Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

wollfy

Super vizuál, skvělá hudba a absence dialogů dá možnost hercům předvést co umí. Zápletka klasická ale jiné je to  tom že nejde o lekačku ale psycholigcké drama beze slov. Skvělá práce s napětím. Prostě dobrý. ()

McGuffin

Je to Tiché místo, A Quiet Place, protože zde ticho neléčí, ale zachraňuje život. Lidožravá monstra, bez čichu a zraku, avšak s mimořádným sluchem, spolknou každého, kdo se jen šustne. Jenže říkejte to dětem a zkuste si to sami. Ale na rozdíl od vedlejších to hlavní postavy hlavní rodiny k postrašení a potěšení publika s jednou výjimkou zvládnou. Přesně, jak to k potěšení a postrašení publika scenáristé Scott Beck, Bryan Woods a též režírující a hrající John Krasinski zamýšleli. Ale svět monster ani tichého místa prozatím nezbavili. Pokračování příště. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

Tim7273

Je to kvalitní pokoukání, nicméně se divím, že to tatínek raději nehodil do kopřiv, když přes 400 dní museli být potichu a tak jim také muselo být jasné, že to mimino asi potichu nebude, ale asi už byly vybrané lékárny a poličky před pokladnami v supermarketech. ()

om6pb

Paradne realisticky spravene žiadne superhrdinstva žiadne superzachranne akcie... jednoduchý dej s jednoduchoou zapletkou a jednou dejovou linou nie milion postav a milion zapletok a predsa človek čakal ako to cele dopadne a samozrejme otvoreny koniec na pokračovanie ak to bude v podobnom duchu tak to bude fajn... ()

Portyc

Velké očekávání, které ale bohužel vyšlo takřka naprázdno. Námět a vůbec celý příběh jsou velmi povedené, ale celé zpracování mi přijde jako šité velmi horkou jehlou. Nikdo z tvůrců asi moc neřešil logické souvislosti a přirozený, zdravý selský rozum hlavních aktérů, důležité asi bylo ze že to odsejpá. V předchozích komentářích bylo popsáno mnoho nesmyslů a nelogičností. Já vypíchnu jen jeden, a to je krásně zaseté, vzrostlé a zelené kukuřičné pole v okolí domu filmové rodiny. Po více jak 1 a 1/4 roce od přistání monster musí být  přece kukuřice dávno pryč, uschlá a shnilá.  A zorat a zasít pole bez hluku traktoru asi nejde, že? V té souvislosti mě napadá podobný lapsus ve filmu Železná srdce (2014), který se odehrává někdy v březnu, či dubnu v Německu a přesto je tam všude vzrostlá zelená tráva a zeleně olistěné stromy.  Tohle mi na těch filmech strašně vadí, že jinak dobře odvedené řemeslo, je pak zabité takovou kravinou, kterou mohl při natáčení někdo v klidu ohlídat. Každopádně za pochvalu stojí herecké výkony všech čtyř (pěti) členů rodiny. Téměř beze slov utáhli celý film. U dětských rolí je to obzvlášt dobrý výkon. ()

pepazapo

Musíte být potichu jestli chcete žít toto je téma celého filmu Tiché Místo je hlavně o rodině a přežití John Krasinski ,který ve filmu hraje a zároven se ujal i režie a jako bonus ji do svého filmu obsadil i svojí manželku krásnou a talentovanou Emily Blunt  pro mě je ona hlavní postavou filmu a je výborná film mi připoměl playstation exkluzivní hru The Last of Us. ()

jirikzaboj

Manželství mezi hlavními postavami jde znát, protože ta chemie je opravdu neskutečně skutečná a herectví je u nich tedy side effect a proto to působí opravdu tak uvěřitelně. Děti jsou tu jako hlavní premisa příběhu, který od začátku hlásá (ale potichu,psst) jasný odkaz. Ve vší věrnosti chápu, proč je zrovna tento film jeden z oblíbených Stephena Kinga, protože utváří inspiraci a jeho atmosféru. Líbí se mi zakrytí originu a zasazení rovnou do velkého neznáma, kde můžeme s napětím potichu sledovat jeden z nejlepších filmů ve svém žánru. ()

Mistarin

Za mě velmi originální nápad, kdy osobně nemusím k filmům pokračování, ale tady jsem si ho užil i přes negativní recenze, co jsem u dvojky zaznamenal. Oba díly mají výborný audio vizuál a střih byl také s kamerou velmi povedený. Dozvěděli jsme se, že ty odporné zrůdy, co nevidí, ale mají za to velmi vyvinutý sluch se bojí vody a dvojka byla o hodně více dobrodružná, kdy ukazovala zbytek světa oproti jedničce, která se odehrávala hlavně na farmě. PS- Úhly kamery z dvojky přidaly taky hodně na atmosféře. Škoda, že jenom John Krasinski (otec) v jedničce zemřel. Ve dvojce potom jeho dcera věřila v jeho práci, kterou strávil nad strojem s vysokými frekvencemi, ještě než zemřel a to je v podstatě, díky čemu dvojka mohla být. Bez toho by byly všichni sežraní. Za oba díly dávám dohromady 5* ()

L.E.O

Nečekal jsem od něj nic speciálního, ale byl jsem dost příjemně překvapen. Co se týče nápadu celého toho filmu, je to okolo hororů nesmírně originální, že člověk nesmí hlasitě mluvit a neudělat nějaký hlasitý zvuk, jinak přijde anděl smrti (takhle tyto monstra pojmenovali), protože mají dost vyvinutý sluch, takže slyší vše to co slyší a člověk je pěkně v háji potom. Režijně, hraně a vizuálně atmosférický film jde o vynikající záležitost. Příběh je možná lehce neexistující, ale film má spíše za úkol ukázat jak by lidé mohli přežívat ve světě kde se nesmí mluvit a neudělat další jiný hlasitý zvuk jinak bude velký špatný a myslím si že to film zpracoval opravdu skvěle.  Spousta lidí kritizuje, jak tam několik věcí nedává moc smysl, a jasně film má hodně nelogických věcí, ale když nad tím nepřemýšlíte dokážete to nad tím mávnout rukou. A film je i překvapivě emočně funkční, kdy není u nemluvících lidech, ale ze znakovou řečí, tak je často nefunkční, ale tady to překvapivě funguje a to člověk to nějak absolutně nepobírá. Celkem film Tiché místo je docela zajímavý a originální horor, který zaujme úplně každého (to že to hlásí že je to PG-13 film kritizovat úplně nebudu) a i když má několik nelogických věcí, pořád je dost funkční a víc než slušný a překvapivě i dobrý film 8/10 ()

mp5991

Výborný a originální nápad bohužel zabitý úžasně stupidním scénářem. Takhle, čekal jsem, že film s touto premisou nutně bude vzbuzovat pár otázek bez uspokojivé odpovědi. Že se v něm ale doslova ukážou minimálně dva a naznačí třetí způsob jak by se postavy mohly s poměrně vysokou pravděpodobností a dlouhodobě uchránit jen aby 90% času ani jedno z toho nedělaly a ještě si do toho pořídily mimino, což je za daných okolností ekvivalent sebevraždy, to jsem fakt nečekal a alespoň pro mě to úplně kazí nějakou atmosféru nebo aspoň možnost s postavami sympatizovat. Škoda, ten nápad rozhodně potenciál měl. ()

veronikajel

Místama trochu nepochopitelné. Jako třeba samotné těhotenství. Jelikož se film odehrává 400 a něco dní po začátku invaze, tak musela otěhotnět až když invaze byla. To by mohl udělat jen blázen. A tý jejich dceři bych mohla flákat jednu facku za druhou. ()

Mitihal

Originální příběh v minimalistickém provedení, pár herců i lokací, obstojné trikové ztvárnění. Funguje to skvěle jako celek.. záleží ti na postavách, chceš pochopit zápletku a chceš vědět jak to skončí, do toho krátká stopáž a filmová jednohubka uteče ani nevíš jak. Emily je krásná a odvážná John je velký sympaťák, typ hero, kterému svěříš svůj život a jseš si jistý že po jeho boku ti nic nehrozí. Za mě 8/10:) ()

ExtremLight

Za mě to nemělo chybu. Mírně děsivé, slušně napínavé a velmi příjemně emocionálně zpracované. Hudba též dost dobrá. Ani chvilku jsem se nenudil. Díky tomu všemu jsem byl schopen přehlédnout i ten trochu nedokončený příběh, který nemá začátek. A možná, že je to tak i lepší. Herecké výkony brilantní. Tento film ukázal, že John Krasinsky zvládá scénář, režii i jednu z hlavních rolí perfektně. Film si navíc nehrál na sadistický vyvražďovák až na jeden záběr, ale téma podal spíš víc emotivně. Sice to nebylo nic převratného ani dějově ani poselstvím, ale šikovné to bylo dost, takže jasných 5/5. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu