Hold the Dark

• Kanada

Hold the Dark

Thriller / Drama / Mysteriózní / Dobrodružný

USA, 2018, 125 min

Jeremy Saulnier je zajisté svůj, ale asi nemůže být pochyb, že od první vteřiny všichni budou srovnávat s Wind River. Děj Hold the Dark je ovšem úplně jiný. Je primárně o temnotě v nás, trošku mysteriózně pojat a především postaven na zvláštních charakterech, s nimiž asi nikdo nebude sympatizovat, a především u nich dost chápat - "Proč?" jsem měl na mysli několikrát.(26.10.2018)

• majo0007

Deravý príbeh za deravý groš, bod za prírodu a haviňov, ale to som si zrovna tak mohol pozrieť niečo záživnejšie na Discovery channel. Holt, Netflix a jeho filmová produkcia je kapitola sama o sebe. Režisér sa nám snaží podať nejaké mysteriózne posolstvo, ale sám nevie aké, o ostatných zúčastnených ani nehovorím. Neviem, aká lobby tu funguje, ale na ostatných filmových serveroch sa hodnotenia pohybujú v hodne priemerných číslach.(1.10.2018)

Atmosférický thriller, který vyniká výbornými akčními scénami a lehce démonickým Alexanderem Skarsgårdem. Srovnání s Wind Riverem sedí možná z pohledu zvolených lokací a kriminální zápletky, ale jinak si Hold the Dark razí vlastní cestu a více než kriminálním dramatem je spíše meditativním thrillerem s mysteriózními prvky. Děj je vyprávěn velmi pozvolna, nicméně jsou tu i opravdu husté pasáže a celé vyprávění je zajímavě rámováno metaforami. Škoda jen, že finální dojem byl o něco slabší, než jsem zprvu očekával.(16.10.2018)

Green Room od Saulniera se mi líbilo, takže jsem byl zvědav na tento film. Navíc tu je Alexander Skarsgård a černoch z Westworldu. Krajina a vlci nádherní. Alexander hraje vojáka, kterému trochu přeskočí a začne nožem a lukem zabíjet všechny kolem sebe. Příběh docela o ničem a chybí tam nějaký pořádný námět. Jediná ucházející scéna z filmu je jak týpek z půdy postřílí hromadu policajtů. Trošku zdlouhavé, bez nějakýho napětí a člověk se spíše nudí. Aspoň těch pár brutálních scén, ten film trochu oživí. Od filmu jsem čekal další The Grey, ale film jde úplně jinou cestou.(6.10.2018)

Ak to aj je variacia na Wind River, tak vyrazne slabsi a rezisersky nevyvazeny film. Zasnezena atmosfera je fajn, a a aj sa cosi deje, no tempom teda nic moc a dialogy tiez inteligenciou nevynikaju. Reziserovi nie je cudzie gore ani nasilie, no mlady Skarsgard nic nepredviedol, a Wind River malo aspon slusneho Rennera a jeho skvelu filmovu holku. A ako pise tron, Dzefry Wright- pri tej scene s vlkmi, no bieda, bied - preto len priemer : 65 %(7.10.2018)

• - Natáčanie filmu trvalo 61 dní a natáčalo sa v Kanade v meste Calgary a Lethbridge, taktiež v štúdiu JR Studio v Calgary, ale aj v Maroku. (Astonko)