Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Simex_

"Tiché místo" vyniká svým inovativním konceptem, který staví na téměř úplném tichu v důsledku potřeby skrýt se před nebezpečnými tvory, kteří reagují na zvuk. Tato myšlenka posouvá hranice žánru a přináší nové prvky do známých hororových prvků. Film vytváří intenzivní atmosféru napětí a strachu díky důmyslnému využívání zvuků a ticha. Krasinskiho režijní dovednosti pomáhají vytvořit napínavou a děsivou atmosféru, což je klíčové pro úspěšný hororový film.  Kvůli konceptu filmu je dialog omezen a to může vést k menšímu rozvoji postav a vyprávění. Někteří diváci mohou pocítit nedostatek hloubky v charakterizaci postav. Celkově lze říci, že "Tiché místo" je úspěšným a silně návykovým hororem s inovativním přístupem, který oživuje žánr a přináší nové prvky. I přes některé omezení v dialogu a předvídatelnosti, se jedná o film, který dokáže publikum zaujmout a vyvolat silné emoce. ()

90125

Nefungovalo. Počítačové príšerky boli skôr smiešne a tudíž hrôzu vôbec nenaháňali. To je ale hlavne preto, že zápletka celého spektákla bola riadne absurdná a hlúpa. A ja sa z vypnutým mozgom na film dívať proste nedokážem. Otázok na to slaboduché scenário by bolo asi 100, dám len jednu : Ako je možné, že na tak triviálnu záverečnú pointu niekto z priemerne inteligentnej časti ľudstva neprišiel dávno-dávno skôr ?!?!? Aj tak. Nabudúce si prosím horor bez takých neustále viditeľných a ľahko poraziteľných, počítačových príšeriek a bez hlúpych ľudí, ktorí ich nevedia poraziť. 51 % ()

Vena69

A Quiet Place mě brutálně zklamalo a fakt mě to štve. Velice často se stává, že herci a herečky začnou svoji kariéru v hororech, ale potom se k tomuto mému oblíbenému žánru už nevrátí. Místo toho se věnují rodinným filmům, hloupým komediím a rádoby hlubokým dramatům ,,o životě". (Snad proto, že Hollywood stále tyto filmy cení mnohem víc než horory.) Je to hrozná škoda, protože schopnost některých herců (nebo spíš hereček) dávat najevo strach je podle mého názoru nedocenitelná a daleko zajímavější než ostatní emoce. Z toho důvodu je příjemným překvapením, když se některý z úspěšných holywoodských herců (moje oblíbená Emily Blunt) a režisérů rozhodne (opět) točit horory. Quiet Place měl být tím filmem, který ukáže světu, že i horory mají svou hodnotu, a že úspěšní holywoodští herci by se jim neměli vyhýbat. Tento film se ale bohužel vůbec nepovedl. A Quiet Place se snaží být hlavně originální, ale od začátku až do konce je plný naprostých klišé, totálně frustrujících scén, kdy se hlavní postavy chovají jako úplní dementi a dějí se nelogické hovadiny, které film dříve sám popíral. V podstatě každá zajímavá scéna tohoto filmu vznikla jenom proto, že se hlavní postavy chovaly jako idioti. Všechny tyto scény jsou tím tedy znehodnoceny - divák si nemůže užívat atmosféru, bát se děsivých scén a obdivovat opravdu úctyhodný design mimozemských příšer, když pořád drží v hlavě myšlenku, že ten film prostě nedává smysl. Jako opravdu máme věřit, že americká armáda prohrála proti emzákům a rodina, jejíž příběh sledujeme, bude mít lepší šanci? Kromě toho mě ještě štvala Milicent Simmonds. Asi ještě nikdy jsem neviděl tak nesympatické dítě. Od první scény je doslova na pěst. Přál bych si, aby se John a Emily spolu objevili v něčem lepším. Snad zase v hororu. 4/10 ()

dalen

Vysoké hodnotenia sú podľa mňa prestrelené. Prvých 45 minút je nuda, potom nasleduje 30-minútová schovávačka pred príšerou a gýčový záver. ()

goauld

Krotil bych nadšení z tohoto snímku jak zde mnozí nezřízeně dávajíc plnou palbu hvězdiček ;-) Tak za prvé: nikdo neví kde se vzali, tu se vzali. Za druhé: Jsou-li vetřelci na sebemenší zvuk agresivní, co brání zřízení výkonných "rušiček" o vysoké frekvenci, které by dané vetřelce totálně zlikvidovali hnedle na počátku invaze (no.. je vidět, že amíci vůbec nemají zkušenosti, narozdíl od tzv. socialistického bloku s rušičkami, které za dob nedávno minulých dokázaly nejedno svobodné vysílání dostatečně zarušit tak, že bylo dosti problematické alespon část z toho vysílání daných stanic zachytit. Nicméně zdejší lid si dokázal i v tomto náležitě poradit ;-)) a na pováženou nutno říct, že toto "objevila" tak 8mi letá holčička tím, že dala "naslouchátko" k zesíku, čímž došlo k "vazbení" a vetřelci se z "kouzla" mohli div-ne "posrat" :-)) za třetí: co asi tak dělala armáda??? Asi spala na vavřínech z dobití IS, nebo sesazením Adáma Husajna.... :-D Takže.... pokud bych sečetl všechny klady a zápory tohoto filmu, nelze dát jinak než za průměr.... Kardinální klad tohoto filmu je ten, že se jedná o vůbec první "hluchoněmý" film s popularizací znakové řeči v sekci sci-fi (ano - to zatím nikdo nikdy nevymyslel a je fakt, že zde mohli bez zkrupulí hrát jak amíci, tak němci, madaři, nebo poláci - protože znaková řeč je internacionální - tj. něco jako esperanto ;-)) To vydá za celé dvě *. Tu třetí dám za poměrně zdařilou "vykrádačku" War of the Worlds (t.j. napětí, akčnost, bezvýchodná situace lidu na dědinách) ()

dodo357

Quiet Place je film u kterého se docela nalekáte a aji možná usnete. Quiet Place je film o tom že musíte být potichu, ano jak překvapivé. Film se odehravá během mimozemské invaze kdy vetřelci zautočí na cokoliv co dělá zvuk. Takže základ máme, ale to není všechno. V tomhle filmu se dívame na rodinu jak se snaží přežít v téhle těžké době. Celkem se jim to daří ale pak se něco stane a začne se bojovat o život, ale to až ve filmu. Film vypadá hezky, má hezký námět a obecně je to něco nového co se moc často nevidí. Pokud chcete tenhle film vidět tak běžte do kina, protože tohle by jste měli vidět jen s pořádným zvukem a nebo dobrýma sluchátkama. Tento film doporučuji těm kteří se rádi dívají na horory ale nedoporučil bych to těm kteří mají spíš rádi akční filmy s vybuchama, protože tohle je tichý film. 5/5 Hvězd. ()

E.H

A Quiet Place je po dlhej dobe horor kde sa atmosféra buduje postupne a vrcholí vo finále ktoré je napínavé a desivé. Pri sledovaní filmu som mal ten istý nepríjemný pocit ako pri Don't Breath, ktorí bol rovnako napínavý až do posledných sekúnd. Predstaví sa nám tu rodina ktorá sa musela prispôsobiť svetu v ktorom keď vydáte akýkoľvek zvuk je po vás. Film z tohoto námetu ťaží maximum, za čo môže chytro napísaný scenár a perfektná réžia. Prevažna časť celej stopáže je veľmi tichá čo ale iba pridáva na intenzite. Postavy sú simpatické, správajú sa logicky a ich ztahy medzi sebou fungujú. Film skratka šľape po všetkých stránkach a je dosť možné že to najlepšie čo hororový žáner tento rok ponúkne je tu. ()

JenTak

Hnusnější holčičku jsem ve filmu neviděl, za její zjev aspon jedna hvězda. Jinak snímek obrovský zklamání. ()

serbero

hneď na začiatku sme sa dozvedeli, čo nutí hlavné postavy byť ticho. Veľmi dobrý krok od tvorcov filmu, lebo ukázal divákovi nebezpečenstvo , ktoré tam na nich číha a aj malička chyba môže mať katastrofálne následky. Po úvodnej spoznávacej pasáži sa dej filmu rozbehne a potom je to napätie až do konca. Aj keď je to nemí film (jediný dialóg otca so synom pri vodopádoch) všetko je pekne vyrozprávané , vyjadreníe pocitov, úzkosti, lásky, strachu pomocou mimiky tváre a skvelými hereckými výkonmi všetkých protagonistov. Odporúčam tento film ()

Morb

Tak tohle byla bomba! Perfektní příběh i jeho zpracování. V důsledku všeho toho napětí jsem z kina odcházel téměř vyčerpanej. Musim ocenit hlavně režisérovu práci s tichem. Člověk by nečekal, že jde ve filmu popsat ticho na několik způsobů. Kino je v tomhle případě nutnost. Druhá půlka filmu byla naprosto strhující. Jsem nadšenej. ()

ondriel

Film se super lekačkami, ale ze začátku mě mrzí, že tvůrci nenatočily jak to vlastně všechno vzniklo. Za mě 60 %. ()

janvanicek

Zajímavý horor, sice velmi předvídatelný, ale je to rozhodně zajímavý nápad. Ve filmu se mluví opravdu sporadicky, ale zato film nabídne velmi propracované záběry. ()

JežaCZ

Parádní snímeček ve stylu potichu a hlavně nenápadně. Překvapivý děj a fascinující zápletka,která nadchne ne jednoho diváka. Za mě jistě 5 hvězd za parádní horor roku. ()

iron.maiden

Tenhle film se v tom kině vidět prostě vyplatil. Jako milovník hororů jsem nadšen. Originální, tísnivé a hutné, prostě spokojenost ()

BStone

Tak musím konstatovat, že hororům se opravdu blýská na lepší časy. Tohle je prostě nářez. Nepamatuji se, kdy jsem sebou v kině tolikrát škubnul... Vynikající horor, který vás udrží v napětí víceméně celý film. Psychoutrpení rodiny, která téměř nemůže používat řeč a jakýkoliv zvuk přináší smrt. Musel jsem si vzpomenout na Vetřelce, protože práce s napětím je i tady prostě excelentní. Zatím jednoznačně horor roku 90% ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu