přísné ticho, je neotřelý a naprosto originální. Jenže si nemůžu pomoct - nezapůsobilo to na mě. Měl jsem z toho podobné dojmy, jako z Cesty - zajímavě budovaná atmosféra, snaha o to postavy vyobrazit tak, aby člověku na nich po chvíli sledování záleželo - ale úplně to tak nefunguje. Ani vykreslené tiché drama mezi otcem a dcerou, které spojuje vina nad dávnou tragédií. Pak je tu samozřejmě tuna nedodělků, jako fakt, že jedna z postav šlápne na hřebík a otázka typu tetanus, či jakýkoliv jiný následek onoho nepěkného zranění, zůstává dále zamlčena. Svět sice popisuje pomocí titulků v novinách celou situaci, ale zase - tohle bych si představoval jako část seriálu, než filmu, který tak působí jako nedodělek. Sem tam nějaká lekačka, minimum dialogů a to je vše. Je mi líto, ale jak jsem byl ze začátku překvapen, že se nejedná o další řadovou vyvražďovačku s psychopatem v hlavní roli, jsem z kina odcházel nenaplněn a s naprosto vlažným, až prázdným pocitem. 55% P.S.: Kdyby se pravidlem dodržovat ticho drželo i osazenstvo kinosálu a já tak neměl v jenom kuse chuť těm užvaněným ruským krávám za mnou vyrazit popkorn z ruky, jenž celých 90 minut k tomu všemu hlasitě chroupaly, a tu prázdnou krabici jim narvat na hlavu, asi bych si film užil víc. ()

Helmutek

Výbornej nápad, zajímavá atmosféra minimálně první poloviny filmu, nakonec ale trestuhodně nevyužitá šance udělat z filmu něco mimořádnýho. Ten film můžu brát buď jako atmosférickej thriller (za horor bych to já neoznačil), ale na to je tam obdivuhodný množství logickejch chyb a oslích můstků, anebo tam tohle hledat nemáme, a pak by to mělo bejt nějaký podobenství nebo prostor pro něco jinýho - jen nosič, díky kterýmu by se mohlo rozvíjet třeba nějaký rodinný nebo komunikační drama... Jenže nic takovýho se neděje, film je v zásadě plochej a v tomhle smyslu tam moc zajímavejch momentů neni (ňáký samozřejmě přece jo, ale nic, na čem by to mohlo stát) - rodinný drama je to zhruba stejnym způsobem jako třeba Přátelé nebo Simpsonovi (to je samozřejmě nadsázka, jde mi ale o to, že i tam je v hlavní roli rodina, to ale ještě automaticky neznamená, že to bude kdovíjak hluboký) - celý to sice vlastně o rodině a o vztazích v ní je, nic novýho ani extra zajímavýho film ale nepřináší. Co je na něm nejzajímavější a co mě bavilo fakt skoro celej film, to byla bezesporu ta atmosféra - už jen ten nápad, že je potřeba vzdát se skoro všech zvuků, ale zajímavá byla nakonec i ta filmařská práce s tichem (hlavně teda v první půlce - v druhý už to vlastně nějak vymizelo), nebo vůbec ta potřeba rodinný interakce beze slov - to je fakt pěkný a zajímavý, ticha je ve filmech málo, tak to mě fakt bavilo. Parádní byla třeba scéna tý tichý hádky táty s dcerou, líbilo se mi i vyřvávání se do vodopádu a pár dalších drobností, ty všechny jsou ale nakonec celkem spolehlivě spláchnutý do hajzlu lacinejma lekačkama stavěnejma jen a pouze na efekt, nepochopitelnym množstvim nesrovnalostí a nesmyslů (je sice fajn, že ohledně Jejich příchodu tvůrci zbytečně do ničeho nezabrušovali, ale ono -jak se ukazuje- to vlastně neznamená, že se v tom nakonec stejně neutopěj, žejo), nekonzistentnost v rámci děje (jednou nějakej zvuk vadí, pozdějc už najednou záhadně ne) a celková neuvěřitelnost toho, že by se takhle nějaká rodinná jednotka opravdu někdy v podobný situaci mohla chovat (na to, že zvuk je to jediný, na čem záleží, jsou třeba obdivuhodně bezstarostný při tom svym vandrování světem) nebo neuvěřitelnost toho, že by tak mohli fungovat i ty emzáci (jasně, jsou to emzáci, tak co my víme, blabla, ale pokud nám tvůrci sami řeknou, že ty příšerky v jejich okolí (nejmíň několika stovek kilometrů čtverečních) jsou nejspíš přesně tři, tak pak moc nedává smysl, že u zdroje zvuku /kterej se teda tvůrcům zrovna hodí jako hodnej emzácký reakce/ jsou spolehlivě do dvou vteřin - očividně se teda pohybujou téměř rychlostí světla, ale to je asi oukej a nemáme do toho rejpat, protože mimozemšťani!). Film mi tak nakonec připomíná třeba Promethea - film taky na jednu stranu zajímavej (v případě Promethea vizuálně, u Tichýho místa nápadem), přitom ale tak zbytečně zakopnutej do prdele, až to člověka fakt mrzí - asi jako když si fotbalista udělá nádherný sólíčko přes celý hřistě, obehraje všechny obránce i brankáře, před prázdnou bránou ale míč zakopne třicet metrů nad. Takže celkově: Nápad je to víc než zajímavej, to bezesporu. A bavilo mě to, to taky nezastírám. Jinak je to ale zase takový navoněný nic - na konci akorát zjistíme, že nic víc v tom filmu vlastně fakt nebylo; že nemá smysl přehlížet celej ten seznam WTF (kterej následuje níž), protože prostě ten film o žádný hluboký komunikaci nebo vztazích prostě neni; kromě tý atmosféry (kterou tomu ale neupírám) to vlastně nemá nic zapamatovatelnýho nebo pozoruhodnýho. Neni to žádnou alegorií nebo podobenstvim, neukazuje to na žádný jiný roviny, než který jsou patrný na první pohled (to potvrzujou i ty trapný prvoplánový lekačky typu mývalové na zahradě, chytající ruka ze sýpky atd.), takže mi nezbejvá, než se smířit s tim, že je oprávněný poukazovat právě i na ty logický nesmysly a nehledat v tom pseudovýznamy rodinnejch komunikačních dramat, který tam podle mě nejsou. I přes tyhle logický nesmysly ale nikomu neupírám to, že u něj může převládnout nadšení z atmosféry minimálně první poloviny filmu, a že jen pro ni se mu film nakonec může celkově spíš líbit - nou hejt, fajn, za mě ale jen ta atmosféra (přes neoddiskutovatelnej kinozážitek) dostatečná neni. Howgh. WTF moments: Jo ahááá - takže celýmu lidstvu(!) trvalo jenom 500 dní(!!), než pani Abottový(!!!) došlo, že ty obludky stačí brokovnicí střelit do držky? A taky že jim vaděj určitý zvuky? Jak nečekanej způsob obrany, to určitě nikoho ze sedmi milard lidí včetně x mocnejch armád nenapadlo! (jasně, nikde se tam neřešilo, jestli někde bokem nepřežívaj nějaký obrněný civilizační zbytky, můžeme to ale se vší myslitelnou jistotou vyloučit už jen proto, že z novinovejch ústřižků se dozvídáme leccos, ale o doporučený obraně byť jen puškama, která by byla první věcí, co by každej hyperaktivní amík na příšerky vyzkoušel, v nich samozřejmě nic neni). Stejně jako je nemyslitelný to, že by až rodinka Abottů přišla na to, že těm dobrejm stvořením vaděj vysokofrekenční zvuky - ano, těm stvořením, který jedině reagujou právě na zvuky - kdyby to tak bylo, už dávno by na to (i jen náhodou díky lidský technologický činnosti týkající se spousty věcí produkujících různý druhy hluků) narazily miliardy lidí před nima - a znova, byly by toho plný ty jejich pitomý noviny na nástěnce. A když jsme u těch novinovejch útržků - jednou téměř vadí i "hlučný" probírání se lahvičkama s lékama, jindy ale očividně bylo možný tisknout a distribuovat noviny (aspoň ňákou dobu - ale dobu rozhodně delší než ty dvě vteřiny, během kterejch se obludky dycky příhodně objevily u filmovejch hrdinů). A to nemluvim o elektřině, který jen pantáta Abott se svejma sedumdesáti pěti monitorama, x kamerama a spol. musí spotřebovávat celkem neznanedbatelně, její výroba se už ale nijak neřeší. Jednou vadí, že by měla spadnout na zem hračka, jindy ale nikoho netrápí, že na těch bezstarostnejch celorodinnejch rabovacích procházkách venku by moh kdokoli na něco kdykoli třeba šlápnout (choděj bosi), o něco zakopnout, něco upustit, kejchnout si(!) nebo se třeba rozkašlat(!) - v situaci, kdy si soudnej člověk uvědomí, že zvuk je to jediný, na čem záleží, a vlastně to jediný, kvůli čemu v podstatě vyhynula civilizace; s vědomim tohodle a dvěma dětma na krku by každej se všema pěti pohromadě byl se všim hysterickej jak hovado, na všechno by byl nějakej systém, kdo by ven chodit nemusel, tak by nechodil, všechno by byl problém - to se tam ale nijak neřešilo; prej že "slabej zvuk-v pohodě, silnej zvuk-blbý", ale nějak bohorovně si všichni byli jistý tim, co přesně je ještě ten slabej zvuk a co už ne, a ani v tom nebyli v průběhu filmu konzistentní (a mimochodem - těch v anotaci zmiňovanejch kostek k Monopolům obalenejm v molitanu se nedočkáme, v ničem samozřejmě obalený nejsou - ale oukej, wtf v anotaci chyba tvůrců samozřejmě bejt nemusí). Proč se třeba nesnažili zničit si v těch vodopádech řvanim hlasivky, aby se nemuseli bát, že je vlastní tělo někdy zradí? Třeba? Dyť na ovládání hlasivek záleželo jejich přežití... Nebo co se u těch vodopádů rovnou třebu zabydlet, he? A udělat si dítě - do tohodle světa a do situace, kdy už dva nebo tři pokračovatele lidstva mám a vychovávám, to je trochu další WTF, ale to ještě dejme tomu - to ale nebyli za celej půlrok, kdy to věděli, že čekaj, to nebyli schopný se na to připravit, najít si nějakou jeskyni nebo bunkr nebo sklep nebo úkryt (když už si ho teda nebyli schopný najít ještě dřív), kde by byli schopný "normálně" žít a fungovat, kde by ideálně mohli i mluvit, a kde by hlavně ona mohla bezpečně porodit a s dítětem strávit prvních pár ne dnů, tejdnů ani měsíců, ale spíš let, než se to dítě začne bejt schopný zvukově ovládat? Když si tam pět set dní před tim vesele rabovali, co a kde je napadlo, to si fakt nebyli schopný najít bezpečnej úkryt, i kdyby se žádný mimino blížit nemělo? A to opravdu s blížícím se jejím dnem D pan Abott lehkomyslně dál chodil na lov bezstarostně doufaje, že to na ní přijde buď v době, kdy bude doma, nebo že si vystačej s tim pseudo-emergency světelnym systémem? A už vůbec nerozumim tomu, proč má takhle sympaticky rozjetej film zapotřebí pomáhat si těma ubohejma (já vim, opakuju se) lekačkama - mně nevadí se leknout, vadí mi jen, že to je tak průhledný a předvídatelný a tak na sílu (hlasitost u těchhle scén tvůrci ještě vohulej proti zbytku aspoň na pětinásobek, aby měli jó jistotu, že to zabere), takže nakonec to vyzní jen lacině a zoufale. () (méně) (více)

Tosi

Tiché místo je ingelitentním hororem, kde postavy nedělají žádné hloupé rozhodnutí, ale bojují proti něčemu, co nemohou porazit. Monstra útočí bleskurychle, řeší jen kořist a mizí. Nejsilnějším okamžikem filmu se ovšem stává trčící hřebík na schodišti a čekání, kdo na něj šlápne a zařve. Od loňského Get Out jde o nejpovedenější horor. ()

BROKEN_

Atmosféra je neuvěřitelná. Krasinski má skvělý cit pro atmosféru. Nejlepší výkon v tomto filmu podala jednoznačně Emily Blunt. Monstra nemají chybu. A na závěr to nejlepší z celého filmu ZVUK. Nebýt Beltramiho hudby tak je film poloviční. Těším se na pokračování. ()

skrblik007

Velmi nadprůměrný a především originální postapo horor. Rodinné drama plynule přechází v boj o přežití, aby se na konci kruh uzavřel. Některé logické lapsy a trochu béčkový konec bohužel trochu sráží výsledný dojem. ()

Lachtaan

Nemůžete se mi divit, proč horory nesleduju, když je tenhle žánr dost frekventovaně protkaný lacinými kousky, ze kterých se vám chce zvracet (povětšinou kvůli té lacinosti, ne kvůli obsahu). Chválabohu se ale čas od času vzchopí zručný tvůrce a natočí revoluční záležitost, která zaujme, vyděsí i navnadí na myšlenku si ji někdy v klidu nejednou zopakovat. Zde je tím řemeslníkem John Krasinski, který se jako největší hororový sympaťák se svou stejně přesvědčivou manželkou Emily Blunt pustil do nevídaného díla, jež minimálně mě opravdu překvapilo a ve všech filmových aspektech dostatečně uspokojilo. Jestli se objeví spekulovaná dvojka, s elánem vyrazím do kina. REWATCHED 30.4.2019: Musel jsem si můj favoritní horůrek loňského roku dopřát napodruhé a stále jsem byl obehnán pořádnými grády. Už se nemůžu dočkat pokračování s mým oblíbeným Cillianem Murphym. ()

Jizni Tlapa

Ale jó... má to všechny aspekty kvalitní lekačky! A navíc hezkou Bluntku takže snímku odpustím těch pár absurdních momentů...jo a chci to vidět v dabingu 😀 ()

filmmovier

Viděl jsem to už před delší dobou, ale máloco si z toho pamatuju. Vím jen to, že Krasinski a Emily Blunt byly naprosto skovstní, stejně tak atmosférou se mi film trefil do vkusu, příšery byly taky docela fajn, ale překvapivě mně nijak zvlášť nenadchly, stejně jako celý film, který mně po tom obrovském hypu spíše zklamal. Tiché místo je ale velmi sympaticky zpravované a řemeslně opravdu na výši, kvalita se mu nedá upřít - ale klidně to mohlo být více úderné. Na druhou stranu je tu ale množství skutečně parádních napínavých scén, které mi z paměti jen tak nezmizí. A atmosféře přidává i to, že se velá část filmu odehrává v noci. Tiché místo je nápad naprosto geniální, jen je škoda, že z něj i nevznikl geniální film. 80%. ()

viperDavid

Slušná podívaná, která nenechá diváka v klidu ani na okamžik. Velmi pěkně zpracováno a já jsem mile překvapen. Emily se dostává do řáže a točí čím dál tím lepší filmy, ale ostatní herci ji rozhodně nezahambovali. Fajné :) ()

Johnny.ARN

Ultra dementný dej. Teda tá ústredná linka. Ale fakt. Ten kto toto vymyslel vyfúkal igelitku pika úplne hravo. Taktiež ten úvod je taký, že keď si neprečítate o čom to je, tápete a nechápete. Našťastie to má ale také jumpscary a prácu s napätím, že až do toho dementného záveru je to veľmi fajn jazda. Skôr viac herectva ako textu, skôr viac práca s prostredím a budovanie atmosféry ako nejaké vysvetľovačky. Prečo Emily neni nominovana na herečku mi ale ostane záhadou. Veľmi rád by som tomu dal plný počet, ale nedá sa. Ale lepšie 4 z 5 dám s radosťou a snáď prihodia aj sošku. ()

Sfinkter

Dobrý nápad s tísnivou atmosférou a kvalitní realizací, u kterého jsem postrádal větší spád - dle závěru však bude pokračování akčnější. ()

KRYSIOPICE

Asi tak lepší ** ale víc ne. Pusobí to na mě úplně jako ty krátky filmečky co jsou na youtube, mají tak do 5 min. Těch malých neznámých amaterských studií, co se snaží ukázat své schopnosti. Je to vždycky misteriozní, horororové, s ufounama anebo zombikam. A každý kdo to vidí tak si říka super nápad, škoda že to není delší šel bych na to do kina. Problém je, že často to má super neotřelý nápad, ale na celovečerák se to nedá roztáhnout a veškerá překvapení je vyplácané už v traileru. A to je přesně případ tohoto filmu. Zkrátka jsem nebyl překvapen dějovými zvraty atak nějak se všecko ubíralo cestou, která byla jasná už od začátku a ktomu děsně nelogické chováni postav. Co se týče konce tak ten byl zřejmě inspirovaný filmem mars útočí :) BTW tak si říkám jestli se jedná o emzáky co slyší na kilometr daleko spadnutí špendlíku musí taky slyšet dech a tlukot srdce a pokud jsou slepý jak koťata tak přece nemůžou jen tak pobýhat po světě 70 km/h neboť by se zabili o první strom do kterýho vrazí. Za další pokud řekněme přišli z planety kde je absolutní tma a proto se orientují jen podle zvuku a mají proto tak dobře vyvinuté zvukové receptory mněla by se u nich zákonitě vyvinout echolokace jako u netopýrů. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu